Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niejawne nośniki danych
Opublikował Wiadomość
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15952
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 06 Mar, 2018   

franklin napisał/a:
PENa przyjąłem od kolegi, który szedł do rezerwy, a kancelaria nie chciała go rozliczyć.
Kolega pobrał pena już z "Z" z kancelarii, czy ze służby, a następnie zarejestrował na "Z" na "RWD" ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
franklin 
4



Wiek: 51
Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 213
Skąd: Poland
Wysłany: Wto 06 Mar, 2018   

Wcześniej wiele osób miało PENy, ale w pewnym momencie zablokowano możliwość ich wykorzystania. I Zetki każdy ma w sejfach. Jeść nie wołają, ale jak się rozliczamy, to .... problem.

[ Dodano: Wto 06 Mar, 2018 ]
Ja jestem administratorem "pomocniczym", a moją "JW" obsługuje kancelaria tajna, która nam nie podlega.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11566
Skąd: -)
Wysłany: Wto 06 Mar, 2018   

Cytat:
Kancelaria "karze" zdjąć klauzulę, zniszczyć....


A masz to na piśmie czy na gębę?
Może to jest więc sposób - należałoby poszukać informacji jak to legalnie zniszczyć.
:cool:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
franklin 
4



Wiek: 51
Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 213
Skąd: Poland
Wysłany: Czw 08 Mar, 2018   

Nikt niczego na piśmie nie da. Jak tu ktoś jest ze SG WP, chętnie się dowiem jak wygląda sprawa PEN. Pewnie nie wygląda.....
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 09 Mar, 2018   

michqq napisał/a:
Może to jest więc sposób - należałoby poszukać informacji jak to legalnie zniszczyć.

A po co? Wystarczy przekazać :) Albo zdać.
Kancelaria nie jest od gadania co weźmie a czego nie. Łaski nie robi. No chyba że robi :)
Ludzie w wielu miejscach tracą poczucie od czego są i dążą do tego żeby nie mieć problemów.
Otóż kancelarie i SOIN powołano nie po to żeby sobie były dla siebie, ale żeby realizowały potrzeby użytkowników w pewnym zakresie działania jednostki.
Pytanie otwarte czy dowódca danej jednostki wie po co ma SOIN i kancelarie. Często nie wie.
 
 
Logier 
1


Dołączył: 11 Sty 2018
Posty: 2
Skąd: Łęczyca
Wysłany: Pią 09 Mar, 2018   

franklin napisał/a:
Oczywiście, w zwykłej JW, dla zachowania porządku, Dowódca poleci kancelarii poprzyjmować PENy. Ale w jednostce centralnej, kiedy PENów Z jest setki, w dodatku zbędnych dysków twardych Z również, to jak nie ma podstawy prawnej, że Kierownik Kancelarii ma przyjąć nośniki, to .... nie przyjmie. I każdy sam się martwi. Bałagan w tej kwestii. Bałagan.

[ Dodano: Wto 06 Mar, 2018 ]
PENa przyjąłem od kolegi, który szedł do rezerwy, a kancelaria nie chciała go rozliczyć.

[ Dodano: Wto 06 Mar, 2018 ]
Oczywiście do komputera go włożyć nie mogę.


Jako kierownik kancelarii tajnej (KKT) powiem tak - poproś swoje KKT o podstawę prawną do nie przyjęcia "PEN'a Z" :) Każda KKT ma obowiązek rejestrowania nośników danych od "Z" w górę w RWP, to nie użytkownik jest od zdejmowania klauzul i niszczenia (wstępnego i ostatecznego) IND (informatycznych nośników danych). Ciekawe jak się zachowa Twój KKT jeśli wydał Ci "PEN'a Z", a Ty będziesz mu chciał zdać "PEN'a jawnego" po zdjęciu klauzuli i jak to rozliczy z kartą RWD i RWP :)
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 09 Mar, 2018   

Jak niby ma zdjąć klauzulę bez współpracy z KT? Decyzją, rozkazem, rozporządzeniem? Telepatycznie?
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
marcin27t 
1


Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 9
Skąd: EPKK
Wysłany: Nie 11 Mar, 2018   Re: PENdrive

franklin napisał/a:
Witam serdecznie. Moje pytanie związane jest z brakiem możliwości wykorzystywania PENdrive w sieci Milnet-Z. Co ja, jako jego posiadacz mam zrobić z tym PENem "Z". Nikt go nie chce. Kancelaria Tajna nie przyjmie, administrator pomocniczy też nie. Więc kto? Kto i co ma w takiej sytuacji zrobić, by był porządek? Z góry dziękuję za podpowiedź.


a trzymaj. w sejfie , szafie, szafce, biurku, itp, itd. do czasu przekazania sprzętu bo w MILNET-Z nie pojedziesz na takim sprzęcie.

[ Dodano: Nie 11 Mar, 2018 ]
Cytat:
do logier chłopie idź oddaj poświadczenie do SKW bo nie wiem kto i dlaczego wyznaczył Ciebie na takie stanowisko. Przynosisz tylko wstyd osobom pracującym na rzecz OIN.
 
 
franklin 
4



Wiek: 51
Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 213
Skąd: Poland
Wysłany: Wto 13 Mar, 2018   

Darujcie, ale będę drążył dalej temat. Dzisiaj żołnierz chciał zdać dysk twardy "Z", ze starego komputera. I sytuacja podobna jak z PENem. Puki są "Zet" - KKT ich nie zdejmie z użytkownika, bez wpisania na innego.
Plan jest taki by zniszczyć to. I moje pytanie (bo liczyć na KT nie mogę), czy jest jakiś SOP, jakiś szczegółowy algorytm jak to wykonać, czym, gdzie i kto... (jaka komisja, kto w jej składzie może być a kto nie)? Rozłóżmy temat na atomy, bo im wyżej tym bałagan większy.
Z góry dziękuję. :gent:
 
 
Dżaba 
6


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1018
Skąd: gdzieś daleko...
Wysłany: Wto 13 Mar, 2018   

franklin, zwróc się do macierzystego pełnomocnika ochrony, bo jest pewne wydawnictwo ZIBT–810 Zalecenia Służby Kontrwywiadu Wojskowego w zakresie sanityzacji informatycznych nośników danych i ono powinno być mu niewątpliwie znane :czytanie:
 
 
franklin 
4



Wiek: 51
Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 213
Skąd: Poland
Wysłany: Wto 13 Mar, 2018   

Dziękuję za podpowiedź. Znajdę jutro ten dokument. Zobaczę czy będzie w nim jednoznacznie napisane.

[ Dodano: Sro 14 Mar, 2018 ]
No cóż... nie będę się wypowiadał nt. tego dokumentu. Już ten bałagan mnie nie dziwi.
 
 
czlowiek 
2


Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 74
Skąd: pl
Wysłany: Sob 25 Sie, 2018   

Uwe napisał/a:
Głównym aktem normatywnym w tym zakresie jest „Instrukcja organizacji prowadzenia gospodarki materiałowo-technicznej sprzętu i oprogramowania informatycznego w resorcie obrony narodowej” sygn. Łączn. 1012/2004.

Czy to jest akt nadal obowiązujący czy jest coś nowszego?
 
 
new33 
4
Bareja wiecznie żywy


Wiek: 46
Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 198
Skąd: Behind enemy line
Wysłany: Sob 25 Sie, 2018   

Polecam:
http://www.da.mon.gov.pl/...DU-4.22.3.1.pdf

oraz

https://i2.wp.mil.pl/u/pages/atts/2018/1/wykaz_standardow_9.00_10_styczen_2018.pdf

W pierwszym dokumencie cały rozdział na temat deklasyfikacji oraz niszczenia IND. Swoją drogą nie rozumiem jak kierownik KT może odmawiać przyjęcia zarejestrowanego nośnika IND oraz wmawiać komuś, że to do jego obowiązków należy ewentualne przekazanie go następcy. A jak następcy nie ma albo ktoś odchodzi do cywila to ma zabrać ze sobą? Ciekawe podejście. :brawo: :brawo: :brawo:
_________________
Przychodzi Antoni do lekarza, a lekarz mówi:
- Nareszcie.......

2020 - U pacjenta bez zmian...
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 25 Sie, 2018   

new33 napisał/a:
Swoją drogą nie rozumiem jak kierownik KT może odmawiać przyjęcia zarejestrowanego nośnika IND oraz wmawiać komuś, że to do jego obowiązków należy ewentualne przekazanie go następcy.

Bo niektórzy są wychowani tak żeby robotę od siebie odpychać. A jak nie ma nad nimi przełożonych którzy wiedzą od czego są to w zasadzie robią jak chcą.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
marcin27t 
1


Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 9
Skąd: EPKK
Wysłany: Nie 26 Sie, 2018   

A kto tu mówi o odpychaniu????
Po 1 primo : w MON nie ma już czegoś takiego jak deklasyfikacja.
Po 2 primo : proces trzeba robić w oparciu o dokumentację bezpieczeństwa systemu oraz zalecenia SKW w tym zakresie.
Po 3 primo bultimo: najważniejszym jest fakt czy dany sprzęt jest przeznaczony do utylizacji.
new33 powołujesz się na jakieś bzdury i mącisz w głowach ludziom.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group