Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakaz palenia!

Czy zgodziłbyś się na wprowadzenie zakazu palenia w publicznych miejscach "zamkniętych i zadaszonych"?
Tak
63%
 63%  [ 116 ]
Nie
15%
 15%  [ 29 ]
Pod pewnymi warunkami
20%
 20%  [ 38 ]
Nie jestem zainteresowany
0%
 0%  [ 1 ]
Głosowań: 184
Wszystkich Głosów: 184

Opublikował Wiadomość
ekol 
2



Wiek: 38
Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 58
Skąd: opelotka ;)
Wysłany: Sro 27 Sie, 2008   

Zakaz palenia, zakaz picia, wszystkiego zakaz. Był taki pan, który chciał likwidować wszystko, tylko nikt go nie brał na poważnie. Moim zdaniem wprowadzanie takich restrykcji jest jawną dyskryminacją, w tym jakże tolerancyjnym świecie.
_________________
Doświadczenie uczy, że doświadczenie niczego nie uczy.

(G. Guareschi)
 
 
 
Ktoś 
5


Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 593
Skąd: Morze
Wysłany: Sro 27 Sie, 2008   

Zbliżamy się pomału, a może szybko, do systemu totalitarnego wprowadzanego tylnymi drzwiami.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 27 Sie, 2008   

Cytat:
Moim zdaniem wprowadzanie takich restrykcji jest jawną dyskryminacją, w tym jakże tolerancyjnym świecie.

Może tak spojrzałbyś z punktu widzenia niepalącej osoby? Dla niej to jest dyskryminacja większa w postaci warunków szkodliwych dla zdrowia. Akurat do świeżego i zdrowego powietrza prawo ma chyba każdy, choć nie zawsze jest respektowane. Jakże to ciekawe że nałóg zmienia sposób myślenia i człowiek myśli jedynie o tym aby zapalić, żadne inne argumenty do niego nie trafiają. To tyle na temat wolnej woli w tolerancyjnym świecie.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
ekol 
2



Wiek: 38
Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 58
Skąd: opelotka ;)
Wysłany: Sro 27 Sie, 2008   

Widzisz... Tak się składa, że od pół roku nie palę, nie jestem jednak zwolennikiem wprowadzania bezwzględnych zakazów. Choć to tylko moje zdanie.
_________________
Doświadczenie uczy, że doświadczenie niczego nie uczy.

(G. Guareschi)
 
 
 
Xoggo 
5
Pretendent do Extraligi



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 947
Skąd: z wojska
Wysłany: Sro 27 Sie, 2008   

Można pokusić się o stwierdzenie, że jak dyskryminacja to dwustronna. :walka:
Jedni będą się czuć dyskryminowani bo nie będą mogli zapalić w lokalu.
Drudzy będą natomiast dyskryminowani, że nie mają świeżego powietrza w lokalu.
I tak źle i tak niedobrze.
Osobiście jestem za zakazem palenia w miejscach publicznych, zwłaszcza na przystankach autobusowych. :nie3:
_________________
Jeszcze nigdy tak wielu nie było manipulowanych przez tak nielicznych.
 
 
orson 
2



Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 52
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 27 Sie, 2008   

Oczywiście że powinien być zakaz palenia w miejscach publicznych. :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
Palacze wyjątkowo dużo mówią o dyskryminacji a jeżeli by porównywać dalej picie i palenie to chciałbym zauważyć ,że w Polsce już dawno jest zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych a zwłaszcza przystankach :!: :!: :!: :!: Jakoś nikt nie krzyczy ,że jest wolny i może pić gdzie chce a palacze nie mogą się pogodzić z takimi restrykcjami odnośnie palenia.
 
 
rawi69 
3
pracujący emeryt



Wiek: 54
Dołączył: 10 Paź 2005
Posty: 106
Skąd: z emerytury
Wysłany: Czw 28 Sie, 2008   

[quote="thikim"]
Cytat:
Akurat do świeżego i zdrowego powietrza prawo ma chyba każdy


Co rozumiesz przez świeże i czyste powietrze, te sznury samochodów na ulicy i te wywalające kłęby spalin autobusy?
Nie wiem kto komu bardziej szkodzi, czy ten śmierdzący autobus, na którego tak wszyscy z utęsknieniem na przystanku czekają, czy ten palący na przystanku.
Kto Twoim zdaniem bardziej zatruwa to pseudo czyste i świeże powietrze?
Moim z daniem w dzisiejszym cywilizowanym świecie nie ma już nic czystego i świeżego, a tym bardziej zdrowego.

[ Dodano: Czw 28 Sie, 2008 ]
orson napisał/a:
to chciałbym zauważyć ,że w Polsce już dawno jest zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych a zwłaszcza przystankach :!: :!: :!:
.
Dla mnie miejscem publicznym jest nie tyko przystanek autobusowy, ale restauracje, puby itp.
Więc nie mów mi, że w Polsce jest zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych.
_________________
Po 23 latach służby zwolniłem stanowisko dla NSR.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 28 Sie, 2008   

Cytat:
Moim z daniem w dzisiejszym cywilizowanym świecie nie ma już nic czystego i świeżego, a tym bardziej zdrowego.

Czy to Twoim zdaniem powoduje, że powinniśmy śmiecić i smrodzić bardziej :?:
Dla mnie jest to powód aby robić coś przeciwnego.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
Tylko_Spokojnie 
4



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 262
Skąd: południe
Wysłany: Czw 28 Sie, 2008   

Cytat:
Dla mnie miejscem publicznym jest nie tyko przystanek autobusowy, ale restauracje, puby itp.
Więc nie mów mi, że w Polsce jest zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych.


Dla Ciebie może tak, ale to są miejsca które są specjalnie do tego wyznaczone i płacą całkiem niezłą kasę za koncesję.

Cytat:
Nie wiem kto komu bardziej szkodzi, czy ten śmierdzący autobus, na którego tak wszyscy z utęsknieniem na przystanku czekają, czy ten palący na przystanku.


Pokrętny sposób myślenia. Ważne, że szkodzisz i tyle.

Ja jestem za tym zakazem. Zwłaszcza w pubach czy restauracjach. Może na zewnątrz nie byłbym aż za takimi restrykcjami, ale wyjdzie to Wam palaczom na zdrowie.
 
 
 
rawi69 
3
pracujący emeryt



Wiek: 54
Dołączył: 10 Paź 2005
Posty: 106
Skąd: z emerytury
Wysłany: Czw 28 Sie, 2008   

orson napisał/a:
A co do akcyzy to jest trend aby na alkohol obniżać, co niesie za sobą większe korzyści dla skarbu państwa. Natomiast musisz się pogodzić ze wzrostem jej na wyroby tytoniowe


Lepiej mieć społeczeństwo alkoholików i rozpitą młodzież ?
Brawo, ludzie więcej pijcie i nie palcie, będziecie zdrowsi,a skarb państwa bogatszy :viktoria:
Jeśli obniżano by akcyzę na wyroby tytoniowe, to skarb państwa nie wzbogaciłby się?
Nigdy nie pogodzę się ze wzrostem akcyzy na wyroby tytoniowe, jeśli w takim samym stopniu nie będzie podnoszona akcyza na alkohol :!: :!: :!:
Dlaczego pijący, a nie palący ma płacić mniej za swoje używki niż ja palący?
Poza tym i jedno i drugie jest na równi szkodliwe dla organizmu i dlatego nie mogę zrozumieć podejścia Unii Europejskiej w tej kwestii.
_________________
Po 23 latach służby zwolniłem stanowisko dla NSR.
 
 
Tylko_Spokojnie 
4



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 262
Skąd: południe
Wysłany: Czw 28 Sie, 2008   

Cytat:
Jeśli obniżano by akcyzę na wyroby tytoniowe, to skarb państwa nie wzbogaciłby się?


Zwłaszcza lecząc Twojego raka, oszczędności że ho ho...
 
 
 
rawi69 
3
pracujący emeryt



Wiek: 54
Dołączył: 10 Paź 2005
Posty: 106
Skąd: z emerytury
Wysłany: Czw 28 Sie, 2008   

thikim napisał/a:
Cytat:
Moim z daniem w dzisiejszym cywilizowanym świecie nie ma już nic czystego i świeżego, a tym bardziej zdrowego.

Czy to Twoim zdaniem powoduje, że powinniśmy śmiecić i smrodzić bardziej :?:
Dla mnie jest to powód aby robić coś przeciwnego.
.

No właśnie, dlaczego nie wprowadza się na szerszą skalę zakazu wjazdu samochodom do centrum miast lub nie ogranicza się użytkowania samochodów np. w dni parzyste jeżdżą samochody z parzystymi numerami, a w nieparzyste z nieparzystymi, może to by dało większy efekt niż wypowiedzenie wojny palącym.
_________________
Po 23 latach służby zwolniłem stanowisko dla NSR.
 
 
Borsukowaty 
6


Pomógł: 1 raz
Wiek: 114
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 1232
Skąd: a kogo to?
Wysłany: Czw 28 Sie, 2008   

rawi69 napisał/a:
Dlaczego pijący, a nie palący ma płacić mniej za swoje używki niż ja palący?
Fajne, muszę zapamiętać.
_________________
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure / Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę, / Po dawnemu... wojować... kochać się... i pić. gen. Wieniawa Długoszowski
 
 
rawi69 
3
pracujący emeryt



Wiek: 54
Dołączył: 10 Paź 2005
Posty: 106
Skąd: z emerytury
Wysłany: Czw 28 Sie, 2008   

Tylko_Spokojnie napisał/a:
Cytat:
Jeśli obniżano by akcyzę na wyroby tytoniowe, to skarb państwa nie wzbogaciłby się?


Zwłaszcza lecząc Twojego raka, oszczędności że ho ho...


No tak lepiej wydawać pieniądze na leczenie alkoholików i ofiar wypadków drogowych, przecież niższa akcyza na alkohol przynosi większe zyski skarbowi państwa.

Poza tym jeśli mnie cytujesz, to zacytuj pełną treść, a nie urywek wyrwany z kontekstu, który całkowicie zmienia sens mojej wypowiedzi.
_________________
Po 23 latach służby zwolniłem stanowisko dla NSR.
 
 
Tylko_Spokojnie 
4



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 262
Skąd: południe
Wysłany: Czw 28 Sie, 2008   

No tak, tylko pomiędzy alkoholem a dymem papierosowym jest pewna różnica. Tobie nikt alkoholu do gardła nie wlewa, natomiast ja nie mam wyjścia i muszę wdychać cały ten syf.

Cytat:
No tak lepiej wydawać pieniądze na leczenie alkoholików i ofiar wypadków drogowych, przecież niższa akcyza na alkohol przynosi większe zyski skarbowi państwa.


Jazda po alkoholu jest zabroniona i jeśli masz powyżej 0,5 promila to już jest przestępstwo, więc gościu, który prowadzi po pijaku ryzykuje to, że zostanie ukarany, Ty też możesz spróbować zapalić i zaryzykować, że właściciel Cię wyprosi.

Cytat:
Lepiej mieć społeczeństwo alkoholików i rozpitą młodzież ?
Brawo, ludzie więcej pijcie i nie palcie, będziecie zdrowsi,a skarb państwa bogatszy :viktoria:


Sorry Kolego, ale ustawa ,,o wychowaniu w trzeźwości..." zakazuje sprzedaży alkoholu młodzieży. A to, że u nas się tego nie przestrzega to inna sprawa. Nie panikuj, możliwe tak też będą przestrzegane przepisy o zakazie palenia. Twoja wypowiedź ma wydźwięk szyderczy ale jest w gruncie rzeczy jest prawdziwa.

Poza tym porównywanie alkoholu i palenia nie jest dobrym porównaniem, ponieważ wywołuje różne skutki, działa na różne grupy osób (alkohol tylko na pijących, dym na wszystkich w pobliżu i nie wiem dlaczego ignorujesz ich prawa)

I na koniec cytat klasyka:

,,Wódka jest dla ludzi. I piwo. A barany to wodę z koryta chlać albo zsiadłe mleko, najwyżej sraczki dostaną".
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group