Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nielegalnie(?) odebrano dodatek za klase specjalisty.
Opublikował Wiadomość
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2023   

kalasznikow81 napisał/a:
Byłem u prawnika. Sprawa jest jak najbardziej zasadna i do wygrania przed sądem pracy.

Sądem pracy?! Przyznaję, że jestem mocno zdziwiony. Z pierwszego lepszego orzeczenia sądowego dotyczącego tego typu sprawy:
Cytat:
Reasumując Sąd I instancji uznał, że o roszczeniach z tytułu prawa do uposażenia żołnierza zawodowego rozstrzygają właściwe organy wojskowe w drodze decyzji (rozkazu personalnego), od której można wnieść skargę do sądu administracyjnego (...) Sąd I instancji zwrócił także uwagę na okoliczność, iż żołnierze zawodowi pełnią służbę, a pracę wykonują na podstawie stosunku służbowego, który jest niepracowniczym, administracyjnym stosunkiem zatrudnienia, a tym samym roszczenia o wypłatę części uposażenia i odsetek ustawowych nie wynikają ze stosunku pracy, ani nie są z tym stosunkiem związane, co sprawia że nie podlegają rozpoznaniu przez sąd pracy w myśl art. 476 § 1 pkt 1 k.p.c.


PS
Ciekawi mnie dalszy rozwój wypadków, więc bądź uprzejmy dalej je relacjonować. A może jeszcze ktoś podjął walkę?
 
 
agwit 
4


Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 211
Skąd: R.o.p.
Wysłany: Czw 11 Maj, 2023   

Dzisiaj wreszcie odebrałem decyzję o dodatku motywacyjnym która to ustala i przyznaje dodatek za ocenę z opinii oraz stwierdza wygaśnięcie decyzji o dodatku motywacyjnym za posiadaną klasę specjalisty (mistrzowska).
Pytanie czy pisać odwołanie czy jest już po herbacie?
W uzasadnieniu wygaszona decyzja stała się bezprzedmiotową z dniem 31.12. 2022r wobec wejścia w życie 01.01. 2023r. na podstawie art 824 pkt 2 ustawy z dnia 11.03.2022 o obronie ojczyzny art 439 ust 1 pkt 4 ustawy przyznającej żołnierzom spełniającym przesłanki wskazane w tym przepisie dodatek motywacyjny oraz wobec treści §37 rozporządzenia, zgodnie z którym dotychczasowe decyzje przyznające dodatki do uposażenia zachowują ważność, nie dłużej jednak niż na czas w nich określony, jeżeli są zgodne z przepisami rozporządzenia.
Na mocy §38 rozporządzenia §37 rozporządzenia wszedł w życie w dniu 01.01. 2023 r.
Decyzja wygaszona nie jest zgodna z przepisami rozporządzenia, gdyż przyznaje ona dodatek za posiadanie klasy kwalifikacyjnej, podczas gdy zgodnie z §33 ust 1 pkt 1-4 rozporządzenia żołnierzowi zawodowemu o którym mowa w art 439 ust 1 pkt 4 ustawy z dnia 11. 03. 2022 o OO, przyznaje się dodatek motywacyjny o charakterze stałym przy zastosowaniu mnożników kwoty obliczeniowej za ocenę z opinii służbowej.
Takie jest uzasadnienie.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 11 Maj, 2023   

Po pierwsze, organ sam się podkłada stwierdzając, zresztą zgodnie z prawdą, że stary i nowy dodatek motywacyjny, pomimo podobnej nazwy, to różne dodatki. A skoro różne, to tym bardziej nie może być mowy o wyparciu pierwszego przez drugi z automatu.

Po drugie, organ udaje, że nie zauważa istnienia kluczowego dla sprawy art. 802 nowej ustawy:
Cytat:
Art. 802. Decyzje, zgody oraz inne rozstrzygnięcia wydane na podstawie przepisów dotychczasowych zachowują ważność na okres, na jaki zostały wydane.

Po trzecie: odwołanie możesz złożyć, bo termin na jego wniesienie liczy się od dnia, w którym otrzymałeś tę decyzję, ale będzie to miało sens tylko wtedy, jeśli zamierzasz kontynuować walkę na drodze sądowej.
 
 
agwit 
4


Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 211
Skąd: R.o.p.
Wysłany: Czw 11 Maj, 2023   

Pewnie trochę dalej w tym temacie jest kolega kałasznikow.
Nie mniej jednak wydaje się że kluczowy tutaj może być zapis... "jeśli są zgodne z przepisami rozporządzenia"...
Myślę że nie ma co się poddawać. Droga sądowa kiedyś nadejdzie.
 
 
WG 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Maj 2020
Posty: 775
Skąd: Wojsko Polskie
Wysłany: Czw 11 Maj, 2023   

Normalnie się odwołuj i idź do Sądu. Te pieniądze nie uciekną, odzyskasz je, po prostu nieco później.
 
 
kalasznikow81 
2


Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 56
Skąd: granica
Wysłany: Wto 08 Sie, 2023   

agwit napisał/a:
Pewnie trochę dalej w tym temacie jest kolega kałasznikow.
Nie mniej jednak wydaje się że kluczowy tutaj może być zapis... "jeśli są zgodne z przepisami rozporządzenia"...
Myślę że nie ma co się poddawać. Droga sądowa kiedyś nadejdzie.

Byłem u prawnika jak już pisałem wcześniej. Z uwagi że w październiku "rzucam kwitem" po tej dacie będzie pozew. Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group