Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Jankes
Wto 18 Gru, 2007
Podwyżki 2006 - 2007
Opublikował Wiadomość
kosher
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Mar, 2007   obserwuje

dobre Rak z tą kindersztuba , jednoczesnie dziekujac temu forum za mozliwosc wypowiedzenia sie i przekazania swoich racji pragne zauwazyc daleko idaca nietoleracje wobec wszelkich prób wypowiedzenia sie przeciw zołnierzom lub emerytom wojskowym. W wiekszosci te próby sa błedne i uzywanie słów potocznie uwazanych za obrazliwe sa nie na miejscu. Ale czesto widze ze kazda próba powiedzenia czegos przeciw w.w konczy sie banem. w zwiazku z tym prosze adminów o zastanowienie sie czy to forum jest niezalezne i czy społecznosc PW która liczy 40% całego wojska ma prawo wypowiadania sie tu w pełni niezaeżnie czy nie a jesli tak to w tym wypadku trzeba zlikwidować ten dział tym bardziej że jest on ujęty w rozdziale wokół wojska co jóż jest dużym błędem

tak rygorystyczne podejscie niestety znechęca ludzi do czynego uczestniczenia na tym forum.

a poza tym docent mówi prawde
 
 
PC
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Mar, 2007   

Witam wszystkich serdecznie.
Jestem tu pierwszy raz , pracuję w KPW - Gdynia
jestem bardzo ciekawy co wiecie na temat podwyżek dla Pracowników Cywilnych.
My dziś sie dowiedzieliśmy że nie ma na co liczyć ? :cry:
Wiecie coś więcej na ten temat .
Pozdrawiam .
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Sob 03 Mar, 2007   

Podwyżki na pewno będą. Jak co roku. W tym powinny być większe. Przecież minister obiecał (przed dymisją). Można to zrobić nawet w ramach obecnego bazowego. W ubiegłym roku zlikwidowano ileśtam stanowisk PW w związku z przeformowaniem instytucji wojskowych (np. GWŁ-y). To nie tylko zwolnione etaty. To także likwidacja innych nakładów na utrzymanie stanowisk pracy. Ponadto można poszukać oszczędności w dotychczasowych wydatkach. Likwidacja lub znaczne zmniejszenie odpisów na fundusz socjalny może dać kolejne oszczędności. W sumie trzeba zamieszać w tym tyglu. Nowa siatka płac powinna pozbawić niektórych PW przerośniętych zarobków, jednocześnie podwyższając zarobki najniżej uposażonym. Gros ludzi w wojsku zarabia poniżej 1000zł. Dobrym pomysłem byłoby zwiększenie minimalnej płacy z 610zł obecnie do stawki minimalnego wynagrodzenia w kraju (od 1 stycznia br. 936zł). Jak będzie w praktyce - zobaczymy. Podwyżki muszą zostać wypłacone do końca kwietnia 2007r. Pewnie z wyrównaniem od 1 stycznia. Czego Wam i sobie serdeczne życzę :gent:
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
Rak 
5



Dołączył: 09 Sty 2006
Posty: 436
Skąd: Z wody
Wysłany: Sob 03 Mar, 2007   

Oby to była prawda co piszesz :!:
 
 
PC
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Mar, 2007   

Radiola dzięki za tę odpowiedź , ale z tego co ja wiem podwyżek już w tym roku nie będzie
Z tego co wiem obecny pan minister się z tego wycofał
Stwierdzając że pracownicy cywilni wojska zarabiają dostatecznie dobrze
ja zaczynam już wątpić w poprawę naszych zarobków
Słyszałem już nawet propozycję od pracowników żeby wziąć urlop na żądanie w końcu jakiegoś miesiąca żeby nie dostali swoich pensji to może wtedy nas zauważą .
Pozdrawiam wszystkich cieplutko mając nadzieję na rychłom poprawę naszych uposażeń :viktoria:
 
 
wolf1
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Mar, 2007   

a kiedy PW dobrze zarabiali niech mi ktos powie
 
 
artuditu38 
4



Wiek: 55
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 203
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Nie 04 Mar, 2007   

Mam małe pytanko czy ktos traktuje cywili poważnie? Bo wygląda to na jakąś tragikomedie jeżeli minister powiedzał że zarabiamy dość dobrze to chyba mał na myśli swoich kolegów wMON - ie zajmujących stanowiska tzw,,R,,. Na dzisiaj mi wystarczy!!

I jeszcze jedno proponuje abysmy dluzej siedzieli cicho i potulnie to niedość ze bedziemy dostawać fige to moze coś przy okazji nam zabiorą.

Ktoś wspomniał o zwiazkowcach mysle ze powinni sie tez wkońcu obudzić!Jezeli jest jakiś zwiazkowiec na forum to niech nas oswieci i przedstawi problem związany z podwyżkami.


Jeśli możesz, a nie zajmie Ci to zbyt dużo czasu :-o , użyj przycisku miast . Poprawiłem.
P_E




 
 
Docent68 
2
Hole in one!


Wiek: 56
Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 82
Wysłany: Nie 04 Mar, 2007   

wolf1 napisał/a:
a kiedy PW dobrze zarabiali niech mi ktos powie


Wystarczy poczytać. Właśnie napisałem w tym temacie kilka postów wcześniej.
Zarobki w MON były naprawdę dobre. Cywil z odpowiednim wykształceniem dostawał miesięcznie podobnie jak ŻZ (czyli np. technik po maturze = młodszy chorąży).

Dlatego nie rozumiem kogo i dlaczego oburza teraz to, jak domagamy się podwyżek o ok. 1000 zł. Tak powinno być. A nie tak jak w zeszłym roku. Też były podwyżki. U nas w JW średnio o ok. 4 zł.... :x
 
 
artuditu38 
4



Wiek: 55
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 203
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Wto 06 Mar, 2007   

Pewne reguły przyzwoitosci powinny obąwiazywac przy podwyżkach dla PW te stawki które są na dzien dzisiejszy to żarty .Kiedys wypowiadałem sie na ten temat i twierdze ze wszyscy nie muszą miec zaraz porówno ale stawki w granicach obecnego minimum tj.ok 800-1000zl to niejest zadna rozpusta.
 
 
PC
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Mar, 2007   

Kochani jakie 1000 zł chyba komuś sie coś przyśniło my mamy wiadomoś o 8 zł
a propo planowana jest manifestacja w Wawie na 13 kwietnia
niechg nas będzie jak najwięcej
Pozdrowienia i nie dajmy się :viktoria:
 
 
dzejek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Mar, 2007   

Trepy teraz dostali 200 zl za rok dostana 300 zl a za 2 lata 100 w ciagu 3 lat maja dostac 700 zl podwyzki i czy to ma byc sprawiedliwe jak wiekszosc czasu siedza w pracy i wala wóde a do roboty tylko cywil pracuja a dla trepow ciagle malo.
 
 
PC
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Mar, 2007   

Takt to jest prawda zawodowi dostali po jakieś niecałe 200 podwyżki my możemy tylko po marzyć , nawet nie wiem czy akcja protestacyjna w Wawie która ma się odbyć 13 Kwietnia coś
zmieni powiem wiścej bardzo w to wątpię . Sytuacja jest taka że dla zawodowych są pieniądze na misje też są a my możemy tylko ponarzekać . Pozdrawiam z słonecznej Gdyni :hey:
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Mar, 2007   

dzejek napisał/a:
Trepy teraz dostali 200 zl za rok dostana 300 zl a za 2 lata 100 w ciagu 3 lat maja dostac 700 zl podwyzki i czy to ma byc sprawiedliwe jak wiekszosc czasu siedza w pracy i wala wude a do roboty tylko cywil pracuja a dla trepow ciagle malo.


Więc jako ten trep za brak kultury słowa, wszczynanie waśni, niestosowanie się do punktu II/6 Regulaminu daję Ci ostrzeżenie. Przeczytaj dokładnie Regulamin bo tu jestem bezwzględny. Może Ci się to podobać lub nie, nie interesuje mnie to.

Jeśli nadal będziesz w ten sposób postępował będziemy musieli się pożegnać. Może masz jakieś frustracje związane z żołnierzami zawodowymi :???:

 
 
Docent68 
2
Hole in one!


Wiek: 56
Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 82
Wysłany: Pią 09 Mar, 2007   

A propos żołnierzy zawodowych, zwanych czasem (to tylko cytat) trepami.
RAZ - pracując na co dzień z kadrą - głównie oficerami - uważm, ze to czesto naprawdę mili ludzie,
DWA - znam oficera, który ma adres mailowy zaczynający się tak: trep...@domena.pl :) :) :)
A to, ze zarabiają wiecej? No cóż, należy ostro walczyć o to abyśmy i my zarabiali tyle. Przecież nie zazdrościmy im w złym sensie zarobków. Po prostu chcemy (a mamy wiecej niż prawo) tyle co najmniej zarabiać.
 
 
Rak 
5



Dołączył: 09 Sty 2006
Posty: 436
Skąd: Z wody
Wysłany: Pią 09 Mar, 2007   

Tylko nie ma nikogo kto, by chciał tyle zapłacić PC. Zresztą po co płacić tyle skoro za trzy razy mniej wykonują to samo :!:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group