Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kobieta w wojsku

Czy jesteś za służba kobiet w wojsku ?
Tak
33%
 33%  [ 180 ]
Nie
36%
 36%  [ 193 ]
Tak, ale w zabezpieczeniu
26%
 26%  [ 140 ]
Nie obchodzi mnie to
2%
 2%  [ 16 ]
Nie mam zdania
1%
 1%  [ 7 ]
Głosowań: 472
Wszystkich Głosów: 536

Opublikował Wiadomość
Star660 
6
Biturboengine



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 1209
Skąd: MSS
Wysłany: Wto 16 Kwi, 2024   

"w 9. Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej. Żołnierze odwrotnie założyli na maszt "biało-czerwoną". I podnieśli flagę Monako" :viktoria:
"Ona stoi i salutuje jeszcze do tego" :roll: Określenie "Cyrk" zobowiązuje :cool:
To jest chyba zawodowa żołnierza ... :lol:
https://wiadomosci.wp.pl/ona-stoi-i-do-tego-salutuje-nagranie-obieglo-internet-7017177903750048a
_________________
BORN TO RIDE
  
 
 
Maj Or 
4


Pomógł: 2 razy
Wiek: 55
Dołączył: 23 Paź 2021
Posty: 233
Skąd: MSD rezerwisty
Wysłany: Wto 16 Kwi, 2024   

Jakoś mam dziwne odczucie, że to żołnierze z pocztu "znając" inteligencje i jej podejście do służby pani oficer dyżurny, postanowili dodatkową ja przetestować. No udało się, udało się jak cho.....

Już widzę, te spływające do jednostek epistoły z naczelnego pionu politycznego nakazujące comiesięczne prowadzenia szkoleń w zakresie prezentowania flagi państwowej, zakończonych podpisem przez wszystkich żołnierzy. A kopie tych wykazów będą miały być przesyłane do szczebla najwyższego, i archiwizowane na 50 lat :D .

A najlepiej z tego wyjdzie główna winna, która zapewne na wszelki wypadek będzie odsunięta od zadań z flagą. Być może podjęta będzie również próba pozbycia się jej z jednostki wojskowej, dając jej "kopa" na ASW.
_________________
- Nie jestem maszyną, jestem człowiekiem. (von Horn)
- W domu!!! W fabryce od pana nie wymaga się egzaminów na człowieczeństwo ani egzaminów na humanitarność, w fabryce potrzebne są pańskie mięśnie i mózg pański i tylko za to płacimy panu (Borowiecki)
  
 
 
Star660 
6
Biturboengine



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 1209
Skąd: MSS
Wysłany: Wto 16 Kwi, 2024   

Albo, za karę, zostanie odsunięta od pełnienia służb :roll:
_________________
BORN TO RIDE
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15951
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 16 Kwi, 2024   

Zlikwidować to codzienne podnoszenie i opuszczanie flagi państwowej. Nikomu nie jest to potrzebne, a szczególnie służbom dyżurnym.
"Polityczni" naoglądali się na misjach co robią amerykanie i błysnęli aby u nas było podobnie.

Cytat:
"taka sytuacja miała miejsce po raz pierwszy i była spowodowana błędem ludzkim"
A jakim czynnikiem miała być spowodowana. Zwierzęcym ?
Cytat:
pomyłka została zauważona jeszcze w trakcie procesu podnoszenia, flaga natychmiast została zdjęta,
Na filmie widać, że "nie natychmiast".
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Maj Or 
4


Pomógł: 2 razy
Wiek: 55
Dołączył: 23 Paź 2021
Posty: 233
Skąd: MSD rezerwisty
Wysłany: Wto 16 Kwi, 2024   

Niestety już jest historią to, z czego słynęła nasza wspaniała armia — ściemnianie.
_________________
- Nie jestem maszyną, jestem człowiekiem. (von Horn)
- W domu!!! W fabryce od pana nie wymaga się egzaminów na człowieczeństwo ani egzaminów na humanitarność, w fabryce potrzebne są pańskie mięśnie i mózg pański i tylko za to płacimy panu (Borowiecki)
  
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2308
Skąd: z granicy
Wysłany: Wto 16 Kwi, 2024   

Nowa jednostka w strukturach WP - 9 Samodzielna Brygada Kawalerii Pancernej "Monaco" im. księcia Alberta II Grimaldi.
  
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13515
Skąd: ---
Wysłany: Wto 16 Kwi, 2024   

Czytałem rano komentarze pod tą informacją.
Spodobał mi się jeden żartobliwy:
Cytat:
Flaga wisi OK. Tylko masz jest do góry nogami.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11557
Skąd: -)
Wysłany: Wto 16 Kwi, 2024   

Polska ma pewną wyjątkową sytuację w dziedzinie flag, mianowicie jesteśmy Państwem w którym obowiązują dwa różne wzory flagi.
Flaga biało-czerwona, oraz flaga białoczerwona "wzór z godłem".

Historia za tym stojąca jest następującą:

"Wzór z godłem" funkcjonował jako bandera marynarska (żeglugi cywilnej) w związku z tym był wywieszanym na polskich statkach.
Było to związane z faktem, że flaga biało-czerwona jest na morzu flagą sygnałową.



Co prawda w położeniu poziomo, i co prawda Monako ani Indonezji to jakoś nie przeszkadza, niemniejjednak zdecydowano się na odrębną banderę - "wzór z godłem", żeby zmniejszyć pomyłki.

Ma sens.

Dalej:

Jako wyznacznik "polskości za granicą oraz dla zagranicy" wersja "wzór z godłem" zaczeła być używana, poniekąd niezgodnie z przeznaczeniem, także i do oznaczania portów morskich, samolotów LOTu, a także i polskich ambasad oraz konsulatów.

Błąd ten zdecydowano się naprawić poprzez uprawomocnienie.

"wzór z godłem" podniesiono do rangi legalnej flagi:

Cytat:
Art. 6. 1. Flagą państwową Rzeczypospolitej Polskiej jest prostokątny płat tkaniny o barwach Rzeczypospolitej Polskiej, umieszczony na maszcie.
2. Flagą państwową Rzeczypospolitej Polskiej jest także flaga określona w ust. 1, z umieszczonym pośrodku białego pasa godłem Rzeczypospolitej Polskiej.


Bieżąca ustawa nigdzie nie NAKAZUJE używania flagi "wzór bez godła", ani też nigdzie tego nie ZABRANIA.

Gdziekowiek bowim w ustawie pisze gołe: "Flaga państwowa Rzeczypospolitej Polskiej", nie jest jasne czy Ustawodawca ma na myśli flagę z Art 6.1 czy flagę z Art 6.2/
OBIE bowiem sa flagami państwowymi Rzeczypospolitej.

Jedynie w niektórych konkretnych sytuacjach ustawodawca NAKAZUJE używanie flagu "wzór z godłem".

Wyglądałoby więc na to , że wersja "wzór z godłem" jest uniwersalniejsza.

Co do żołnierzy:

Cytat:
4. Minister Obrony Narodowej określi, w drodze zarządzenia, sposób używania flagi państwowej z godłem Rzeczypospolitej Polskiej przez oddziały i jednostki Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej podczas oficjalnych uroczystości poza granicami państwa oraz w kontaktach międzynarodowych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, uwzględniając charakter uroczystości.


Jest to przepis dość niejasny, wyglądałoby na to że poza "kontaktami międzynarodowymi na terytorium Rzeczypospolitej" sprawa używania flagi "wzór z godłem" jest nieuregulowana.

:gent:
:czytanie:

Kupcie więc sobie flagę z godłem, będzie trudniej o pomyłki.
[/b]
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group