Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dotyczy urlopu zdrowotnego
Opublikował Wiadomość
kss213 
3


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 104
Skąd: POMORZE albo nie pomoże
Wysłany: Czw 17 Lis, 2011   

-=Alex=- napisał/a:

Przeczytaj na str. 9 tego tematu posty użytkowników: focus i RadcaWP.


Dla mnie te wypowiedzi są jak najbardziej racjonalne bo ja interpretuje ten przepis, że stanięcie przed komisją jest ostatnim badaniem w którym na podstawie badań innych specjalistów i labolatoryjnych oceniają ostatecznie stan zdrowia żołnierza. Więc zakończenie badań jest dopiero otrzymaniem orzeczenia od którego można zresztą się odwołać i wtedy nadal nie mamy zakończonych badań.
Jednak dopóki nie będzie oficjalnego pisma z MON, że jest własnie tak jak napisał RadcaWP, to w większości jednostek będzie interpretacja dowolna.
_________________
Morituri te salutant
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15953
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 17 Lis, 2011   

kss213, swego czasu było pismo Zastępcy Szefa Inspektoratu Naczelnego Lekarza WP nr 5634 z dnia 18.10.2007 r. i ktoś się nim w jednostkach przejął ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
kss213 
3


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 104
Skąd: POMORZE albo nie pomoże
Wysłany: Czw 17 Lis, 2011   

Alex a czy masz do niego dostęp żeby przedstawić coś takiego w S-1, bo jak znam życie to powiedzą, że nic takiego do nich nie dotarło.
_________________
Morituri te salutant
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15953
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 17 Lis, 2011   

To pismo jest już nieaktualne, ponieważ zmieniło się rozporządzenie.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
kss213 
3


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 104
Skąd: POMORZE albo nie pomoże
Wysłany: Czw 17 Lis, 2011   

Faktycznie nie spojrzałem na datę pisma, mimo wszystko po rozporządzeniu w 2009 powinna ukazać się intepretacja z "góry" i byłoby po problemie. A tak jest jak zawsze czyli wciąż pod górę.
_________________
Morituri te salutant
 
 
apach1972 
2


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 92
Skąd: poland
Wysłany: Pią 18 Lis, 2011   

No i się wyjaśniło. W jednostce mojego kolegi zrobili w ten sposób, że po przyjeździe otrzymuje się skierowanie na podróż służbową opiewające na 7 dni oraz skierowanie na badania lekarskie. Po 7 dniach żołnierza kieruje dowódca jw na urlop aklimatyzacyjny i nie ważne czy zdążył wkonać badania czy nie. :zly3:
 
 
Radca WP 
Mod



Pomógł: 66 razy
Wiek: 54
Dołączył: 22 Cze 2005
Posty: 2743
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: Nie 20 Lis, 2011   

Witam ponownie,

Czytam kolejne wypowiedzi i co do jednego jesteśmy zgodni, a mianowicie, że obecna regulacja w tym zakresie jest na tyle nie jasna, że nasuwa wiele wątpliwości i co ważne powoduje dokonywanie różnego rodzaju interpretacji. Osobiście mam jedną sugestię i zarazem pytanie? Czy ktokolwiek z zainteresowanych wystąpił pisemnie do Dowódcy Jednostki Wojskowej o wydanie przez radcę prawnego opinii w tym zakresie, albo, aby ów dowódca wystąpił o interpretację do IWSZ lub innego organu w strukturach MON, względnie bezpośrednio do Szefa CWKL. W JW są również rzecznicy, czy ktoś zgłosił się z tym problemem do takiego rzecznika proszą o formalną interwencję? Wiem, jakie odpowiedzi uzyskam na takie pytania, że szkoda czasu, że to nie ma sensu etc ..., ale czy nie od tego musimy zacząć ? Sami dokładnie wiemy, że jeśli nie my, to nikt tam na górze nie uruchomi stosownej procedury i nie rozwiąże sytuacji.
_________________
EGIDA Kancelaria Radcy Prawnego
Robert Kłosiński
Numer wpisu OIRP w Olsztynie (OL-1848)

Kontakt: biuro@poradyegidy.pl
Telefon: 535-400-405
 
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Lis, 2011   

Radca WP, słuszna uwaga. Sam widzisz, że najprościej to jest wypłakać się na NFoW.
 
 
kss213 
3


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 104
Skąd: POMORZE albo nie pomoże
Wysłany: Nie 20 Lis, 2011   

Uwaga bardzo dobra jest jedno ale. Mianowicie nikt z żołnierzy kontraktowych nie "wyskoczy" z takim kwitem do dowódcy bo zostanie bardzo dobrze zapamiętany i przez S1 i przez radce prawnego. Już nie raz spotkałem się z sytuacją gdy ludzie słusznie walcząc o swoje przegrywali w późniejszym rozrachunku. Błogosławieni posiadający służbę stałą albowiem oni co najwyżej przegrają najbliższy awans.
_________________
Morituri te salutant
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Lis, 2011   

kss213, a masz dowody, że tak piszesz ? Czy tylko zakładasz taki wariant ?
 
 
kss213 
3


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 104
Skąd: POMORZE albo nie pomoże
Wysłany: Wto 22 Lis, 2011   

Dowody mają moi koledzy, którzy zostali tak własnie potraktowani bo walczyli o swoje (zresztą zgodnie z prawem). Jednak taka osoba jest niewygodna bo generuje prace dla radcy i dla innych "S-ów". Nie będę się wypowiadał w szczegółach bo to jest ich sprawa czy chcą się tym podzielić czy nie. Na swojej skórze też odczułem 3 lata bez awansu pomimo 3-krotnej takiej możliwości opiniowania na 5 itp itd, a to dlatego że mam zwyczaj walczyć o to co mi się należy zgodnie z przepisami. Małe potyczki wygrane... wojna wciąż nierozstrzygnięta.
_________________
Morituri te salutant
 
 
KTO 
2


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 59
Skąd: polska
Wysłany: Pon 28 Lis, 2011   

Witam Szanownych Kolegów. Pozwolę sobie przedstawić w jaki sposób w mojej JW została rozwiązana kwestia urlopu klimatyzacyjnego.
-po powrocie do kraju zostałem skierowany do RWKL
-wszystkie badania zakończyłem w ciągu 1 dnia (udało się, oczywiście bez EKG oraz internisty)
-następnego dnia zostałem skierowany na urlop klimatyzacyjny (22dni)
-termin oczekiwania na wyniki badań laboratoryjnych około 3 tygodni (czyli około tygodnia przed końcem mojego urlopu moje wyniki czekaja na mnie w szpitalu, ja nadal jestem na urlopie)
-po urlopie jadę zakończyć badania
-następnego dnia jestem na urlopie wypoczynkowym
Jak sądzicie wszystko ok ?
Pozdrawiam :gent:
 
 
Znajomy 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 317
Skąd: Cała Polska
Wysłany: Pon 28 Lis, 2011   

Nie jest OK.
Ja właśnie dzisiaj skończyłem badanie wizytą w TWKL po odebraniu wszystkich wyników oraz przejściu wszystkich lekarzy. Pojechałem do JW i od jutra jestem na urlopie aklimatyzacyjnym. Sądzę że to jest poprawne działanie.
 
 
KTO 
2


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 59
Skąd: polska
Wysłany: Pon 28 Lis, 2011   

Znajomy napisał/a:
Nie jest OK

Tak właśnie sądzę, że nie jest OK. Opisałem moją drogę "medyczną" z lekką ironią, lecz co poradzić S1 tak zadziałał jak opisałem wyżej, 020 =3 dni. Powiedz co robiłeś między badaniami, czy stawiałeś się w pracy czy wykorzystywałeś dni wolne?

Radca WP napisał/a:
Czy ktokolwiek z zainteresowanych wystąpił pisemnie do Dowódcy Jednostki Wojskowej o wydanie przez radcę prawnego opinii w tym zakresie,

Cóż począć spinać sie czy dać sobie spokój, zapewne wielu z nas ma ten dylemat. Pozdrawiam.
 
 
Znajomy 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 317
Skąd: Cała Polska
Wysłany: Wto 29 Lis, 2011   

Ja jak zawsze robiłem po powrocie z misji, siedziałem w domu co i raz odwiedzając JW. Nie wykorzystałem żadnych dni wolnych po prostu to jest nasz czas na zrobienie badań.
A tak w ogóle ile wynosi w zł. stawka 020 :?:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group