Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Waloryzacja
Opublikował Wiadomość
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Sob 12 Lut, 2022   

archibald napisał/a:
Wynika z niego, że od 1 marca świadczenia wzrosną o 7 proc.


Nie wyrównuje nawet inflacji. Ponadto, każdy emeryt z emeryturą powyżej 5 000 PLN brutto straci dodatkowo na emeryturze przez nowy wał. Nie ma co się podniecać. PiS kosztem emerytów sponsoruje szeroką grupę żyjących z socjalu na koszt państwa (mój koszt).
Ten sponsoring uprawiany przez PiSdzielców, z każdym rokiem drenuje budżet na granicy bankructwa państwa.
Staczamy się na pochylni równej. Nie dużo nam brakuje do modelu - Grecji i Argentyny.
Wieki nie odrobimy strat. Szkoda mi mojej wnuczki, że za obecne błędy, koszty naprawy budżetu i normalnego funkcjonowania państwa oraz gospodarki poniesie jej pokolenie.
Nowe nie skażone i wolne od dzisiejszej politycznej patologii.
W to wierzę, lecz nie doczekam tych czasów, za mało życia zostało. ***** ***
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13510
Skąd: ---
Wysłany: Sob 12 Lut, 2022   

Może nie aż tak drastycznie.
Ale faktem jest, iż zapłaczemy.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 12 Lut, 2022   

Że staczamy się na dno, to powtarzam od lat... PiS to zło bez precedensu. Takiego syfu, nie było od 1989 roku.
W końcu zaczyna to docierać do szerszej rzeszy rodaków.
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Nie 13 Lut, 2022   

i napisał/a:
Może nie aż tak drastycznie.


A jak ma być w tym bajzlu.
Jest obywatel KOWALSKI, reprezentujący klasę średnią (przed modelem PiS). Pozycję życiową i materialną zdobywał służbą i pracą. Doceniany i wynagradzany przez pracodawców. Uzyskał pewien status materialny, wybudował dom. Dwa razy w roku budżet umożliwiał mu wojaże za granicą. Niestety na horyzoncie pojawili się Janusze manfred i Alien, którym solą w oku stoją tacy obywatele. Wymyślili polski nowy ład, układ państwa i wał podatkowy, dla dobra tych niezaradnych. Co tu zrobić, by tenże KOWALSKI, tylko raz skorzystał z wypoczynku za granicą, gdyż ja Janusz bezrobotny z gromadą dzieciaków, też chcę wypocząć na Nocy Sylwestrowej w Zakopanem ze Sławomirem. Krótko udupimy klasę średnią, przedsiębiorców, by nam, Rydzykowi, Kurskiemu i Januszom był słodko i błogo. By odwrócić uwagę od łupienia kraju, karmią publikę problemem z LGBT, nagonką na LEX Czarnek, wojną o TURÓW, CPK, Pegasus, NIK, itd ...
Gdzie nie wsadzą swoje śliskie łapy, tam jest czarna dup ... Od lat nie było tak niskiego poziomu sprawowania władzy. Politycy zmarginalizowali rządy i swoje decyzje pod publikę Januszów, tych którzy wołają dajcie nam chleba w imię solidarności.
Głupi naród to kupuje, TVP-ściek jako media zależne od rządzących karmią ten ciemny, przekupiony naród w imię swojego poklasku.
***** ***
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
nesiasps 
4
pol202


Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 237
Wysłany: Nie 13 Lut, 2022   

Skoro Głupi Naród to skąd ma brać mądrych polityków, taka nasz uroda i trzeba te swoje lata przeżyć w tym czy innym Narodzie
_________________
pol202
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sro 16 Lut, 2022   

focus napisał/a:
Politycy zmarginalizowali rządy i swoje decyzje pod publikę Januszów, tych którzy wołają dajcie nam chleba w imię solidarności.


Za Wikipedią:

Cytat:
Chleba i igrzysk (łac. panem et circenses) – hasło rzymskiego pospólstwa domagającego się rozrywek i zaspokojenia potrzeb materialnych. Jego uznane autorstwo należy do Juwenalisa, który zawarł je w swych satyrach (Satirae 10, 81).


Publiczność rzymskiego amfiteatru podczas widowiska (mal. Edmund Leighton, 1884)
Żądania te spełniano m.in. organizując wielkie widowiska cyrkowe z udziałem zwierząt (tzw. venatio) oraz walk gladiatorów, podczas których rozrzucano w tłumie monety, a także poprzez organizowanie publicznych uczt dla tysięcy obywateli miasta. Rozdawano też produkty żywnościowe (chleb, zboże) lub pieniądze poszczególnym osobom w postaci tzw. congiarium.
(...)
Wyrażenie to współcześnie używane jest jako przenośnia oznaczająca brak szlachetniejszych celów, z pragnieniem zaspokajania jedynie prymitywnych potrzeb hedonistyczno-materialnych.



Cytat:
Proletariat (z łac. proletarius „należący do najuboższej klasy, niepłacący podatków, dający państwu tylko potomstwo” od proles „latorośl, potomstwo”) – jedna z wyróżnianych w socjologii klas społecznych.
(...)
Stopniowo, zwłaszcza w późnym cesarstwie ubogie warstwy ludności określane jako lud miejski i wiejski (plebs urbana i plebs rustica) zostały zaprzęgnięte do pracy przymusowej, na wsi byli to przypisywani do ziemi dzierżawcy (kolonowie) i robotnicy rolni, w mieście rzemieślnicy przypisani do warsztatów.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12832
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 16 Lut, 2022   

W sumie, to wyzwalanie niewolników w Rzymie, to też było rozdawnictwo....
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 16 Lut, 2022   

A propos rozdawnictwa. Większość rozsądnych wypowiedzi.

https://youtu.be/KAoxV1c7mMU
 
 
archibald 
6
archibald


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1524
Skąd: z dala
Wysłany: Pią 13 Sty, 2023   

Już jest pewne, że waloryzacja emerytur i rent wyniesie co najmniej 14,8 proc. czyli więcej niż założył rząd. Oficjalnie wskaźnik ogłoszony zostanie w lutym, ale GUS podał już tzw. średnioroczną inflację emerycką, która będzie decydująca dla podwyżki.

https://biznes.interia.pl/emerytury/news-waloryzacja-emerytur-wyniesie-co-najmniej-14-8-proc,nId,6532122
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15943
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 06 Lut, 2024   

Czyżby kolejne upier....dzielenie emerytów ?
Waloryzację kwotową Tuska już przeżyłem. Po sądach z tego tytułu się włóczyłem ...
Cytat:
Waloryzacja emerytur według nowych zasad. Rząd Donalda Tuska wprowadza zmiany.

Emerytury i renty podlegają corocznie waloryzacji od 1 marca. Polega ona na pomnożeniu kwoty świadczenia i podstawy jego wymiaru przez wskaźnik waloryzacji. Jest to średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w poprzednim roku kalendarzowym, zwiększony o co najmniej 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim roku.
Rząd Donalda Tuska chce zmienić tę zasadę i wzrost świadczeń wyliczać na podstawie inflacji i wzrostu płac nie z całego ubiegłego roku, ale tylko z drugiego półrocza ubiegłego roku. Drugą zmianą będzie waloryzacja wrześniowa, a nie tak jak dotychczas — tylko marcowa. Ta jednak będzie warunkowa. "Gdy w pierwszym półroczu danego roku inflacja nie przekroczy 5 proc., obecne zasady waloryzacji się nie zmienią. Nadal będzie tylko jedna, marcowa waloryzacja wyliczana na obecnych zasadach, czyli uwzględniająca inflację z całego ubiegłego roku" — pisze "GW".
Jeśli od stycznia do czerwca 2024 r. inflacja wyniesie 7 proc., a 20 proc. realnego wzrostu płac – 0,5 proc., a od lipca do grudnia 2024 r. inflacja wyniesie 3 proc., a 20 proc. realnego wzrostu płac – 0,5 proc., wówczas we wrześniu 2024 r. podwyżka wyniesie o 7,5 proc., a w marcu 2025 r. – 3,5 proc.
(...)
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/waloryzacja-emerytur-wedlug-nowych-zasad-rzad-donalda-tuska-wprowadza-zmiany/23ffhjy
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Jefrjeitor 
5



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 782
Skąd: jedzie ta kontrola?!
Wysłany: Sro 07 Lut, 2024   

-=Alex=- napisał/a:
Czyżby kolejne upier....dzielenie emerytów ?

Ech... Na każdym kroku kop w d*pe. Najpierw, mimo spelnienia wszystkich wymogów i długo na niego czekając, nie dostałem awansu. Powod- bo złożyłeś wypowiedzenie. A, że był by to awans bez zmiany stanowiska, to emerytura by była liczona z nowego stopnia.
Później wysokie nagrody na koniec roku. Wszyscy dostali, a ja nie. Powod- bo złożyłeś wypowiedzenie.
Praktyki zawodowe. Wnioskowałem o 2,5 miesiąca praktyk. Mój wniosek gdzieś utknął, długo czekałem na decyzję. Moje praktyki trwały 1,5 miesiąca.
Teraz kombinowanie przy waloryzacji... :lol:
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1709
Skąd: warm-maz
Wysłany: Sro 07 Lut, 2024   

A esbkom właśnie wpłynęły pokaźne sumy na konta w ramach naprawiania krzywd. :gent:
Wiadomo *** to zło najgorsze na świecie.
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
Jefrjeitor 
5



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 782
Skąd: jedzie ta kontrola?!
Wysłany: Sro 07 Lut, 2024   

przypadeek napisał/a:
A esbkom właśnie wpłynęły pokaźne sumy na konta w ramach naprawiania krzywd. :gent:
Wiadomo *** to zło najgorsze na świecie.

Zgadzam się z ostatnim zdaniem. Wszystko co napisałem działo się za czasu rządów ***
I zapomniałem o najwazniejszym- podwiązka uposażeń od stycznia, ale zrobiona tak, żeby odchodzący w styczniu jej nie dostali. Suma summarum kilkaset złotych niższa emerytura.
 
 
Sephiroth 
1
The Great


Dołączył: 11 Sty 2024
Posty: 23
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 14 Lut, 2024   

Jefrjeitor napisał/a:
I zapomniałem o najwazniejszym- podwiązka uposażeń od stycznia, ale zrobiona tak, żeby odchodzący w styczniu jej nie dostali. Suma summarum kilkaset złotych niższa emerytura.

Jak nie dostali? Skoro dostaniemy i musimy dostać i będzie liczone do emerytury.
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15943
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 14 Lut, 2024   

Sephiroth napisał/a:
Jak nie dostali?
Pisał o roku 2023.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group