Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Pomocy]
Opublikował Wiadomość
adam19444 
1


Wiek: 25
Dołączył: 14 Cze 2023
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 14 Cze, 2023   [Pomocy]

Witam , jeśli zły dział czy coś to przepraszam tak na wstępie . Jestem młodym chłopakiem od małego jaram się wojem , mam 18 lat za niedługo idę składać papiery do WCR . Problem leży w tym , że niedawno miałem wypadek przy pracy , mianowicie wystający drut dość spory i ostry przeleciał mi po klatce piersiowej , gołej bo pracowałem bez koszulki , teraz na jej srodku stworzy sie dość spora blizna . Może i głupie pytanie ale ja juz glupieje , czy ona przeszkodzi mi na dostaniu sie do wojska ? Czy mnie przepuszcza ? , czy na zawodowego sie dostane ? Jedna glupia wielka blizna ... . Pozdrawiam Was :)
 
 
sargento 
5


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 14 Cze, 2023   

Dz. U. z 2022 r. poz 2400
paragraf 3 punkt 1 lub 2. Chyba że 4 tylko nie wiem z której kolumny będą patrzeć?
_________________
---
Najniżsi podoficerowie są najdumniejsi
Georg Christoph Lichtenberg
 
 
Radhezz 
3
a gdzie tu panie do emerytury...



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 122
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 14 Cze, 2023   

sargento napisał/a:
tylko nie wiem z której kolumny będą patrzeć?
Grupa III - Kolumna 6
sargento napisał/a:
Chyba że 4
Nawet gdyby były podejrzenia co do charakteru rany, to teraz wymagają konsultacji psychologicznej i psychiatrycznej, także niekoniecznie N z automatu.
_________________
Zacząłęm od zera, i sporo mi go jeszcze zostało...
ex. Najtańsza Siła Robocza || ex. Aktywna Rezerwa
Każdy zasługuje na mądrego przełożonego. Niektórzy go bezwzględnie potrzebują.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 14 Cze, 2023   

Coś mi się przypominało. Kiedyś, kiedy byłem nastolatkiem zaatakował mnie pies. Odruchowo zasłoniłem się przedramieniem, za które mnie te bydle chwyciło. Po jego kłach zostały mi dwie, niewielkie okrągłe blizny na zewnętrznej stronie i jedna, lekko szarpana na wewnętrznej. Przechodząc komisję wojskowa byłem podejrzany o dokonanie samookaleczenia, poprzez gaszenie petów na skórze. Tak mi wmawiała pani psycholog, bo któryś z lekarzy wpisał mi te blizny w wywiadzie. Nie wiem, czy nie przypadkiem dermatolog. Blizny są widoczne gdy się opalę, a że komisję robiłem w lipcu, no to...:lol: :lol:
 
 
adam19444 
1


Wiek: 25
Dołączył: 14 Cze 2023
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 14 Cze, 2023   

Czyli co panowie ? marne szanse ? czy przejdzie i bede musial sie tłumaczyć przed Panią psycholog godzinę , uhh , jestem po szkole wojskowej i tak kurcze srednio byloby zakonczyc na tym etapie
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 14 Cze, 2023   

Spokojnie, bez paniki, trzeba spróbować. Skoro jest to wielka blizna i na klatce piersiowej, to nie sądzę, abyś został posądzony o samouszkodzenie.
Na razie będziesz orzekany pod kątem zdolności do niezawodowej służby wojskowej, czyli wg grupy I wykazu chorób lub ułomności. Zobaczysz więc, jak komisja zaszereguje tę bliznę, tzn. do którego paragrafu i punktu tego wykazu. Znając te dane będziesz mógł przewidywać, jakie będzie orzeczenie dotyczące zdolności do zawodowej służby wojskowej.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15937
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 14 Cze, 2023   

adam19444, to uszkodzenie było leczone szpitalnie, ambulatoryjnie ? Nie ma żadnej dokumentacji ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
adam19444 
1


Wiek: 25
Dołączył: 14 Cze 2023
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 14 Cze, 2023   

Alex , nic z tych rzeczy .
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15937
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 14 Cze, 2023   

Sądzę, że będzie dobrze. Przejdziesz komisję pozytywnie.
Cytat:
2. Blizny nieznacznie szpecące lub nieznacznie upośledzające sprawność ustroju
3. Blizny znacznie szpecące lub znacznie upośledzające sprawność ustroju
4. Blizny po samouszkodzeniach

Do § 3:
pkt 2. Osoby ubiegające się o powołanie do służby w pododdziałach reprezentacyjnych Sił Zbrojnych z bliznami na twarzy i szyi należy kwalifikować jako niezdolnych.

pkt 3. Według tego punktu należy kwalifikować rozległe blizny połączone z ubytkami tkanek miękkich (np. po zranieniach, oparzeniach) oraz blizny w miejscach narażonych na tarcie w czasie ruchów i chodzenia lub znacznie szpecące, upośledzające funkcję narządów lub całego organizmu.

pkt 4. W ramach kwalifikacji orzeczniczej jest konieczne przeprowadzenie konsultacji psychologicznej oraz psychiatrycznej. Osoby ubiegające się o powołanie do służby w pododdziałach reprezentacyjnych Sił Zbrojnych należy kwalifikować jako niezdolne.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group