Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Radca WP
Pon 14 Sie, 2006
Przeniesienie urlopu wypoczynkowego na następny rok żołnierz
Opublikował Wiadomość
skorpionxx
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 256
Skąd: czy to wazne? Ludzie nie dziela sie na tych ze wschodu i zachodu
Wysłany: Wto 01 Sie, 2006   Przeniesienie urlopu wypoczynkowego na następny rok żołnierz

Witam
Czy istnieje taka możliwośc przeniesienia urlopu z roku 2006 na 1-szy kwartał roku 2007?
Dodam, że mam małe dziecko...może to być jakaś podstawa?

Pozdrawiam
_________________
zyje sie raz ale intensywnie
 
 
Stanley37 
5


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 977
Skąd: okolice ww
Wysłany: Wto 01 Sie, 2006   

Spróbuj napisać wniosek do Dowódcy Jednostki. Musisz tylko znaleźć dobre uzasadnienie. A najlepiej to zapisz się na rozmowę do Dwódcy w ramach próśb skarg i zażaleń. Są także inne sposoby mniej oficjalne, ale to na PW.
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Sro 02 Sie, 2006   

Prezpisy regulujące sprawę urlopów wspominają o możliwości przesunięcia urlopu na przyszły rok wyłącznie ze względów służbowych.

Cytat:
Art. 61. 1. Żołnierze zawodowi otrzymują corocznie urlop wypoczynkowy w wymiarze dwudziestu sześciu dni roboczych.
2. Jeżeli ważne względy służbowe nie pozwalają na udzielenie żołnierzowi zawodowemu urlopu wypoczynkowego w całości lub w części w danym roku kalendarzowym, urlopu tego udziela się w ciągu następnego roku kalendarzowego.
3. Decyzję w sprawie przesunięcia żołnierzowi zawodowemu urlopu wypoczynkowego podejmuje dowódca jednostki wojskowej, w której żołnierz zajmuje stanowisko służbowe. Dowódca jednostki wojskowej jest zobowiązany skierować żołnierza na przesunięty urlop wypoczynkowy, aby wykorzystał go najpóźniej w terminie określonym w ust. 2.


Proponuję jak poprzednik wystąpić z wnioskiem do dowódcy, uzasadnić ważnymi względami rodzinnymi, w przypadku gdy dowódca jest na poziomie i potrafi rozumieć sytuację to nie powinno być problemów.
Decydentem jest dowódca, a dowódca może prawie wszystko.
Taką sytuację miałem ok. 2 tygodnie temu. Przełożony nie robił Pani porucznik żadnych problemów pomimo, że ustawodawca nie zawrał w przepisach takiej możliwości.

Należy w niektórych sprawach być elastycznym.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Sro 02 Sie, 2006   

Wyjaśnij ..., proszę o co Tobie chodzi :-o

Bez urazy nie rozumiem Twego topicu ... :zly4:
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
skorpionxx
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 256
Skąd: czy to wazne? Ludzie nie dziela sie na tych ze wschodu i zachodu
Wysłany: Czw 03 Sie, 2006   

Juz tłumaczę o co mi chodzi....

Mam zaplanowany urlop na koniec tego roku (w całości ma być wykorzystany w tym roku) .. ALE zalezy mi na wykorzystaniu urlopu za rok 2006 w pomiędzy styczniem a marcem 2007.
Mówiono mi że za takie coś JW płaci kare do ZUS bo "nie umożliwiła żołnierzowi wykorzystania urlopu wypoczynkowego w danym roku".
Pytanie: czy są jakieś przeciwskazania, przepisy zabraniające takie właśnie przeniesienie urlopu wypoczynkowego na nastepny rok.

Chyab nie zagmatwałem tego?

Pozdrawiam
_________________
zyje sie raz ale intensywnie
 
 
banon 
2



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 84
Skąd: z Polska
Wysłany: Nie 06 Sie, 2006   

skorpionxx napisał/a:

Mam zaplanowany urlop na koniec tego roku (w całości ma być wykorzystany w tym roku) .. ALE zalezy mi na wykorzystaniu urlopu za rok 2006 w pomiędzy styczniem a marcem 2007...

Witam.
Wydaje mi się, że w tej konkretnej sytuacji sprawa jest prosta. :!: Skoro masz urlop zaplanowany na koniec roku (czyli listopad lub grudzień) musisz trzymać się grafiku urlopów. Jak przyjdzie czas Twojego urlopu połóż medycynę na stół jakieś 30 dni a potem powołaj się na ust. 2 art 61 ustawy o służbie zawodowej tj.
Jeżeli ważne względy służbowe nie pozwalają na udzielenie żołnierzowi zawodowemu urlopu wypoczynkowego w całości lub w części w danym roku kalendarzowym, urlopu tego udziela się w ciągu następnego roku kalendarzowego.
W razie jakby co przedłuż L4 tak abyś wyrobił się z urlopem w dogodnym dla Ciebie terminie.
Ja bym tak zrobił :hey:
Pozdro
_________________
Przy obecnych zarobkach, stać nas jedynie na tani optymizm. :cry:
 
 
banon 
2



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 84
Skąd: z Polska
Wysłany: Pią 11 Sie, 2006   

wiking napisał/a:


Kolego banon w kwestii formalnej nie sztuka położyć L4 i być cacy, pomyśl, że w tym momencie swoimi obowiązkami obciążasz kolegów. Z mojej praktyki to ciągłe zwolnienia lekarskie jeszcze nikomu nic dobrego nie przyniosły. Pozdrawiam.


W zupełności się z Tobą zgadzam, że nie jest to sztuka położyć L4 bo sam wiem co to oznacza dla innych, ale czasami to jedyne rozwiązanie. U mnie w jednostce w lipcu na urlop poszła pierwsza zmiana a druga na L4 (większość). Teraz połowa pierwszej zmiany zamiast wrócić z urlopu położyło L4. A my.... No cóż niektóży mają napisane na czole "WÓŁ".
A swoją drogą gdyby L4 nie były płatne w 100% to by ich tak dużo nie było, ale to już zupełnie inny temat.
Pozdrawiam.
_________________
Przy obecnych zarobkach, stać nas jedynie na tani optymizm. :cry:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group