Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Żołnierze na dachy
Opublikował Wiadomość
Azja 
4



Dołączył: 08 Lut 2005
Posty: 264
Skąd: Siły Powietrzne
Wysłany: Sob 04 Lut, 2006   Żołnierze na dachy

Co myślicie o podejmowanych ostatnio działaniach ( po katowickiej tragedii) w sprawie odśnieżania dachów?????? W mojej jednostce dowódca nakazał aby żołnierze wchodzili na dachy o odśnieżali je. Czy u was również są takie "kwiatki"????? Najgorsze, że przełożony zapomniał chyba o tym, że aby dopuścić kogoś do takiej pracy powinno odbyć się przeszkolenie, badanie lekarskie oraz powinny być niezbędne zabezpieczenia. Niestety śledząc ostatnie doniesienia prasowe oraz z obserwacji osobistych stwierdzam, że "psychoza dachowa" udzieliła się również wszystkim dyrektorom, kierownikom lub dowódcom. Nikt nie patrzy na przepisy :( Osobiście widziałem jak na dachu przedszkola odśnieżały kobiety a jedna była w "szpilkach" (w takich butach przyszła do pracy). Nikt również nie pisze podstaw prawnych odnośnie dachów. Z prasy doczytałem się, że badania powinny być od wysokości 1....2...5 metrów :???: Może ktoś z was dysponuje takimi przepisami?????
 
 
 
wujek dobra rada 
5
kwitoman wizjoner



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2005
Posty: 726
Wysłany: Sob 04 Lut, 2006   

działania takie to nie prywatna fantazja D-cy JW. Z tego co mi wiadomo przyszedł do nas faks w sprawie odsnieżania dachów.
Osobiscie wolalbym sam odsnieżyć dach niż wysłac tam zolnierzy...
_________________
w naszym zoo jest wesoło
 
 
110
3


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 117
Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

...tylko w niektórych przypadkach, skutki takiego odśnieżania zobaczymy na wiosnę, mało kto pomyślał, że dachy w jednostkach pokryte są papą a ta zmrożona pod ciężarem odśnieżających ...nie śniegu łamała się jak wafle. Czyli morał z tego taki, że od wiosny znowu będzie akcja dachy ale do łatania.
 
 
Azja 
4



Dołączył: 08 Lut 2005
Posty: 264
Skąd: Siły Powietrzne
Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

Właśnie o to mi chodzi aby wreszcie ktoś zastanowił się nad tym co rozkazuje !!!!!!! Takie polecenie było wydane praktycznie przez wszystkie państwowe instytucje nadrzędne (panika) nie tylko wojsko. Nie słyszałem jednak by komuś napisali skąd ma wziąć ludzi przeszkolonych lub z jakiej podziałki zapłacić wynajętym za takie sprzątanie :szczena: Z tego powodu można potraktować takie polecenia jak namowę do łamania prawa :szczena: Tyle tylko że nikt nie będzie się kopał z koniem no chyba, że po szkodzie (Polak) :rip:
 
 
 
Roballo 
Mod



Pomógł: 11 razy
Wiek: 66
Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 4131
Skąd: Mazury
Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

wujek dobra rada napisał/a:
przyszedł do nas faks w sprawie odsnieżania dachów.


Tylko czekać, aż stanie się jakieś nieszczęście - ciekawe co wtenczas powiedzą ci mądrale wysyłający fax.


Pozdrawiam :gent:
_________________

 
 
Bluszczyk
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

Ja myślę, że Dowódcy powinni rozpisać zamówienie publiczne na odśnieżanie dachów przez wyspecjalizowane firmy. Jak dojdzie do podpisania umowy, problem sam powinien się rozwiązać w promieniach wiosennego słońca. A moim zdaniem żołnierz ma prawo odmówić wykonania takiego rozkazu, nie będąc przeszkolonym ani ubezpieczonym. Na wszelki wypadek powołałbym się na brak zapisu w Zakresie Obowiążków Służbowych co do wykonywania pracy na wysokościach. Pzdr
 
 
Raubritter 
4
nic ciekawego ....


Dołączył: 18 Lip 2004
Posty: 211
Skąd: Festung Breslau
Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

taaak wszystko łatwe proste i przyjemne .. z tego co wiem trochę ludzi z tych dachów pospadało ... ciekawe jak się będą tłumaczyc ich przełożeni zarówno w cywilu, czy w wojsku ... w końcu ktoś te polecenia niezgodne z prawem wydaje - a koszty leczenia, odszkodowań to juz całkiem inna sprawa !!
_________________
W życiu są tylko dwie rzeczy pewne: śmierć i podatki
 
 
Al'fredo 
5



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 401
Skąd: Zatokowiec
Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

Uważam że znowu ktoś przesadza

W wojsku raczej nie występują wielkogabarytowe, płaskie dachy!!!


problemem raczej są zwisające sople.

My Polacy, ze skrajności w skrajność
_________________
W przypadku jeśli żołnierz nie nabył mienia, należy zakreślić owalem odpowiedź NIE i przekreślić przy pomocy X odpowiedź TAK a poniżej wpisać Nie nabyłem mienia
 
 
Roztropek
6



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 12 Wrz 2005
Posty: 1093
Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

Panowie popadacie z jednej skrajności w drugą. A czy ktoś z przełożonych napisał, że odśnieżanie dachów ma się odbywać niezgodnie z przepisami BHP i wziął wszystkie wypadki z tym związane na siebie? To tylko brak wyobraźni tych co bezpośrednio realizują te wytyczne (nie pracowników odśnieżających ) prowadzi do wypadków. Przeciętny D-ca JW niestety nie nadaje się na kierownika nawet podrzędnego przedsiębiorstwa cywilnego.
 
 
Ozzy 
7


Pomógł: 12 razy
Wiek: 61
Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 2564
Skąd: zach-pom
Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

A mi się wydaje, że fax nakazując odśnieżanie dachów powstał jako typowe RWD (dla niewtajemniczonych - ratuj własną doopę). Pewnie zostało w nim określone, że prace te mają być wykonane z zachowaniem warunków bezpieczeństwa i przy przestrzeganiu odpowiednich przepisów. Jego autor zapewne zdawał sobie sprawę z tego, że w naszych realiach jest to awykonalne. Ale z drugiej strony, gdyby cokolwiek z nieodśnieżonym dachem się stało, zawsze będzie miał wytłumaczenie, że przecież nakazał odpowiedzialnym osobom doprowadzić dachy do należytego stanu. I w ten prosty sposób wyżsi przełożeni całą odpowiedzialność przerzucają na barki również przełożonych, ale nieco niżaszych. Pozdrawiam :gent:
_________________
Cieszmy się, nad Siłami Zbrojnymi wstał kolejny dzień czasu "P"
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15959
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

Masz całkowitą rację Ozzy. Jeżeli dowódca nie posiada odpowiednich środków finansowych na realizację tego przedsięwzięcia (bo odśnieżanie dachów przez żołnierzy nie wchodzi w rachubę) a otrzymał polecenie przełożonego do wykonania tego zadania to patrz RO SZ RP

16. Wydający rozkaz jest zobowiązany uwzględnić stopień przygotowania podwładnego, warunki i okoliczności wykonania rozkazu oraz zapewnić niezbędne do tego siły i środki.

... tylko który dowódca odważy się wystąpić z pismem, przecież od tego zależy jego dalsza kariera.
Po trupach do zwycięstwa ...
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Azja 
4



Dołączył: 08 Lut 2005
Posty: 264
Skąd: Siły Powietrzne
Wysłany: Wto 07 Lut, 2006   

[quote="Al'fredo"]Uważam że znowu ktoś przesadza

W wojsku raczej nie występują wielkogabarytowe, płaskie dachy!!!
___________
Szanowny Alfredo tutaj chodzi o hangary lotnicze, garaże a nawet wiaty na węgiel ...... Jak panika to panika :-o :-o :-o I wcale nie muszą być plaskie wystarczy, że leży na nich śnieg. Z drugiej strony rozumiem takiego dowódcę bo co by powiedział swojemu szefowi jakby się coś zawaliło??????????? A usłuszałby pewnie, że on już tutaj nie pracuje :( :( :(
 
 
 
Harcerz72 
3



Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 108
Skąd: W-wa
Wysłany: Sro 08 Lut, 2006   

...spoko, spoko...widziałem jak dachy odśnieżali strażacy! wyszkoleni i przygotowani do różnych akcji... :bye:
_________________
www.youngtimer.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group