Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
JW 5211
Opublikował Wiadomość
kecaj2
[Usunięty]

  Wysłany: Sob 09 Gru, 2006   JW 5211

Hej. witam wszystkich użytkowników tego forum. Służyłem w JW 5211w Gryficach w latach 1991-92 na komp. W.Ł. poszukuję falusi z którymi mógłbym powspominać wojskowe czasy. :viktoria:
 
 
parade 
1



Dołączył: 28 Kwi 2005
Posty: 14
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Pon 11 Gru, 2006   Jednostka Gryfice

Witam też służyłem w Gryficach tylko od 1993 r. aż do rozwiązania jednostki znam kolegów z Gryfic i mam z nimi stały kontakt. pozdro
 
 
 
Robert40Std
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Sty, 2007   Służyłem "na radiu"

Cześć
Ja służyłem w latach 89-96 "na radiu"
Pozdrawiam.
SMERF
 
 
kecaj2
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Sty, 2007   

Hej. A wie ktoś co się teraz dzieje na obiekcie w Pruszczu??? pozdrawiam Jacek
 
 
Robert40Std
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Sty, 2007   Pruszcz

Prawdopodobnie to obiekt jakiejś kompanii ze słupska.
Koszarowiec ma w Morzyczynie a obiekt w Pruszczu.
Niezłe co?
 
 
kecaj2
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Sty, 2007   

Cześc. Sprawdziłem gdzie leży ten Morzyczyn no i trochę się zdziwiłem- ciekawe jak oni dojeżdrzają na służby? W ten Pruszcz to wsadzili kupę kasy bo miało tam być Centrum Dowodzenia i Naprowadzania, a w końcu centrum utworzyli w Bydgoszczy a Pruszcz został sobie sam, tylko, że wojska w pobliżu nie ma gdzie zakwaterować. Kompanie radiotech. w Darżewie Chynowie i Przećminie to pewnie zlikwidowali choć w pierwotnych założeniach miały przejść pod 23-Brt (tak wyczytałem w art. w P.Z.) jak to się wszystko zmienia kiedyś cała Armia wypatrywała wroga od str. zachodniej a teraz odwrotnie. Szkoda tylko,że nie mamy jeszczeczarodziejskiej pałeczki, żeby obiekty wojskowe można było dowolnie przenosić...... Ciekawe co się stało z magazynami z amunicją które były koło strzelnicy, bo RCN (w Rzęskowie)jest wystawiony na sprzedaż przez AMW, koszary już mają nowych właścicieli, a warsztaty cierpliwie czekają po kilku nieudanych przetargach. Pozdrawiam wszystkich rezerwistów gryfickiego Brt. jak są tacy którzy mają coś do powiedzenia na temat tej jednostki to niech się wypowiedzą na tym forum. Jacek
 
 
Robert40Std
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Sty, 2007   Przećmino

W ubiegłym roku jechałem do Kołobrzegu.
przejeżdżałem w pobliżu Przećmina.
totalna pustka.
nie ma tam żadnego obiektu
przynajmniej jeśli chodzi o posterunek r/lok.
szkoda tego batalionu.
spędziłem w nim prawie 7 lat mojej służby.
byłem na kontroli we wszystkich jego placówkach.
w Przećminie szkoliłem młode wojsko.
tyle kasy i pracy na marne.
przed przeniesieniem w 96 roku robiłem generalne remonty węzłów sanitarnych
na prawdę były luksusowe jak na warunki armii i co???
za chwile okazało sie, ze to jest na darmo wyrzucona kasa
zresztą nie tylko takie małe jednostki idą pod młotek.
aż serce się kraje...
 
 
kecaj2
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Sty, 2007   

Absurdów w W.P. jest wiele!!! Zmiany też muszą być, ale zawsze szkoda gdy się likwiduje coś w co włożyło się trochę serca No nie? Nie dotyczy to może konkretnie mnie(18-m-cy służby) ale tych którzy naprawdę zaangażowali się w służbę, a przy pierwszej lepszej zmianie koncepcji zamyka się im drogę do kariery. Ja byłem w Gryficach w 2003r pojechałem na jednostkę w której było tylko paru szwejów którzy pilnowali obiektu, pogadałem trochę z jakimś sierż.( był kiedyś na W.Ł. ale jakoś go z nazwiska nie pamiętałem)i kap.z Dowodzenia - tak to wyglądało, że kto tylko mógł to szedł do cywila(na jakąś tam emeryturę-po 15 latach słuzby) będąc w wieku naprawdę śmiesznym, może to i fajnie mieć 30-parę lat i być emerytem, ale czy o to właśnie chodzi???? A co mieli powiedzieć Ci którzy nie łapali się na emeryturkę, etet w innej jednostce, lub po prostu sytuacja życiowa nie pozwalała im na przenosiny do innego "miasta z Armią". Może ktoś ma jakieś materiały materiały dotycz. 28-Brt ( zdjęcia, rys historyczny, spis dowódców itd) pozdrawiam Jacek
 
 
parade 
1



Dołączył: 28 Kwi 2005
Posty: 14
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Czw 04 Sty, 2007   Gryfice

Ja służyłem w latach 89-96 "na radiu"
Pozdrawiam.
SMERFJa służyłem w latach 89-96 "na radiu"
Pozdrawiam.
SMERF

Witam jak na radiu też byłem a patrząc na ksywe byłeś moim szefem pozdrawiam gorąco Ptaszek

A co kecaj2 napisał to nie Morzyczyn a Mrzeżyno i dojazdy są naprawdę uciążliwe ale jakoś się to kręci i służba leci. Co do starszej kadry jest ich jeszcze trochę którzy pamiętają JW 5211 i nadal pracują pozdro
 
 
 
kecaj2
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Sty, 2007   

Witam.Pisząc o Morzyczynie sugerowałem się Postem SMERFA. Dobrze, że jest ktoś kto posiada dokładniejszą wiedzę. Dzięki za poprawkę. Z twojej ost. wypowiedzi wnioskuję, że służysz w Mrzeżynie pozdrów odemnie kadrę która służyła na Węźle Łączności( mam nadzieję,że się ktoś zachował) Lewy - wiosna 91 (plutonUKF) pozdrowionka jacek
 
 
Robert40Std
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Sty, 2007   

cześć
oczywiscie Mrzeżyno a nie Morzyczyn
pomyliłem nazwy.
Ale to i tak całkiem spora odległość.
Cześć Ptaszek.
Nadal jesteś w armii?
Ja w tym roku idę na emeryturkę.
niestety likwidacją objęła i tą brygadę w której teraz pracuję.
Pozdrawiam.

Cześć Jarek.
Kto jeszcze ze starej kadry pracuje w armii?
Słyszałem od T. Palucha, ze kilku poszło do Mrzeżyna z tą nową kompanią?
Miałem też kontakt z Krzyśkiem Wdowczykiem ( pamietasz tego byłego termita?), on też poszedł do Mrzeżyna.
Jeszcze raz pozdrawiam.

Jeśli możesz, a nie zajmie Ci to zbyt dużo czasu :-o , użyj przycisku miast . Poprawiłem. P_E
 
 
kecaj2
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Sty, 2007   Gryfice

Hej. Nie mogę sobie przypomnieć tego K.Wdowczyka. Ma której był kompanii? pozdro. Jacek
 
 
parade 
1



Dołączył: 28 Kwi 2005
Posty: 14
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Czw 11 Sty, 2007   JW 5211

K.Wdowczyk był na kompani Radiolokacji wysoki z wąsikiem (podobny do Grigorij z Czterech pancernych ).
Odnośnie ludzi którzy jeszcze pracują w JW to jest ich dość sporo np. szef Mariusz Baryło, z łączności pracują jeszcze Brzózka (ale już na wylocie ) Ilnicki, Gajda, Handzlik, Bośko, Grządziela ( przeniesiony do Słupska) troche elktronów z kompani r-lok i pare osób ze sztabu jak Kos , Mazurek, Zieliński (cywil). Pozdrawiam
 
 
 
kecaj2
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Sty, 2007   J.W. 5211

Cześć. Brzózkę, Bośko, Ilnickiego, Grządziela i Handzlika pamiętam bardzo dobrze, pozostałych nie kojarzę. Na jakich radiostacjach teraz się pracuje, bo radzieckie to pewnie są już w muzeum. pozdrawiam Jacek

Hej. Może dołączy się jeszcze jakiś rezerwista z "Gryfickiego batalionu" i coś tu spłodzi??????????????????????????????????????

Jeśli możesz, a nie zajmie Ci to zbyt dużo czasu :-o , użyj przycisku miast . Poprawiłem. P_E
 
 
MarekV6
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Lut, 2007   

SMERF - pozdrawiam!
Gadałem z Ptaszkiem, jak ty szefowałeś na radiu to ja byłem szefem służby żywnościowej, teraz pracuję w Pruszczu a w Mrzeżynie tzrzymam służby oficera. Jakbyś miał byc w Gryficach to daj znać na gg lub pw, to chętnie pogadam o starych czasach, może ktoś jeszcze dołączy i zrobimy małe pierwsze nieformalne spotkanie byłych żołnierzy z JW 5211, przy jakimś browarku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group