Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobrowolne wyjazdy za baze
Opublikował Wiadomość
Comedy 
1


Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 26
Skąd: Pikny kraj
Wysłany: Nie 06 Sty, 2013   Dobrowolne wyjazdy za baze

Witam wszystkich,

nie znalazłem odpowiedniego tematu do zadania tego pytania, jeśli taki istnieje proszę o pokierowanie.

Pytanie brzmi, czy jest możliwość wyjazdu za bazę, w ramach patrolu, żołnierzy nie będących w plutonach szturmowych?

Konkretnie jadę na misje na etat zabezpieczenia na terenie bazy w stopniu st. szer, jest to moja pierwsza misja i już pewnie na inną zmianę się nie załapie. Zależy mi na zdobyciu doświadczenia dlatego chciałbym, jeśli tylko etatowe obowiązki pozwolą, mieć możliwość uczestniczenia w patrolu, konwoju czy czymkolwiek "w terenie". Dodatków na wyjazdy nie potrzebuje byle tylko pozwolili uczestniczyć, obojętnie w jakim charakterze :)

Druga rzecz, czy stosowane są zmiany etatów pomiędzy żołnierzami w Afganistanie?
Słyszałem, że niektórzy nie wytrzymują stresu i proszą o rotacje, zawsze to łatwiej byłoby zostawić na etacie w bazie niż ściągać człowieka z kraju.

Chodzi mi oczywiście o to jak jest w praktyce, bazując na Waszym doświadczeniu.


Już tak poza konkursem, korzystając z okazji, bo nie ma tematu z pytaniami ogólnymi na temat misji.
Zgodę odnośnie przedłużenia pobytu np. na kolejna zmianę wydaje dowódca PKW czy macierzystej jednostki w kraju?

Dziękuję za wszelką pomoc.
 
 
Xoggo 
5
Pretendent do Extraligi



Pomógł: 19 razy
Wiek: 51
Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 947
Skąd: z wojska
Wysłany: Pią 22 Mar, 2013   

Zgodę na wzięcie udziału w kolejnej zmianie PKW udziela Dowódca Operacyjny SZ RP.
_________________
Jeszcze nigdy tak wielu nie było manipulowanych przez tak nielicznych.
 
 
cthsqd 
5



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 968
Skąd: piechota z lornetkami
Wysłany: Pią 22 Mar, 2013   

Teoretycznie nie ma przeszkód byś brał udział w patrolach, jednak aby jakiś dowódca patrolu wziął Cię na taki patrol musiałby być do tego konkretny powód, bo nikt nie będzie brał ze sobą ludzi z których nie będzie realnych korzyści, i z których później trzeba było by się tłumaczyć gdyby coś złego się wydarzyło. "Dodatkowa lufa" vel wycieczka krajoznawcza to słaby argument, ale gdybyś był np. medykiem to już podstawa była by całkiem niezła. Inna sprawa, czy Twój przełożony wyrazi zgodę na takie wycieczki. On też musiałby się z tego tłumaczyć gdyby coś poszło nie tak..
_________________
Cthulhu Squadron
 
 
Pułkownik Kwiatkowski 
5
last fair-walka z betonem



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Gru 2004
Posty: 413
Skąd: 152mm
Wysłany: Sob 23 Mar, 2013   

Kolejny cwaniaczek który pojechał na cieplutki etat a potem w ramach "nadmiaru czasu" chce się zapisać na patrol bo za każdy płacą 50 zł no i MiniMaxa można szybko wyciągnąć.

Skoro zdecydowałeś się jechać np.na mechanika w logistyce to nie pchaj się do plutonów zmotoryzowanych bo jak chciałeś zdobyć doświadczenie trzeba było sporo czasu poświęcić na szkolenie w Polsce.

Przez takich bałwanów którzy chcą dorobić w transporterach opancerzonych robi się niepotrzebnie ciasno i pasażer na gapę nie robi nic tylko przeszkadza.

Kolejny zawiedziony profesjonalista z plakatu reklamującego NSR. :tongue10:
_________________
Walka z betonem i obalanie mitów.......
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Sob 23 Mar, 2013   

Znasz osobiście czy spekulujesz? :nie2: MK-J
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Sob 23 Mar, 2013   

Pułkownik Kwiatkowski napisał/a:
Kolejny cwaniaczek który pojechał na cieplutki etat a potem w ramach "nadmiaru czasu" chce się zapisać na patrol bo za każdy płacą 50 zł

Czyżbyś nie doczytał?
Comedy napisał/a:
Dodatków na wyjazdy nie potrzebuje
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sob 23 Mar, 2013   

i, obawiam się, że tzw. "łowcy przygód" stwarzają większe zagrożenie niż owe cwaniaczki.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
looker 
7
żołnierz naprawdę uniwersalny...



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 2677
Skąd: WL
Wysłany: Sob 23 Mar, 2013   

Comedy, nie ma problemu z takim wyjazdem. Oczywiście formalności musi stać się zadość czyli zgoda Twojego przełożonego, zgoda dowódcy elementu któremu podlega dany patrol, pluton no i oczywiście pkt. do rozkazu dziennego PSZ lub GB.
Jeśli jesteś obecnie żołnierzem z zabezpieczenia bazy to zakładam, że sobie ani kolego na patrolu krzywdy Berylem nie zrobisz.
Ew. należność za wyjazd przysługuje ci niezależnie od tego czy jej "potrzebujesz" czy też nie ;)
Powodzenia.
_________________
"Wojna uczy najwięcej kiedy coś idzie nie tak"
Jocko Willink
 
 
Pułkownik Kwiatkowski 
5
last fair-walka z betonem



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Gru 2004
Posty: 413
Skąd: 152mm
Wysłany: Nie 24 Mar, 2013   

MK-J napisał/a:
Znasz osobiście czy spekulujesz? MK-J


znam z życia takich.........
i napisał/a:
Pułkownik Kwiatkowski napisał/a:
Kolejny cwaniaczek który pojechał na cieplutki etat a potem w ramach "nadmiaru czasu" chce się zapisać na patrol bo za każdy płacą 50 zł

Czyżbyś nie doczytał?
Comedy napisał/a:
Dodatków na wyjazdy nie potrzebuje


Każdy wpisany gość w wyjazd za bazę dostanie dodatek czy tego chce czy nie.Wiec skończcie gadać głupoty o zdobywaniu doświadczenia.

Nie było etatów na plutonach zmotoryzowanych? Były tylko jak ktoś nie ma jaj to potem kombinuje jak dorobić do skromnej podstawy st.szer
_________________
Walka z betonem i obalanie mitów.......
 
 
Comedy 
1


Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 26
Skąd: Pikny kraj
Wysłany: Sob 30 Mar, 2013   

Spokojnie, nie bulwersuj się tak, bo nawet wcześniejszej emerytury nie doczekasz :) .


Sprawa w sumie nieaktualna, bo udało mi się w końcu przenieść na bojówkę, może służymy w innym wojsku i od ręki załatwiasz sobie to co chcesz, ja musiałem wychodzić swoje i miałem spore szczęście, że udało mi się przenieść. Choć poprzedni etat był lepiej płatny.


Gdyby mi chodziło o pieniądze to bym został w cywilu, a nie szedł do wojska. Nie mierz innych swoją miarą, nie każdemu chodzi jedynie o przelew, co miesiąc, na konto.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group