Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ekwiwalenty, odprawy i inne cywilne zabawy
Opublikował Wiadomość
Mariano_Zmecholano 
1


Wiek: 31
Dołączył: 01 Lut 2024
Posty: 1
Skąd: Znienacka
  Wysłany: Czw 01 Lut, 2024   Ekwiwalenty, odprawy i inne cywilne zabawy

Czołem, pytanie do świeżo upieczonych cywili - dostał ktoś z was już ekwiwalent za urlop i odprawę? (Przy okazji mógłby któryś z bardziej poinformowanych i cykniętych w temacie kolegów naświetlić ile WOGi mają na wypłatę ów świadczeń i jak ewentualnie ich "zmobilizować" gdyby się z tym ociągali poza wyznaczony termin? ;)
_________________
To by i tak nic nie dało
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15933
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 01 Lut, 2024   

Mariano_Zmecholano napisał/a:
ile WOGi mają na wypłatę ów świadczeń
Cytat:
Art. 440.3. Inne należności, o których mowa w art. 432, wypłaca się w terminie 14 dni od dnia, w którym żołnierz zawodowy spełnił warunki uzasadniające otrzymanie tych należności albo właściwy organ podjął decyzję o przyznaniu żołnierzowi tych należności, w przypadku gdy przyznanie prawa do należności lub określenie ich wysokości jest uzależnione od wydania takiej decyzji, z zastrzeżeniem art. 442 ust. 5, art. 456 ust. 2 i art. 460 ust. 8.


Mariano_Zmecholano napisał/a:
jak ewentualnie ich "zmobilizować" gdyby się z tym ociągali poza wyznaczony termin?
Cytat:
Art. 434. W przypadku zwłoki w wypłacie uposażenia i innych należności, o których mowa w art. 432, żołnierzowi zawodowemu przysługują odsetki ustawowe za opóźnienie od dnia, w którym uposażenie lub inna należność pieniężna stały się wymagalne. O odsetkach ustawowych za opóźnienie orzeka w decyzji administracyjnej organ właściwy w sprawie przyznania uposażenia lub innej należności.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Cifek 
1
Cifek


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 41
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 07 Lut, 2024   

Wczoraj stoczyłem pierwszy bój spotkaniowy z WBE. Dziś jadę ponownie :viktoria:
Potwierdźcie, albo poprawcie moje rozważania odnośnie należności (wszędzie piszą "wraz z dodatkami o charakterze stałym" - ale to nie jest sprecyzowane).
Założenia:
- Uposażenie - U
- Dodatek za wysługę (max 35%) - D
- Świadczenie za długoletnią służbę (max 15%) - S (wliczane do emerytury pow. 32 lat wysługi)
- Świadczenie motywacyjne (2 500 zł) - M

Należności:
- Ekwiwalent za niewykorzystany urlop = (U+D)/22 * ilość dni urlopu
- Odprawa (6 pensji) = (U+D) * 6
- Dodatkowe uposażenie roczne (nagroda roczna) za 2023 = U
- Dodatkowe uposażenie roczne (nagroda roczna) za 2024 = U
- 12 pensji z góry = (U+D) * 12
- Emerytura = ((U+D+S)+U/12) * 0,75

Right ??? A podatki, to już zupełnie nie mam pojęcia, wiem, że od 12 pensji jest ryczałt 20% + składka zdrowotna.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group