Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co zrobić? Proszę o pomoc!
Opublikował Wiadomość
Ishtar 
1



Wiek: 55
Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 40
Skąd: z Polski
Wysłany: Pon 03 Lip, 2006   Co zrobić? Proszę o pomoc!

Płakać mi sie już chce i w końcu zadzwonie do Polsatu do "Interwencji" i niech nakręcą cały ten cyrk!
Jestem już emerytem i w ramach odprawy mieszkaniowej w formie lokalu zamiennego otrzymałem mieszkanie. Decyzje otrzymałem 23.06 br. i w tym samym dniu przyjąłem też mieszkanie. Te które obecnie zajmuje (kwatera służbowa) musi być zwolniona w ciągu 30 dni (wiadomo). W czasie przyjmowania mieszkania, byłem zapewniony, że tylko sprawdzą szczelność instalacji gazowej i będe mógł podpisać umowe z dostawca. Jak sie okazało, wymieniali wszystkie rury a potem wyszło, że junkers nieszczelny (rok prod. 2000) .
WAM oczywiście nie wymieni na nowy, tylko przysyła ekipe do naprawy. Problem w tym, że drugi już tydzien dzwonie i wciąż nie mam odpowiedzi ani ekipy nie widać.
Mało tego :!:
Przed licznikiem gazowym trzeba wymienić zawór i kolanko. Wspólnota twierdzi że to WAM powinien zrobić, a WAM że Wspólnota Mieszkaniowa.
Nadmieniam, że jeszcze nie wykupiłem tego mieszkania i wiem że w naszym kraju dzieją sie "niezłe jaja" ale co ja mam zrobić w tej sytuacji?

Prosze o pomoc :(
 
 
 
drill 
6


Pomógł: 4 razy
Wiek: 59
Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 1096
Skąd: lotnictwo MW
Wysłany: Pon 03 Lip, 2006   

Co do zaworu i kolanka to faktycznie WAM może mieć rację. Jeśli we wspólnocie nie ma specjalnej uchwały w której wyraźnie zaznaczono że zawór przed licznikiem nie jest częścią wspólną to normalnie należy on tak jak i cała instalacja przed licznikiem do części wspólnych. Wspólnota mimo że nie jesteś współwłaścicielem nie może odmawiać naprawienia tego zaworu w Twoim imieniu jako właściciel powinien występować WAM.
 
 
Ishtar 
1



Wiek: 55
Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 40
Skąd: z Polski
Wysłany: Pon 03 Lip, 2006   

...no w porządku - dziekuje, ale dalej nie moge sie przeprowadzić (brak gazu i prądu) czyli mam dwa czynsze do płacenia! Nie ma sposobu na to? Komu moge sie poskarżyć że mnie tak traktują?
 
 
 
drill 
6


Pomógł: 4 razy
Wiek: 59
Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 1096
Skąd: lotnictwo MW
Wysłany: Pon 03 Lip, 2006   

Myślę że powinieneś wystąpić na piśmie do dyrektora WAM i opisać całą sytuację z zaznaczeniem, że przydzielono Ci mieszkanie nie przygotowane do zasiedlenia. W związku z czym prosisz o nienaliczanie Ci czynzu za okres gdy mieszkanie nie było gotowe do zasiedlenia. Rozumiem, że przyjąłeś już to mieszkanie więc opisz, że wprowadzono Cię świadomie w błąd, gdyż trudno, aby specjalistyczna firma jaką jest WAM nie wiadziała, że sprawdzenie szczelności instalacji może wiązać się w konsekwencji z jej naprawą. Co do piecyka żądaj jego wymiany lub pieniędzy na jego zakup (stanowczo lepiej).
 
 
Roztropek
6



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 12 Wrz 2005
Posty: 1093
Wysłany: Pon 03 Lip, 2006   

drill napisał/a:
więc opisz, że wprowadzono Cię świadomie w błąd, gdyż trudno, aby specjalistyczna firma jaką jest WAM nie wiadziała, że sprawdzenie szczelności instalacji może wiązać się w konsekwencji z jej naprawą.
Niestety WAM stwierdzi, że nie miała podstaw przypuszczać, że instalacja przed licznikiem jest niesprawna i jej prawnicy udowodnią, że tak było. Raz w roku Wspólnota powinna zlecić sprawdzenie szczelności instalacji gazowej uprawnionej osobie i usunąć stwierdzone usterki. Taka kontrola na rok ma wystarczyć. Przepychanki między WAM a Wspólnotą mogą trwać kilka miesięcy i więcej. Jeśli dodatkowo nie ma zatwierdzonego statutu Wspólnoty określającego dokładnie część wspólną to sprawa będzie załatwiona dopiero podczas kontroli szczelności instalacji gazowej zleconej przez Wspólnotę. Jeśli chcesz to załatwić szybko to jest inspekcja nadzoru budowlanego. A jeśli jest nieszczelność przed licznikiem to wystarczy oficjalne pisemko do Zakładu Gazowniczego aby natychmiast zamknęli dopływ gazu do budynku. Szybko znajdą się chętni do usunięcia usterki.
 
 
Ishtar 
1



Wiek: 55
Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 40
Skąd: z Polski
Wysłany: Wto 04 Lip, 2006   

...sprawa sie nieco ruszyła, bo pojawili sie fachowcy ale nie z WAM tylko od Wspólnoty, i po sprawdzeniu szczelności stwierdzili, że piecyk gazowy jest do wymiany oraz trzeba wymienić zawór przed licznikiem. No i teraz dalej czekam i nie wiem kto to zrobi ani kto wymieni? Mam nadzieje że sprawa sie rozstrzygnie szybko...

...dziekuje za bardzo cenne rady i mimo że WAM może sie wykręcać, to jednak napisze aby nie naliczali mi czynszu za ten okres :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group