Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Powitanie
Opublikował Wiadomość
tatikola 
5
TGTW



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 15 Lis 2004
Posty: 593
Skąd: z mgły
Wysłany: Wto 18 Lip, 2006   Powitanie

Witam wszyskich/wszystkie serdecznie. W końcu mamy "babski kącik", który powstał dzięki uprzejmości i dobroci naszych adminówi i moderków (dzień bez wazeliny- dniem straconym).
Chciałabym, aby w tym miejscu były poruszane wszystkie sprawy kobiet, które są na NFoW, które chcą się czegoś dowiedzieć, wymienić informacjami czy po prostu pogadać. W tym dziale znajdą miejsce zarówno żony i dziewczyny oraz sympatyczki wojska, ale też chciałabym, aby tu spotkały się ŻZ, które też pewne problemy czy spostrzeżenia mają.
Obiecuję, że będę starała się być Wam zawsze pomocną, a od Was oczekuję po prostu aktywnego udziału w dyskusjach.
W kupie raźniej, kupy nikt nie ruszy. Zatem, Dziewczyny, świat stoi przed nami otworem.
Piszcie, opowiadajcie, czujcie się jak u siebie w domu!
:gent:
kłaniam.
Moderek-tatikola.
:wino:
_________________
Próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie.
----------------------------------
Kto, jak nie my? Kiedy, jak nie teraz?
 
 
 
Lidia 
1


Dołączyła: 07 Sie 2020
Posty: 2
Skąd: Okolice Wrocławia
Wysłany: Sob 08 Sie, 2020   Służba przygotowawcza.

Witam. Jestem na tym forum po raz pierwszy, chcę dowiedzieć się czegoś na temat służby przygotowawczej. Mam za sobą testy psychologiczne tylko czekam jeszcze na orzeczenie lekarskie dotyczącego kategorii zdrowia. W WKU Wrocław powiedzieli że czeka się do 10 dni i powinni przesłać pocztą tradycyjną,ale narazie nic nie przyszło. Mogę domyślać się że nie jest łatwo.
Proszę o informacje jak jest na służbie przygotowawczej,co należy zabrać ze sobą itp?
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13515
Skąd: ---
Wysłany: Nie 09 Sie, 2020   

Siebie?

Jest prze...

Co zabrać? To co potrzebujesz do życia.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Nie 09 Sie, 2020   

Lidia, tak na poważnie, to wszystkiego dowiesz się w
WKU, odbierając Kartę Powołania do służby. Mają obowiązek poinformować Cię, co powinnaś zabrać. A narazie, to czekaj na orzeczenie, które jeżeli będzie pozytywne, to i tak musi się uprawomocnić w terminie 14 od daty odbioru.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11557
Skąd: -)
Wysłany: Nie 09 Sie, 2020   

Tytan w dresie. napisał/a:
wszystkiego dowiesz się w
WKU, odbierając Kartę Powołania do służby. Mają obowiązek poinformować Cię, co powinnaś zabrać.


Ale to zadziwiające, że z tego się robi jakieś sekrety.
To jest normalne pytanie i w wielu krajach jest rozwiązane normalnie.
Na internecie na stronach ekwiwalentu WKU lub ośrodka szkoleniowego są trzy listy:
1) "Koniecznie zabierz"
2) "Wielu zabiera"
3) "Nie zabieraj, ponieważ zostanie ci odebrane i umieszczone w depozycie"
:gent:

Cytat:
Siebie?


Ale nie bierz go dosłownie, gdybyś faktycznie się pojawiała bez żadnego dowodu osobistego i naga, zapewne nie zagrzałabyś długo miejsca.

:laska:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15950
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 09 Sie, 2020   

Lidia napisał/a:
Proszę o informacje jak jest na służbie przygotowawczej...
https://www.youtube.com/watch?v=VOOz-0xAWFg ;)


Lidia napisał/a:
co należy zabrać ze sobą itp?

Cytat:
CO ZABRAĆ DO CENTRUM SZKOLENIA JAK OTRZYMASZ KARTĘ POWOŁANIA:
• Dowód osobisty;
• Książeczkę wojskową;
• Prawo jazdy (jeśli posiada)
• Kartę powołania wydaną przez Wojskowego Komendanta Uzupełnień;
• Numer rachunku bieżącego konta osobistego – ROR;
• Dane adresowe Urzędu Skarbowego właściwego do miejsca zamieszkania.
Ponadto możesz zabrać:
• Środki toaletowe i higieny osobistej
• Telefon
• Dobrą lekturę - książkę

Jedziesz na własny koszt, zachowaj bilety - otrzymasz zwrot należności w Ośrodku Szkolenia.
https://wkujaroslaw.wp.mil.pl/pl/pages/suzba-przygotowawcza-2018-04-06-s/

Cytat:
Nie zabierajcie rzeczy, których niekoniecznie potrzebujecie, bo nawet nie będzie miejsca na ich przechowywanie w sali. Poza tym zostaniecie wyposażeni we wszystkie niezbędne rzeczy (od munduru, poprzez obuwie, po bieliznę i szczoteczki do zębów) więc nawet jeśli nie weźmiecie ze sobą nic, to przeżyjecie. Inna kwestią jest komfort, więc z rzeczy, które sugerowałbym zabrać dla własnej wygody, wymienić można:

1. Dobrej jakości bielizna.
2. Wełniane skarpety – są dobre na długie marsze. Stopy rekruta nie są przyzwyczajone do wojskowych butów więc trochę to potrwa, zanim nogi się dostosują do kształtu buta albo odwrotnie.
3. Wkładki do butów – warto kupić sobie porządne wkładki i nawet wymienić z tymi, które standardowo są wyposażone buty wojskowe.
4. Plastry, maści, coś co pomoże Wam przy odciskach i obtarciach. Jest duże prawdopodobieństwo, że nawet pomimo grubych skarpet i dobrych wkładek nierozchodzone buty wojskowe dostarczą Wam takich niespodzianek, lepiej być przygotowanym.
5. Coś do obcinania paznokci – często się o tym zapomina.
6. Jeśli chcecie, to możecie wziąć ze sobą własne kosmetyki, maszynkę do golenia czy ulubioną szczoteczkę (zwłaszcza jeśli używacie np. tylko miękkiej).
7. Latarka – mała latarka nie zajmuje dużo miejsca a może się przydać chociażby żeby w nocy wstać do toalety nie budząc przy tym innych.
8. Małe słuchawki – jeśli lubicie posłuchać muzyki
9. Telefon – można mieć (oczywiście należy go używać po godzinach służbowych), nie zapomnijcie o ładowarce. Proponuję nie zabierać jednak zbyt drogiego sprzętu, gdyż przy intensywnym szkoleniu ( przy np. czołganiu) łatwo będzie o jego uszkodzenie.
10. Dobrze byłoby zabrać ze sobą scyzoryk, narzędzie wielofunkcyjne „multitool” – to zawsze może się przydać.
11. W przypadku słuchaczy szkół wojskowych proponowałbym zabrać przybory piśmiennicze: długopisy, ołówki, zeszyty… Na pewno się to wszystko przyda.

Jeśli zastanawiacie się nad zabraniem laptopa/ tableta – nie ma sensu, bo po pierwsze, nie będziecie mieli kiedy z niego korzystać, a po drugie, dostępu do Internetu raczej nie będziecie mieć. Nie zabierajcie też zbędnych gadżetów dostępnych w sklepach z militariami, butów czy szelek do przenoszenia oporządzenia (kamizelek taktycznych itp.) – nie będziecie mogli tego użyć. Warto pamiętać, że z zasady, w wojsku wszyscy mają wyglądać jednakowo. Nie ma sensu więc zabierać ze sobą przedmiotów, które będą Was wyróżniać.

Jak pisałem wcześniej, na pierwsze dni nie zabierajcie rzeczy, które nie są niezbędne. Pojedziecie, zobaczycie co dostaniecie, ile będziecie mieli miejsca na przechowywanie swoich rzeczy, wtedy sobie kupicie lub dowieziecie to, czego Wam będzie brakować. Po kilku dniach przebywania w koszarach sami najlepiej się przekonacie, co tak naprawdę będzie wam potrzebne.
https://podoficer.pl/co-zabrac-do-wojska/
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Nie 09 Sie, 2020   

michqq, dziwne, że pisząc o sekretach cytujesz akurat mnie, a nie choćby mojego przedmówcę. Ja pamiętam, co się zabierało blisko 30 lat temu, ale teraz nie wiem. Wskazałem więc źródło, z którego można się dowiedzieć.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11557
Skąd: -)
Wysłany: Pon 10 Sie, 2020   

Tytan w dresie. napisał/a:
Ja pamiętam, co się zabierało blisko 30 lat temu, ale teraz nie wiem.


Ależ rozumiem.

Pytający jest przy tym żołnierz-kobietą, co kilka spraw zmienia, między innymi nie potrzebuje się golić a potrzebuje...

No właśnie, kto wie, z podpaskami to jak jest?
Czy własciwa odpowiedź to:

(a) Zabierz duży zapas podpasek. Na słuzbie przygotowawczej ludzie sa skoszarowani i początkowo nie wypuszczani, ale wojsko jeszcze nie zauważyło że żołnierz-kobietom konieczne są podpaski. Musisz miec więc własny zapas.
(b1) Zabierz tylko jedną paczke podpasek. Wojsko wypuszcza ludzi na miasto na weekendy, można sobie kupić co komu potrzeba.
(b2) Zabierz tylko jedną paczkę podpasek. Będziesz mieć dostęp do sklepu-kantyny na terenie, i tam można je sobie kupić.
(c1) Nie bierz podpasek. Wojsko doskonale sobie zdaje sprawe że żołnierz-mężczyzna potrzebuje golarki a żołnierz-kobieta podpasek. Dostaniesz podpaski przydziałowe.
(c2) Nie bierz podpasek. Wojsko wie że sa potrzebne, więc w damskiej ubikacji sa zwyczajnie wyłożone do używania/pobrania tak samo jak i papier toaletowy.

:?: :?:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15950
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 10 Sie, 2020   

michqq napisał/a:
Pytający jest przy tym żołnierz-kobietą, co kilka spraw zmienia, między innymi nie potrzebuje się golić ...
Chyba jesteś kawalerem.
michqq napisał/a:
No właśnie, kto wie, z podpaskami to jak jest?
Jest to określone w rozporządzeniu, więc nie ma potrzeby wywarzać otwartych drzwi. Jak swoje sprawdzone, więc zabiera ze sobą.
A tak na marginesie to nie tylko podpaski na świecie istnieją.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11557
Skąd: -)
  Wysłany: Pon 10 Sie, 2020   

-=Alex=- napisał/a:
michqq napisał/a:
Pytający jest przy tym żołnierz-kobietą, co kilka spraw zmienia, między innymi nie potrzebuje się golić ...
Chyba jesteś kawalerem.
michqq napisał/a:
No właśnie, kto wie, z podpaskami to jak jest?
Jest to określone w rozporządzeniu, więc nie ma potrzeby wywarzać otwartych drzwi. Jak swoje sprawdzone, więc zabiera ze sobą.
A tak na marginesie to nie tylko podpaski na świecie istnieją.


Mam na myśli że na służbie przygotowawczej nie musi sie golić.
:oops1:

michqq napisał/a:
No właśnie, kto wie, z podpaskami to jak jest?


Cytat:
Jest to określone w rozporządzeniu, więc nie ma potrzeby wywarzać otwartych drzwi.


Znalazłem tylko takie:

http://isap.sejm.gov.pl/i...O/D20150449.pdf

I tam nic podobnego nie wyczytałem.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15950
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 10 Sie, 2020   

michqq napisał/a:
Znalazłem tylko takie:
http://isap.sejm.gov.pl/i...O/D20150449.pdf
I tam nic podobnego nie wyczytałem.
Źle szukałeś.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Jola1 
6
czarownica



Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 14 Lut 2007
Posty: 1141
Skąd: z piekieł
Wysłany: Wto 11 Sie, 2020   

Ot i starym zwyczajem na forum w kąciku dla kobitek pojawiają się chłopaki ;) nie tylko na podpaskach świat stoi ;) a co do golenia -to my kobitki mamy też inne możliwości pozbycia się owłosienia.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 12 Sie, 2020   

Ja tam klatę robię woskiem. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group