Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opłata za "ciepłą" wodę
Opublikował Wiadomość
Dzamal 
4



Dołączył: 10 Kwi 2005
Posty: 154
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 26 Lut, 2006   Opłata za "ciepłą" wodę

Witam.
Postanowiłem poszukać pomocy u was. Chodzi o ciepłą wodę. Potrzebuję przepisów, czekokolwiek co normuje stan ciepłej wody w mieszkaniu. U mnie woda ciepła (ok.30 stopni) zaczyna lecieć dopiero po 5 min po odkręceniu kurka. Perę razy na dzień mnożąc przez 30 dni daje mi to około 30-40% zużycia "ciepłej" wody. Muszę coś z tym zrobić. Dajcie jakiś namiar na przepisy to zwrócę się do WAM-u z tym. Pozdrawiam :-o
_________________
Be yourself, no matter what they say.
 
 
kuczar
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Kwi, 2006   

Witam
Zajrzyj tu http://www.abc.com.pl/serwis/du/1999/0291.htm
To obowiązuje.
 
 
szuwarek1912 
1


Dołączył: 03 Lip 2004
Posty: 28
Skąd: otwock
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2006   

Dz.U.02.75.690 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r.
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
.............
Dział IV Wyposażenie techniczne budynków
Rozdział 1 Instalacje wodociągowe zimnej i ciepłej wody
.......
§ 120. 1. W budynkach, z wyjątkiem jednorodzinnych, zagrodowych i rekreacji indywidualnej, w instalacji ciepłej wody powinien być zapewniony stały obieg wody, także na odcinkach przewodów o objętości wewnątrz przewodu powyżej 3 dm3 prowadzących do punktów czerpalnych.
2. Instalacja ciepłej wody powinna zapewniać uzyskanie w punktach czerpalnych temperatury wody nie niższej niż 55°C i nie wyższej niż 60°C, przy czym instalacja ta powinna umożliwiać przeprowadzanie jej okresowej dezynfekcji termicznej przy temperaturze wody nie niższej niż 70°C.
3. Izolacja cieplna przewodów instalacji ciepłej wody, w których występuje stały obieg wody, powinna zapewnić spełnienie wymagań określonych w ust. 2 i § 267 ust. 8.
4. Instalacja ciepłej wody powinna mieć zabezpieczenie przed przekroczeniem, dopuszczalnych dla danych instalacji, ciśnienia i temperatury, zgodnie z wymaganiami Polskiej Normy dotyczącej zabezpieczeń instalacji ciepłej wody.
5. W armaturze mieszającej i czerpalnej przewód ciepłej wody powinien być podłączony z lewej strony.
 
 
 
Anna
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Cze, 2006   Re: Opłata za "ciepłą" wodę

Dzamal napisał/a:
Witam.
Postanowiłem poszukać pomocy u was. Chodzi o ciepłą wodę. Potrzebuję przepisów, czekokolwiek co normuje stan ciepłej wody w mieszkaniu. U mnie woda ciepła (ok.30 stopni) zaczyna lecieć dopiero po 5 min po odkręceniu kurka. Perę razy na dzień mnożąc przez 30 dni daje mi to około 30-40% zużycia "ciepłej" wody. Muszę coś z tym zrobić. Dajcie jakiś namiar na przepisy to zwrócę się do WAM-u z tym. Pozdrawiam :-o


Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2002 w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowania ( publikacja Dz. U. 75 poz. 690 z 15 czerwca 2002 roku) określa w § 120.2., iż w budynkach oddanych do użytku po 15 grudnia 2002 roku instalacja ciepłej wody powinna zapewniać uzyskanie w punktach czerpalnych temperatury wody nie niższe niż 55 °C i nie wyższe niż 60 °C, przy czym instalacja ta powinna umożliwić przeprowadzanie jej okresowej dezynfekcji termicznej przy temperaturze wody nie niższej niż 70 °C .
We wszystkich wcześniej oddanych budynkach do użytku przed tą datą instalacja ciepłej wody powinna zapewnić parametry 45°C - 50 °C wody w punktach czerpalnych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group