Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Roballo
Sob 04 Mar, 2006
Jaki LCD kupić?
Opublikował Wiadomość
ROM
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Mar, 2006   Jaki LCD kupić?

Potrzebuję porady jakiej obecnie firmy mam wybrać telewizor lcd chcę kupić dzieki z góry
 
 
Draken1970
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Mar, 2006   

A mnie się zdaje, że to tak trochę "theme" do "mojego komputera". Jeśli o mnie chodzi - mam Panasonica. No problem od dwóch lat. :gent:
 
 
carilon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Mar, 2006   

kupuj lg, wg mnie najlepsza firma z dużym doświadczeniem, ładnie świeci
 
 
loko 
5



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 776
Skąd: z piernikowa
Wysłany: Nie 05 Mar, 2006   

carilon napisał/a:
kupuj lg, wg mnie najlepsza firma z dużym doświadczeniem, ładnie świeci


I tu muszę się z tobą zgodzić. Mam Flatrona już ponad dwa lata i naprawdę jestem z niego zadowolony.
Jednak przy zakupie warto zwrócić uwagę czym jest podświetlana matryca. Te podświetlane lampą odzwierciedlają 80% kolorów CTR. Te laserem nieco droższe ale odzwierciedlają około 120% CTR.
_________________
Gdy w naszym kraju stacjonowały wojska radzieckie to naród krzyczał, że to okupacja teraz na siłę chcą tworzyć tu bazy amerykańskie.
Ostatnio zmieniony przez loko Nie 05 Mar, 2006, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mymlon 
2



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 71
Skąd: GD
Wysłany: Nie 05 Mar, 2006   

Draken1970 napisał/a:
A mnie się zdaje, że to tak trochę "theme" do "mojego komputera".

Może Admini się zlitują i dodadzą temat RTV i AGD??

Użytkuję LG nie mam większych zastrzeżeń no może poza tym, że mój model nie posiada :cry: funkcji PIP /obraz w obrazie / i trochę za wolno reaguje na przełączanie zakresów pracy TV-AV1-S_VIDEO- itd.
_________________
Warto być przyzwoitym.
 
 
 
sierżant
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Cze, 2006   

Przydałby się temat RTV i AGD nawet wiem jakiego posta bym napisał :D pozdro :gent:
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Czw 08 Cze, 2006   

Powiem dyplomatycznie: dobry czy tani? Wszystko inne to pójście na kompromis.
Nie podałeś wielkości ani innych wymagań, więc pewnie są normalne (przeciętne).

Osobiście wybrał bym 27 calowy LCD Fujitsu Siemens typ MYRICA V27 za coś około 3,5tys. zł. Nie jest piękny, ale przecież nie o obudowę chodzi tylko o obraz, a ten jest :brawo:
Rozdzielczość 1280x720 pkt pozwoli nawet na podłaczenie go do komputera (tylko złącze D-Sub :( ) i przyzwoite oglądanie zdjęć lub DVD.
Kontrast: boski - 900:1, a jasność też nie najgorsza: 550cd/m. Jest też PIP.
Z głosem ciut gorzej, ale za tą cenę to starczy jeszcze na niezłą wieżę lub kino domowe :D

Acha - byłbym zapomniał: sprawdź czy masz dość miejsca w mieszkaniu, bo LCD nie da się ogladać z bliska. Zwłaszcza tak dużego.
 
 
SyD69
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Lip, 2006   

Kochani forumowicze znający się na telewizorach LCD - poszukuję informacji na ten temat - LCD o przekątnej 36-40 cala. Czym się sugerować, jakie firmy preferowane, czy są znane jakieś buble na rynku, czego w ogóle nie oglądać, co by w .......... ( kał ) nie wdepnąć.
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Sro 26 Lip, 2006   

ROM, Najpierw podaj jaki segment cenowy Cie interesuje.
Jeśli stawiasz na jakość za przyzwoitą cenę, to polecam np. 32 calowy Loewe Concept L 32 Basic (cena coś około 5 tyś. )
Pytanie kolejne : to ma być LCD czy Plazma :?:

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
McMatt44 
3



Wiek: 50
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 140
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 26 Lip, 2006   

Hello

Jeśli nie musisz kupować telewizora na gwałt to poczekaj z tym zakupem.
Jak dobrze wiesz sprzedane u nas LCD są tzw HD Ready (rozdz. ok 1378x768) a Full HD to 1900x 1200 (chyba).
Żywotność LCD nie powala na kolana, możesz trafić na model z wypalającymi się pixelami ( tak jak mój szwagier) a wtedy gwarancja okazuje się tylko świstkiem papieru.
On kupił LCD LG i serwis stwierdził że nie wypaliło mu się wystarczająca dużo pixeli więc brak możliwości wymiany na sprzęt wolny od wad.
Nie ukrywajmy LCD sięgneło granic swoich możliwości , ja czekam na TV wykonanre w technologii OLED.
Od przyszłego roku zaczną pokazywać się na rynku pierwsze modele i dopiero to ma jakąś przyszłość.
 
 
SyD69
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Lip, 2006   

Interesuje mnie LCD 36-40 cali do 10 000,00 ( najchętniej 7 -8 tyś. )
O ile możecie podajcie jakieś linki to czegoś do poczytania na ten temat. Zakup planuje na styczeń-marzec 2007. Chciałem trochę podciągnąć się w wiedzy bo wypadłem z rynku. Poza tym LCD staniały i zachęcają do kupienia jednak wypadające piksele odrobinę zniechęcają.
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Sro 26 Lip, 2006   

Popatrz sobie np. TUTAJ

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
TS96
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Lip, 2006   

`
Znajomy grafik uznaje tylko Samsungi, LG mają ponoć słabą geometrie, ale to jeśli chodzi o monitory do kompa, a TV to pewnie też samsung bo to kwestia matrycy.
_
 
 
SyD69
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Lip, 2006   

Jeśli chodzi o LCD do komputera to mam iiYamą E431S od ponad 2,5 roku i jest OK
NAwówiłem też paru kolegów i do JW też kupują iiYame wszyscy są zadowoleni.
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Czw 27 Lip, 2006   

Chciałem Wam tylko powiedzieć, że wiekszośc rynku matryc LCD ma opanowany Samsung (także ich matryce lub rozwiązania są w innych markowych monitorach czy odbiornikach TV). I czy się to komus podoba czy nie, taka jest prawda. Jak na koreańczyka jest to dość dobra jakość za przyzwoitą cenę. Ba, i wciąz się rozwijają !

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group