Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Super absurdzik
Opublikował Wiadomość
draconus 
5



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 662
Skąd: WLąd
Wysłany: Nie 25 Wrz, 2005   

Trochę przesada z tymi krawężnikami (widoczność itp.). Jakoś cywile np. w zajezdni autobusowej, na postoju taxi itd. nie mają takich sztucznych problemów. Na wojnie nie będzie malowanych krawęźników, a nawet i co z tego że krawężnik będzie bardziej widoczny - co to daje??? Jak ktoś widzi ulicę, a nie widzi krawężnika to źle z jego wzrokiem - chyba ma kurzą ślepotę. Nie, nie do przyjęcia takie wytłumaczenie problemu.
_________________
kropla drąży skałę
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15965
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 25 Wrz, 2005   

Malowanie krawężników miało to samo na celu co malowanie trawy, strząsanie liści z drzew, ropowanie samochodów i wiele innych i ciekawych rzeczy :D
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Roballo 
Mod



Pomógł: 11 razy
Wiek: 66
Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 4131
Skąd: Mazury
Wysłany: Nie 25 Wrz, 2005   

-=Alex=- napisał/a:
Malowanie krawężników miało to samo na celu co malowanie trawy, strząsanie liści z drzew, ropowanie samochodów i wiele innych i ciekawych rzeczy :D


Na przykład takich, jak nacieranie opon samochodów będących "na stałej konserwacji" czarną pastą do obuwia :!: :!: :x



Pozdrawiam :gent:
_________________

 
 
andriusza 
1



Wiek: 56
Dołączył: 12 Kwi 2005
Posty: 18
Wysłany: Pon 10 Paź, 2005   narciarka

Az glupio mowic ale u mnie w JW (WLad.) niedawno zrobiono remont generalny kilku lazienek w pododdzialach ale kibelki "na narciarza" zostaly. Tak zostalo tez na pododdzele gdzie pacuja kobiety-oficerowie. Wyglada to super przy nowych kafelkach.
 
 
 
Roztropek
6



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 12 Wrz 2005
Posty: 1093
Wysłany: Pią 21 Paź, 2005   

W kibelku "na narciarza" trudniej cokolwiek złapać. I o to chodzi. Przypomina się dowcip - "czy można zarazić się chorobą weneryczną od deski klozetowej? Tak, ale są o wiele przyjemniejsze sposoby".
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4649
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Nie 06 Lis, 2005   

Cyt.:
Cytat:
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

z dnia 2 grudnia 2004 r.

w sprawie wzorów oraz noszenia umundurowania i oznak wojskowych przez żołnierzy zawodowych i kandydatów na żołnierzy zawodowych

(Dz. U. z dnia 13 stycznia 2005 r.)

...
§ 11. 1. Podstawowymi przedmiotami umundurowania stanowiącymi zestaw ubioru wieczorowego żołnierzy są:
...
3. Mundur wieczorowy w Wojskach Lądowych jest barwy granatowej:
...
2) pozostali oficerowie na nogawkach spodni mają jeden lampas w kolorze granatowym;
...

Tak sobie czytam i czytam i zastanawiam sie po co na granatowe spodnie naszywać granatowy lampas? To jest absurdzik i to w miare świeżutki. Wiwat legislacja a la WP!!!
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
ogon123 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 806
Skąd: 100
Wysłany: Nie 06 Lis, 2005   

Jak pokazałem żonie jak wygląda strój wieczorowy oficera WP to stwierdziła krótko: jak KELNER i po to naszywa się lampas na spodnie aby oficer WP na bankiecie odróżniał się od kelnera
_________________
Jak mój szef wpada do pokoju to zawsze się pyta: co nudzicie się ??? i zaraz wynajduje jakąś robotę
Ogon Ogoniasty
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4649
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Pon 07 Lis, 2005   

Jak naszyjesz granatowe na granatowe to nadal będziesz wyglądać jak kelner tylko że w poszerzonych spodniach. :) To tak jakby pisać czarną czcionką na czarnym tle. :mrgreen:
Pozdro
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
ogon123 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 806
Skąd: 100
Wysłany: Pon 07 Lis, 2005   

A widziałeś kiedykolwiek kelnera z lampasami na spodniach?? Bo ja nie :)
_________________
Jak mój szef wpada do pokoju to zawsze się pyta: co nudzicie się ??? i zaraz wynajduje jakąś robotę
Ogon Ogoniasty
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4649
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Wto 08 Lis, 2005   

ogon123 napisał/a:
A widziałeś kiedykolwiek kelnera z lampasami na spodniach?? Bo ja nie :)

Widzę, że nie chwytasz więc:
1. Weź w rękę granatowy materiał.
2 Wytnij z niego kawałek (to beda spodnie)
3 Wytnij z niego pasek ( to będzie lampas)
4. Przyłóż sobie "lampas" na "spodnie"
I zobaczysz że nie zobaczysz żadnego lampasa.
Bo akurat kolor granatowy to jest konkretny odcień niebieskiego i nie da sie zrobić jasnego i ciemnego granatowego. A więc naszywanie granatowego lampasa na granatowe spodnie jest idiotyczne. I za wyjatkiem czasochłonności w wykonaniu nie wprowadza nic. A jeśli twój granatowy lamaps będzie idoczny na granatowych spodniach to znacza, że:
1. Albo spodnie nie sa granatowe
2. Albo lampas nie jest granatowy.
W obu przypadkach złamano przepis mundurowy.
A więc skoro granatowego nie widac na granatowym to znaczy że dalej wygladasz jak kelner bo tak naprawde to zadnego lampasa nie ma, a w zamian uzyskujesz pasek wzdłuż spodni który wyglada jakby ktoś w granatowych spodniach poszerzył nogawki poprzez wszycie paska materiłu wzdłuz spodni. I te bzdure mi właśnie chodzi.
Pozdro.
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
Roztropek
6



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 12 Wrz 2005
Posty: 1093
Wysłany: Pią 11 Lis, 2005   

W granatowych spodniach z granatowym lampasem lepiej czujesz gdzie przyłożyć palec stając na baczność. Szwy są mniej wyczuwalne.
 
 
Barnaba
Gość Specjalny



Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 41
Skąd: Dziennikarz Polski Zbrojnej
Wysłany: Pią 02 Gru, 2005   

Już prawie i ja zakumałem ale zrodziła się myśl taka, czy przypadkiem nie chodzi o maskowanie? No, żeby lampas w innym kolorze nie wyglądał rażąco? Granatowe z granatowym znakomicie sie komponuje.
 
 
olo2456
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Lut, 2006   taki tam sobie..absurdzik?

Witam Szanowne Forum
Czy ktoś ma opracowany "Plan walki ze szkodnikami"?
Nie, nie w mundurówce, nie w żywności tylko w służbie uzbrojenia!
Czy jest ktoś na forum kto mi wytłumaczy sens istnienia takiego planu? Jest on zapisany w instrukcji uzbr 2000 oraz uzbr 1981.
 
 
weredyk
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Lut, 2006   walka ze szkodnikami

Ja myślę, że napewno chodzi o walkę z kornikami aby nie zjadły drewnianych kolb od niektórych rodzajów broni. :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group