Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opiniowanie
Opublikował Wiadomość
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 17 Mar, 2020   

saintmarek napisał/a:
co jeśli w okresie do 15 sierpnia będę tydzień na zwolnieniu lekarskim (jak najbardziej słusznym i prawdziwym). Oznacza to, że nie wykonywałem obowiązków służbowych na swoim stanowisku przez co najmniej 6 miesięcy bo brakuje mi tygodnia.
W danym roku kalendarzowym do 15 sierpnia, to jest 7 miesięcy i 15 dni. Odejmij sobie ten tydzień to zobaczysz ile zostanie. Więcej niż 6 miesięcy, czy mniej ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
saintmarek 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2019
Posty: 206
Skąd: SZRP
Wysłany: Wto 17 Mar, 2020   

Fakt, moje przeoczenie.
W takim razie przyjmijmy 2 miesiące zwolnienia. Chodzi mi o sam mechanizm postępowania.
Pytanie nadal aktualne.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 17 Mar, 2020   

saintmarek

"Opiniowaniem służbowym obejmuje się żołnierza zawodowego który do 15 sierpnia danego roku przez okres co najmniej sześciu miesięcy wykonywał obowiązki na stanowisku służbowym,..."

I to by było tyle. Nie ma się tutaj czegokolwiek doszukiwać.

7 (i 15/31) - 2 = 5 (i 15/31)

5 (i 15/31) < 6 ;)
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
jureczek
4


Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 164
Skąd: poznań
Wysłany: Sro 25 Mar, 2020   

Miał może ktoś taki przypadek, że nie został zapoznany z opinią służbową. I dopiero po pół roku wszyscy się budzą po mojej interwencji. I przesyłają mi opinię żebym się zapoznał ewentualnie odwołał. Co mam robić w takiej sytuacji? Nadmieniam, że nie jestem już żołnierzem tamtej formacji. Uważam, że opinia powinna być uchylona a w tej sprawie wydana stosowna decyzja odnośnie zaistniałej całej sytuacji a osoby winne zawieszone w wykonywaniu obowiązków. Czy ma ktoś wiedzę odnośnie tej materii a może się z tym spotkał.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 17 Cze, 2022   

Cytat:
Jeden zunifikowany arkusz opinii służbowej dla żołnierzy pełniących służbę zawodową, dobrowolną zasadniczą, terytorialną i w rezerwie aktywnej – to zmiana wprowadzona ustawą o obronie ojczyzny. Do tej pory byli oni opiniowani przez dowódców na podstawie różnych przepisów. Nowością jest też ocena zachowania żołnierza poza godzinami służby.
(...)
Nowością będzie ocena postawy i zachowania żołnierza poza godzinami służby. Przełożony oceni je w kategoriach „właściwe” lub „niewłaściwe”, a w przypadku tej drugiej noty, będzie musiał swoją opinię uzasadnić. Przepisy nie precyzują, o jakie konkretnie zachowania chodzi, ale można przypuszczać, że pod uwagę mogą być brane zachowania sprzeczne z prawem, informacje z policji czy straży miejskiej.
http://www.polska-zbrojna...zosci-zolnierzy

Stwórzmy coś o co nie wiadomo o co będzie chodzić. Tak na wszelki wypadek ...

Proponuję jeszcze zajrzeć do garnków i łóżka opiniowanego. :lol:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
*333* 
5


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2005
Posty: 929
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 12 Sie, 2022   

Dzień dobry,
Opiniowanie dotyczy okresu służby do 14 sierpnia włącznie (wg mojej oceny). Co wpisujemy w rubryczce sprawność fizyczna, jeżeli w zeszłym roku nie było egzaminu z WF a w tym roku egzamin będzie zaliczany we wrześniu (czyli po okresie obejmującym opiniowanie?).
:gent:
 
 
wieczne500 
6
Homo homini lupus



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1443
Skąd: Kozice Górne
Wysłany: Sob 13 Sie, 2022   

*333* napisał:
Cytat:
Dzień dobry,
Opiniowanie dotyczy okresu służby do 14 sierpnia włącznie (wg mojej oceny). Co wpisujemy w rubryczce sprawność fizyczna, jeżeli w zeszłym roku nie było egzaminu z WF a w tym roku egzamin będzie zaliczany we wrześniu (czyli po okresie obejmującym opiniowanie?).

W rubryczce sprawność fizyczna wpisujesz oceniany stan sprawności fizycznej a nie ocenę z rocznego egzaminu. Sprawność fizyczna to nie tylko egzamin.
_________________
płk Jan R:"Bezet to ja mam Panie w d....
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sob 13 Sie, 2022   

Zgadza się:
Cytat:
§ 4.
2. W przypadku żołnierzy zawodowych w ocenie sprawności fizycznej, o której mowa w ust. 1 pkt 1 lit. e, bierze się również pod uwagę ocenę ze sprawdzianu sprawności fizycznej (...)

Jeśli nie masz co brać pod uwagę, to nie bierzesz.
 
 
WG 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Maj 2020
Posty: 773
Skąd: Wojsko Polskie
Wysłany: Sob 13 Sie, 2022   

Kolejna furtka, żeby sprawnym inaczej dać 6 z opinii.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 23 Sie, 2022   

Cytat:
§ 7.2. W przypadku pozyskania i potwierdzenia przez opiniującego faktów świadczących o postawie i zachowaniu poza godzinami służby opiniowanego nielicujących z godnością i postawą żołnierza ocena ogólna tego opiniowanego – stosownie do charakteru zachowania – zostaje odpowiednio obniżona i wymaga pisemnego uzasadnienia.
Jprdle.
Czyli za sikanie pod drzewem to ile będzie ? :lol:
A za pukanie żony kolegi ? Oczywiście jako dowód zużyte prezerwatywy ...
Także uważajcie na ludzi z telefonem, którzy robią zdjęcia. :efendi2:

P.S.
Lepsze ciekawostki czekają Was Koledzy w rozporządzeniach, które wejdą. Cywilna kontrola na armią dba, aby żołnierz ze świadczeń cyt. „wyeliminowanie nadużyć finansowych skutkujących bezpodstawnym wzbogaceniem żołnierzy zawodowych”.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1744
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Sro 24 Sie, 2022   

Ciekawe czy to musi zdarzyć się w ciągu roku opiniowania czy można wykorzystać na delikwenta starą obyczajówkę :)
No to teraz zaczyna się tworzenie elit WP,
 
 
Jason01 
5



Wiek: 37
Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 313
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 02 Wrz, 2022   

Mam kolegę, którego dowódca straszy oceną 3 z ostatniej opinii (jak nie poprawi WF-u), jest podoficerem, jak wiadomo na czas nieokreślony. Jakie konsekwencje mu grożą po wystawieniu "trójki", jak wiadomo dowódca może go zwolnić do cywila, a w praktyce zwalnia się takich ludzi? Czy daje jeszcze szansę? Czy to jest kwestia mocno indywidualna? Jak to wygląda, jak nie ma już kontraktu.

Inny z kolei żołnierz z mojego plutonu ma 3 z WF, bardzo pracowity, czy można takiemu dać 5 z opinii? Czy z reguły nie wypada za niską sprawność fizyczną?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 02 Wrz, 2022   

Jason01 napisał/a:
jak wiadomo dowódca może go zwolnić do cywila, a w praktyce zwalnia się takich ludzi?
Przy założeniach 300 tys. armii, to taki dowódca musiałby być samobójcą. :lol:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Brat 
5


Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 339
Skąd: nnn
Wysłany: Sob 03 Wrz, 2022   

Wojna na Ukrainie, a poszczególni dowódcy beton we łbie straszliwy :modli:

Niech kolega rzuci kwit o przeniesienie to dowódca będzie się tłumaczył na wyższym szczeblu dlaczego mu ludzie uciekają.

Po drugie w wojsku trzeba powołać komórkę gestapo. Siedziałby taki miesiąc dwa na pododdziale i oceniałby służbę. Co poniektórym pierdy z głowy by wyleciały szybciutko.
 
 
*333* 
5


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2005
Posty: 929
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 03 Wrz, 2022   

3 z egz z wf to w opinii rubryka sprawność fizyczna spełnia wymagania i 10 pkt.

:gent:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group