Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opublikował Wiadomość
Sephiroth 
1
The Great


Dołączył: 11 Sty 2024
Posty: 23
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 12 Sty, 2024   

Jakim prawem AMW odbiera mieszkaniówkę po wypłaceniu odprawy mieszkaniowej? Odchodzę z końcem stycznia. Wypłacili mi odprawę z w grudniu i w grudniu też dostałem mieszkaniówkę i chwilę po tym dostałem pismo o wstrzymaniu wypłaty mieszkaniówki z powodu wypłaty odprawy mieszkaniowej. W styczniu dostałem tylko 330 PLN mieszkaniówki, a powinienem 900 PLN. Jestem stratny 1470 PLN (bo jeszcze powinienem 900 PLN do 10 lutego dostać). Na jakiej podstawie oni mi to zabrali? Znaczy się domyślam się, że jakąś bzdurną i debilną podstawę na to znaleźli sobie (bo to prawo u nas jest zjebane i każdy interpretuje pod siebie), z którą się nie zgadzam. Bo nawet jeśli mają na to podstawę, to ta podstawa nie może być w pełni zgodna z prawem w tej sytuacji. Bo mamy tu doczynienia z nierównością wobec prawa, nierównym traktowaniem wobec prawa, karaniem kogoś za to, że byt wcześnie złożył wniosek o wypłatę odprawy mieszkaniowej i karaniem kogoś za to, że zbyt wcześnie zaakceptowali mu ten wniosek. A praktyka AMW też zakrawa o naciąganie w tym kierunku. Straszą procedurą trwającą 90 dni, a wypłacają po tygodniu, po to aby móc jak najszybciej zaprzestać wypłacanie mieszkaniówki i jak najszybciej zaoszczędzić. I mamy tutaj doczynenia z sytuacją, w której różne osoby odchodzące w tym samym czasie, mające te same normy i należności otrzymują ostatecznie różne kwoty ze względu na to, że ktoś złożył dzień wcześniej wniosek, a komuś innemu, mimo że złożył jeszcze wcześniej zaakceptowali później. A należało im się według prawa to samo, a koniec końców nie dostali tego samego przez wspomniane wyżej powody. To są w końcu równi wobec prawa i należą im się te same należności czy nie? Coś tu jest chyba prawnie nie tak?

[ Dodano: Pią 12 Sty, 2024 ]
Dlaczego nie ma tematu w tym temacie, skoro ustawiałem temat? To jakiś błąd forum! Niech to ktoś naprawi! To ewidentny błąd po stronie forum! Proszę o odpowiedź na zapytanie.
 
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Pią 12 Sty, 2024   

Odpowiedzi potrafię udzielić tylko na drugie pytanie.

Otóż od pewnego czasu "silnik" Forum nie akceptuje w tytule tematu tzw. polskich liter: ą, ę, ć itp. Jeśli ich użyjesz tytuł nie pojawi się.

Zakładając temat nazwij go bez polskich liter.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12852
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pią 12 Sty, 2024   

To jest art. 21 ust. 6 Ustawy o zakwaterowaniu

Cytat:
6.
Żołnierzowi zawodowemu nie przysługuje prawo do zakwaterowania, jeżeli on lub jego małżonek, z zastrzeżeniem ust. 10:
2)
otrzymał odprawę mieszkaniową wypłaconą albo zrealizowaną w formie rzeczowej na podstawie przepisów ustawy obowiązujących od dnia 1 lipca 2004 r.;


nie trzeba było tak szybko składać wniosku. Po ptakach.

ps. jeżeli ktoś Ci pomógł, wciśnij przycisk "pomógł" na jego profilu.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 458
Skąd: z wojska
Wysłany: Pią 12 Sty, 2024   

Sephiroth, a co ty chłopie taki roszczeniowy jesteś...
Cytat:
To jakiś błąd forum! Niech to ktoś naprawi! To ewidentny błąd po stronie forum! Proszę o odpowiedź na zapytanie.


Przychodzisz na forum prosić pomoc a brzmisz tak jak by ta pomoc ci się po prostu należała...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group