Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Decyzja rwkl, a renta
Opublikował Wiadomość
Yogi90 
1


Dołączył: 31 Sty 2022
Posty: 11
Skąd: Brzeg
Wysłany: Sob 28 Paź, 2023   Decyzja rwkl, a renta

Witam, niedługo zbliża mi się rwkl w związku z ponad 90 dniami na l4, uległem wypadkowi niezwiazanemu ze służba, przeszedłem operacje przyszycia zerwanego mięśnia, rehabilitacja itd itp. Za tydzień mam komisję, konczyna sprawna ale z kolei ostatnio jakieś problemy z ciśnieniem.... Generalnie pytanie czy jakby komisja stwierdziła, że nie nadaje się do służby to czy przysługuje mi jakąś renta? Czy zostaje z niczym na dowidzenia? Tak jak mówię wypadek nie był związany ze służba, już wszytsko jest ok ale z kolei inne badania mogą być trochę rozjechane
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sob 28 Paź, 2023   

Jeżeli WKL orzeknie, że jesteś niezdolny do zawodowej służby wojskowej, będzie Ci przysługiwała renta inwalidzka. Jej wysokość będzie zależała od grupy inwalidzkiej, która zostanie Ci przyznana.
 
 
Yogi90 
1


Dołączył: 31 Sty 2022
Posty: 11
Skąd: Brzeg
Wysłany: Sob 28 Paź, 2023   

Dla upewnienia.... Niezależnie czy coś się wydarzyło w związku ze służba czy też nie?
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sob 28 Paź, 2023   

Niezależnie. Różnica jest taka, że rencista, którego inwalidztwo pozostaje w związku ze służbą, otrzymuje dodatkowo 10% podstawy wymiaru renty.
 
 
Yogi90 
1


Dołączył: 31 Sty 2022
Posty: 11
Skąd: Brzeg
Wysłany: Sob 28 Paź, 2023   

Dziękuję za odpowiedź

[ Dodano: Pią 17 Lis, 2023 ]
No i sytuacja ma się tak jak mówiłem, morfologia wyszła nie do końca dobrze (cała reszta ok) i lekarz dał mi dokumentację i kazał zrobić znów morfologię i całość dokumentów dosłać. Zrobiłem badanie, jest lepiej ale nadal nie w normie, termin na dosłanie kwitów już się zbliża i co teraz? Wyślę tak jak jest, jeśli orzekna, że niezdolny to co dalej? Zleca kolejne badania? Wyślą na leczenie? Czy dowidzenia i jakieś orzeczenie o rencie?

[ Dodano: Pią 17 Lis, 2023 ]
]
No i sytuacja ma się tak jak mówiłem, morfologia wyszła nie do końca dobrze (cała reszta ok) i lekarz dał mi dokumentację i kazał zrobić znów morfologię i całość dokumentów dosłać. Zrobiłem badanie, jest lepiej ale nadal nie w normie, termin na dosłanie kwitów już się zbliża i co teraz? Wyślę tak jak jest, jeśli orzekna, że niezdolny to co dalej? Zleca kolejne badania? Wyślą na leczenie? Czy dowidzenia i jakieś orzeczenie o rencie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group