Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z WKL.
Opublikował Wiadomość
Radhezz 
3
a gdzie tu panie do emerytury...



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 118
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 24 Maj, 2023   Problemy z WKL.

Witam ponownie :gent:

Dzisiaj odebrałem orzeczenie z RWKL w sprawie zdolności do zawodowej służby wojskowej - i nie będę ukrywać - załapałem niezłe zaskoczenie, kiedy okazało się że mam N za krzywą przegrodę nosową (§26 p. 4)... Po prostu w życiu nie miałem żadnych problemów ani z oddychaniem, ani z chrapaniem, ani w ogóle żadnych dolegliwości laryngologicznych, więc na komisji jak lekarka zajrzała po uszach gardle i nosie, co nie trwało nawet 30 sekund i oddała mi obiegówkę bez słowa, myślałem że jak szybko poszło to znaczy, że dobrze jest :oops1:

No więc nie jest, i mam 2 tygodnie na odwołanie do CWKL. W dwa tygodnie będzie raczej trudno ogarnąć operację...

W związku z tym mam parę pytań:
1) Czy da się przedłużyć okres aktualności przyznania etatu? Czy wydłuża się on automatycznie o czas potrzebny do rozpatrzenia przez CWKL?

2) Który termin jest wiążący w temacie 14 dni na odwołanie - data nadania odwołania do RWKL, czy data doręczenia?

3) CWKL zaprasza na badania "do siebie", czy może wyznaczyć badanie ponowne w innej RWKL? W jakim terminie to następuje?

4) Wyniki badań i dokumentacja "z cywila" są brane pod uwagę, np. gdyby inny larygolog stwierdził, że to np. skrzywienie nie upośledzające drożności nosa (§26 p. 3) to by coś dało?
_________________
Zacząłęm od zera, i sporo mi go jeszcze zostało...
ex. Najtańsza Siła Robocza || ex. Aktywna Rezerwa
Każdy zasługuje na mądrego przełożonego. Niektórzy go bezwzględnie potrzebują.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 24 Maj, 2023   

Osoby badane przez komisje lekarskie dzieli się na sześć grup. Dwie pierwsze odpadają. Z której grupy (kolumny) byłeś brany ?
Tam jest N-Z-N-Z.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Radhezz 
3
a gdzie tu panie do emerytury...



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 118
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 24 Maj, 2023   

Kolumna 6 - Grupa III...

I trochę jestem skołowany delikatnie jak to sprawdziłem, bo do ŻW ani jednostek specjalnych nie startowałem. Jestem żołnierzem aktywnej rezerwy, wcześniej NSR - czyżbym został źle zaszeregowany? :???:
_________________
Zacząłęm od zera, i sporo mi go jeszcze zostało...
ex. Najtańsza Siła Robocza || ex. Aktywna Rezerwa
Każdy zasługuje na mądrego przełożonego. Niektórzy go bezwzględnie potrzebują.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 24 Maj, 2023   

No właśnie, nie wiem. Dlatego zapytałem.
Nie wiem gdzie startujesz, ale z tego co napisałeś, to nie pasuje mi że zaklasyfikowano Ciebie do III grupy.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Radhezz 
3
a gdzie tu panie do emerytury...



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 118
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 24 Maj, 2023   

W uzasadnieniu orzeczenia "w grupie badanych III obejmującej osoby ubiegające się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej".

Startuję natomiast do logistyki, czyli nic stricte bojowego czy wymagającego pod kątem zdrowotnym.

No cóż, jutro zapytam w WCR co z tym zrobić formalnie, i od razu po południu konsultacja laryngologiczna. Jest opcja że doszło do pomyłki lekarza... No ale jak na badaniu odwoławczym wyjdzie to samo, to będzie lipa.
_________________
Zacząłęm od zera, i sporo mi go jeszcze zostało...
ex. Najtańsza Siła Robocza || ex. Aktywna Rezerwa
Każdy zasługuje na mądrego przełożonego. Niektórzy go bezwzględnie potrzebują.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 25 Maj, 2023   

-=Alex=- napisał/a:
nie pasuje mi że zaklasyfikowano Ciebie do III grupy.

Czy aby na pewno patrzysz we właściwą tabelę? Ta pierwotna została zmieniona tym rozporządzeniem: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220002400/O/D20222400.pdf
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 25 Maj, 2023   

Szwejk napisał/a:
Czy aby na pewno patrzysz we właściwą tabelę?
Tabela właściwa, tylko ... rozporządzenie nie to. :efendi2:
Tak, więc sprawa jasna.

Serdeczne dzięki Szwejk, za "wyprostowanie" mnie. :gent:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
archibald 
6
archibald


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1524
Skąd: z dala
Wysłany: Czw 25 Maj, 2023   

To że RWKL uznała że schorzenie powoduje niezdolność do służby nie oznacza że tak samo orzeknie CWKL w toku postępowania odwoławczego . Można pisać odwołanie i uzasadnić tym że wykryte przez RWKL schorzenie w żaden sposób nie wpływa na wydolność organizmu i nie powoduje jakichkolwiek problemów zdrowotnych .Często CWKL zupełnie odmiennie ocenia stan zdrowia orzekanego niż RWKL.
Termin na odwołanie to 14 dni od daty otrzymania orzeczenia do daty nadania odwołania.
CWKL może orzec i rozpatrzyć odwołanie na podstawie dokumentacji przesłanej z RWKL, zlecić ponowne rozpatrzenie sprawy przez RWKL lub wezwać orzekanego i poddać badaniom.
Dokumentacja lekarska "cywilnych" lekarzy nie zaszkodzi ale CWKL nie ma obowiązku jej uwzględniać przy orzekaniu.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 25 Maj, 2023   

-=Alex=- napisał/a:
Tak, więc sprawa jasna.

Nie dziwię się, że nie mogłeś dojść do ładu z tą starą (pierwotną) tabelą, bo ona w ogóle nie przewidywała orzekania osób cywilnych pod kątem zdolności do zawodowej służby wojskowej!!!. Sądzę, że WKL od razu, czyli już w czerwcu 2022 r. ten błąd wychwyciły i go zasygnalizowały. Jednak naprawiono go dopiero w listopadzie. Więc na jakiej podstawie przez te kilka miesięcy WKL wydawały orzeczenia w tego typu przypadkach???
 
 
Radhezz 
3
a gdzie tu panie do emerytury...



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 118
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 25 Maj, 2023   

archibald napisał/a:
To że RWKL uznała że schorzenie powoduje niezdolność do służby nie oznacza że tak samo orzeknie CWKL w toku postępowania odwoławczego . Można pisać odwołanie i uzasadnić tym że wykryte przez RWKL schorzenie w żaden sposób nie wpływa na wydolność organizmu i nie powoduje jakichkolwiek problemów zdrowotnych .Często CWKL zupełnie odmiennie ocenia stan zdrowia orzekanego niż RWKL.
(...)
CWKL może orzec i rozpatrzyć odwołanie na podstawie dokumentacji przesłanej z RWKL, zlecić ponowne rozpatrzenie sprawy przez RWKL lub wezwać orzekanego i poddać badaniom.
Dokumentacja lekarska "cywilnych" lekarzy nie zaszkodzi ale CWKL nie ma obowiązku jej uwzględniać przy orzekaniu.
Dzięki za wyjaśnienie. Gdybym nie był tak stary i nie zależałoby mi na konkretnie tym etacie (jednostka pod domem), albo nie znalazł opcji operacji w szybkim terminie pewnie taką drogę bym musiał obrać. Jednak tym razem wolę nie ryzykować, jako że od decyzji CWKL odwołać się (chyba?) już nie można, a orzeczenie "N" oznacza rok w plecy... Biorąc pod uwagę że temat z tym etatem ciągnie się jeszcze od zeszłego roku, po prostu nie mogę ryzykować, zrobię tę operację i nie będzie już dyskusji czy to §26 pkt 3 czy pkt 4. Taki sposób już 100% pewny chyba jest.

Ogólnie odnoszę wrażenie że sytuacja się zmieniła na WKL w ostatnim czasie - jest znacznie mniej czepiania się, i szukania schorzeń na siłę... Ale to chyba temat na inną dyskusję ;)
_________________
Zacząłęm od zera, i sporo mi go jeszcze zostało...
ex. Najtańsza Siła Robocza || ex. Aktywna Rezerwa
Każdy zasługuje na mądrego przełożonego. Niektórzy go bezwzględnie potrzebują.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group