Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dopuszczenie do posiadania broni - problemy
Opublikował Wiadomość
Sephiroth 
1
The Great


Dołączył: 11 Sty 2024
Posty: 23
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 12 Sty, 2024   Dopuszczenie do posiadania broni - problemy

Chciałem uzyskać dopuszczenie do posiadania broni w WPA Komendy Wojewódzkiej. Złożyłem wszystkie kwity. WPA Komendy Wojewódzkiej wystąpiło o opinię o mnie do Brygady. Nie żyję tam za dobrze z tymi moimi debilnymi przełożonymi odchodząc na emeryturę (jest to też jeden z powodów mojego odejścia) i ponapisywali tam głupoty (które nie były problemem i na niczym nie zaważyły) i napisali też, że leczę się na nerwicę (bo robię uszczerbek i procenty do emerytury i to już było problemem). W związku z tym WPA Komendy Wojewódzkiej napisało do mnie abym im przedstawił wszystkie badania lekarskie (ogólne + psycholog + psychiatra + okulista i nie wiem czy ze słuchem też) typowo pod tą kwestię i UoBiA (nie chcieli badań pod KPOF uznać pod dopuszczenie). Nie podoba mi się, że chcą badnia na wszystko, mając wątpliwość tylko w jednej kwestii. Nie będę robił wszystkiego. Nie zgadzam się z ich wątpliwością, bo skoro jestem żołnierzem (mają zaświadczenie) i mam przydzieloną broń (mają wyciąg z rozkazu), to uważam, że nie mają prawa żądać ode mnie badań. Nawet jeśli bym się zgodził z ich wątpliwością, to tylko na badania psycholog + psychiatra mógłbym się zgodzić. Ale nie na cały pakiet. Badań na KPOF nie chcieli przyjąć, bo to pod co innego ich zdaniem. Co mam teraz z tym faktem zrobić? Mogę/Mam się jakoś odwoływać i/lub sądzić w tej kwestii z nimi? Może "zmusić" ich aby przyjęli badnia pod KPOF w tej kwestii, potem wysłali mi oficjalne pismo, że ich nie przyjęli i potem na tej podstawie się odwoływać i się sądzić z nimi? Czy nie ma szans i będę musiał odpuścić?
 
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12832
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pią 12 Sty, 2024   

Dlaczego skłądałeś wniosek do WPA, jeżeli jesteś żołnierzem?
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1735
Skąd: z kątowni
Wysłany: Pią 12 Sty, 2024   

Dziwne że WPA nie przesłało właściwemu Oddziałowi ŻW twojej teczki, do dalszego prowadzenia sprawy.

A badań mogą żądać - patrz Ustawa o Broni i Amunicji.

Nie ma tam jakiś wyjątków, że czegoś nie dasz, a inne dasz :lol:
_________________
....
 
 
Sephiroth 
1
The Great


Dołączył: 11 Sty 2024
Posty: 23
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 12 Sty, 2024   

manfred napisał/a:
Dlaczego skłądałeś wniosek do WPA, jeżeli jesteś żołnierzem?

Bo to jest DOPUSZCZENIE do posiadania broni! Nie POZWOLENIE do posiadania broni! Tylko DOPUSZCZENIE! Nie mylić tematów. POZWOLENIE posiadam (kolekcjonerskie).

[ Dodano: Pią 12 Sty, 2024 ]
Brzytwa napisał/a:
Dziwne że WPA nie przesłało właściwemu Oddziałowi ŻW twojej teczki, do dalszego prowadzenia sprawy.

A badań mogą żądać - patrz Ustawa o Broni i Amunicji.

Nie ma tam jakiś wyjątków, że czegoś nie dasz, a inne dasz :lol:

Dlaczego miało gdziekolwiek przesłać? Powtarzam jeszcze raz, że chodzi o DOPUSZCZENIE!
Nie znam całej ustawy na pamięć, ale wiem, że jako żołnierz zawodowy z przydzieloną bronią służbową na mocy tej ustawy jestem zwolniony z przedstawiania badań. Także już mamy wyjątek, że nie muszę nic dawać. Pisanie, że nie ma wyjątków jest więc nie ma miejscu. Bo jak widać są wyjątki. Moja sytuacja jest specyficzna. Można tu coś zdziałać czy nie?
 
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 458
Skąd: z wojska
Wysłany: Pią 12 Sty, 2024   

Oczywiście, że można. Jeśli nie chcesz to nie przedstawiaj badań, proste.
 
 
Sephiroth 
1
The Great


Dołączył: 11 Sty 2024
Posty: 23
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 12 Sty, 2024   

To nie chodzi tylko o moje chcenie. Nie będę po prostu robił badań po raz n-ty tych samych i wydawał pieniędzy na to skoro zgodnie z ustawą jestem zwolniony z badań. Nawet jakbym zrobił jest ryzyko, że przeciągną temat do 01.02. i pozamiatane, bo wtedy przestaję być żołnierzem i po temacie (nie dostanę dopuszczenia, bo wtedy będą chcieli, abym zdawał jakieś egzaminy). Wkurwili mnie z tym pomysłem i nie ma pewności, że badania załatwią temat, a kasa pójdzie w błoto. Na pewno nie będę robił badań, bo uważam, że zgodnie z ustawą nie powinni ich wymagać ode mnie. Chciałem to polubownie załatwić i przedstawić badania pod KPOF, ale powiedzieli, że to pod coś innego i nie przyjmą. Mam wyciągnąć od nich kwita, że nie chcieli ode mnie tych badań pod KPOF przyjąć w tej kwestii (dopuszczenia) i się po tym z nimi sądzić czy jak? Czy sprawa przegrana?
 
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12832
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pią 12 Sty, 2024   

Widzisz, tu ludzie nieraz takie rzeczy piszą, że nie wiadomo za bardzo, o co im chodzi.

Jeśli chodzi o twoją sprawę, to postępowanie w sprawie dopuszczenia prowadzi się z z zachowaniem zasad określonych w art. 15 ust. 1-5. A ust. 5 mówi o

Cytat:
ujawnieniu okoliczności dostatecznie uzasadniających podejrzenie, iż osoba posiadająca pozwolenie na broń lub zarejestrowaną broń pneumatyczną należy do osób wymienionych w ust. 1 pkt 2– 4,


wtedy policja może
Cytat:
zobowiązać tę osobę do niezwłocznego poddania się badaniom lekarskim i psychologicznym i przedstawienia wydanych orzeczeń


i to się stało w twojej sprawie.

Dopuszczenie następuje w formie decyzji administracyjnej, więc będzie można się od niej odwołać, ale jeśli w postępowaniu zebrano jakieś kwity, że się leczysz itp., i nie dostarczyłeś kwitów, to szansa na zmianę decyzji niewielka.

ps. jeśli ktoś ci pomógł, wciśnij przycisk pomógł, dostałeś za darmochę wspaniałą poradę, za którą u radcy prawnego zapłaciłbyś ze 400 stówy.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group