Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opublikował Wiadomość
takytena 
1


Dołączył: 02 Sty 2024
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 02 Sty, 2024   

Witam czytających,
obecnie jestem studentem cywilnym kierunku inżynierskiego Mechanika i budowa maszyn, jedną z opcji, jaką rozważam po studiach, jest karierą wojskową. Interesuję się przede wszystkim lotnictwem, ale i ciężką techniką.

Moje pytanie brzmi: jakie możliwości daje wykształcenie wyższe inżynierskie przy rekrutacji do służby, tj.: na jaką stanowisko (specjalizację) można liczyć, jak wygląda rekrutacja i późniejsze szkolenie w takim wypadku, jaki stopień otrzymuje się występując do służby z takim wykształceniem (,również jak plasuje się gratyfikacja pieniężna)?
Chętnie przyjmę również inne informacje, o których powyżej nie wspomniałem.

Czy są jakieś powiązania pomiędzy karierą w sektorze badawczo-przemysłowym - PGZ - na potrzeby Wojska, a stricte służbą wojskową. Na obecną chwilę rozumiem, że PGZ jest spółką prywatną i kariera w niej jest zupełnie odrębną rzeczą od służby w WP.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Sro 03 Sty, 2024   

Uj, podjąłeś mnóstwo tematów.
Zadaj jedno pytanie.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1745
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Sro 03 Sty, 2024   

takytena napisał/a:
Witam czytających,
obecnie jestem studentem cywilnym kierunku inżynierskiego Mechanika i budowa maszyn, jedną z opcji, jaką rozważam po studiach, jest karierą wojskową. Interesuję się przede wszystkim lotnictwem, ale i ciężką techniką.

Moje pytanie brzmi: jakie możliwości daje wykształcenie wyższe inżynierskie przy rekrutacji do służby, tj.: na jaką stanowisko (specjalizację) można liczyć, jak wygląda rekrutacja i późniejsze szkolenie w takim wypadku, jaki stopień otrzymuje się występując do służby z takim wykształceniem (,również jak plasuje się gratyfikacja pieniężna)?
Chętnie przyjmę również inne informacje, o których powyżej nie wspomniałem.

Czy są jakieś powiązania pomiędzy karierą w sektorze badawczo-przemysłowym - PGZ - na potrzeby Wojska, a stricte służbą wojskową. Na obecną chwilę rozumiem, że PGZ jest spółką prywatną i kariera w niej jest zupełnie odrębną rzeczą od służby w WP.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam



Sprawdź oferty pracy WITU, WITPiS jako cywil (chyba prowadzą nabory).
Co do służby żołnierzy w Instytutach badawczych, masz etaty (podoficerów (bardzo mało), oficerów młodszych - mało, oficerów starszych (przeważająco). Tak więc są możliwości. Stanowiska od asystenta po kierownika zakładu, zastępcę dyrektora lub dyrektora.

Powodzenia, młody człowieku.
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 458
Skąd: z wojska
Wysłany: Pią 05 Sty, 2024   

takytena, Wykształcenie wyższe, niepełne, daje Ci możliwość zostania podoficerem. W ramach legii akademickiej, w trakcie studiów na wakacjach, możesz odbyć szkolenie zakończone mianowaniem na stopień KAPRAL. Ciężko mówić o specjalności wojskowej przy szkoleniu trwającym ledwo 5 tygodni. Ze znalezieniem stanowiska może być ciężko, lub nie 😉. Zależy skąd jesteś i czy pobliskie JW mają ukompletowanie. Szczerze po takim szkoleniu nie będziesz raczej kandydatem konkurencjnym. Stanowiska jakie możesz objąć to od Dowódcy drużyny przez technika pododdziału na stanowiskach podoficera w sztabie (kadry, rozpoznanie, szkolenie, łączność, logistyka, wychowawcy).
Reszta zadanych przez Ciebie pytań to sci-fi 😉😂
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group