Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Strajk pracowników wojska??
Opublikował Wiadomość
wolf1
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Sty, 2007   

czoper tu rozmawiam z pracownikami cywilnymi a panu dziekuje my caly czas uczono nas szczegolnie ortograwi moze kolego w 1981r dlaczego nie krzyczales ze historia nasza jest inna teraz jestes madry pozdrawiam aaaaa z tym piciem to oczywiscie nie wszyscy ale jest przyzwolenie dowodztwa na przymykanie okaaaaaa

Za niekulturalne zwracanie sie do innych userów masz ode mnie czerwony paseczek
A nad ortografią popracuj. Może pisz najpierw w Wordzie, niech Ci błędy popodkresla, jest ich tyle, że nie mam siły poprawiać.
T_J
 
 
cola
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Sty, 2007   

wolf1 napisał/a:
z pracownikami cywilnymi

Jeżeli już.... to z pracownikami wojska i tak jest od dawna..

Temat wątku to.." Strajk pracowników wojska".. - zeszło na rozpitą, za pieniądze robotników i działaczy Solidarności, nigdy nic - nierobiącą, a jakże niestety liczną (doprawdy jakie to żenujące, wogóle co to za jednostka!!!! , że sa tam żołnierze zawodowi, a nie wszechwiedzący pracownicy wojska.. ;) ), w każdej JW grupę żołnierzy zawodowych... może tak powrót do tematu ????
wolf1 - zastanawia mnie jedna , jedyna rzecz ??? czy Ty zawsze tak zioniesz nienawiścią do ludzi ???
Acha i jeszcze jedno... Twoje słowa wolf1 "cola syty głodnego nie zrozumie" ...własnie nie mam pracy, zwolnili mnie z dniem 31.12.2006 - ot takie tam zmiany organizacyjne ... "poszło" 50% pracowników wojska.. ale nie znaczy, że mam obrażać i ubliżać ludziom.. zastanów się ...

:gent:
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Pon 15 Sty, 2007   

wolf1, może zmień lokal. Takimi wypowiedziami nie wnosisz nic dobrego do tematu, tylko wk...denerwujesz niektórych. Po ostatniej wypowiedzi wnoszę, że sam powaznie nadużyłeś alkoholu. Nikt na trzeźwo takich rzeczy nie napisze.
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
cola
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Sty, 2007   

quest71 napisał/a:
Nikt na trzeźwo takich rzeczy nie napisze.


pisze ... pisze... nawet na trzeźwo...niestety :(
 
 
wolf1
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Sty, 2007   

ok ale takich mialem nauczycieli teraz widze ze czesc forumowiczow pomylila sie z powolaniem powinna zostac pedagogami a wiec dlaczego w wojsku na porzadku dziennym slychac slowa na k......... h.........spi..... itp dlaczego z tym sami nie walczycie pytam ......

Wolf1
1. Nie pouczaj nas wszystkich, stosuj się do zasad tu panujących.
2. Dbaj o treść i o formę:
    a. szanuj oczy czytających i zaglądaj czasem do słownika ortograficznego.
    b. stosuj polskie znaki, pisanie bez nich to maniera dobra dla dzieciaków na ich forach.


P_E

 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Wto 16 Sty, 2007   

wolf - usiłujesz pociągnąć marginalny wątek, więc nie wnikając w całość odpowiadam na Twoje marginalne pytanie:
Właśnie walczymy z takimi wypowiedziami, dlatego 3 kolejne posty dotyczą Twojej wypowiedzi.
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
wolf1
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Sty, 2007   

ok przepraszam jak kogos urazilem ok
 
 
kris02 
4


Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 239
Wysłany: Nie 21 Sty, 2007   

Może ktoś wie ile w tym roku PW otrzymają podwyżki :?:
 
 
Docent68 
2
Hole in one!


Wiek: 56
Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 82
Wysłany: Nie 21 Sty, 2007   

Niestety nie wiadomo. I choć ilebyśmy nie otrzymali to i tak zarobki nasze będą nadal małe, to cieszy każda podwyżka.
Ale i ona jest zagrożona, bo - jak usłyszałem w TVN komentarz w studio - "nasze wojsko musi pobawić się w Iraku, polatać samolocikami specjalnie po to kupionymi od usa i pójść na emeryturki po kilku latach takich zabaw".
 
 
cola
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   

Docent68 napisał/a:
nasze wojsko musi pobawić się w Iraku


"pobawić" :?: tam zginęli ludzie :!: :!: :!: :zly2:

Docent68 napisał/a:
pójść na emeryturki po kilku latach takich zabaw

To co, służba dożywotnia ????

Docent68 napisał/a:
Ale i ona jest zagrożona

A niby dlaczego ???
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   

Wypowiedzi zasłyszane w TVN, jak i w innych rozgłośniach nie są miarodajne. Niestety niektórzy tak widzą służbę zawodową: polatać, pobawić się, postrzelać ... Szkoda, że tak niewielu polityków ma pojęcie o wojsku.
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   


Jak zwykle zaczynamy mielić wodę. Może powrócimy do tematu :?:


 
 
Docent68 
2
Hole in one!


Wiek: 56
Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 82
Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   

Temat główny - Strajk Pracowników Wojska - jest trochę "na wyrost", ponieważ niestety nie mamy prawa do strajku (i nie mamy za to żadnej rekompensaty!).

Ale jak najbardziej można podyskutować o jakiejś formie protestu.

Jak już wcześniej w wątku było napisane NSZZPW (a przynajmniej część ludzi zwłaszcza "na dole") myśli o takim proteście.
O tym faktycznie sie mówi.
Bo nie raz już było napisane, że 800 - 1200 zł miesięcznie od państwa za pracę w MON (bez prawa do strajku) po 20 latach pracy to za mało

Naprawdę nie wszyscy pracownicy wojska to byli zawodowi żołnierze otrzymujący ( często w wieku 40 lat) emeryturę + pensja.

Dwa przykłady z mojej JW i dwaj ludzie pracujący na tym samym stanowisku:

Przykład pierwszy:
Były ŻZ oficer - wiek 49 lat - 28 lat służby - emerytura 3200zł + pensja PW 1100 zł = 4300 zł.

No i to jest kwota, która faktycznie jest OK.

Ale drugi przykład:
Pracownik Wojska - po Politechnice - wiek 53 lata - 32 lata pracy - do emerytury jeszcze 12 lat - pensja PW 1100 zł = 1100 zł

Piszę to po to aby uświadomić niektórym osobom (część wie, ale naprawdę chyba nie wszyscy...) jaka jest dysproporcja w otrzymywanych pieniądzach.

Pierwszy pan był oficerem (szefem sekcji pod koniec służby), jeżdził na poligony, pracował od 7.30 do 15.30 a czasem (alarm itp.) też w nocy.
Ten drugi pan przez te wszystkie lata pracował w MON, ba - jeździł na poligony (takie to były czasy), pracował w nocy (na zmianach) i w nadgodzinach.

Naprawdę nie rozumiem dlaczego w tej chwili pierwszy pan ma 4300zł a drugi 1100zł.
Ale moje zrozumienie (lub nie) nie ma tu wiele do rzeczy.

Chodzi o to, aby ludzie decydujący o zarobkach w resorcie zrozumieli, że o ile były ŻZ sobie poradzi z taką pensją (lub nawet bez niej i bez tej pracy!), to Pracownicy Wojska - nie emerytowani żołnierze - naprawdę mają w tej chwili ciężko.

I nie jest rozwiązaniem poszukanie sobie innej pracy, bo po pierwsze - często innej pracy nie ma, a po drugie - kiedyś było lepiej i ludzie mają jeszcze nadzieję, że może coś sie poprawi, tym bardziej, że część naprawdę lubi to co robi. Tylko to śmieszne (na pewno nie dla tych ludzi) 1100 zł...

Niestety od lat nic się nie poprawia, zarobki spadają, (nie nominalnie oczywiście, ale siła nabywcza) i dlatego protest jest koniecznością.

:gent:
 
 
wolf1
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Sty, 2007   

U nas po 30 latach pracy nawet i 1100 ludzie niemaja nie mają - ml :?: wartownik bez stażu ma 850 zl nareke na rękę

Jeszcze raz i po raz ostatni Ci zwracam uwagę:

1. Używaj słownika ortograficznego bądź worda.
2. Używaj polskich znaków (lenistwo czy brak szacunku dla czytających?).
3. Zadania zaczynamy WIELKĄ literą

Wszystko to powoduje, że ciężko się czyta i trudno wyłapać sens ,,co poeta chciał powiedzieć"

P_E


 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Wto 23 Sty, 2007   

Docent68 napisał/a:
Naprawdę nie rozumiem dlaczego w tej chwili pierwszy pan ma 4300zł a drugi 1100zł.


Sam sobie odpowiedziałeś powyżej - pensje mają jednakowe.
To, że jeden ma dochody z innego tytułu (wybacz bezpośredniość), to nie Twoja sprawa.
A gdyby wygrał w Totka, miał jeszcze więcej z odsetek i zgodnie z kaprysem pracowałby dalej, też zaglądałbyś mu w kieszeń??

Ps. Odpowiadam na konkretny wątek - wcześniej wyrażałem swoje zdanie, że zarobki pw są skandalicznie niskie.

[quote="wolf1"]U nas po 30 latach pracy nawet i 1100 ludzie niemaja nie mają - ml :?: wartownik bez stażu ma 850 zl nareke na rękę[quote].

Nie zdążyłem, odpisywałem na powyższy wątek i P_E mnie uprzedził :efendi2: .
wolf1 - albo jesteś dysortografem, albo nie szanujesz języka ojczystego i uczestników tego forum.
Jeżeli to pierwsze - pisz w edytorze a później wklejaj, jeżeli to drugie, to zmień swoje podejście, proszę.
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group