Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tatikola
Czw 05 Lip, 2007
Panie w mundurach
Opublikował Wiadomość
werty 
5



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 13 Kwi 2006
Posty: 695
Skąd: teraz tu, jutro tam
Wysłany: Sro 17 Sty, 2007   

Link w pierwszym poscie. Przypatrz się grubości obcasów.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13520
Skąd: ---
Wysłany: Sro 17 Sty, 2007   

Tu akurat werty masz rację :cool: Nasze kochane Panie urobiły sobie bowiem taki zwyczaj - kupuj i występuj w czym ci wygodniej (byle przypominało wzorzec wojskowy). Czy je za to winić? Sam nie wiem. :hmmm:
Natomiast co do zdjęcia rozpoczynającego:
Kobietą nigdy nie byłem. Ale gdybym był to na pewno wolałbym mieć nieco dłuższą spódnicę. Chociaż do kolan. A najlepsze byłyby spodnie. Ale to akurat się kłóci z moją samczą chęcią oglądania pięknych kobiecych nóg. Cóż. Nikt się taki nie narodził co by wszystkim dogodził. :gent:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Jankes 
9


Pomógł: 119 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 4273
Skąd: Archiwum X
Wysłany: Sro 17 Sty, 2007   

werty, Nie jestem tak do końca przekonany - czy obcas jest grubszy - może to złudzenie optyczne - trudno powiedzieć na podstawie jednego zdjęcia.
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".
Czytanie jest jak tłumaczenie, ponieważ doświadczenia dwóch różnych osób nie będą nigdy takie same. Aby nauczyć się czytać w sposób właściwy, wszechstronna znajomość wielu dziedzin nauki jest mniej ważna od instynktu - W.H. Auden.
 
 
 
WaC 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 386
Skąd: WS0WŁ, tera W-wa
Wysłany: Sro 17 Sty, 2007   

Ale buty... Jeszcze nie widziałem kobiety - żołnierza w regulaminowych butach, lecz się wcale nie dziwię. Wzór identyczny jak męski ale odrobinę wyższy obcas. Na szczęście nasze żołnierki mają gust i same sobie kupują i kombinują.
P.S. Widziałem kiedyś kobietę (ze Straży Granicznej) w taaakich butach "za kolana".

[ Dodano: Sro 17 Sty, 2007 ]
Hi, hi... Pytanie w pierwszym poscie zaadresowane było do pań, a tu... same panie się rozgadały.
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.
 
 
cola
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

werty napisał/a:
To jak wytłumaczyć, że obie panie ze zdjęcia mają inne buty? Przyjrzyjcie się dobrze: obie pary butów są do siebie bardzo podobne, ale nie takie same! A mówią: "W wojsku ..........wo, ale jednakowo".


Odwracam pytanko.. a co butami Panów na zdjatku :?: :?: :?: Panowie "zaniewidzieli" :?:
Mam takie dziwne wrażenie, że jakby Panie w worach pokutniczy chodziły po jednostce, to też by było źle... tej nie do twarzy ... ta ma inny splot worka.. w stroju Ewy mają chodzić :?: :?: (za przeproszeniem) .. ale pewnie też by było źle, bo....
Panowie... a mówią , że kobiety marudzą...

:gent:
 
 
WaC 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 386
Skąd: WS0WŁ, tera W-wa
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

A swoją drogą... Doczekaliśmy się czasów, że na uroczystości tej rangi (obecność MON’a) obowiązuje taki ubiór (gdzie płaszcze?). Często chce mi się śmiać, gdy w mojej firmie pada komenda: ubiór wyjściowy, zielona koszula i rogatywka. Ciekawe skąd mam to wziąć, jak chodzę w stalowym? Albo to, w Dzień Wojska Polskiego: biała koszula – tylko odznaczeni i mianowani. To co, inni w tym dniu nie mają święta?
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.
 
 
werty 
5



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 13 Kwi 2006
Posty: 695
Skąd: teraz tu, jutro tam
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

cola napisał/a:
Odwracam pytanko.. a co butami Panów na zdjatku Panowie "zaniewidzieli"
Mam takie dziwne wrażenie, że jakby Panie w worach pokutniczy chodziły po jednostce, to też by było źle... tej nie do twarzy ... ta ma inny splot worka.. w stroju Ewy mają chodzić (za przeproszeniem) .. ale pewnie też by było źle, bo....
Panowie... a mówią , że kobiety marudzą...

Proszę nie traktować tego tak osobiście ;) :gent: . Nie o to chodzi.
Jeśli chodzi o panów na zdjęciu nie zauważyłem, aby każdy miał inne buty. Natomiast jeśli chodzi o to "jakby Panie w worach pokutniczy chodziły po jednostce, to też by było źle", to też nie o to chodzi. W wystąpeniach indywidualnych jest dopuszczalna pewna dowolność. W wystąpieniach zbiorowych nie. I tyle. Jest pewien wzorzec umundurowania i każdy ma się tego trzymać. Przepis jest przepis. Jeśli po kilkunastu latach służby pań w armii jeszcze nie ma dla nich jednolitego umundurowania, to o pomstę do nieba woła ignorancja decydentów w tym temacie. Nie może być tak, że każda sobie szyje mundur. Ona ma go dostać i ma być dostosowany do jej potrzeb. Jeśli zaś dostała, a nie przestrzega przepisów, bo jej "nie wygodnie", to taki "tumiwisizm" zasługuje jedynie na piętnowanie i krytykę. Broni osobistej też nie będzie nosić, bo za ciężka? Jeszcze w swojej kerierze nie widziałem dwóch pań obok siebie, w których każda jest ubrana w pełni regulaminowo i tak samo, jak ta obok. I nie twierdzę, że jest to wyłącznie ich wina, bo wiem jakimi pustkami świecą magazyny. Ale może jeszcze mało widziałem?
 
 
cola
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

werty napisał/a:
Jeśli chodzi o panów na zdjęciu nie zauważyłem, aby każdy miał inne buty.


no to polecam... Pan na pierwszym planie z lewej i Pan na pierwszym planie w ostaniej czwórce.. inne butki ??? inne..

no to jak to się ma do tego???
Cytat:
W wystąpeniach indywidualnych jest dopuszczalna pewna dowolność. W wystąpieniach zbiorowych nie.


:gent:
 
 
Szemrawy
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

cola napisał/a:
no to polecam... Pan na pierwszym planie z lewej i Pan na pierwszym planie w ostaniej czwórce.. inne butki ??? inne..

Cola masz zupełną rację oni mają różne butki, ale dlatego, że to są różne rozmiary…..
Ci, którzy noszą wojskowe buty wiedzą, że ich fason różni się w zależności od rozmiaru…… Choć to nie rozmiar ponoć najważniejszy ;)

Jeśli chodzi o strój to sorry, ale nie rozumiem, o co ta cała draka :?: :?: :?:
Dziewczęta w spódniczkach wyglądają fajnie :brawo: , bez wyglądałyby pewnie jeszcze lepiej, ale jest okres zimowy, więc nie polecam. :nie2:
Nie ma się także, co czepiać przepisów ubiorczych, bo wśród wierchuszki różne numery widziałem, jak np. stopień generalski odwrotnie naszyty na beret – o zgrozo :!: :!: :!:

Dziewczyny nie dajcie się :!: :!: :!: :viktoria:
Służyć z Wami to prawdziwa przyjemność, wiem, bo miałem sposobność się przekonać.
Jednak iść z Wami na wojnę to niestety samobójstwo :!: :!: :!: :modli:
 
 
werty 
5



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 13 Kwi 2006
Posty: 695
Skąd: teraz tu, jutro tam
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

cola napisał/a:
Pan na pierwszym planie z lewej i Pan na pierwszym planie w ostaniej czwórce.. inne butki ??? inne..

Nie jestem przekonany. Różnica może wynikać z innego rozmiaru. Co do pań, to jest to inny fason, bez względu na rozmiar.
Ale nie o to chodzi. Panie ciągle służą za maskotki. Nie ma dla nich obuwia dostosowanego do ich fizjologicznej budowy. Mundury dokładnie to samo. Mundur polowy dla nich to mniejszy męski i tyle. Porażka. Jeszcze raz podkreślam: to nie ich wina i nie mam nic przeciw paniom w mundurach. Mierzi mnie jedynie to, że jak do zdjęć, to nikt nie opublikuje innych jak z paniami (no chyba, że na prawdę ich tam nie ma). Jeśli zaś trzeba zauważyć ich potrzeby wynikające po prostu z anatomii, to nie ma mądrego. Bo jak inaczej określić fakt, że do dzisiaj nie ma pożądnego, jednolitego obuwia dla nich? :gent:
 
 
tatikola 
5
TGTW



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 15 Lis 2004
Posty: 593
Skąd: z mgły
Wysłany: Czw 01 Lut, 2007   

co do butów dla wszystkich pań- nie ma i pewnie prędko nie będzie. Powinny być czarne, na słupku nie wyższym niż 5 cm, bez ozdób. I to tyle. A że Panie się nie stosują- to inna inszość.
Spódnica- znowu 5 cm, ale tym razem nad kolano. A że Panie się nie stosują- to inna inszość.
Co do wystąpień -tfu- grupowych- zgodnie z przepisami dziewczęta powinny spodnie na tyłki wciągnąć. A że się Panie nie stosują- to inna inszość.

Wiedzę o przepisach ubiorczych dla pań czerpię z być może już archaicznej przeszłości- nie ręczę za aktualność danych. Ale tak mnie instruowali, jak mnie mundurowali.
Co do szycia mundurów- głupia uszyłam 3 komplety i co? dwa są od lat funkiel-nówki-nie-śmigane.
Butów do wyjściówki na własną rękę kupiłam kilka par- na słupku do spódnicy-na płaskim do spodni-botki na słupku do spódnicy zimą, botki na płaskim do spodni zimą.....A i tak po dziś dzień nie mogę doprosić się od mundurówki koszul.
Paniom ze zdjęcia dajmy spokój- posłużą trochę, nabiorą żołnierskiego szlifu, tyłki im w mini przemrozi przy minus piętnaście, przełożeni "zwrócą uwagę" przy następnych wystąpieniach w bandzie i za jakiś czas te właśnie uwiecznione Panie będą świecić mundurowym przykładem młodszym koleżankom....
A na marginesie- cieszę się, że panny torebek nie mają, bo i takie rzeczy niestety widziałam :-o Tym bardziej mi przykro, żem sama kobita....
_________________
Próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie.
----------------------------------
Kto, jak nie my? Kiedy, jak nie teraz?
 
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Czw 01 Lut, 2007   

tatikola napisał/a:
A na marginesie- cieszę się, że panny torebek nie mają, bo i takie rzeczy niestety widziałam


Również nie jedno już widziałem... :???:

Lat 4 lub 5 temu Pani porucznik już kapitan, będąc wydelegowana przez dowódcę do asysty ... przywdziała mundur galowy w porze letniej /spódniczka/
Do tej spódniczki rajstopy, czy jak to zwą kobiety pończochy
Wszystko by może grało z wyjątkiem małego ale ... były w kolorze czarnym, robione na drutach z grubej nici /może była to wełna/ z wielkimi oczkami ...
Bez urazy, ale Pani oficer wyglądała jak stara ... /wstawić wg. uznania/

Stary nie wiedział czy się śmiać czy płakać …
:cry:
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
tatikola 
5
TGTW



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 15 Lis 2004
Posty: 593
Skąd: z mgły
Wysłany: Czw 01 Lut, 2007   

focus, może to były tzw kabaretki.... :x czasem ma być ładnie, a wychodzi tak jakoś żałośnie.... :cry:
Ale jesteśmy chyba na dobrej drodze- kobiet w wojsku coraz więcej, i my i wy oswajamy się z realiami i coraz mniej mundurowych (i nie tylko) wpadek się zdarza....jeszcze trochę, a wszystkie będziemy otrzaskane z żywotem żołnierskim, bez ochów i achów, całowań w rączkę itp i w ogóle takie sytuacje nie będą miały miejsca.
Czego sobie, Koleżankom i Kolegom serdecznie życzę.
:gent:
_________________
Próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie.
----------------------------------
Kto, jak nie my? Kiedy, jak nie teraz?
 
 
 
Ozzy 
7


Pomógł: 12 razy
Wiek: 61
Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 2564
Skąd: zach-pom
Wysłany: Pią 02 Lut, 2007   

Takitola, co do urawniłowki w umundurowaniu nie mam zastrzeżeń, nie zabieraj nam przyjemności całowania Was po rękach :) Toż kobietami jesteście, dopiero później żołnierzami :) Pozdrawiam :gent:
_________________
Cieszmy się, nad Siłami Zbrojnymi wstał kolejny dzień czasu "P"
 
 
 
ziółkowski 
3
woj


Wiek: 63
Dołączył: 20 Kwi 2006
Posty: 110
Skąd: żagań
Wysłany: Pią 02 Lut, 2007   

...I tu się z OZZIM nie zgadzam.Może stetryczały jestem i na widok kobiety krew mi się już nie burzy a jeno wapno lasuje, ale kobiety w wojsku to żołnierze a póżniej dopiero kobiety.Byłem świadkiem, jak wydawało się poważny ppłkownik całuje w rączkę panią kapitan w publicznym miejscu - czytaj w sztabie- pan pułkownik od szkolenia hm :?: Może by tak w przypadku pań znieść obowiązek oddawania honorów na rzecz całowania w rączkę :viktoria: Może nie byłoby lepiej ale weselej na pewno :gent:
_________________
woj
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group