Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Stevie
Sob 27 Maj, 2006
Zmiana regulaminu. Cenzura na wspołczesną politykę.
Opublikował Wiadomość
ZORRO2 
5



Wiek: 60
Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 409
Skąd: Wojska Lądowe
Wysłany: Pią 26 Maj, 2006   Zmiana regulaminu. Cenzura na wspołczesną politykę.

Panowie.
Ja rozumiem, że armia musi być apolityczna, ale nie do przesady. Na tym forum nie występuję tylko jako żołnierz, często też jako zwykły obywatel. Forum, to dobre miejsce na wyrażanie różnego rodzaju opinii i poglądów. Rozumiem, że pewna przyzwoitość obowiązuje, ale bez przesady. Zmieniając regulamin Forum traci Niezależność, a przecież tak się nazywa NFoW i chyba taką ma idę. Nie wiem skąd protesty. Wolność słowa obowiązuje w naszym kraju. Skoro forum to jest niezależne, to niech tak zostanie.

PS.Jakoś brak protestów na działalność Radia Maryja. Może dlatego , że jak większość zdaje sobie sprawę, pewna partia polityczna, dzięki między innymi tej rozgłośni dzisiaj sprawuje władzę.
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Maj, 2006   


Nie zmuszamy nikogo do pisania. Regulamin to Regulamin.

Przeczytaj, proszę dokładnie nowy punkt w Regulaminie

Nie prowokuj, proszę gdyż skończyć się może to



 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pią 26 Maj, 2006   

ZORRO2,
czy mało jest for, którego tematem głownym jest polityka ?
Wróciliśmy do "korzeni", a tym jest informowanie o zmianach w armii, pomoc kolegom, wymiana doświadczeń, etc.
Masz chęć podyskutowac na tematy polityczne ? Proszę, jest np. PZ, gdzie takich tematów jest do woli. Tutaj jednak nie chcemy mącenia, nawracania, kłótni. Dość już tego :!:

Masz ciekawe konspekty, opracowania, prezentacje, ustawy, rozporządzenia, wzory "kwitów" etc. - przysyłaj, a wstawie je w "Download" i udostępnię innym. Inni również niech przysyłają materiały na mój adres: stevie@nfow.pl
I na tym się skupimy.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
vibovit 
5
wcielony 28.08.1991r.



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 04 Gru 2004
Posty: 436
Skąd: SP
Wysłany: Pią 26 Maj, 2006   

Wg mnie tez ten nowy pkt regulaminu to przesada! Jestem żołnierzem, userem, a przede wswzystkim obywatelem RP więc dlaczego odbirera mi sie prawo do dyskutowania nad sprawami politycznymi, które mnie jako obywatela dotyczą ? Czy aby Admini nie chca być bardziej papiescy od samego papieża? Jest to kuriozalny zapis! W wolnym kraju, na niezaleznym forum wprowadza sie oficjalnie cenzurę! Czy nie wystarczy punkt dotyczący o zakazie nawoływania do nienawiści, krzewienia tresci faszystowski czy nie obrażania uczuć religijnych? Jestem zszokowany tym nowym zapisem w regulaminie. Proponuje jeszce dołożyć w momoencie rejestracji dział dotyczący sprawdznie swiatopogladu i postawy obywateleskiej kandydata na usera niezależngo forum. To po to aby zminimalizowac ryzyko pojawienia sie krytycznych postów wobec miłosciwie nam panujących. Propnuje także, aby w albumie zakazac umieszczania zdjęć, karykatur itp. osób powszechnie znanycha w szczególności polityków! Bo przeciez to tez jakby sie uparł można podciągnąć pod politykowanie! Nonsens, nonsens.

vibovit

a tłumaczenie to tym, że jak Ci się nie podoba to .... Jako żywo przypomina retoryke naszych pryncypałów których za takie właśnie zachowanie często się tu krytykuje....
_________________
Obawiać się trzeba nie tych co mają inne zdanie, lecz tych, co mają inne zdanie, lecz są zbyt tchórzliwi by je wypowiedzieć. /Napoleon Bonaparte/
Ostatnio zmieniony przez vibovit Pią 26 Maj, 2006, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pią 26 Maj, 2006   

vibovit napisał/a:
(...)więc dlaczego odbirera mi sie prawo do dyskutowania nad sprawami politycznymi,(...)


A czy ktoś Ci to odebrał :?: Nie możesz o tym pisać gdzie indziej :?:

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
coyota
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Maj, 2006   

uwazam ze zmiana na "apolityczne" NFoW jest wlasciwa, dyskusje ktore prowadzily do niepotrzebnych napiec i scysji sa niepotrzebne, a niestety tematy polityczne do tego prowadzily.
popieram wprowadzona zmiane!
:gent:
 
 
ZORRO2 
5



Wiek: 60
Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 409
Skąd: Wojska Lądowe
Wysłany: Pią 26 Maj, 2006   

Sytevi wszystko się zgadza.
ALE. Z polityką jako żołnierze jesteśmy nierozerwalnie związani. Jak zauważyłeś zapewne w tej kwestii poruszane zagadnienia raczej ośmieszają rządzące partie i cały niedoskonały system polityczny naszego kraju. Nikt tu nie nawołuje do popierania takiej, czy też innej parti politycznej. To forum dawało szansę na poznanie tego co myślą żołnierze i całe środowisko w tej kwestii. Samych tematów z polityki nie ma zbyt wiele, więc jak sam widzisz skupiamy sie głównie na sprawach nas dotyczących.
Do tej pory byłem dumny i zadowolony, że takie forum istnieje. Przykro mi ale wprowadzania zmian do regulaminu w momencie, gdy jestem jego użytkownikiem (taakich zmian) to dla mnie szeroko pojęta cenzura.
Dowodem jest już sama żołta kartka. Za co za to, że napisałem co o tym myślę? Wyraziłem przecież swój pogląd.
Pozdrawiam
PS. Napięcia i scysje bedą nadal. Od tego przecież są administratorzy.

Oooo przepraszam. Jednak zmiana. Jeszcze żołtej kartki nie dostałem.
:cool: :brawo:
Ostatnio zmieniony przez ZORRO2 Pią 26 Maj, 2006, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
vibovit 
5
wcielony 28.08.1991r.



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 04 Gru 2004
Posty: 436
Skąd: SP
Wysłany: Pią 26 Maj, 2006   

Jeśli tak drogi stevie to proponuję usunięce lub zmianę nazwy bądż dopisnie komentarza do działu "na każdy temat" Myślałem, że to miejsce na forum stworzono aby jak nosi tytuł podyskutować o sprawach "wokół wojska" czyli też o problemach związanych z szeroka pojętą polityką....

vibovit
_________________
Obawiać się trzeba nie tych co mają inne zdanie, lecz tych, co mają inne zdanie, lecz są zbyt tchórzliwi by je wypowiedzieć. /Napoleon Bonaparte/
 
 
ZORRO2 
5



Wiek: 60
Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 409
Skąd: Wojska Lądowe
Wysłany: Pią 26 Maj, 2006   

Dodam jeszcze. Że skoro mamy demokrację, proponowałbym w tej sprawie ankietę lub sondę wśród użytkowników forum. Wynik zdecydowałby, jaką decyzję podjąć. Jeżeli wszyscy opowiedzieliby się za zmianą regulaminu - to wszystko OK. :czytam: :gent:
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pią 26 Maj, 2006   

Nie uwazam zmiany w regulaminie za przejaw cenzury. Każdy aktywny uczestnik dyskusji politycznej, wie jaki charakter ona przyjmowała, gdyż paru uzytkowników naszego forum ( nicki oczywiście pomine ) za wszelka cene chciało zamanifestwać swoje poglądy, do tego uznac że sa one nieomylne - obrażający przy tym innych użytkowników. Atmosfera zrobiła się bardzo niezdrowa, a ostania dyskusja, która wylądowała na Wyskupisku była juz apogeum. Czasem sie zastanawiam skąd nasz Niemoderator ma tyle cierpliwości, bo ja zaczełabym uzywac słów niecenzuralnych, by z niektórymi dyskutować.
A jak ktoś bardzo chce sobie pogadac o polityce to prosze jest mnóstwo forów internetowych, na których może dać upust swoim emocją.


Pozdrawiam ;)
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pią 26 Maj, 2006   

Przykro mi, ale nie przewiduję żadnej ankiety i dyskusji nad tym.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
coyota
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Maj, 2006   

ZORRO2,
wszystko prawda tyle ze niektorzy nie potrafia utrzymac umiaru... jesli moderatorzy zaczna wycinac co mocniejsze posty, bedzie krzyk i zal o to. wiec moze lepiej nie prowokowac sytuacji? no ale to moje prywatne zdanie, nie kazdy musi sie z nim zgadzac
 
 
ZORRO2 
5



Wiek: 60
Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 409
Skąd: Wojska Lądowe
Wysłany: Pią 26 Maj, 2006   

Myslę agnieszka, że takich użytkowników można bardzo szybko przywracać do porządku. Rola tu administratorów. W tym względzie, aby mieli większe pole manewru możnaby było zmienić regulamin. Nie zaś ograniczać możliwości wszystkich forumowiczów. A propo, co to była za dyskusja? Na jaki temat? :gent: :cool:
 
 
vibovit 
5
wcielony 28.08.1991r.



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 04 Gru 2004
Posty: 436
Skąd: SP
Wysłany: Pią 26 Maj, 2006   

Stevie napisał/a:
Przykro mi, ale nie przewiduję żadnej ankiety i dyskusji nad tym.


I to w tym jest najsmutniejsze, gdyż sprawa dotyczy kwestii fundamentalnej dla forum czyli regulaminu. Wprowadza się istotna zmianę jednostronnie, w ważnej sprawie i ma się gdzieś tych, których ma to bezposrednio dotyczyć. A dla tych, którzy mają odwagę poddać pod wątpliwość wprowadzenie owejh zmiany jako alternatywę przedstawia się "Jak Ci sie nie podoba to fora ze dwora". :-o

vibovit
_________________
Obawiać się trzeba nie tych co mają inne zdanie, lecz tych, co mają inne zdanie, lecz są zbyt tchórzliwi by je wypowiedzieć. /Napoleon Bonaparte/
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15959
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 26 Maj, 2006   

Wojsko jest apolityczne ... ale tylko „z nazwy”. Pisząc o wojsku automatycznie ocieramy się o sprawy polityczne i religijne.
Sądzę, że wprowadzenie pkt. 5 regulaminu oraz jego przestrzeganie przez userów, przysporzy masę problemów moderatorom i adminom. Czy to się przyjmie, czy też tak jak w wojsku anuluje się nie do końca przemyślane decyzje. Myślę, że czas pokaże.
W każdym bądź razie „właściciele” forum stanowią prawo na forum i tego nie ma prawa nikt im zarzucić.
A może ktoś się komuś do ...biip wiadomo-kto dobrał ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group