Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czyszczenie cache przeglądarki
Opublikował Wiadomość
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
  Wysłany: Sro 08 Lut, 2006   Czyszczenie cache przeglądarki

Aby nie powtarzały się wciąz te same pytanie oto krótka instrukcja czyszczenia cache przeglądarek IE oraz Firefox.

Internet Explorer











Naciskamy "OK". Zamykamy przeglądarkę (ważne :!: )
Otwieramy i już powinno być wszytsko wporządku.

Firefox









Podobnie jak w IE - naciskamy OK i zamykamy.
Po otwarciu nie powinny już występować problemy z logowaniem.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
dir
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Lut, 2006   

oprócz powyższego pozwolę sobie dodać jeszcze jedną małą uwagę. Logowanie na forum wymaga włączonej obsługi cookies, jesli ta usługa jest wyłączona - nie zalogujemy się. Wynika to z faktu, że podczas logowania cookiesy ładują się do dysku komputera. Zatem, jesli pomimo wyczyszczonego cache przeglądarki, jak pokazał to Stevie, dalej pojawia się problem z logowaniem, to nalezy sprawdzić, czy obsługa cookies jest uruchomiona.

IE

1. Panel sterowania > opcje internetowe > zakładka "prywatność" > ikonka "zaawansowane",
2. pojawi się okienko, gdzie ustawienia cookies są widoczne, ustawienia powinny być ustawione na "zaakceptuj"



pozdrawiam
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Czw 09 Lut, 2006   

W sumie zapomniałem podziekować :-o
Jak tylko pojawiły się problemy z Nowym (nowym po raz drugi) Forum radziłeś mi drogi dir wyczyścić cache przeglądarki. W lot złapałem o co chodzi. (Ano, bo ja pracuję na starym (skojarzeniowym) nazewnictwie - no to sobie niepotrzebne "tempy" usunąłem). Od razu pomogło.
Czasem tak człowieka coś "przyćmi".
Dzięki :gent:

P.S. Niezbadane są wyroki przeglądarek internetowych :cool: U mnie cookies nie zagrzeją miejsca :D a mimo to z logowaniem nie mam problemów, ot taki sobie mały flircik :viktoria:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Czw 09 Lut, 2006   

A ja tyle co sie wściekłam, ale domyslnie sama wyczyściłam wszystkie smieci co sie nazbierały w moim lisku ;)


Pozdrawiam :D
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
dir
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Lut, 2006   

a tak w ogóle to zachęcam do zwiedzenia tego linku
http://www.nfow.pl/viewto...t=7180&start=75, gdzie znajdziemy artykuł "odkurzacz wymiata dysk" - to odnośnie porzadków na dysku - używam tego programu - luźniej się zwolniło na dysku - o wiele luźniej - bez szkód ...dla funkcjonowania systemu ;)

pozdrawiam
 
 
_piter
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Lut, 2006   

Znalesc i zainstalowac program NSW 2003 ( Norton System Works) swietnie sie nadaje do czyszczenia dysku i przegladarki internetowej
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Pią 10 Lut, 2006   

dir napisał/a:
a tak w ogóle to zachęcam do zwiedzenia tego linku
http://www.nfow.pl/viewto...t=7180&start=75, gdzie znajdziemy artykuł "odkurzacz wymiata dysk" - to odnośnie porzadków na dysku - używam tego programu - luźniej się zwolniło na dysku - o wiele luźniej - bez szkód ...dla funkcjonowania systemu ;)

pozdrawiam


Nic innego jak tylko potwierdzić słowa dir.
Prgram odkurzacz-a użytkuję od znacznego dłuższego czasu - bez problemów, usuwa ,,głęboko'' zakorzenione śmieci bez szkody dla systemu :!: :!: :!:
Ingerencja użytkownika jest zbyteczna i nie potrzebna.
Polecam :!:
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Roballo 
Mod



Pomógł: 11 razy
Wiek: 66
Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 4131
Skąd: Mazury
Wysłany: Pią 10 Lut, 2006   

Program proponowany przez dira umknął wcześniej mojej uwadze. Wczoraj go zainstalowałem, przetestowałem i ze spokojnym sumieniem mogę polecić innym.



Pozdrawiam :gent:
_________________

 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Lut, 2006   


Odkurzacz od razu po dira poście zainstalowałem. Śmieci znalazł co niemiara.
Wybór zależy jednak od usera...
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Pon 13 Lut, 2006   

Pomimo zastosowania wszystkich powyższych rad za każdym razem muszę się logować na nowo. Zaznaczam przy logowaniu okienko "loguj automatycznie przy następnej wizycie. Przy następnym "wejściu" na Forum muszę wklepywać login i hasło na nowo. Macie na to jakąś inną radę :?: :?: Z góry dziękuję :viktoria:
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pon 13 Lut, 2006   

Zapewne dlatego, że masz zmienne IP :!:

Wyedytujcie swój profil i odznaczcie opcję "Zezwól na autologowanie tylko z ostatniego adresu IP"
(Jeżeli adres IP będzie inny niż adres IP ostatniej wizyty wymaga ręcznego logowania. Wyłącz to TYLKO wtedy jeżeli masz zmienne IP i jest dla Ciebie kłopotem ręczne logowanie. Funkcja ta w dużym stopniu zabezpiecza twoje konto.)

Ma być zaznaczona opcja "NIE".

Powinno pomóc.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
M@rEK 
Admin Site



Pomógł: 22 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 2227
Skąd: Sulechów
Wysłany: Pon 13 Lut, 2006   

Witam :gent:

Prawdopodobnie błąd tkwi również w samym skrypcie, jeżeli testy dobrze pójda w bjbliższym czasie zostanie wprowadzona kolejna porawka.
Myslę, że po jej wprowadzeniu, wszystkie problemy dotychczasowe ( logowania) znikną.
Czekajmy zatem cierpliwie.

Wszystkich użytkowników - za chwilowe niedogodności - przepraszamy.

Uwierzcie -cały czas pracujemy nad usuwaniem usterek, dajcie nam trochę czasu.
Dążymy do tego, aby Forum "chodziło" jak dawniej lecz na Najnowszym skrypcie.

Pozdrawiam wszystkich cierpliwych i tych nie - M@rEK :gent:
_________________
Komputer wypiera maszynę do pisania, liczydła i wiele innych rzeczy, jest nawet cybersex,ale jednej rzeczy nie zastąpi - butelki piwa.
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.
 
 
 
dir
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Lut, 2006   

quest71 napisał/a:
Pomimo zastosowania wszystkich powyższych rad za każdym razem muszę się logować na nowo. Zaznaczam przy logowaniu okienko "loguj automatycznie przy następnej wizycie. Przy następnym "wejściu" na Forum muszę wklepywać login i hasło na nowo. Macie na to jakąś inną radę :?: :?: Z góry dziękuję :viktoria:


ciasteczka (cookies) są m.in. po to, aby przyspieszać otwieranie stron. W ciasteczkach zapisywane są również różnego rodzaju informacje:

- odwiedzane strony WWW na danej witrynie,
- daty wizyt użytkownika,
- wypełnione formularze,
- użyte hasła

autologowanie będzie możliwe do czasu wyczyszczenia ciasteczek. Jeśli czyścisz te ciasteczka za każdym razem po wyjściu z netu, to przeglądarka nie będzie miała z czego pobierać danych: m.in informacji o tym, że tutaj masz być logowany automatycznie. Na mojej przeglądarce autologowanie działa, sprawdź u siebie np na IE czy ta funkcja działa: być może to jest problem wynikający ze złych ustawień lub funkcjonowania Twojej przeglądarki.

Sprawdź, czy przez przypadek nie masz zaznaczonej tej funkcji



oraz po kliknięciu na "ustawienia" obejrzyj, jakie opcje masz wykorzystywane.



pozdrawiam
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Nie 22 Paź, 2006   

Czasami otrzymuję co jakiś czas od Was sygnały, że po zalogowaniu i po przejściu na inną stronę wylogowuje Was. Pamietajcie,aby przy logowaniu zaznaczyć opcję pokazaną poniżej (Zaloguj mnie automatycznie przy kazdej wizycie).

:gent:

1.gif
logowanie
Plik ściągnięto 69 raz(y) 16,48 KB

_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Jankes 
9


Pomógł: 119 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 4273
Skąd: Archiwum X
Wysłany: Pią 19 Sty, 2007   

Stevie Mimo,że mam to okienko zaznaczone to i tak mnie wywala.
Może ma coś do tego nowa wersja firefoxa :?:
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".
Czytanie jest jak tłumaczenie, ponieważ doświadczenia dwóch różnych osób nie będą nigdy takie same. Aby nauczyć się czytać w sposób właściwy, wszechstronna znajomość wielu dziedzin nauki jest mniej ważna od instynktu - W.H. Auden.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group