Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Medal
Opublikował Wiadomość
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 02 Lip, 2022   

Cytat:
Za pracę zawodową, która w znaczy sposób przyczyniła się do rozwoju i umocnienia systemu obronnego kraju na wniosek szefa Sztabu Generalnego WP Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, nadał Pani Margaret Kassanganie złoty medal „Za Zasługi dla Obronności Kraju”.
Będę chyba nad tym myślał do końca swojego życia ...
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
philiprvn 
5



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 511
Skąd: Wybrzeże
Wysłany: Sob 02 Lip, 2022   

Z tym pisaniem na siebie wniosków była kiedyś taka niepisana tradycja by przed przedłożeniem wniosku przełożonemu do podpisu zawrzeć w nim jakąś żartobliwą uwagę

Mój ulubiony aforyzm w tym względzie to „sprawnie i zdecydowanie wdraża (często ze sobą sprzeczne) polecenia i wytyczne wyższych przełożonych”.

A tak na poważnie: mam dobrych kadrowców. Medal nie nadany traktują jak szkodę w mieniu.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Sro 06 Lip, 2022   

philiprvn napisał/a:
A tak na poważnie: mam dobrych kadrowców. Medal nie nadany traktują jak szkodę w mieniu.

Tylko pozazdrościć. Moi mnie olewali.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 06 Lip, 2022   

Jak większość z nas.
 
 
sargento 
5


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 27 Kwi, 2023   

Pojawił się za to projekt rozporządzenia w sprawie Medalu ZZDOK.
Jest na RCL, poz. 259.
_________________
---
Najniżsi podoficerowie są najdumniejsi
Georg Christoph Lichtenberg
 
 
mboro 
5



Wiek: 44
Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 511
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 27 Kwi, 2023   

Rychło w czas... :oops1:

Po wejściu w życie Ustawy 3O, która zniosła akty ustanawiające Medale: SZwSO, ZZdOK i WP; a jednocześnie sama je na nowo ustanawiła; przez ponad rok nie wprowadzono odpowiednich przepisów wykonawczych, choć praktycznie wystarczyło zrobić 'kopiuj-wklej'.

I jeszcze ciekawostka - w ustawie medale są wymienione w innej kolejności (tzn. pierwszy jest ZZdOK, a po nim SZwSO, na końcu WP), co sugerowałoby zmianę w dotychczasowej precedencji.

Tymczasem w ww. projekcie zapisano po staremu, że ZZdOK nosi się po SZwSO - IMHO to nawet lepiej; szkoda, że ww. ustawa może wprowadzać w błąd...

No i nadal czekamy na pozostałe rozporządzenia, bo jeśli od wiosny 2022 nadawane są te odznaczenia, to bez formalnej podstawy prawnej...

:cool: :gent:
_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem
 
 
 
ogon123 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 806
Skąd: 100
Wysłany: Pią 28 Kwi, 2023   

w decyzji o oświadczeniach majątkowych wzór oświadczenie jest załącznikiem nr 3 a pierwsze to czy małżonek prowadzi działalność a drugi czy zamierza :)
_________________
Jak mój szef wpada do pokoju to zawsze się pyta: co nudzicie się ??? i zaraz wynajduje jakąś robotę
Ogon Ogoniasty
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 23 Mar, 2024   

Tyle warte są odznaczenia :efendi2:
Cytat:
Według ustawy z 1992, Krzyż Zasługi jest nagrodą dla osób, które położyły zasługi dla Państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść Państwu lub obywatelom. Może być nadany także za:

- ofiarną działalność publiczną,
- ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

Cytat:
Słoweński skoczek Anze Lanisek (Anże Laniszek) został w czwartek odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP Andrzeja Dudę za wyjątkową postawę sportową i solidarność okazaną Dawidowi Kubackiemu w ubiegłorocznym sezonie.
https://nowiny24.pl/skoczek-narciarski-zostal-odznaczony-zlotym-krzyzem-zaslugi-przez-prezydenta/ar/c2-18402031
:-o
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group