Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Stevie
Sro 16 Lis, 2016
Sprawa pułkownika Kuklińskiego

Czy jesteś za nominacją generalską?
Tak
14%
 14%  [ 67 ]
Nie
81%
 81%  [ 365 ]
Jest za wcześnie
1%
 1%  [ 5 ]
Jest mi to obojętne
2%
 2%  [ 13 ]
Głosowań: 450
Wszystkich Głosów: 450

Opublikował Wiadomość
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 11 Lis, 2016   

Bimbaj napisał/a:

Został przez państwo oczyszczony z zarzutów a jednak zdrajca, bo internetowa ankieta tak mówi :brawo:

Nie został oczyszczony- śledztwo umorzono, bo stwierdzono, że działał w stanie wyższej konieczności. Taki kompromis.
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pią 11 Lis, 2016   

maxikasek, bo zastał skazany (w 1984 roku) za czasów, gdzie sąd był faktycznie "niezawisły" :lanie: :cool: Brat Michnika (kapitan lWP!!!) o tym wie najlepiej.
:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Reginis 
Banita


Wiek: 74
Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 597
Skąd: z rezerwy
Wysłany: Pią 11 Lis, 2016   

Brak argumentów nadrabiamy inwektywami i dyskusją ad personam, czas było przywyknąć. Aha, należy też się spodziewać pouczeń, że to ja tak robię, następnie utyskuję na prześladowanie :lol: .

Powyższe wpisałem tak dla przypomnienia mechanizmu, który jest powszechnie stosowany. I jeszcze jedno, steell dzięki za reakcję bo czas było.

A co do adekwatnej uwagi Użytkownika maxikasek i komentarza Admina, to mogę tylko powiedzieć, że metoda "a u was murzynów biją" żeby zdyskredytować niewygodne fakty tym razem nie zadziała.
Zbyt dużo propagandy "za" żeby to było prawdą, wszak prawda zazwyczaj broni się sama, a tu bidula przebić się nie może z tym bohaterstwem zdrajcy... :gent:
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12853
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pią 11 Lis, 2016   

tyracze napisał/a:
Cytat:
Może też się okazać, że zdrada takową nie jest, bo mąż kobiety kradł, pił, bił, nawet zabijał - w tym członków jej rodziny i zdradzał ją z innymi.

Zdrada jest zdradą.
Gdyby w tym cytowanym przypadku mowa była o morderstwie to zemsta nie byłaby morderstwem?


Fascynujące. Stefan Michnik et consortes zachowali się godnie.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Sob 12 Lis, 2016   

Reprezentujesz prymitywizm wartościowania: ktoś nie zgadza się z moim osądem, to trzeba mu jakąś łatkę przykleić.

Argument nietrafiony. Nie trzeba za niczym tęsknić aby uważać owego człowieka za zdrajcę.

Jak dla mnie - winien spoczywać w spokoju. Jednak, "kręcenie politycznych lodów" budzi we mnie obrzydzenie.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
fiodor.mk 
5


Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 355
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 12 Lis, 2016   

i napisał/a:

Jak dla mnie - winien spoczywać w spokoju. Jednak, "kręcenie politycznych lodów" budzi we mnie obrzydzenie.


I to jest właśnie sedno sprawy, Wy widzicie we wszystkim tylko interes polityczny w sprawie Kuklińskiego. Wedle tego co prawicie to większość i tak jest przeciw Kuklińskiemu (ankieta dowód) - więc jaki w tym interes polityczny rządzących? Chcą przegrać następne wybory podejmując niepopularne decyzje czy jednak zależy im na prawdzie?

Czas zrozumieć, że są w Polsce ludzie, którzy mimo trudności w obiektywnej ocenie samego czynu Kuklińskiego to już uwzględniając okoliczności jego popełnienia i tzw. stan wyższej konieczności szczerze są mu wdzięczni za przyczynienie się do wyzwolenia z łap sowieckich katów.
Tak, jeżeli moja żona "zdradzi" mnie bo to ocali życie naszych dzieci lub jej - to ja szczególnie jako osoba wierząca w Boga w Trójcy jedynego - przebaczę jej choć na pewno łatwo nie będzie.

Zachęcam do złagodzenia krytyki Kuklińskiego, szczególnie że nie jeden z Was też jest człowiekiem wiary. Niech sobie zada pytanie czy na pewno Judasz jest potępiony przez Boga?
A o nas-obrońcach generała wiedzcie, że zależy nam tylko na jednym - obronie godności człowieka, który jak to niektórzy już podnosili nie raz - podjął decyzję na pewno ryzykowną, bo gdyby po niej faktycznie doszło do wojennej hekatomby w Polsce to nikt by go nie bronił - ale stało się inaczej i za to mu chwała.
Opuszczam Was w tym wątku definitywnie, bo lepiej żyć przyszłością niż rozpamiętywać bez końca przeszłość, która już jest w pełni odkryta. 10 lat wątku o Kuklińskim, to jakaś masakra, pozdrawiam Wszystkich gorąco i przepraszam, jeżeli komuś za mocno podniosłem ciśnienie wypowiadając się z premedytacją czasami może zbyt dobitnie :gent:
 
 
Reginis 
Banita


Wiek: 74
Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 597
Skąd: z rezerwy
Wysłany: Sob 12 Lis, 2016   

Też Cię wszyscy kochamy... :efendi2:

A wracając do tematu, to nic tu nie jest w pełni odkryte i zaklinanie rzeczywistości nic nie zmieni. Jest więcej pytań niż odpowiedzi i dlatego "prawda" o Kuklińskim jest tylko mitem tworzonym przez CIA i naszych "pożytecznych" oraz przez Szaniawskiego i w pewnym okresie samego Zainteresowanego. :gent:
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Sob 12 Lis, 2016   

Zawsze wypowiadałem się o proporcjach.

Niech będzie. Mogę komuś ukraść samochód. I to będzie grzech. Mogę komuś uwieźć żonę. I to będzie grzech. Jednak Ojczyzna to inna skala grzechu. Zbyt wielka aby mnie na nią było stać.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12853
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sob 12 Lis, 2016   

Masz rację, zostaw to bardziej pojętnym. Kulikow takie sprawy ogarniał małym palcem.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 12 Lis, 2016   

Panowie, jedno co wynika z tego tematu to to ze każda ze stron okopała się na swoich pozycjach. Powtarzacie /i jedni i drudzy/ te same argumenty poraz enty i nic to nie zmienia. W ten sposób o ile starczy wam zapału nabijecie 1000 stron a w efekcie może dziesięć pierwszych zawiera jakąś treść natomiast pozostałe 990 można będzie spokojnie skasować. Szkoda waszej energii, prawda jest taka że za parę lat ta sama ankieta może wyglądać tak samo lub całkiem odmiennie i tyle na ten temat. Przypomnę tylko że to władcy a obecnie politycy piszą historie. Zawsze tak było i nic nie wskazuje by się to miało zmienić w przewidywalnej przyszłości.
Proponuje dać sobie spokój i zając się czymś przyjemniejszym.
:gent:
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11566
Skąd: -)
Wysłany: Sob 12 Lis, 2016   

steell napisał/a:
Panowie, jedno co wynika z tego tematu to to ze każda ze stron okopała się na swoich pozycjach. Powtarzacie /i jedni i drudzy/ te same argumenty poraz enty i nic to nie zmienia. W ten sposób o ile starczy wam zapału nabijecie 1000 stron a w efekcie może dziesięć pierwszych zawiera jakąś treść natomiast pozostałe 990 można będzie spokojnie skasować. Szkoda waszej energii, prawda jest taka że za parę lat ta sama ankieta może wyglądać tak samo lub całkiem odmiennie i tyle na ten temat. Przypomnę tylko że to władcy a obecnie politycy piszą historie. Zawsze tak było i nic nie wskazuje by się to miało zmienić w przewidywalnej przyszłości.
Proponuje dać sobie spokój i zając się czymś przyjemniejszym.
:gent:


To co napisałeś powyżej to prawda, tylko że z tej prawdy można wyciągnąć wniosek który tutaj ktośtam (przepraszam nie pamiętam) podał.

Skoro tyle jest dyskusji, to znaczy, obie strony sporu się zgodzą, że postać Kuklińskiego jest kontrowersyjna.

I to nie jest ważne czy ktoś uważa że nie powinna być kontrowersyjna tylko jednoznacznie oceniana tak lub tak.
Praktyka życia wykazuje że ta postać jest kontrowersyjna i same rozmiary tego wątku dyskusji są tego dowodem.

Z samej zewnętrznej obserwacji zachowań dyskutantów wynika ten wniosek o kontrowersyjności postaci, można go wyciągnąć całkowicie w oderwaniu od ocen czynów dyskutowanej postaci.

To teraz pytanie:
Czy postacie które są kontrowersyjne MUSZĄ koniecznie byś stawiane na piedestale jako wzór do naśladowania?
Mamy tyle postaci niekontrowersyjnych, brać wybierać, czy my nie możemy dać Kuklińskiemu sto lat spokoju w grobie, a dziś to na pomniki i do sal tradycji włożyć ludzi jednoznacznych?
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 12 Lis, 2016   

Papla napisał/a:
obroncy Walu Pomorskiego
No to teraz pojechałeś
Popraw na zdobywców i będzie znacznie lepiej :)
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sob 12 Lis, 2016   

steell napisał/a:
Panowie, jedno co wynika z tego tematu to to ze każda ze stron okopała się na swoich pozycjach. [...] Proponuje dać sobie spokój i zając się czymś przyjemniejszym.

Jestem tego samego zdania. Każda władza ma swój kierunek i swoje cele indoktrynacji społeczeństwa, m.in. poprzez gloryfikację lub opluwanie kontrowersyjnych, a nawet jednoznacznych postaci historycznych. Mając na usługach "niezależne" media, wyselekcjonowanych "obiektywnych" historyków i inne opiniotwórcze "autorytety", nietrudno jest przerobić zdrajcę na bohatera, a bohatera na zdrajcę.
Dziwię się tylko jednemu - w przeciwieństwie do dzisiejszych młodszych pokoleń, moje, także moich rodziców, na ogół było świadome tych zabiegów, więc propagandę traktowało co najmniej z przymrużeniem oka i raczej nie było podatne na pranie mózgów, czego i Wam życzę młodsi koledzy.
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 12 Lis, 2016   

Bo najlepsze czasy przeżyliśmy w czasach gdy władza miała wszystkie możliwe środki przekazu i kreowała sobie wygodny punkt widzenia rzeczywistości. Na szczęście żyli ludzie którzy pamiętali że może być inaczej, czasem głodno, czasem zimno, czasem przaśne ale inaczej. Zakładaliśmy że to co słyszeliśmy w mediach /wszystkich/ nie jest prawdą albo przynajmniej nie całą prawdą. Teraz mamy /na szczęście/ różne punkty widzenia podawane przez media i wybieramy ten który nam pasuje. Znowu działa zasada, "nie moje media kłamią" ale jest też "moje media mówią prawdę" tylko ze czasami a nawet często niż czasami kłamią jedne i drugie. Starsi ludzie zachowali częściowo nieufność, młodsi już jej nie mają w takim stopniu.
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 12 Lis, 2016   

Stevie napisał/a:
maxikasek, bo zastał skazany (w 1984 roku) za czasów, gdzie sąd był faktycznie "niezawisły" :lanie: :cool: Brat Michnika (kapitan lWP!!!) o tym wie najlepiej.
:gent:


Dlatego sąd uchylił tamten wyrok i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. A że prokuratura nie byłą w stanie uniewinnić Kuklińskiego (środowiska tzw. patriotyczne protestowały przeciw jej decyzji, uważając ją za hańbę)- to wskazała na okoliczność łagodzącą- działanie w stanie wyższej konieczności.
A powiesz co ma brat Michnika do sprawy? Czy może dziadek Cenckiewicza też ma? ;) Zwłaszcza że winę na członków rodzin to zdaje się rozciągano w mrocznych czasach poprzedniego systemu ;)
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group