Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dotyczy urlopu zdrowotnego
Opublikował Wiadomość
kasti 
1


Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 6
Skąd: z Polski
Wysłany: Wto 01 Lis, 2011   

W świetle powyższego, zważając na fakt, że komisja lekarska zobligowana jest 7 dniowym terminem na wykonanie badań lekarskich, to w ósmym dniu biegu sprawy, żołnierz powinien zostać skierowany na należny urlop aklimatyzacyjny, zgodnie z przedłożonym zaświadczeniem z PKW o wymiarze urlopu.[/quote

Witam. I tu pojawia się kilka pytań:
1- Jaka komisja wojskowa jest w stanie wykonać wszystkie badania w ciągu 7 dni - w tym
badania laboratoryjne - moja odpowiedź żadna
2 - Co dzieje się z żołnierzem , który nie kończy badań a zostaje wysłany na urlop
aklimatyzacyjny i dokańczając badania dowiaduje się, że musi być leczony, lub
hospitaliowany a odłożenie w czasie dokończenia badań jest związane z poważnym
uszczerbkiem na zdrowiu?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź:)
 
 
Kriu 
2
Wypalony Walką



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 51
Skąd: Podziemie
Wysłany: Nie 13 Lis, 2011   

Witam

Właśnie tez dołączam się do pytania ponieważ ja zostałem skierowany na urlop zdrowotny dwa dni od lądowania w Polsce i jestem w trakcie badan lekarskich oczywiście na urlopie zdrowotnym, a interpretacja ustawy przez radce prawnego jest żałosna w mojej JW.
- Jestem na urlopie zdrowotnym.
- Jednocześnie w podróży służbowej.
- Wykonuje obowiązki służbowe na urlopie zdrowotnym.

Moim zdaniem jest coś nie tak !!!

Pozdrawiam
_________________
Żadem PC nie jest bezpieczny.
 
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Lis, 2011   

Kriu, przecież już wszystko zostało opisane. Jasne, że jest nie tak. Teraz czas na Twój ruch w JW. Odważysz się ? Wątpię, bo już jesteś na urlopie. Czego oczekujesz ?
 
 
Kriu 
2
Wypalony Walką



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 51
Skąd: Podziemie
Wysłany: Nie 13 Lis, 2011   

kempczol, Już się odważyłem i jestem ciekaw jak wysoko będę musiał się odwoływać. Kij ma zawsze dwa końce.

Pozdrawiam
_________________
Żadem PC nie jest bezpieczny.
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 13 Lis, 2011   

Kriu, wyjaśnijmy sobie jedno. Urlop zdrowotny to jedno, a urlop aklimatyzacyjny to drugie. Na 100% nie jesteś na urlopie zdrowotnym.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
apach1972 
2


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 92
Skąd: poland
Wysłany: Pon 14 Lis, 2011   urlop aklimatyzacyjny

Proszę forumowiczów - znawców tematu o konkretną odpowiedź: W jakim terminie rozpoczynamy urlop aklimatyzacyjny?
1. Czy po wykonaniu badań lekarskich z chwilą przedłożenia całości dokumentów w TWKL :
2. Czy z chwilą otrzymania orzeczenia lekarskiego z TWKL.
3. Czy po uprawomocnienia się orzeczenia lekarskiego 14 dni.

Z góry dziękuję za odpowiedź bo przeczytaniu w/w postów mam mętlik w głowie a chciałbym pomóc koledze, który właśnie wrócił z Afganistanu. :gent:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 14 Lis, 2011   

apach1972 napisał/a:
W jakim terminie rozpoczynamy urlop aklimatyzacyjny?

Cytat:
§ 21.
1. Urlopu aklimatyzacyjnego udziela się bezpośrednio po stawieniu się żołnierza w jednostce wojskowej, po zakończeniu przez niego badań lekarskich określających zdolność do zawodowej służby wojskowej po zakończeniu służby poza granicami państwa.
2. Stawienie się żołnierza w jednostce potwierdza się w rozkazie dowódcy jednostki.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
apach1972 
2


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 92
Skąd: poland
Wysłany: Wto 15 Lis, 2011   

Jak mam więc interpretować w/w przepis ?
Czyli kończąc badania lekarskie - złożenie wszystkich dokumentów w TWKL i nie otrzymując orzeczenia żołnierz stawia się w macierzystej JW i udzielany jest mu urlop aklimatyzacyjny. Nie wiem czy to ma jakiś sens.
 
 
Znajomy 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 317
Skąd: Cała Polska
Wysłany: Wto 15 Lis, 2011   

I tu jest problem. Słyszałem o dwóch interpretacjach:
- udzielenie urlopu aklimatyzacyjnego po otrzymaniu do rąk własnych orzeczenia z komisji,
- udzielenie urlopu po pozytywnym zaliczeniu komisji TWKL lub RWKL i np z umieszczoną informacją w wojskowej książeczce zdrowia o pozytywnym zakończeniu badań w dniu następnym skierowaniu na urlop aklimatyzacyjny.
W moim przypadku na orzeczenie czeka się ok. 2 tygodni.
Podobno wydana została interpretacja prawna Departamentu Prawnego MON w w/w kwestii, czy ktoś może to potwierdzić?
 
 
szeregowy90 
Banita


Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 826
Skąd: Z FRUSTRACJI, PO ....
Wysłany: Wto 15 Lis, 2011   

Osobiście uważam, że ustawodawca nadal dał ciała z tym zapisem. Proszę nie mylić tego urlopu aklimatyzacyjnego z urlopem zdrowotnym.
Cytat:
Wikipedia
Aklimatyzacja - rodzaj adaptacji; spowodowane zmianą miejsca zamieszkania, zachodzące w naturalnych warunkach, przystosowanie się do nowych dla danego organizmu warunków klimatycznych. W zakres aklimatyzacji wchodzą przystosowania do klimatu, czasu i wysokości. Przystosowanie zachodzące w warunkach laboratoryjnych, do sztucznie wytwarzanych warunków, nazywamy aklimacją.

Czyli wniosek jest jeden, że ten urlop ma na celu pomóc danemu żołnierzowi przyzwyczaić się do warunków aktualnie panujących w kraju. Spotkałem się z taką interpretacją, że żołnierza po misji kieruje się na TWLK, RWKL, i po siedmiu dniach do rozpoczęcia badań kieruje się na urlop aklimatyzacyjny. I ten kierunek uważam za słuszny. Zaraz się zacznie larum, że przecież badań nie można zrobić w ciągu 7 dni, odpowiem, że można ( nikt nie spędza więcej niż 3 dni na komisji – myślę o bieganiu po lekarzach). Teraz ktoś napisze, a na nosicielstwo przecież trzeba zdawać kilka razy z przerwami tygodniowymi, przypominam, że wstępne badanie jest już realizowane przy pierwszym badaniu. Każdy żołnierz który powróci z misji będzie mnożył tych problemów, aby nie stawić się w jednostce. Prawdą jest to, że otrzymanie orzeczenia nieraz trwa kilkanaście tygodni. :gent:
 
 
rob4x4 
1


Wiek: 43
Dołączył: 26 Kwi 2011
Posty: 5
Skąd: Polska Swiat
Wysłany: Wto 15 Lis, 2011   

A co robimy w okresie wykonywania badan,od 1 dnia skierowania na badania, do otrzymania urlopu aklimatyzacyjnego?
Jestesmy do dyspozycji dowodcy,siedzimy w domu?? Prosze o jakas podstawe prawna.
_________________
honour valour duty sacrifice
 
 
Znajomy 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 317
Skąd: Cała Polska
Wysłany: Sro 16 Lis, 2011   

szeregowy90, masz rację że można zrobić w 3 dni ale nie w szpitalu w Żarach. Na wizytę do psychiatry jestem zapisany na 23.11 a badania rozpocząłem 10.11. Do okulisty trzeba przyjechać o godz. 5.00 aby zapisać się na listę. Czy to jest normalne?
Moim zdaniem nie można wysłać żołnierza na urlop aklimatyzacyjny kiedy nie zakończył badań.
rob4x4 to jest mój czwarty powrót z misji i zawsze do czasu zakończenia badań siedziałem w domu. W tym czasie musisz jeszcze rozliczyć się z przedmiotów zaopatrzenia mundurowego i pozałatwiać inne sprawy po powrocie.
 
 
Ryś 
7
Pomóc - rzecz ludzka



Pomógł: 37 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 2608
Skąd: Głogów
Wysłany: Sro 16 Lis, 2011   

Było tak:

Cytat:
§ 21. 1. Urlopu aklimatyzacyjnego udziela się bezpośrednio po stawieniu się żołnierza w jednostce i przedstawieniu ostatecznego orzeczenia wojskowej komisji lekarskiej, określającego zdolność do zawodowej służby wojskowej.


A teraz jest tak:

Cytat:
§ 21. 1. Urlopu aklimatyzacyjnego udziela się bezpośrednio po stawieniu się żołnierza w jednostce wojskowej, po zakończeniu przez niego badań lekarskich określających zdolność do zawodowej służby wojskowej po zakończenia służby poza granicami państwa
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".

Aż nadto bardzo szczęśliwy emeryt :) :) :)
 
 
kss213 
3


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 104
Skąd: POMORZE albo nie pomoże
Wysłany: Czw 17 Lis, 2011   

Czyli jaka jest końcowa teza? Idę na urlop aklimaytyzacyjny po otrzymaniu orzeczenia?? czy może w jakimś innym terminie. Ukończenie wszystkich badań wiąże się z otrzymaniem z labolatorium wszystkich wyników i dopiero wtedy mogę stanąć przed internistą. Co zajmuje wszystko ok 3 tygodni. Może wypowie się ktoś konkretnie a nie będzie podawał kolejny paragraf który jest interpretowany dowolnie przez każdą z JW. I kolejny rok jak wracają misjonarze i nie wiadomo co i jak dokładnie.
A co z sytuacją jeśli w ciągu 7 dni po powrocie jednostka nie wystawi skierowania na TWKL z powodu nieobecności lekarza w JW??
_________________
Morituri te salutant
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 17 Lis, 2011   

kss213 napisał/a:
I kolejny rok jak wracają misjonarze i nie wiadomo co i jak dokładnie.
kss213, i to jest właściwa odpowiedź.

Przeczytaj na str. 9 tego tematu posty użytkowników: focus i RadcaWP.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group