Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Problem] Skrocony okres wypowiedzenia
Opublikował Wiadomość
Frycol 
1


Dołączył: 15 Cze 2023
Posty: 10
Skąd: Wojsko
Wysłany: Sro 18 Paź, 2023   [Problem] Skrocony okres wypowiedzenia

Czołem. Czy jak złożę wypowiedzenie razem z wnioskiem o skrócenie okresu wypowiedzenia, to w jaki sposób powinienem zostać poinformowany o tym, że dowódca się zgodził na ten skrócony okres wypowiedzenia, czy też nie ?
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 18 Paź, 2023   

Z rozkazu?
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 18 Paź, 2023   

Frycol, powinieneś z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym otrzymać decyzję o zwolnieniu, w której organ zwalniający powinien odnieść się do Twojego wniosku o skrócenie okresu wypowiedzenia.
 
 
Frycol 
1


Dołączył: 15 Cze 2023
Posty: 10
Skąd: Wojsko
Wysłany: Sro 18 Paź, 2023   

Panowie, ale problem właśnie w tym, czy jest gdzieś zapis o tym, ze adresat ma określony czas na ustosunkowanie się do tego ? Bo nie ukrywam, że mam ostatnio kilka propozycji pracy w cywilu, ale to musiałbym dograć wiedząc, że dowódca zgodzi się na skrócony okres, bądź nie (wolałbym, żeby się zgodził). Kolega miał podobna sytuację, też wnioskował o skrócony, to dokładnie po 2 miesiącach i 2 tygodniach dostał rozkaz personalny o zwolnieniu po 3 miesiącach. Głupota. Nie da rady, żeby dowódca po prostu po np. tygodniu się jakoś ustosunkował, że "nie zezwalam na skrócony okres wypowiedzenia" i tyle ?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16007
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 18 Paź, 2023   

Umów się na rozmowę z dowódcą. Przedstaw swoją sytuację. Dowiedz się w czasie rozmowy jakie zdanie ma dowódca i jak postąpi.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
weteran_DZ 
2


Dołączył: 28 Lis 2022
Posty: 65
Skąd: Z-P
Wysłany: Czw 19 Paź, 2023   

Ewentualnie napisz dodatkowy wniosek do Dowódcy drogą służbową z umotywowaniem, dlaczego zależy Tobie na skróceniu okresu wypowiedzenia.
Terminy rozpatrzenia przez przełożonego - zgodnie z Regulaminem Ogólnym.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 19 Paź, 2023   

Frycol napisał/a:
czy jest gdzieś zapis o tym, ze adresat ma określony czas na ustosunkowanie się do tego ?

Niestety, ani ustawa, ani rozporządzenie w sprawie zwalniania nie określają terminu wydania decyzji o zwolnieniu wskutek wypowiedzenia, a tym samym terminu ustosunkowania się organu zwalniającego do wniosku o skrócenie okresu wypowiedzenia. Jak wspomniał mój przedmówca, jedyną normę w tym zakresie stanowi ogólny zapis w RO ŻWP nakazujący załatwianie wszelkich spraw bez zbędnej zwłoki (pkt 134), ale w praktyce bardzo często nie jest on przestrzegany.
Natomiast opisany przez Ciebie przypadek innego żołnierza, jeżeli rzeczywiście miał miejsce, to zwykłe draństwo ze strony dowódcy.

Czy warto składać osobny wniosek w sprawie skrócenia okresu wypowiedzenia, jak radzi mój przedmówca? Nie sądzę, bo i tak obie sprawy - zwolnienia i skrócenia okresu wypowiedzenia, muszą być rozstrzygnięte jedną decyzją.
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 461
Skąd: z wojska
Wysłany: Czw 19 Paź, 2023   

Czasami jak czytam co piszecie to mam wrażenie, że służę w innym MON. W mojej JW jeżeli wypowiedzenie składa żołnierz szeregowy i wnosi o skrócenie okresu wypowiedzenia to Dowódca podejmuje decyzję max w 24h a rzeczywiście do momentu rozpatrzenia poczty w ARCUSie. Zaraz po tym dekretację dostaje S1 pododdziału żołnierza z informacją o konieczności poinformowania zainereowanego co do decyzji Dowódcy.
Jeśli Dowódca, we ARCUSie, nie wskaże czy zgadza się na skrócony okres to żołnierze S1 JW od razu kierują ponownie dekretację doi Dowódcy z prośbą o decyzję.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group