Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Stevie
Wto 20 Gru, 2016
gen. Mirosław Różański złożył wypowiedzenie
Opublikował Wiadomość
szeryf3 
7
Już rezerwa.



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 2175
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

Szkoda, że Pan generał Różański odchodzi. Bo chyba od czasu do czasu studził dziwne myśli swojego przełożonego. Musiał mu chyba minister dobrze zajść za skórę. Co prawda myślałem, że o wiele wcześniej zostanie zdjęty.
 
 
Earpman 
8



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Maj 2005
Posty: 3948
Skąd: SZ RP
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

Stevie napisał/a:
A jeszcze nie tak dawno w innym wątku wieszano na Nim psy. A tu proszę - zaskoczenie, ochy i achy. To w końcu jak jest?

Stevie, a po co kopać leżącego. Gen. Różański to postać tragiczna i dobrze, że udaje się trochę odpocząć. Będzie miał teraz dużo czasu żeby zająć się tym co lubi najbardziej, czyli Fejsem i TT.

:gent:
 
 
EnzoMayol 
1


Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 6
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

ZaMną
https://youtu.be/LQttUdW9b4Y
 
 
szeryf3 
7
Już rezerwa.



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 2175
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

Czyżbyś zachęcał mundurowych do złożenia wypowiedzenia?
 
 
EnzoMayol 
1


Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 6
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

nie tak mi się ten filmik przypomniał ;)
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13765
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

Byłem ciekawy: kiedy padnie na Niego i w jakich okolicznościach.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Don Camillo 
5



Pomógł: 7 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 482
Skąd: Północ, Północny-Zachód
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

Chapeau bas.

:gent:
_________________
Don Camillo westchnął ciężko spojrzał czule na krzyż (który był zaiste słusznych rozmiarów) i szepnął, zamachując się świętym symbolem:
- Trzymaj się, Panie Jezu, bo walę!
 
 
alien 
5


Wiek: 43
Dołączył: 12 Lut 2005
Posty: 630
Skąd: emeryt
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

Honorowo niby postąpił bo i tak by go spuścili, wg.mnie stwierdził ze już nic więcej nie ugra więc swoim wyznawcom zafunduje "honorowe odejście " :gent:
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13564
Skąd: ---
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

markus napisał/a:
Podjął decyzję jaką podjęło tysiące oficerów przed nim i podejmą tysiące po nim.
A jak odchodzili niżsi stopniem bo nie mogli zdzierżyć przełożonego debila to ktoś się nad nimi użalał?

Święte słowa. Tak było, jest i będzie. Ot, żołnierska to rzecz.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Farbowana brunetka 
2


Dołączyła: 07 Wrz 2010
Posty: 86
Skąd: Stąd
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

szeryf3 napisał/a:
Szkoda, że Pan generał Różański odchodzi. Bo chyba od czasu do czasu studził dziwne myśli swojego przełożonego. Musiał mu chyba minister dobrze zajść za skórę. Co prawda myślałem, że o wiele wcześniej zostanie zdjęty.


Miałam kiedyś okazję być uczestniczką jednej z "gospodarskich" wizyt naszego MON-a w trakcie której towarzyszył mu gen. Różański i miałam wrażenie, że nawet przy takiej okazji generał unikał MON-a jak tylko mógł więc nie sądzę, żeby miał na ministra i jego pomysły jakikolwiek wpływ.
Obiła mi się zresztą wtedy o uszy plotka, że na DG RSZ został wskazany przez poprzedniego MON-a dopiero po przegranych przez kandydata PO wyborach prezydenckich (wcześniej 100% kandydatem był podobno gen. Samol) - jako "ofiara" na ewentualne "pożarcie" przez PIS w przypadku wygrania przez to ugrupowanie nadchodzących wyborów parlamentarnych (w czym może być jakieś ziarnko prawdy, w końcu p. Generał był "twarzą" reformy systemu dowodzenia, mocno krytykowanego przez opozycję).
Co do aktywności Pana Generała na FB i TT to myślę, że teraz mocno się ona ograniczy (chyba, że prowadzący ją Szczepan G. nadal będzie to robił, choć tym razem raczej po godzinach służbowych - choć przyznać trzeba, że czasami robił swoją robotą niezłe tyły przełożonemu - choćby przywołanym filmem pod hasłem #za mną - pasującym być może do dowódcy plutonu, kompanii, no niech będzie batalionu ale za chińskiego boga nijak do dowódcy RSZ!).
Jednego natomiast nie można P. Generałowi odmówić - tego, że ma "jaja" bo naprawdę nie każdego z nas stać na to by w obliczu trudnej (a chyba wręcz beznadziejnej) "współpracy" z przełożonym podziękować za służbę zamiast próbować się "dostosować" i przetrwać do kolejnej podwyżki, pensji, 60-lat itp.
 
 
Famer 
5


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 805
Skąd: PL
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

Może miał po prostu dość tego cyrku, który się teraz odprawia w wojsku, niejako firmować tego swoją osobą.
Np. tego co dotyczy OT, a dokładnie jej formowania. Może miał dość tłumaczenia swoim podwładnym (dowódcom dywizji, brygad, skrzydeł itp.) czemu musi im zabierać doświadczonych ludzi po to, żeby następnie wyznaczać ich do OT.

W ostatnim czasie ma miejsce niezły drenaż kadry do jednostek powstających na wschodzie, a doliczając do tego licznie składane wypowiedzenia, to sytuacja w jednostkach poniżej dowództw rodzajów sił zbrojnych i komórek organizacyjnych MON jest naprawdę coraz gorsza.

Pozyskiwanie ludzi na powstałe w jednostkach wakaty nie sprowadza się już do wyboru najlepszego kandydata, ale do poszukiwania jakiegokolwiek kandydata.

Dodatkowo odnoszę wrażenie, że MON robił co chciał na podwórku DG RSZ, tzn. zwalniał i wyznaczał mu oficerów zapewne bez konsultacji z DG, gdyż niektóre wybory personalne były co najmniej dziwne i wątpię, aby generał to akceptował.

Na pewno coś go musiało ostatnio nieźle wku...ić, bo jeszcze niedawno nie było żadnych symptomów takiego ruchu. Facet miał jakieś wizje rozwoju podległych struktur, czego wyraz dawał nieraz na spotkaniach podczas szkoleń czy poligonów.
Ostatnio zmieniony przez Famer Czw 15 Gru, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Artur Goławski 
Gość Specjalny



Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 16 Sty 2005
Posty: 1147
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

dziamdziak napisał/a:
Znamienne jest to, że generał "Jabu" współtwórca pierwotnego brzmienia ustawy pragmatycznej, nie widział potrzeby zawarcia w niej przepisu o honorowym podaniu się do dymisji, przy czym zaznaczam, że nie znam przyczyn decyzji gen. Różańskiego. W ogóle w ustawach dot. wojska nie ma wzmianki o honorze. Konsultanci, Ustawodawca, nie widzieli takiej potrzeby. Stąd wszyscy mamy prawo wypowiedzenia stosunku służbowego, a nikt z nas nie ma/nie miał prawa do złożenia honorowej dymisji.


Byłem przy uchwalaniu ustawy. Gdybyś ze mną tam wtedy był i o to wtedy zapytał, to usłyszałbyś, że honor nie jest kwantyfikowalny pod względem prawnym.
 
 
yrbod 
2


Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 64
Skąd: kack
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

Witam,
a ja akurat tego generała szanuję. Miałem okazję z nim rozmawiać. Wysłuchać wizji połączoności działań. Myślę, że reszta jego otoczenia w DG chyba jeszcze nie dojrzała do tego i raczej pozostała "zabetonowana" w starych rozwiązaniach.
Co do filmu - odbieram to raczej jako formę poznania roboty podwładnych przez DG.
A gdzie są inni, generał na stanowisku już nie ma co stracić, poza honorem. A tracą go Ci generałowie klakierzy, którzy przyklaskują głupim pomysłom MON, a za rogiem obgadują i krytykują.
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

yrbod napisał/a:
Wysłuchać wizji połączoności działań.


Z ograniczonymi zasobami, na dość płaskiej przestrzeni, bez przewagi w pierwszym okresie, no to nijak inaczej jak z mega rozpoznaniem, precyzją, połączonością, synergią. W klasycznym pojedynku inaczej bez szans. Znowu.

"Teren walczy z żołnierzem". Gen. Różański zwrócił moją uwagę przed którąś Anakondą, może i pierwszą, jak mówił, że jest dobrej myśli w temacie Rosomaka. Widać było twórcze nieszablonowe podejście. Dostaje co dostaje, ewaluuje możliwości, chce wycisnąć maks.

Rzut oka na imponujący dorobek i doświadczenie:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Miros%C5%82aw_R%C3%B3%C5%BCa%C5%84ski

Nikt mnie nie powie, że to ok, jeśli tacy dowódcy odchodzą. Zresztą jak i inni.
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

Nie miałem przyjemności poznać Generała, ale bacznie obserwowałem jego profile na FB czy TT oraz opinie o nim. Niektórym na Forum jego działalność i "medialność" była solą w oku. Ja tak nie uważam i robił dobrą robotę pozytywnym wizerunkiem. Odniosłem wrażenie, że wkładał w "robotę" serce. I nie unikał kontaktu ze "zwykłymi" żołnierzami (podobnie jak gen. Skrzypczak).
Jednakże ciśnie mi się pytanie na usta: jeżeli nie odpowiadał mu MON i jego koncepcje, to dlaczego wypowiedzenie złożył tak późno? Od pewnego stopnia i szczebla oczekuje się odważnych, trafnych i szybkich decyzji. A jak sami wiecie, z tym jest coraz gorzej.
:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group