Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Stevie
Sob 09 Wrz, 2006
Wybór telefonu
Opublikował Wiadomość
karakanek 
1



Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 38
Wysłany: Sob 29 Lip, 2006   Wybór telefonu

Mam mały problemik. Zmieniam plan taryfowy wraz ze zmianą telefonu. Zdecydowałem się na dwa modele. Siemens C65 lub Sagem my301X. No i właśnie jest "lub", który wybrać. Może szanowni koledzy forumowicze coś doradzą.
A tak na marginesie można pomyśleć o dodatkowym dziale w forum, np GSM.
 
 
Deron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Lip, 2006   

Poczytaj opinie:


http://www.mobile.inspira...,CX65,phone.php

oraz tu:

http://www.mgsm.pl/katalog/sagem/my301x/

Pod tym adresem masz porównania:

http://www.mgsm.pl/compare.xhtml

Pozdro
 
 
TS96
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Lip, 2006   

`
Ja odradzam Siemensa jest bardzo zawodny, w C65 często bywają problemy z joystickiem, czasami oprogramowaniem.
Z drugiej strony kolega ma C65 już pare lat i tylko bateria jest do wymiany (zużyła się), a telefon sprawny i 0 problemów.
_
 
 
A_1965 
1


Dołączył: 24 Lut 2005
Posty: 34
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: Nie 30 Lip, 2006   

Siemens C65 odradzam, chociaż z najnowszy softem może już się nie wiesz. Jeżeli podpisujesz nową umowę lub przedłużasz starą lepiej wybierz opcję bez telefonu, zamiast telefonu możesz wybrać dodatkowe darmowe minuty lub usługi. Warto. Dwa dni temu kupiłem na Allegro Siemens C72 za 230 zł. Jest to nowsza wersja C65 i trochę lepiej się sprawuje. Policz, co się lepiej opłaca telefon za 1 zł. i nic poza tym czy tel. za 230 i dodatkowe minuty i usługi. Poza tym bez telefonu podpisujesz umowę tylko na 12 miesięcy a nie na 24.
 
 
karakanek 
1



Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 38
Wysłany: Pon 31 Lip, 2006   

Dzięki za rady. To co wskazał Deron już czytałem i dlatego miałem wątpliwości. A_1965 poddał mi myśl. Podpisać umowę na 12 miechów, a za rok może będzie coś ciekawszego.
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Nie 06 Sie, 2006   

Polecam Samsunga X700 :brawo:



Wykonany z bardzo dobrych materiałów (nic nie skrzypi i nic nie klekoce),rewelacyjny wyswietlaczy 265 tysięcy kolorów,rozszerzenie pamieci za pomocą karty micro SD,MP3,aparat 1.3 mp.....i cała masa innych możliwości.Istotne też jest to że w zestawie dostajesz oprorogramowanie,kabel USB i słuchawki do radia ( bo radio też jest)
Moim zdaniem więcej jak zwykła klasa srednia :!:
Sam mam ten telefon od 2 miesiecy i jestem zachwycony.

Pozdr :gent:

Ps.

Dla zobrazowania jakości kamerki w tym telefonie zamieszczam fotkę wykonaną przy pomocy X700

_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
Ostatnio zmieniony przez GRYZLI Nie 13 Sie, 2006, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
hetzer
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Sie, 2006   

Polecam zastanowić sie nad kupnem telefonu poza ofertą np. na allegro, większe koszta, ale też dowolność wyboru i duże "bonusy" od operatora [zawsze tak jest gdy ma się już telefon]. Nie wiem jak wygląda pozostała cześć oferty, ale te dwa telefony nie przedstawiają się zbyt ciekawie. Pozdrawiam serdecznie.
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Wto 08 Sie, 2006   

hetzer, a jakie polecasz :?:

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
hetzer
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Sie, 2006   

proszę mi wybaczyć czas rekacji mierzony w jednostkach iście astronomicznych ;) Jakie polecam [domyślam się, że chodzi o telefony] ? To cięzko stwierdzić. Oferta operatora zazwyczaj jest dość wąska więc musiałbym ją znać. Jeśli chodzi o kupno poza ofertą to NIE polecam nokii, przede wszystkim tych nowych, które tak ładnie prezentują się w folderach i TV. Nowsze SE są bardzo zacne, zwłaszcza z serii W - mają bardzo dobre aparaty i duze możliwości jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki. Sam mam Siemensa cx75 i sobie go chwalę, zwłaszcza że płacąc 40 zł. abonamentu dałem za niego jakieś 70 pln. Zawsze dziwiło mnie nieuzasadnione zazwyczaj uprzedzenie do tej marki. Nigdy nie spotkałem się z jakimikolwiek narzekaniami ze strony ich użytkowników znanych mi :)

No i najważniejsze : w dzisiejszych czasach głównym wyznacznikiem możliwości jest ilość gotówki, która ma być na dany cel przeznaczona. Na wszelkie pytania postaram się odpowiedzieć. Dużo szybciej ;)

Pozdrawiam serdecznie.
 
 
Draken1970
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Sie, 2006   

Jeśli mogę się wtrącić (tylko na chwilę), to ja z całego serca polecam właśnie NOKIĘ. W tej chwili korzystam z modelu 6822, z którego jestem bardzo zadowolony. Wcześniej również starałem się kupować tylko tę markę (zaczynałem od 3300, zdaje się). Jest niezawodna, wytrzymała i zapewnia długi czas rozmów i gotowości. Że mało bajerów? Moim zdaniem telefon służy do komunikacji, a tego NOKII odmówić nie można. Bardzo źle wspominam (krótką na szczęście) przygodę z Siemensem, o SONY nie wspomnę, bo nie chcę psuć sobie wieczoru. Pozdrawiam :gent:
 
 
hetzer
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Sie, 2006   

Mam nadzieję drogi Drakenie, że nie będziesz do mnie żywił urazy za to co powiem, ale właśnie takich telefonów jak Twój z całego serca nie znoszę ;) Mam na nie zbiorczy termin : dziwadła :) Nie odmawiam mu praktyczności, ale miałem go w rękach [któryś z moich fumfli takowy posiada] i gdyby mi go nie zabrali to nie wiem czy bym nim ostatecznie nie trzasnął o ziemię ;) Pamiętam taki model nokii z dawnych czasów z podobną klawiaturą, ale inaczej rozwiązaną - była ona na wierzchu obudowy i nie "chowała się" tak jak ta w Twoim. Był on podobny z kształtu i rozmiarów do futerału na okulary oraz równie praktyczny i poręczny ;) To było takie dygresjo-wspomnienie ;) Co do wspomnianego SONY to nigdy nie miałem z tą marką do czynienia [jeśli chodzi o telefony] i raczej nie chcę. Nigdy raczej nie zdecyduje się na telefon marki LG, samsung, motorola, wspomniane sony czy inną dziwną markę. Oh, zapomniałbym o sagemie :) Moim zdaniem jeśli juz wybierać to z nowszych SE, starszych nokii ew. siemens dla nie-traumatyków ;)

Myślę, że jestem w stanie coś doradzic, ale trzeba by zawęzić poszukiwania poprzez podanie maks. ceny, wymagań czy jakiejś oferty handlowej. Wtedy można podyskutować dużo bardziej twórczo i pomocnie.

Pozdrawiam serdecznie.

ps. Draken - współczuje i mam nadzieję, że dla kotów też znadzie się tam jakiś przyjazny kącik...
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Nie 13 Sie, 2006   

Miałem kilka modeli. Dla mnie bynajmniej naistotniejszą rolę odgrywa czułośc telefonu (tu mam pozytywne doświdaczenia co do Nokii, zwłaszcza modelu 6310(i) ), okresu czuwania (także ten model) oraz niezawodności. Co do SE, model T-610, który użytkowałem niezbyt się sprawdził. Obecnie mam Motorollę V-600 i zamierzam własnie ją zmienić. Tak jak napisał Draken, ma być niezawodna, długi okres międzyładowania oraz dość "zgrabna" i praktyczna. Zastanawiam się nad kilkoma modelami: Motorolla V-3 i(lub) L-7, a także Nokia 6280 (mały czas czuwania :( ) oraz SE W-800i. Może mial ktoś powyższe modele i może opisać ich pozytywy i negatywy.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
taki jeden
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Sie, 2006   

Motorola V-3.
Posiadam prawie od roku. Czułość miesci sie w sredniej - i trudno stwierdzić to w oparciu o eksploatacje w Trójmiescie, gdzie BTS-ów jak psów. Były jednak np. na Wicku zaniki dla sieci ERA (ale tylko chwilowe zaniki podczas gdzy inne odstawiałey się na amen). Ma jedną WIELKĄ zaletę - wytrzymałość. Dwa razy w Wawie na Centralnym wypadła mi. Raz spadła na nogę jak biegłem i "kopem" wyekspediowałem ją po schodach. Mało która inna by wytrzymała. Akumulator - 5 dni przy takim użytkowaniu jak moje. :cool:
Pozdr
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Nie 13 Sie, 2006   

Co do Nokii to większość znanych mi osób twierdzi że to co teraz można dostac to już nie ta sama Nokia co kiedyś.
Finowie chcąc dopędzić lawinowo rosnący rynek musieli spuścić z tonu ,a co za tym idzie spadła zdecydowanie jakosć ich produktów.
Oczywiście mam tutaj na myśli modele popularne których coraz więcej trafia do serwisów.
Wystarczy poczytać trochę wypowiedzi na popularnych forach dotyczących GSM a szybko przekonamy sie co ludziska sądzą o poszczególnych markach-wydaje mi się że w pełni odzwierciedla to jakosć produktów.
Swoją drogą klasa niższa u wszystkich producentów to w zasadzie sprzęt niskiej jakości -bo tak to już jest że za małe pieniądze raczej ciężko oczekiwac super sprzetu.
Walka teraz toczy się w klasie średniej -gdzie też wspomniana Nokia traci swoją pozycję lidera a na czoło wysuwają się telefony Motoroli i ostro atakującego Samsunga.
Jak już napisałem wyżej ja wybrałem Samsunga i do dzisiaj jestem bardzo zadowolony,w opcji miałem jeszcze Motorolę L7 ale Samsung skusił mnie lepszym aparatem fotograficznym.

Ps.
A może tak w dziale komputerowym admin mógłby wygospodarowac mały kącik na GSM !?
To tylko taka sugestia :efendi2:
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
qq 
5
:)



Pomógł: 2 razy
Wiek: 54
Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 473
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 29 Sie, 2006   

a mnie dziś sprzedawca z salonu "zaszczepił" myślą o Samsungu X700 a byłem nastawiony na Nokię 6230i :???:
i co Wy na to :?:
a może wybrać całkiem inny :?:
_________________
;)
Cytat:
Żołnierze :!: :!: Najważniejsza k.... jest zaprawa .... :!: :!: :bieg:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group