Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dotyczy urlopu zdrowotnego
Opublikował Wiadomość
camerlengo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Sty, 2006   

camerlengo napisał/a:
Tylko czy ktoś mógłby jasno się wypowiedzieć od kiedy należy liczyć urlop zdrowotny po powrocie z misji, bo przeszukałem wiele artykułów i postów na ten temat i żaden go nie precyzował. Czy jest wogóle na to jakiś przepis, jeśli tak to proszę o podanie go.

rafaello napisał/a:
Biorąc po uwagę obowiązujące przepisy (§ 3 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z 16 czerwca 2004 r. w sprawi badań lekarskich żołnierzy zawodowych skierowanych do służby poza granicami państwa oraz powracających do kraju po zakończeniu tej służby w związku z § 13 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z 10 maja 2004 r. w sprawie orzekania o zdolności do zawodowej służby wojskowej oraz właściwości i trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w tych sprawach, jak również § 27 Rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z 25 maja 2004 r. w sprawie pełnienia zawodowej służby wojskowej poza granicami państwa oraz opinii prawników wojskowych w w/w sprawie np. na łamach Wojsk Lądowych Nr 7 (120) 1-15.04.2005r. str. 19 pkt. 3) na urlop zdrowotny można skierować żołnierza dopiero po przeprowadzeniu badań lekarskich i otrzymaniu przez niego orzeczenia w sprawie zdolności do dalszej służby wojskowej.

Myślę panie/pani czarou że ani ja ani rafaello nie jesteśmy tępi a pan poprostu nie czyta o co chodzi w temacie. Odpowiedziałes ale na to o czym nie było mowy, a z tego co wiem to jest złamanie regulaminu NFOW.
Jeśli nie masz ochoty poprzewijać strony żeby dokładnie przeczytać o co chodzi w postach, to zacytowałem specjalnie dla Ciebie moje pytanie i odpowiedź udzieloną przez rafaello. Jeśli to nie jest odpowiedz na moje pytanie to chyba rzeczywiscie ja i rafaello jesteśmy tępi. Jednak myślę że wiekszość forumowiczów przychyli sie do mojej racji, tak więc proszę o niewypowiadanie się wiecej w tej kwestii bo szkoda zajmować pamięć serwera NFOW twoimi postami. :x
 
 
Saxon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Sty, 2006   

czarou napisał/a:
Ten urlop nazwany "zdrowotnym", o który pyta camerlengo to urlop w wymiarze 1 dzień urlopu za 10 dni pobytu na misji( tzw. adaptacyjny). To jest niezależne od decyzji komisji lekarskiej.


(....) 1 dzien za kazde rozpoczete 10 dni pelnienia sluzby poza granicami panstawa (......)
Roz. Ministra ON Dz.U.z 2004 r nr 140, poz 1479 § 27 ust 1
§ 27 ust 2 Wymiar urlopu nie moze przekroczyc 30 dni kalendarzowych.

Czarou pisz prosze dokladniej.

Poza tym niestety jest zalezny od komisji lekarskiej, dlatego ze moze go byc wiecej z uwagi na zly stan zdrowia, a o jego wymiarze orzekaja wojskowe komisje lekarskie (jesli stwierdzona zostanie jakas choroba, zwiazana z pobytem poza granicami panstwa,ktora wymaga hospitalizacji). Ale o tym jest napisane w innym rozporzadzeniu.

BTW. Czarou mial/miala racje. Co innego jest liczenie urlopu a co innego jest skierowanie na urlop. :cool:
 
 
Draki
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Lut, 2006   

29.01 wrocilem z V zmiany w Iraku a juz od 01.02 personalny z mojej jw wyslal mnie na urlop zdrowotny w czasie ktorego robie komisje woj, i oczywiscie 020 nalicza mi sie od dnia wyladowania do pierwszego dnia urlopu zdr. czyli 2 dni :!: Czytajac posty na ten temat az krew mnie zalewa ze trafilem na takiego ................. :x , ale trudno. Przedstawie mu jeszcze raz argumenty ktore tu znalazlem-moze cos wskuram. Jesli ktos byl w podobnej sytuacji i mial tez takie przeboje jak ja i w jakis sposob sobie z tym poradzil.Prosze o rade jak mam zalatwic ta sprawe co i gdzie napisac bo nie moge pozwolic by zrobili mnie w h...
Pozdrawiam i dziekuje
 
 
camerlengo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Lut, 2006   

Myślę że najlepiej spytać się przewodniczącego TWKL, jak sprawa badań ma się do urlopu zdrowotnego. W końcu to oni są dycydentami w sprawie naszego zdrowia wojskowego.
 
 
Draki
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Lut, 2006   

i to wlasnie zrobilem :!: Tylko ze na to pytanie nawet przewodniczacy komisji lek. nie potrafił mi odpowiedzieć.Ludzie czy ja śnie czy zeczywiscie nikt nic nie wie i kazdy ma wszystko gleboko w d... :!: :?: Zamiast odpoczywac, kurowac sie i spedzac czas z rodzina musze kazdemu z osobna przedstawiac wykladnie prawa by otrzymac wszystko co mi sie nalezy po powrocie z misji.ODPOWIEDNI LUDZIE NA ODPOWIEDNICH STANOWISKACH :!: :!: :!:
Kto ich ztrudnił :?: :?: :?:
Śmiechu warte i rece opadaja .........
 
 
rafaello 
2



Dołączył: 07 Lis 2004
Posty: 72
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 13 Lut, 2006   

Draki napisał/a:
29.01 wrocilem z V zmiany w Iraku a juz od 01.02 personalny z mojej jw wyslal mnie na urlop zdrowotny w czasie ktorego robie komisje woj, i oczywiscie 020 nalicza mi sie od dnia wyladowania do pierwszego dnia urlopu zdr. czyli 2 dni :!: Czytajac posty na ten temat az krew mnie zalewa ze trafilem na takiego ................. :x , ale trudno. Przedstawie mu jeszcze raz argumenty ktore tu znalazlem-moze cos wskuram. Jesli ktos byl w podobnej sytuacji i mial tez takie przeboje jak ja i w jakis sposob sobie z tym poradzil.Prosze o rade jak mam zalatwic ta sprawe co i gdzie napisac bo nie moge pozwolic by zrobili mnie w h...
Pozdrawiam i dziekuje


Po otrzymaniu decyzji z TWKL napisz wniosek do dowódcy JW z prośbą o wypłatę równoważnika 020 za okres od chwili przekroczenia granicy do dnia wystawienia orzeczenia. Jednocześnie ujmij w tym wniosku fakt, że zostałeś skierowany na urlop zdrowotny niezgodnie z przepisami.
Ja tak zrobiłem i dca przyznał mi rację.
Potrzebujesz wniosku - napisz.
Pozdrawiam. :viktoria:
_________________
"Za wszystkie dobre uczynki spotka Cię zasłużona kara"!
 
 
camerlengo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Lut, 2006   

Zgadzam się, papier przyjmie wszystko, a adresat musi odpowiedzieć :zly4:
 
 
Draki
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Lut, 2006   

Witam
Ponoc urlopu zdrowotnego nie mozna dzielic, czy ktos zna na to jakas podstawe
prawna :?: jesli tak to prosze o jej podanie.
Obecnie, dzieki "znajomosci prawa" mojego personalnego jestem na urlopie zdr. na ktorym robie komisje lek. po 4 dniach w/w urlopu zostal mi wystawiony rozkaz wyjazdu na 3 dni, pozniej znow na 3 dni (razem 6 dni) bym mogl zrobic badania.Uwazam wiec ze wystawiajac mi taki rozkaz, urlop ten zostal przerwany i cos mi sie wydaje ze w takiej sytuacji nalezy mi sie wznowienie tego urlopu od poczatku.
CZY DOBRZE MI SIE WYDAJE ... :?:
 
 
PAWELG
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Lut, 2006   

Urlopu zdrowotnego udziela się po zakończeniu badań lekarskich (czyli przed wydaniem orzeczenia) w terminie 7 dni od wydania skierowania na komisję - interpretacja DWLąd.
po urlopie zdrowotnym i po wykorzystaniu pozostałych urlopów żołnierz - do wydania orzeczenia-pozostaje w tzw."dzikiej "dyspozycji..... :czytanie:
 
 
camerlengo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Lut, 2006   

PAWELG napisał/a:
Urlopu zdrowotnego udziela się po zakończeniu badań lekarskich (czyli przed wydaniem orzeczenia) w terminie 7 dni od wydania skierowania na komisję - interpretacja DWLąd.
po urlopie zdrowotnym i po wykorzystaniu pozostałych urlopów żołnierz - do wydania orzeczenia-pozostaje w tzw."dzikiej "dyspozycji..... :czytanie:

Dla mnie to masło maślane :???:
 
 
Julek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Mar, 2006   

Urlop zdrowotny - po otrzymaniu orzeczenia komisji lekarskiej - to jasne!
Mam pytanie związane z pozostałymi dniami"wolnymi" a mianowicie:
po misji zazwyczaj ma się dni wolne za pracę w dni wolne i Święta, zaległe urlopy i urlopy nagrodowe - czy regulują jakieś rozporządzenia, które w jakiej kolejności są do odbioru?
Dziękuję i pozdrawiam
 
 
Jo Twoja Mac
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Mar, 2006   

Witam wszystkich. Po przeanalizowaniu wszystkich, oprocz cytowanej strony z Wojsk Ladowych i Panowie Camerlengo ma zupelna racje. W tych podawanych przez Was przepisach nigdzie, podkreslam nigdzie nie mam mowy o tym, ze urlop zdrowotny zaczyna sie dopiero po wydaniu orzeczenia. Panowie, jest tylko zapisane, ze badania trzeba zrobic w ciagu siedmiiu dni, a urlop zaczyna sie bezposrednio po powrocie z misji, przed data stawiennictwa do jednostki. Wiec Panowie, wedlug tych przepisow generalnie powinnismy sie cieszyc, ze przelozeni daja nam te 7 dni na zrobienie badan. No tak. i tu moje pytanie - Panowie, jesli ktos ma konkretne przepisy na to, ze urlop powinien zaczynac sie po wydaniu orzeczenia przez komisje - podajcie prosze. Bo widze, ze wielki galimatiaz sie wytworzyl. Pozdrawiam!
 
 
camerlengo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Mar, 2006   

No wreszcie znalazł się jeden który mnie rozumie. Szacunek Ja twoja mać.
Mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto odpowie na to pyanie.
Pozdrawiam
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Sob 11 Mar, 2006   

Po pierwsze sprawa urlopu zdrowotnego budzi wiele kontrowersji i niedomówień wynikających w głównej mierze z sprzeczności przepisów ustawowych w poruszanej sprawie.

Cytat:
Dz.U.04.133.1422
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 10 maja 2004 r.
w sprawie orzekania o zdolności do zawodowej służby wojskowej oraz właściwości i trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w tych sprawach
(Dz. U. z dnia 14 czerwca 2004 r.)

§ 13.ust. 2. Żołnierza zawodowego powracającego po zakończeniu pełnienia służby poza granicami państwa kieruje się do wojskowej komisji lekarskiej, która orzekała o jego zdolności do pełnienia służby poza granicami państwa przed wyjazdem, niezwłocznie po powrocie do kraju.


Cytat:
Dz.U.04.148.1557
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 16 czerwca 2004 r.
w sprawie badań lekarskich żołnierzy zawodowych skierowanych do służby poza granicami państwa oraz powracających do kraju po zakończeniu tej służby
(Dz. U. z dnia 29 czerwca 2004 r.)
§ 3. ust.2. Badania lekarskie, o których mowa w ust. 1, przeprowadza się w terminie 7 dni od dnia powrotu żołnierza zawodowego do kraju.



Cytat:
Dz.U.04.140.1479
ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW
z dnia 25 maja 2004 r.
w sprawie pełnienia zawodowej służby wojskowej poza granicami państwa
(Dz. U. z dnia 19 czerwca 2004 r.)

§ 27. 1. Urlop zdrowotny, o którym mowa w § 24 pkt 6, przysługuje w wymiarze jednego dnia, za każde rozpoczęte 10 dni pełnienia służby poza granicami państwa. Urlopu tego udziela się po powrocie do kraju w związku z zakończeniem pełnienia służby poza granicami państwa, bezpośrednio przed wyznaczonym terminem stawienia się w jednostce wojskowej, w której żołnierz pełni służbę.


Jak widać na ,,załączonym obrazku’’ trzy akty prawne i wszystkie trzy stoją w sprzeczności w swoim wykonaniu.
Nie ma co się dziwić, że większość zainteresowanych, czy też osób funkcyjnych realizujących powyższe wytyczne nie jest wstanie ich egzekwować zgodnie z prawem, dlatego też tak wiele jest niedomówień i niejasności.

Wspomniany urlop zdrowotny, to nic innego jako urlop adaptacyjny w celu zaaklimatyzowania się niemający nic wspólnego z urlopem zdrowotnym, o którym mowa
w §17, §18, §19 rozporządzenia MON z dnia 28 maja 2004 r. w sprawie urlopów żołnierzy zawodowych (Dz.U.04.138.1465)

Dlatego też, moje stanowisko, oraz sposób realizacji w zakresie kierowania żołnierzy na urlop zdrowotny przysługujący w związku z zakończeniem służby poza granicami państwa przedstawia się następująco:

Po powrocie żołnierza do kraju i stawieniu się w jednostce, w dniu przybycia ogłaszam
w rozkazie dziennym owy fakt, podając jednocześnie, że od dnia następnego kieruję danego żołnierza do WKL celem wykonania badań lekarskich, oraz uzyskania orzeczenia komisji o zdolności do zawodowej służby wojskowej.
Na wykonanie ww. badań lekarskich określam czas w wymiarze 7 dni. Jednakże trzeba zaznaczyć wspomniane 7 dni liczę jako dni robocze nie uwzględniając (dni dodatkowo oraz ustawowo wolnych od służby, oraz świąt) W ósmym dniu roboczym kieruję żołnierza na urlop zdrowotny (można powiedzieć z urzędu). Odstępstwo od ww. zasady stosuję jedynie w przypadku, gdy żołnierz po powrocie do kraju w terminie owych siedmiu dni (wykonanie badań) zostanie skierowany na leczenie szpitalne. W takim przypadku skierowanie na urlop zdrowotny nastąpi po zakończonym leczeniu szpitalnym.

Pozdrawiam:
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Julek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Mar, 2006   

Czyli interpretacja inna niż przedstawia focus może być zgodna z prawem?
Jeśli po upływie 7 dni delikwent został z urzędu skierowany na urlop zdrowotny to czy po zakończeniu urlopu zdrowotnego można wypisywać Go na kolejne wolne? zakładając, że wciąż nie ma orzeczenia WKL?
I czy stawka 020 liczy się wtedy do dnia skierowania na urlop zdrowotny czy do dnia orzeczenia komisji??
W moim przypadku skomplikowało się to o tyle, iż po otrzymaniu orzeczenia WKL po III zmianie PKW do skierowania na kolejną V zmianę upłynęło niewiele ponad miesiąc.
Aktualnie okazało się, iż większość wolnego wykorzystałem gdyż mój organ kadrowy skierował mnie na urlop zdrowotny bezpośrednio po powrocie i wypisywał mnie na kolejne wolne czyli urlop wypoczynkowy a dni wolne za Święta i ustawowo wolne przepadły mi.
Szukam podstaw prawnych lecz jak w przypadku urlopu zdrowotnego tak i w innych przypadkach wszystko zależy od interpretacji. Czy dla kadrowca jest dużym problemem anulowanie rozkazu dziennego z poprzedniego roku? chodzi o urlop wypoczynkowy, gdyż bezpośrednio po zdrowotnym powinno umożliwić mi się odebranie dni wolnych a w kolejności urlop wypoczynkowy.
Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi.[/b]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group