Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Marynarka Wojenna - wszystko o... służba, warunki etc.
Opublikował Wiadomość
Gość

Wysłany: Nie 19 Wrz, 2004   Marynarka Wojenna - wszystko o... służba, warunki etc.

Czy warto służyć w dzisiejszych czasach w Marynarce Wojennej?...a może w innym rodzaju wojsk?
 
 
mikestor
Gość
Wysłany: Pon 20 Wrz, 2004   nie warto

wojsko? po co. lepiej iść do szkoły założyć własny interes. marynarka jest chyba gorsza od zmechu. nikt tam się nie szanuje. tam gdzie ja jestem służba polega na ciągłym podpierda...niu swoich kolegów podwładnych i przełożonych - jeśli tacy są. im żołnierz ma wyższy stopień tym bardziej uważa się za wszystkowiedzącego
 
 
ERASER
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Wrz, 2004   

wodnik napisał/a:
Warto, warto najlepiej dostać się na palacza na kajaku lub tratwie gdzie indziej jest nudno i wieje. Na podwodne nie staraj się tam był Miller i zobacz jak skończył. :lol:

Mr. wodnik. Czytając gros pańskich "postów" (ich poziom jest naprawdę żenujący :???: ) dochodzę do wniosku, że czas najwyższy odstawić to ziele które pan jara. Najwyraźniej panu szkodzi.
pozdrawiam - ERASER.
 
 
kremenaros
1



Dołączył: 15 Wrz 2004
Posty: 33
Wysłany: Pon 20 Wrz, 2004   Re: nie warto

mikestor napisał/a:
...marynarka jest chyba gorsza od zmechu. nikt tam się nie szanuje. tam gdzie ja jestem służba polega na ciągłym podpierda...niu swoich kolegów podwładnych i przełożonych - jeśli tacy są. im żołnierz ma wyższy stopień tym bardziej uważa się za wszystkowiedzącego

Niestety przychylam się do cytowanej wypowiedzi.
_________________
kantrola najwyższą formą zaufania
 
 
rybcew 
4



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 267
Skąd: pomorze
Wysłany: Wto 21 Wrz, 2004   

Jestem w szoku :-o
Pracuję w WL i zawsze sądziłem, że to właśnie w MW szanuje się ludzi, im kadra szanuje się nawzajem. A tu widać , że tam też jest "normalnie"
Pozdrawiam ;)
 
 
Toyo 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 1038
Skąd: czy to ważne?
Wysłany: Wto 21 Wrz, 2004   

Cytat:
Raz jeszcze przypominam, że od połajanek są tu Administrator i Moderatorzy,
- ciekawe. :ciekawe:
Czyżbym czegoś nie doczytał w regulaminie forum :( :?:

Po przeczytaniu odpowiedzi Raptora, by nie zaśmiecać głównego tematu, ewentualne wyjaśnienia na PW.
Ostatnio zmieniony przez Toyo Wto 21 Wrz, 2004, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
marian888 
5



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 848
Wysłany: Wto 21 Wrz, 2004   

Podzielam szok Rybcewa. Znam się na Marynarce na poziomie "Morza" jeszcze z lat 80-tych, ale zawsze panowała opinia, że marynarze szanują się wzajemnie. W takim razie czy istnieje rodzaj wojsk w którym jest inaczej niż "normalnie"?
P.S. Odchodzimy o tematu. Po co pisać gdy nie ma się nic do napisania oprócz kalumni.
_________________
Praktycznie jesteśmy przekonani, że w okresie przejściowym nastąpi stosowny ruch kadrowy powodujący że nie będzie przypadków żeby chorążowie zajmowali stanowiska oznaczone etatowo stopniem podoficerskim np. kaprala, plutonowego lub sierżanta
 
 
taki jeden
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Wrz, 2004   

Służę w MW. Z racji takiej a nie innej roboty mam kontakty ze "Stalowymi" i "Zielonymi". Proszę Państwa, NAVY jest ostoją kultury i jakiej takiej tradycji. Tu szanuje się ludzi, tu jest naprawdę inaczej niż w "zmechu" (z całym szacunkiem dla Zmecholi). Mam qmpli od bardzo dawna w wielu jednostkach. I jak gadamy to przyznają, że "U WAS SZANUJECIE SIĘ". Czasem w MW ludzie wq.... sie jak wszędzie. Bo wszędzie służą ludzie i ludziska. Ale jest u nas lepiej. Spójrzcie choćby na to, że mimo poscinania okrętów nik na trawkę nie poleciał jak nie chciał. Zaproponowano robote chyba wszystkim. A to jest coś.
Pozdrawiam.
 
 
kremenaros
1



Dołączył: 15 Wrz 2004
Posty: 33
Wysłany: Pon 01 Lis, 2004   

taki jeden napisał/a:
...Spójrzcie choćby na to, że mimo poscinania okrętów nik na trawkę nie poleciał jak nie chciał. Zaproponowano robote chyba wszystkim...

Tak jest w całym wojsku.
Aha Marynarka Wojenna to nie tylko okręty a zdaje się, że większość okrętowców o tym zapomina. "Niestety" ale choćby logistyka to jak to się mówi "konie". Ci z lądu są gorsi. Spotkałem się z sytuacją gdy bosman służący na lądzie wchodził na okręt to zwracano się do niego sierżancie. I to jest szeroko pojęta tradycja.
Podobnie jak "Zieloni" to nie tylko "zmech". Tak się składa, że miałem okazję służyć w "zielonych" i z uśmiechem wspominam swoją służbę.
Ze swojego punktu widzenia niepolecam MW.
Z całym szacunkiem dla "taki jeden" :)
_________________
kantrola najwyższą formą zaufania
 
 
taki jeden
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Lis, 2004   

Masz rację. Marynarka to nie raj, choć upierał się będę, ze jest jenak swoistą "oazą". Rację masz, ze ludzie dzielą się na "okrętowców" i resztę. I z tej reszty cholernie trudno przebic się do klanu jaki tworzą absplwenci AMW. To jest fakt. Ludzie z innych szkół traktowani sa trochę jak "element zabezpieczający" - konieczny do zycia lecz na codzień niezauważany -ci wszyscy łącznościowcy, radiotechnicy, kwatermistrze, chemicy itp. Trzeba byc cholernie mocnym w swojej dziedzinie, aby być w 90% akceptowanym. W 100% swoi są tylko swoi po AMW. Ale mimo wszystko porównując ;) , MW ma swojego "ducha korpusu" i dumni z munduru są wszyscy. A ci którzy nie są - podejrzewam, ze nie byli by dumni z żadnego munduru.
Pozdrawiam sedecznie "Zielonych" i "Stalowych"
 
 
bolo
Gość
Wysłany: Wto 02 Lis, 2004   

Do taki nowy

Nie :cry: ,że swoi są tylko po AMW, bo to nie jest prawda. Swoją drogą wiem, że np. chemicy najgorzej mają w BRODNICY, rakietowcy w wojskach rakietowych itp itd. Każdy z tzw. "zielonych", z którymi rozmawiałem jest bardzo zadowolony, że dostał się do MW.
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Lis, 2004   Re: nie warto

Chyba zazdrościsz, spędziłem W MW większość życia, nie mam nic przeciwko tzw. zielonym, ale wolę marwoj, tak LUDZIE SIĘ SZANUJĄ.
odgrywasz się czy sfrusrtowanyś?
Wołami nie zaciągnęliby mnie do zielonych.
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Lis, 2004   

Trochę masz racji. Jest to ,,coś". A na okręcie dowódcą działu łączności jest facet po szkole łączności, nie jest gorzy, cóż, nikt nie broni zrobić mu wachty morskiej.
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Lis, 2004   Re: nie warto

kremenaros napisał/a:
mikestor napisał/a:
...marynarka jest chyba gorsza od zmechu. nikt tam się nie szanuje. tam gdzie ja jestem służba polega na ciągłym podpierda...niu swoich kolegów podwładnych i przełożonych - jeśli tacy są. im żołnierz ma wyższy stopień tym bardziej uważa się za wszystkowiedzącego

Niestety przychylam się do cytowanej wypowiedzi.

Niestety, nie mogę się zgodzić. Tao nieposzanowania ludzi jak w wwojskach lądowych nie widziałem NIGDY w MW
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Lis, 2004   

kremenaros napisał/a:
taki jeden napisał/a:
...Spójrzcie choćby na to, że mimo poscinania okrętów nik na trawkę nie poleciał jak nie chciał. Zaproponowano robote chyba wszystkim...

Tak jest w całym wojsku.
Aha Marynarka Wojenna to nie tylko okręty a zdaje się, że większość okrętowców o tym zapomina. "Niestety" ale choćby logistyka to jak to się mówi "konie". Ci z lądu są gorsi. Spotkałem się z sytuacją gdy bosman służący na lądzie wchodził na okręt to zwracano się do niego sierżancie. I to jest szeroko pojęta tradycja.
Podobnie jak "Zieloni" to nie tylko "zmech". Tak się składa, że miałem okazję służyć w "zielonych" i z uśmiechem wspominam swoją służbę.
Ze swojego punktu widzenia niepolecam MW.
Z całym szacunkiem dla "taki jeden" :)

Sierżancie, hmmmmm. Ale nie pejoratywnie.
Bo bosman łącznościowiec na okręcie ma w akcie nominacji: sierżant w korpusie wojsk łączności.
To tak gwoli wyjaśnienia dla niezorientowanych i psy na MW wieszających
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group