Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Oświadczenie
Opublikował Wiadomość
Ronny
[Usunięty]

  Wysłany: Wto 14 Lut, 2006   Oświadczenie

Dziś (a właściwie wczoraj) doszedł do jednostki telegram nakazujący członkom kadry służącej na niższych stanowiskach etatowych niz posiadany stopień zdeklarowanie się do tego czy od przyszłego roku zgadzają się na "zdjęcie pagonów" czyli na służbę z niższym stopniem wojskowym. Ponieważ ani pan Jabłoński ani pan Szmajdziński ani też pan Sikorski nie mianowali mnie na obecnie posiadany przeze mnie stopień a nie ma podstaw do degradacji mnie, OŚWIADCZAM, że w przypadku zwolnienia mnie z powodu niepodpisania tego cyrografu odwołam się do wszystkich władz sądowych w Polsce a jeśli tego nie wystarczy do Trybunału w Hadze. Wyżej wymienione postępowanie nosi wszelkie znamiona mobbingu i tak zapewne zostanie też potraktowane przez władze sądownicze.
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Wto 14 Lut, 2006   

Do nas nic takiego nie dotarło. Chyba, że o tym nic nie wiem. W przypadku jednak gdyby coś takiego próbowano zrobić jestem dokładnie tego samego zdania. :czytam:
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
zibi1
1


Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 42
Wysłany: Wto 14 Lut, 2006   

Ronny

Muszę ci powiedzieć, że ludzie z naszego korpusu będą zdejmować pagony i to szybko ponieważ są zastraszani wyrzuceniem i usunięciem z szeregów z armii. Ci co się postawią bo mają choć odrobinę godności i honoru będą piersi do odstrzału przy najbliższych ruchawkach kadrowych. Ronny bardzo dobrze,że poruszyłeś ten temat który tak naprawdę dotyczy m.w 50% byłego korpusu chorążych. Panowie nie dajcie się........powodzenia!
 
 
Remix7111 
4



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Maj 2005
Posty: 209
Skąd: SP
Wysłany: Wto 14 Lut, 2006   

Ronny, u mnie w jw już od kilku miesięcy podpisujemy te kwity :czytam:

I kadrowcy straszą, że jak nie podpiszemy, a etatów dla naszych stopni nie ma, to od 01.01.2007 pod kapelucz :gent:

czysta desperacja...... :cry:
_________________
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."

 
 
gadzior
5



Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 567
Wysłany: Wto 14 Lut, 2006   

A ja myslałem, że sprawa dotyczy tylko oficerów.
U nas majorowie podpisali.... :(
 
 
Xman
Gość Specjalny



Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 177
Wysłany: Sro 15 Lut, 2006   

Niestety, ale kadrowcy "robią swoje", nawet jeśli jest to niezgodne z logiką, a Konwent, który reprezentuję, stoi na stanowisku, że także niezgodne z prawem. Stopień wojskowy żołnierza jest bowiem jego tytułem zawodowym i jako taki podlega ochronie ustawowej.
W minionym miesiącu oraz w pierwszych dniach lutego w celu pilnej nowelizacji Ustawy Pragmatycznej odbyliśmy spotkanie z Przewodniczącym SKON. Skierowałem również formalne wystąpienie do Ministra ON treść stanowiska Konwentu Dziekanów w sprawie konieczności podjęcia możliwie pilnych prac nad nowelizacją przepisów Ustawy Pragmatycznej na stronie internetowej Konwentu
) oraz prezentowałem wnioski do nowelizacji podczas posiedzenia Kierownictwa resortu ON w dniu 6 lutego br. W głównej mierze dotyczyły one likwidacji obszaru stanowisk zabezpieczających oraz przedłużenia do 2010 lub 2012 roku okresu przejściowego - zwłaszcza w celu uzyskania tożsamości posiadanego stopnia wojskowego z zajmowanym stanowiskiem służbowym. Przekonanie Konwentu o konieczności nowelizacji Ustawy Pragmatycznej podzielił Minister ON p. Radosław SIKORSKI w dniu 13.02.2006r. w siedzibie Dowództwa Garnizonu Warszawa podczas konferencji prasowej. Minister zadeklarował, "iż wszelkie zmiany w tej i innych materiach przekonsultowane zostaną z Konwentem Dziekanów" (vide strona internetowa Konwentu). Kierownictwo MON potwierdza także, iż w resorcie ON nie prowadzi się aktualnie żadnych prac mających na celu naruszenie obecnych przepisów określających należności przysługujące przy zwolnieniu żołnierza zawodowego ze służby oraz obowiązujące świadczenia emerytalne.
Jest już dobrze! UFF! WRESZCIE! A wszystko dzieje się po odejściu jednego Pana. Zatem trzymajmy się razem !!! Pozdrawiam. A.T. :gent:
 
 
Kaz66 
4
emeryt


Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 17 Paź 2005
Posty: 227
Skąd: okolice Wawy
Wysłany: Sro 15 Lut, 2006   

Ronny
Ale Cię poniosło. Daj sobie spokój z tą Hagą, może wystarczy Strasburg.
 
 
limak 
4
lupus


Dołączył: 14 Lut 2006
Posty: 163
Wysłany: Sro 15 Lut, 2006   

Xman:

Dzięki!Uspokoiłeś moje skołatane serducho tymi wiadowościami.
A swoją drogą, to okazuje się,że Jabole wojsku szkodzą/ Ustawa o wychowaniu w trzeżwości/
 
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Sro 15 Lut, 2006   

Witam Xman :gent:

Powiem jedno - wykonaliście kawał dobrej roboty :viktoria:
Iskierka nadziej dalej się tli i myślę że niedługo jej blask będzie znamiennie wyrazisty dla Nas wszystkich.

Szanowny Panie A.T oczekujemy więcej tak dobrych wieści :brawo:

Powodzenia i dalszych sukcesów :gent:
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Krzysztof424
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Lut, 2006   

Nie będzie żadnego zdejmowania pagonów. To co robią w JW niektórych jednostach jest łamaniem prawa. Stopień raz nadany pozostaje. To jest prawo nabyte. Tak to już jest, że niekompetencja jest okrutna, a kadrowcy to z reguły największe włazidupy !

Polski sad może być w tym kraju za krótki, ale Haga zrobi z tym porządek !!!
 
 
yaro
4



Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 194
Skąd: warszawa
Wysłany: Sro 15 Lut, 2006   

Panie Krzysztof424, oczywiście wszyscy kadrowcy to najwięksi włazidupy, ale wszyscy Krzysztofowie są bardzo mocni ale tylko w gębie
uogulnienia są nie na miejscu, poczułem sie urażony tak pojmowanym działaniem żołnierzy zajmujacych się problematyką kadrową;
w dodatku wszyscy kadrowcy to pijacy, ciągle chodzą na rauszu itp. , mówiąc szczerze może i chciałbym, ale w większości jednostek wojskowych jest odwrotnie;
pozdrawiam
_________________
nie osądzajcie zbyt szybko, sami też jesteście osądzani
 
 
wujek dobra rada 
5
kwitoman wizjoner



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2005
Posty: 728
Wysłany: Sro 15 Lut, 2006   

hm, z tym zdejmowaniem..wytlumaczcie mi jak sie trzeba bedzie zachowac:
dajmy na to: sierzant na etacie kaprala. pagony - kapral. jak taki delikwent ma sie przedstawiac??? sierzant...kiedy inne stopnie na pagonach? kapral? ale w legitymacji jest wpisane sierzant? co w przypadklu kontroli przez ŻW? trzeba bedzie miec wbite w legitymacji stopien etatowy?
a np w czasie pelnienia sluzby [ pomocnik oficera, d-ca warty] jak ma byc wpisywane w ksiazce? sierzant? kapral?
_________________
w naszym zoo jest wesoło
 
 
Kaz66 
4
emeryt


Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 17 Paź 2005
Posty: 227
Skąd: okolice Wawy
Wysłany: Czw 16 Lut, 2006   

Ronny i Krzysztof424 co wy z tą Hagą. Trybunał w Hadze nie rozpatruje takich spraw.
Osoby prywatne nie mają dostępu do Trybunału, bowiem art. 34 Statutu stanowi, iż tylko państwa mają prawo występować jako strony przed Trybunałem.
__________________________________________________________________________
„Vanae voces populi non sunt audiendae” Nie należy dawać posłuchu czczym głosom tłumu.
 
 
coyota
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Lut, 2006   

wujek dobra rada napisał/a:
dajmy na to: sierzant na etacie kaprala. pagony - kapral

na lewym pagonie sierzant ( bo blizej serca) a na prawym kapral. idiotyczne? a ustawa nie? skoro ustawa funkcjonuje to i pagony moga, nie? ;)
 
 
Remix7111 
4



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Maj 2005
Posty: 209
Skąd: SP
Wysłany: Czw 16 Lut, 2006   

Krzysztof424 napisał/a:
Nie będzie żadnego zdejmowania pagonów. To co robią w JW niektórych jednostach jest łamaniem prawa. Stopień raz nadany pozostaje. To jest prawo nabyte


Krzysztof, ale jakieś konkrety poza świętym oburzeniem, bo kadrowcy podpierają się paragrafami ustawy :?:

U mnie w jw już ok 50% podpisało, co z nimi dalej??
_________________
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group