Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jeszcze raz o "Krabie"
Opublikował Wiadomość
keylan 
5


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 311
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2006   

PiterNZ napisał/a:
Problem nie w pomysłach a w realizacji i marketingu w czym nie jesteśmy zbyt mocni.

pełna zgoda, niestety w Polsce nadal pokutuje opinia że coś się tam wyprodukuje potem marketingowcy zrobią jakąś promocyjke foldery czy insze reklamówki i jakoś to się sprzeda, zresztą nie tylko w u nas tak jest, Philip Kotler w 10 grzechach marketingu zwraca uwage na to że dział marketingu robi za dział promocji, a to jest przecież ciągły proces cała filozofia zarządzania ehh wiele jeszcze muzimy się nauczyć w naszym maleńkim kraiku :(
 
 
RSz
Gość Specjalny



Dołączył: 10 Lis 2004
Posty: 448
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2006   

wojtek napisał/a:
I do tego nikt nie wie jak nasze wojsko ma wyglądać, co za tym idzie nikt nie ma pomysłu co jest nam naprawdę potrzebne.Marketing to chyba słowo o którym snasze wojko ma małe pojęcie.


Wojsko to sprawa poważna, a współczesne wyzwania, wojny asymetryczne np. sprawiają, że nie tylko Polacy mają kłopot z tym jaka ma być armia XXI w. A ponadto może jest i tak, że nie tylko chodzi o to, iż "nikt nie wie jak nasze wojsko ma wyglądać', ale i o to, że gdy "ktoś" już coś "wie", to jednak w życiu naszym politycznym za mało. Cóż z tego, że kiedyś opracowałem koncepcję naszych SZ i nawet ją w różnych miejscach przedstawiałem - na tym Forum też może Pan moje wypowiedzi nt. odnaleźć.
Trzeba więc nie tylko wiedzieć, co nie jest łatwe, ale jeszcze mieć czym to zrobić. Uprzedzam być może Pański zarzut: nawet stanowisko v-ce MON, na którym czas jakiś byłem, to za mało, gdy szef MON jest na nie, premier nie rozumie o co chodzi, a w sejmie program nie ma się wystarczającego poparcia.
Pozdrawiam. RSz
 
 
wojtek 
7



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 2781
Skąd: w-wa
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2006   

Tak i to miałem na myśli.Wojsko reformuje się już 15 lat i powinno być ponad podziałami.Powinna to być reforma długofalowa i raczej pozbawiona wpływów polityków.U nas niestety jak jest każdy widzi.Zmiana rządu skutkuje nowym pomysłem na wojsko co moim zdaniem raczej nie przynosi nic dobrego.Co mnie osobiście boli takie wachania bardzo żle wpływają na morale żołnierzy zawodowych którzy nie są niczego pewni o stanie modernizacji armii tutaj przez grzeczność nie wspominam.
_________________

 
 
 
Ozawa 
5
żołnierz



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Mar 2006
Posty: 682
Skąd: Śląsk Chorzów
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2006   

mam pytanie dotyczace właściwie podwożia Kraba, czy nie powinno być zunifikowane z podwoziem pn. Loary??
Chyba przyniosło by to pewne oszczędności finansowe i logistyczne??
 
 
ToMac
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Wrz, 2006   

No i to podwaliny pod polskiego gąsienicowego FCSa, takie podwozie pod modulowe zabudowy. Nie do końca takie uniwersalne przystaje do wymogów konkretnych realizacji ale zawsze jakaś tam maksymalna zdrowo rozsądkowa ta unifikacja.
 
 
anonim
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Wrz, 2006   

Ozawa napisał/a:
mam pytanie dotyczace właściwie podwożia Kraba, czy nie powinno być zunifikowane z podwoziem pn. Loary??
Chyba przyniosło by to pewne oszczędności finansowe i logistyczne??


One są zunifikowane, do pewnego stopnia. Nie zapominaj że Loara jeździ na PT-91.
 
 
Ozawa 
5
żołnierz



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Mar 2006
Posty: 682
Skąd: Śląsk Chorzów
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2006   

Nio właśnie do pewnego stopnia, tylko czy nie można było więcej???
Bo chyba stopień unifikacji nie jest wysoki????
Właściwie to może istnieje możliwość prawie całkowitej wymienności podwozia??
 
 
anonim
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Wrz, 2006   

Weź się zastanów co piszesz, Lora siedzi na czołgu i dobrze jej tam. Haubicy na podwoziu czołgowym nie posadzisz choćby dla tego że nie będziesz miał gdzie trzymać zapasu amunicji (jest za małe).
 
 
Ozawa 
5
żołnierz



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Mar 2006
Posty: 682
Skąd: Śląsk Chorzów
Wysłany: Pią 29 Wrz, 2006   

anomin proszę bardzo....Loara na czołgu ???Jakim czołgu???

http://www.radwar.com.pl/zoom/loara5.jpg
Co to za czołg?? Ma dużo wspólnego z czołgiem rodziny T-72 , ale to nie jest podwozie czołgu ( troche się różni) Podobnie jak podwozie Kraba ( Koła , silnik , przekładnia itp)

http://www.hsw.pl/s_krab_p.php
Nio pierwszy prototyp Loary był właściwie na podwoziu czołgu , ale to był prototyp i trochę sie wszystko zmieniło, przypatrz się fotka to może zobaczysz różnice w konstrukcji, związane z potrzebą większej objętości podwozia ( więcej podzespołów , np agregaty)niż czołgu . Właśnie dlatego podwozia Loary i Kraba mogły być te same dla obydwóch systemów
( podobne potrzeby objętości pojazdu itp.)
a problem polega na tym ze skonstruowano dwa nowe pojazdy, a nie korzystano z czołgu , tylko z elementów czołgu w pierwszym jak i drugim przypadku.
 
 
wojtek 
7



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 2781
Skąd: w-wa
Wysłany: Pią 29 Wrz, 2006   

Ozawa, masz rację Loara jest na podwoziu czołgu rodziny T -72 produkowany w Łabędach,a Krab na podwoziu Samobieżnego Ustawiacza Min rodem z OBRUM.Masz rację mówiąc, że podwozia powinny być takie samo ,najlepiej podwozie PT-91M.
_________________

 
 
 
anonim
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Wrz, 2006   

podwozie Kraba to nie jest to samo co podwozie SUM "Kalina"/BWP-2000
 
 
Ozawa 
5
żołnierz



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Mar 2006
Posty: 682
Skąd: Śląsk Chorzów
Wysłany: Pią 29 Wrz, 2006   

podwozie Loary to nie jest podwozie T-72 , PT-91,... a Krab nie jest na podwoziu SUMA
I jedno i drugie ma wiele cech wspólnych z PT-91 , ale są odmienne.
Co do celowości stosowania podwozi to chyba wolę podwozie Kraba , jest bardziej uniwersalne ze względu na nieco większa objętość .( łatwiej rozmieścić sprzęt i nie mam problemów a amunicją , szczególnie chodzi mi o Kraba)
Powtarzam obydwa podwozia są inne niż czołgowe choć mają wiele cech wspólnych ( silniki , przekładnie , układ jezdny) inna jest jednak " skorupa" ( a to tez kosztuje).
Można spokojnie oszczędzić kilka złotych produkując tylko jeden typ podwozia ,Bo obydwa mają podobne możliwości nośności .
 
 
keylan 
5


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 311
Wysłany: Pią 29 Wrz, 2006   

Ozawa tylko czy czasem PZA od SHB nie różni się rozkładem naprężeń? troszke inny profil użykowania obu raczej nie pozwala na stosowanie tych samych podwozi można by zunifikować silniki, smary, gąsienice itp ale jednak skorupy powinny być raczej inne przynajmniej na mój nieinżynierski gust... :cool:
 
 
Ozawa 
5
żołnierz



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Mar 2006
Posty: 682
Skąd: Śląsk Chorzów
Wysłany: Pią 29 Wrz, 2006   

Chyba raczej nie...bo obydwa systemy podczas strzelania dają równo mocno podwoziom.
Chyba zresztą Krab ma większe obciążenia niż Loara....siła wystrzału 155 jest ogromna , nie będę sprawdzał ale , na pewno większa niż 35 Loary , zresztą są pomysły na kontenerowa Loare, wnioskuję ze nie może generować " ogromnych " sił działających na podwozie i da się to pogodzić .Nie wiem czemu nie można stosować tych samych podwozi i nikt nie dał mi rozsądnych argumentów przeciwko temu rozwiązaniu , które wdawało mi się naturalne.
 
 
PiterNZ
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Wrz, 2006   

Ozawa napisał/a:
Chyba raczej nie...bo obydwa systemy podczas strzelania dają równo mocno podwoziom.
Chyba zresztą Krab ma większe obciążenia niż Loara....siła wystrzału 155 jest ogromna , nie będę sprawdzał ale , na pewno większa niż 35 Loary , zresztą są pomysły na kontenerowa Loare, wnioskuję ze nie może generować " ogromnych " sił działających na podwozie i da się to pogodzić .Nie wiem czemu nie można stosować tych samych podwozi i nikt nie dał mi rozsądnych argumentów przeciwko temu rozwiązaniu , które wdawało mi się naturalne.
Inżynierem nie jestem ale odnoszę wrażenie, że siła odrzutu kal. 155 mm jest dużo większa od 35 mm. Nie znam wzoru ale należałoby to policzyć dla pojedyńczego wystrzału i tutaj z masy pocisków można wysnuc wniosek o różnicy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group