Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Procedura liczenia procentów za misję
Opublikował Wiadomość
Przemo77 
1


Wiek: 46
Dołączył: 14 Sty 2015
Posty: 2
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Sob 17 Sty, 2015   

ALEX , FAZI 1, TYRACZE :D Dziękuje za odpowiedz jest dla mnie bardzo satysfakcjonująca.
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4645
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Nie 08 Lut, 2015   

KTO napisał/a:
Witam, sprecyzuję moje pytanie ponieważ widzę, że jest to dość skomplikowane.
1 zmiana 09.03.2011 - 11.10.2011
2 zmiana 16.10.2012 - 29.05.2013
Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Po sądowych bojach z pełną świadomością stwierdzam, że procedura liczenia % wygląda tak:
1 zmiana: 04, 05, 06, 07, 08, 09 -6 miesięcy + z marca 23 dni + z października 11 dni co daje 7 miesięcy i 4 dni.
2 zmiana: 11, 12, 01, 02, 03, 04 - 6 miesięcy + 16 dni z października + 29 dni z maja co daje 7 miesięcy 16 dni.
Razem obliczą 14 miesięcy i 20 dni.
I sądy RP mają na ten temat takie samo zdanie.
Nikt nie liczy poszczególnych dni, nie dodaje ich wszystkich i nie dzieli przez 30. Pełne miechy czy mają 28 dni, 30 czy 31 dni to liczą jako 1 miesiąc. Tylko dni z niepełnych miesięcy są dodawane i dzielone przez 30. Smutne ale prawdziwe.
Pozdrawiam
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15914
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 11 Wrz, 2016   

No i już wiemy jak liczyć procenty za misje.
Cytat:
Sąd ten zakwestionował sposób liczenia wzrostu emerytury z tytułu służby w strefie działań wojennych poprzez sumowanie poszczególnych dni dwu odrębnych okresów służby w tej strefie i zamianie ich na pełne miesiące, w sposób przyjęty w zaskarżonej decyzji. Stwierdził bowiem, że taki sposób liczenia jest sprzeczny z jednoznacznym zastrzeżeniem doliczania nawet miesiąca niepełnego do wyliczenia współczynnika wzrostu emerytury.

http://orzeczenia.bialyst..._2014-10-29_001

Tak na marginesie jestem ciekawy ilu żołnierzy zostało orżniętych.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
andstach1 
1


Dołączył: 26 Sty 2017
Posty: 3
Skąd: okolice Przemyśla
Wysłany: Czw 26 Sty, 2017   Kolejny wyrok Sądu niewłaściwe naliczanie % za strefę wojny

Przepisy mówią:
W myśl przepisu art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 10 grudnia 1993 r. o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin emeryturę podwyższa się o 0,5% podstawy wymiaru za każdy rozpoczęty miesiąc pełnienia służby na froncie w czasie wojny lub w strefie działań wojennych.
Z kolei § 4 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 lipca 2011 r. w sprawie szczegółowych warunków podwyższania emerytur wojskowych stanowi, że emeryturę wojskową podwyższa się o 0,5% podstawy wymiaru za każdy rozpoczęty miesiąc pełnienia służby w strefie działań wojennych w polskich kontyngentach wojskowych wydzielonych z Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej lub kierowanych do pełnienia służby w tej strefie z polskich przedstawicielstw wojskowych oraz polskich zespołów łącznikowych przy organizacjach międzynarodowych i międzynarodowych strukturach wojskowych albo bezpośrednio z organizacji międzynarodowych, międzynarodowych struktur wojskowych i obcych jednostek wojskowych.
Zgodnie również z treścią § 26 ust. 1 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 10 lutego 2012 r. w sprawie trybu postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin (Dz. U. z 2012 r., poz. 194) przy obliczaniu wysługi emerytalnej sumuje się poszczególne okresy o jednakowym procentowym wskaźniku, obejmujące lata, miesiące i dni. Sumę dni zamienia się na miesiące, przyjmując za miesiąc trzydzieści dni kalendarzowych. Sumę miesięcy zamienia się na lata, przyjmując pełne 12 miesięcy za jeden rok. W końcowym podsumowaniu okresy niepełnych miesięcy nie są uwzględniane, z wyjątkiem okresów, o których mowa w art. 15 ust. 3 w/w ustawy.

Wojskowe Biuro Emerytalne (w moim przypadku w Rzeszowie), niewłaściwie nalicza okres pobytu na misjach w strefie działań wojennych stosując się tylko do w/w ostatniego Rozp. MON. Dziwne że czytają tylko do ostatniego przecinka, a wyłączenia nie biorą pod uwagę.

WBE, zliczało wszystkie dni, dzieliło je na 30 i wychodziła liczba, niezgodna z tym przepisem. Kiedy się zorientowałem, że z 20 miesięcy zrobiło się 18, zadzwoniłem do WBE, gdzie miły głos w słuchawce powiedział mi, że nic nie da się z tym zrobić, bo taki mają system komputerowy, mogę jedynie oddać sprawę do Sądu.
Pomyślałem Sąd, lata rozpraw, worek kasy ... i walka o głupie 2% ....
Po przeliczeniu okazało się, że to wcale nie tak mało, w roku niezła sumka do tego rewaloryzacje itp, itd,
Niestety, czas na odwołanie minął.
Jednak jak dostałem kolejną Decyzję (po roku) - tym razem nie czekałem.

Finalnie okazało się, że w moim przypadku Adwokat wziął 460zł, wszystko odbyło się na jednej rozprawie. A w ciągu roku dostanę całkiem niezłą sumkę więcej.
Polecam wszystkim Adwokata [...] Rzeszów, choćby z racji tego, że ma tą konkretną sprawę / sytuację, w jednym paluszku. Jest niedrogi a i tak WBE odda wam koszty adwokata, więc wychodzicie na czysto, nic was to nie kosztuje. Na pewno bez problemu pomoże w całej Polsce, więc nie ma co się sugerować odległością.
Plus jest taki, że wie co i jak, wtajemniczanie nowego radcy czy adwokata, który może coś zawalić, moim zdaniem mija się z celem.
Drogę przetarłem, więc korzystajcie, nie dawajcie się skubać!
Pozdrawiam.
Andrzej S.

P.S. Poniżej Wyrok Sądu Prawomocny !!!
https://drive.google.com/open?id=0B9d1pCwTLh25ZGxGOVROMGZFNGs

Zgodnie z słuszną sugestią kolegi -=Alex=-, dane adwokata usunąłem.
Szwejk
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15914
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 26 Sty, 2017   

andstach1, brawo. Gratuluję.

P.S.
Proszę o usunięcie danych adwokata. Informację tą, zainteresowani będą mogli pozyskać na PW od autora postu.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11528
Skąd: -)
Wysłany: Czw 26 Sty, 2017   

andstach1 napisał/a:
podwyższa się o 0,5% podstawy wymiaru za każdy rozpoczęty miesiąc pełnienia służby w strefie działań wojennych w polskich kontyngentach wojskowych wydzielonych z Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej lub kierowanych do pełnienia służby w tej strefie z polskich przedstawicielstw wojskowych oraz polskich zespołów łącznikowych przy organizacjach międzynarodowych i międzynarodowych strukturach wojskowych albo bezpośrednio z organizacji międzynarodowych, międzynarodowych struktur wojskowych i obcych jednostek wojskowych.


A ciekawe jak to wygląda u takich np załóg samolotów transportowych - czy każdorazowy przylot nawet na kilka godzin to "rozpoczęty miesiąc pełnienia służby w strefie działań wojennych", czy też, podobnie jek w przypadku Gwiazdy Iraku i Gwiazdy Afganistanu - trzeba zaliczyc co najmniej jedną dobę służby tj służbowego pobytu?

:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15914
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 26 Sty, 2017   

Cytat:
(...) taki mają system komputerowy, mogę jedynie oddać sprawę do Sądu.

I to jest przerażające, pokazuje że organy nie działają "na podstawie i w granicach prawa" tylko na podstawie programu komputerowego. :efendi2:
Cytat:
Zasada praworządności jest jedną z naczelnych zasad konstytucyjnych. Została uregulowana w art. 7 Konstytucji, który mówi, że organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa. Art. 7 Konstytucji wynika bezpośrednio z art. 2 Konstytucji RP, mówiącego, że Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej[6]. Zasada praworządności została też uregulowana w innych aktach prawnych. Szczególną rolę pełni w prawie administracyjnym, będąc jedną z zasad ogólnych tej gałęzi prawa. Art. 6 Kodeksu postępowania administracyjnego wskazuje, że "organy administracji publicznej działają na podstawie przepisów prawa". Zgodnie z art. 7 k.p.a. "organy administracji publicznej stoją na straży praworządności i podejmują wszelkie kroki niezbędne do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego oraz do załatwienia sprawy, mając na względzie interes społeczny i słuszny interes obywateli"[7].


michqq napisał/a:
A ciekawe jak to wygląda u takich np załóg samolotów transportowych - czy każdorazowy przylot nawet na kilka godzin to "rozpoczęty miesiąc pełnienia służby w strefie działań wojennych",
Nie.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
andstach1 
1


Dołączył: 26 Sty 2017
Posty: 3
Skąd: okolice Przemyśla
Wysłany: Czw 26 Sty, 2017   

-=Alex=- napisał/a:
andstach1, brawo. Gratuluję.

P.S.
Proszę o usunięcie danych adwokata. Informację tą, zainteresowani będą mogli pozyskać na PW od autora postu.


To po co tworzyć forum, które nie ma pomagać ?
Dane Adwokata są po to, żeby każdy kto ma taki problem, a jest takich bardzo wielu, nie musieli borykać się z problemami, tłumaczyć "zdziercom o co chodzi" i niejednokrotnie wiedzieć więcej niż sam adwokat.
To właśnie sprawia, że idzie się do adwokata po poradę, płaci 100 lub 150zł i rezygnuje z założenia sprawy, bo okaże się, że nie tylko nie wiemy czy ją wygramy, ale możemy przegrać i jeszcze koszty zapłacić, naszego ich adwokata, sądowe itd.
Ja nie tworze reklamy. Wskazany adwokat jest dla mnie obcą osobą, ale skoro przetarłem drogę, to dla czego nie dać komuś gotowca ?
Czy któryś z "Was" chce zarobić ???

Dane Adwokata dostępne u mnie, zapraszam zainteresowanych.
Po pomoc możecie zgłaszać się tu:
[...]

Za ignorowanie decyzji moderatora - ostrzeżenie.
Szwejk
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 26 Sty, 2017   

Niejedną autoreklamę już tu widzieliśmy. Za: "Czy któryś z "Was" chce zarobić ???", Ty możesz zarobić.

PS
Skoro chcesz zachować anonimowość, radzę być konsekwentnym i usunąć swoje nazwisko z całego wyroku.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11528
Skąd: -)
Wysłany: Czw 26 Sty, 2017   

andstach1 napisał/a:
Dane Adwokata są po to, żeby każdy kto ma taki problem, a jest takich bardzo wielu, nie musieli borykać się z problemami, tłumaczyć "zdziercom o co chodzi" i niejednokrotnie wiedzieć więcej niż sam adwokat.


Bez urazy.
Nie znasz historii tego forum - bywał tu człowiek udzielający zawodowo porad prawnych który się autoreklamował, a skończyło się potem procesami sądowymi o oszustwo. Bardzo nieprzyjemnie.
W rezultacie ludzie są tu nieproporcjonalnie przeczuleni na prawników.

Dostało ci się, niejako rykoszetem.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15914
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 26 Sty, 2017   

andstach1, autoreklama to jedno.
Czy chcesz mieć coś później wspólnego ze sprawą jak w treści poniżej ?
Cytat:
Nikt już ....... nie uniewinni, ten człowiek już może całkowicie zapomnieć o zawodzie prawnika, jest prawomocnie zawieszony i w kolejce czeka już następnych kilka skarg do OIRP na tą personę, ponadto w sądach cywilnych i karnych są już sprawy przeciwko temu złodziejowi, on nie daje już rękojmi na wykonywanie zawodu radcy prawnego i zostanie wydalony. Odnośnie spraw karnych też czeka na niego ostry wyrok bo to już nie było wykroczenie lecz kilka podobnych przestępstw. Jego specjalnością było okradanie żołnierzy zawodowych ze świadczeń ....


andstach1 napisał/a:
skoro przetarłem drogę, to dla czego nie dać komuś gotowca ?
Sygn.akt III AUa 756/14 WYROK W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 29 października 2014r.
http://orzeczenia.bialyst..._2014-10-29_001
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
andstach1 
1


Dołączył: 26 Sty 2017
Posty: 3
Skąd: okolice Przemyśla
Wysłany: Pią 27 Sty, 2017   

Szwejk napisał/a:
Niejedną autoreklamę już tu widzieliśmy. Za: "Czy któryś z "Was" chce zarobić ???", Ty możesz zarobić.

PS
Skoro chcesz zachować anonimowość, radzę być konsekwentnym i usunąć swoje nazwisko z całego wyroku.


ANONIMOWOŚĆ???
Skoro bym chciał, na pewno by tak było.
Nie mam się czego obawiać, a już na pewno nie wstydzę się swojego nazwiska.
Dziwi mnie fakt, że usuwasz moje wpisy, ale sam jako Moderator, zaśmiecasz forum, zamiast napisać mi na priv.
Wybacz, ale Twoje działanie nic nie wnosi do tego tematu, może się mylę, ale wynika z tego, że niezależne forum - wcale nie jest takie niezależne ....
Dwa powyższe zdania naruszają regulamin pkt. IV. 3. oraz IV.1.d). Dura lex sed lex - wymiar kary jest tylko jeden. I robię to z bolącym sercem bo zrobiłeś dobrą rzecz dla innych ale to nie może być powód do arogancji i tego typu zachowań. Zobowiązałeś się do szanowania regulaminu.
Gecko

[ Dodano: Pią 27 Sty, 2017 ]
-=Alex=- napisał/a:
andstach1, autoreklama to jedno.
Czy chcesz mieć coś później wspólnego ze sprawą jak w treści poniżej ?
Cytat:
Nikt już ....... nie uniewinni, ten człowiek już może całkowicie zapomnieć o zawodzie prawnika, jest prawomocnie zawieszony i w kolejce czeka już następnych kilka skarg do OIRP na tą personę, ponadto w sądach cywilnych i karnych są już sprawy przeciwko temu złodziejowi, on nie daje już rękojmi na wykonywanie zawodu radcy prawnego i zostanie wydalony. Odnośnie spraw karnych też czeka na niego ostry wyrok bo to już nie było wykroczenie lecz kilka podobnych przestępstw. Jego specjalnością było okradanie żołnierzy zawodowych ze świadczeń ....


andstach1 napisał/a:
skoro przetarłem drogę, to dla czego nie dać komuś gotowca ?
Sygn.akt III AUa 756/14 WYROK W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 29 października 2014r.
http://orzeczenia.bialyst..._2014-10-29_001


Sorki ... ale nie bardzo rozumiem treść Twojej wypowiedzi, dla mnie jest co najmniej dziwna ? Z czym mogę mieć do czynienia ? Z tym, że piszę idźcie do tego adwokata, bo sam go sprawdziłem, wdrożyłem w sprawę, którą wygrałem ? I każdy następny będzie miał łatwiej ? Że nie zdziera kasy? Że jest dobry?

Znam to orzeczenie, ja przetarłem drogę w Rzeszowie .... o co Ci chodzi ?
W związku z tym, że takie wypowiedzi nic nie wnoszą na forum, a na pewno nikomu nie pomagają, piszcie na priva
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group