Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Stevie
Nie 25 Lut, 2007
poświadczenie bezpieczeństwa: śćiśle tajne
Opublikował Wiadomość
konikks
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Gru, 2006   poświadczenie bezpieczeństwa: śćiśle tajne

Witam. Nie wiem czy w dobrym miejscu umieściłem post ale...

w Listopadzie tego roku rozstałem się z armią po 2 latach służby nadterminowej (st.szer.) :( Ze wzgl finansowych. Daltego że wojsko to jest (chyba) to co chaciałbym robić przez resztę życia udałem się na WKU i udało mi się "dostać" na tzw szkolenie rezerw w czasie którego otrzymam stopień podoficerski (mam nadzieję, szkolenie w czerwcu). Później tylko załatwienie etaciku na jednostce i mam to co chciałem :) No tyle marzeń a teraz mój "problem".

Warunkiem tego żeby dostać się na to szkolenie jest posiadanie poświadczeni bezpieczeństwa "śćiśle tajne" (stacja kryptograficzna). Dokumenty złożyłem na WKU i czekam...

Miał ktoś z Was z tą spr doczynienia? Jakie mam szanse uzyskać to poświadczenie? Ile moze potrwac

Pozdrawiam
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Nie 31 Gru, 2006   

Poświadczenie takie jest wydawane po przeprowadzeniu postępowania sprawdzającego przez służby ochrony państwa, dla żołnierzy SKW.
Jakie szanse?? jeżeli nie skłamałeś w ankiecie, jeżeli nie miałeś na drodze życiowej "zakrętów", jeżeli nikt z najbliższej rodziny nie popełnił przestępstwa rzutującego na tzw. wiarygodność (bez komentarzy proszę, że każdy odpowiada sam za siebie - przecież członkowie gangów i mafii też mają braci), jeżeli nic innego nie znajdą (np.: alkoholizm, narkomania itp.), poświadczenie powinieneś dostać.
A jak długo to będzie trwało?? zależy od ich "mocy przerobowych", znam przypadek, kiedy po 8 miesiącach jeszcze nie wydano dokumentu, ale było to poruszone jako sytuacja skandaliczna, więc nie może to być reguła.
Na temat poświadczeń poszukaj jeszcze na forum, rozmawialiśmy o tym.
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
Uwe
4


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 202
Wysłany: Nie 31 Gru, 2006   

lokom napisał/a:
A jak długo to będzie trwało?? zależy od ich "mocy przerobowych", znam przypadek, kiedy po 8 miesiącach jeszcze nie wydano dokumentu

Krypto - PB do "Ściśle Tajne" - a więc postępowanie sprawdzające specjalne przeprowadzane przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego.
Zgodnie z postanowieniami zawartymi w Art. 42 ust. 1 pkt 5 "Wszystkie czynności przeprowadzone w toku postępowań sprawdzających .... powinny być zakończone przed upływem 3 miesięcy - od daty złożenia wniosku o przeprowadzenie specjalnego postępowania sprawdzającego wraz z wypełnioną ankietą.

Jeżeli jesteś tak bardzo zainteresowany tymi datami granicznymi, dowiedz się w WKU, kiedy komendant podpisał stosowny wniosek do SKW.
 
 
Jankes 
9


Pomógł: 119 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 4273
Skąd: Archiwum X
Wysłany: Nie 31 Gru, 2006   

konikks,

Odpowiedz na Twoje pytania powinna być tutaj:

http://www.iniejawna.pl/przyciski/ustawa.html
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".
Czytanie jest jak tłumaczenie, ponieważ doświadczenia dwóch różnych osób nie będą nigdy takie same. Aby nauczyć się czytać w sposób właściwy, wszechstronna znajomość wielu dziedzin nauki jest mniej ważna od instynktu - W.H. Auden.
 
 
 
wojdb
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Sty, 2007   

to jest ''specjalne'' więc trzeba sie liczyc z max. terminem, zwlaszcza po reorganizacji realizujacych postepowanie.
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Pią 26 Sty, 2007   

To postepowanie jest dość ciekawe. Znam sytuację gdzie pod nieobecność "badanego" złożył wizytę jego żonie posterunkowy X, czym przestraszył ją tak że nawet mężowi bała się powiedzieć przez kilka tygodni. Natomiast w mojej sytuacji skierowano do sąsiadów moich rodziców specjalny patrol (dwóch policjantów) celem wywiadu środowiskowego. Chyba tylko cudem uzyskałem poswiadczenie, bo sąsiedzi tak nałgali o moim prowadzeniu się, że cała wieś miała o czym plotkować. Wspomnę, że sąsiedzi mieli w tym czasie spór sądowy z moimi rodzicami.
Podobno takie wywiady maja być prowadzone dyskretnie, ale jak to w życiu bywa, niektórzy idą na łatwiznę.
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
czoper
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Sty, 2007   

Witam :gent:
wizyta i zbieranie danych - odfajkowane . A policjanci wporzo po co mają bruździć . Najgorzej to z tym ściśle tajne / wystarczy przejechać się pociągiem / :cool:
 
 
jacbyd72 
5
od 31 stycznia emeryt



Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 13 Gru 2005
Posty: 326
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 28 Sty, 2007   

Obecnie w chwili likwidacji WSI i powstania SKW terminy się wydłużyły. Znam przypadek, że żołnierz zawodowy czeka na wynik poszerzonego postepowania sprawdzającego /do TAJNE/ od maja 2006 roku.
Może uda Ci się porozmawiaż z pełnomocnikiem ochrony w WKU, który przedzwoni do odpowiedniej SKW i być może udzielą pełnomocnikowi ochrony informacji na jakim etapie jest w obróbce Twoja ankieta.
:gent:
_________________

 
 
 
werty 
5



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 13 Kwi 2006
Posty: 695
Skąd: teraz tu, jutro tam
Wysłany: Nie 28 Sty, 2007   

radiola napisał/a:
To postepowanie jest dość ciekawe. Znam sytuację gdzie pod nieobecność "badanego" złożył wizytę jego żonie posterunkowy X, czym przestraszył ją tak że nawet mężowi bała się powiedzieć przez kilka tygodni. Natomiast w mojej sytuacji skierowano do sąsiadów moich rodziców specjalny patrol (dwóch policjantów) celem wywiadu środowiskowego. Chyba tylko cudem uzyskałem poswiadczenie, bo sąsiedzi tak nałgali o moim prowadzeniu się, że cała wieś miała o czym plotkować. Wspomnę, że sąsiedzi mieli w tym czasie spór sądowy z moimi rodzicami.
Podobno takie wywiady maja być prowadzone dyskretnie, ale jak to w życiu bywa, niektórzy idą na łatwiznę.


Piszesz, ze to postępowanie jest ciekawe. To nic ciekawego. Wszystko jest zgodne z przepisami Ustawy o chronie informacji niejawnej:
Cytat:
Art. 38.
1. Poszerzone postępowanie sprawdzające prowadzi właściwa służba ochrony państwa
na pisemny wniosek osoby upoważnionej do obsady stanowiska. Postępowanie
to obejmuje:
1) czynności, o których mowa w art. 37 ust. 4 pkt 1 i 3;
2) sprawdzenie w ewidencjach i kartotekach niedostępnych powszechnie danych
zawartych w ankiecie;
3) przeprowadzenie wywiadu w miejscu zamieszkania osoby sprawdzanej, jeżeli
jest to konieczne w celu potwierdzenia danych zawartych w ankiecie
;

To zaś, jak owe czynności zostaną przeprowadzone zależy już od "przeprowadzającego". Jak wysłano (za pozwoleniem i bez urazy) "prostego" posterunkowego to efekt jest taki jaki jest. Jeśli facet potrafiłby się przedstawić, może wylegitymować i jasno w paru słowach powiedzieć z czym przyszedł, dlaczego i czemu to wszystko służy, na pewno otrzymałby odpowiedzi na swoje pytania, a plotek i niedomówień by nie było. Wszystko w tym wypadku zależy od kultury osobistej i umiejętności osoby "przeprowadzającej". Jakiś czas temu moja żona miała urzędowe spotkanie tego typu z policjanetm. Bez problemów. Przyszedł, powiedział o co chodzi, zadał pytania, otrzymał odpowiedzi, zantował, podziękował. I żona nie chodziła dwa tygodnie w szoku. ;)
 
 
george40 
5


Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 641
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 30 Sty, 2007   

Boję się, że to co panuje obecnie w strukturach stworzonych na prochach nieboszczki WSI może stanowić dla ciebie przeszkodę - jednakże ustawa konkretnie określa termin uzyskania - nawet w przypadku tzw. sprawdzenia specjalnego (do ŚT) - w związku z powyższym celowym byłoby "delikatne" przypomnienie.
 
 
konikks
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Mar, 2007   

nie jest źle. sprawa dobiega do finału. mam jeszcze takie pytanie. wiem że pewnite to nie jest miejsce na nie ale. obecnie pracuje na umowę o pracę, pełny etat. jak pisałem na początku jest możliwość że po uzyskaniu poświadczenia dostanę sie na szkolenie rezerw po to aby otrzymać stopień podoficerski. czy gdy dostanę takie skierownie to przysługuje jakieś "wolne" w pracy? szkolenie trwa miesiąc więc perwnie będzie to nieodpłatna forma usprawiedliwionej obecności. bardzo proszę o odpowiedź.
 
 
SERVICE
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Mar, 2007   

werty napisał/a:
Bez problemów. Przyszedł, powiedział o co chodzi, zadał pytania, otrzymał odpowiedzi, zantował, podziękował.


Jak przeprowadzone było moje postepowanie sprawdzające to też przyszedł taki Pan po cywilnemu z legitymacją przypiętą łańcuszkiem do szyi i też był bardzo grzeczny. Tylko nie wiem dlaczego później np. w spółdzielni mieszkaniowej ( tam też był ) dziwnie na mnie patrzyli za każdym razem jak coś załatwiałem. Pomocne było to o tyle, że później nie było już żadnych "ale" jak coś chciałem od tych Pań w sekretariacie uzyskań:viktoria:
 
 
conti3
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Mar, 2007   

konikks napisał/a:
Warunkiem tego żeby dostać się na to szkolenie jest posiadanie poświadczeni bezpieczeństwa "śćiśle tajne"

Poświadczenie bezpieczeństwa musi być poprzedzone wypełnieniem ankiety bezpieczęnstwa. Aby otrzymać ankietę możesz zgłosić się do właściwego Tobie WKU lub podczas szkolenia zgłoś się do pełnomocnika. Im wcześniej tym lepiej dla Ciebie. Czytałem post o ośmio miesięcznym czasie oczekiwania, ja czekałem 9 miesięcy na moje pierwsze poświadczenie. Ale spoko, to nie zawsze tyle trwa. Po złożeniu ankiety nic nie przyspieszysz, nie da się. Na szkolenie rezerwy możesz być powołany, brak poświadczenia to sprawa WKU, to oni powinni Ciebie uświadomić o konieczności złożenia ankiety i pomóc Tobie w jej wypełnieniu. Jeśli tego nie dopełnili to podczas ćwiczeń podejdź sobie do pełnomocnika. Jeśli WKU robi Tobie problemy z tym żebyś poszedł na szkolenie rezerwy bo nie masz poświadczenia to pojedź do nich i zapytaj kto ma to w obowiązkach... Zobaczysz jak rosnął im oczy. Hahaha. Pozdrawiam i życzę powodzenia
 
 
konikks
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Mar, 2007   

conti3, w sumie nikt nie robi mi problemów... wiem że potrwa to dłużej niż ustawowo. już zbliża się do końca. nie ma co się kłucić na WKU bo to ja chciałem isć na "kurs" a nie WKU mnie wysłało.
 
 
conti3
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Mar, 2007   

konikks napisał/a:
conti3, w sumie nikt nie robi mi problemów... wiem że potrwa to dłużej niż ustawowo. już zbliża się do końca. nie ma co się kłucić na WKU bo to ja chciałem isć na "kurs" a nie WKU mnie wysłało.

Witaj!
Nie jest ważne kto chciał iść na kurs, ważne jest to, żeby WKU robiło to co do nich należy. Najważniejsze jest tutaj to, żebyś dostał to czego chcesz. Życzę Ci powodzenia. Daj znać jak dostaniesz poświadczenie.
Pozdrawiam conti3
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group