Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wszystko o Studium Oficerskim
Opublikował Wiadomość
Commander97 
1


Wiek: 26
Dołączył: 25 Sie 2020
Posty: 25
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 12 Paź, 2020   

No dokumenty te bądź co bądź określają wytyczne i przebieg rekrutacji, dzięki wielkie.
Mimo to nie odpowiadają bezpośrednio na moje pytania (2,3,4). Pytam bardziej o praktykę niż teorię i liczę, że może wypowie się ktoś kto przez to przechodził lub próbował.

Zawsze zostaje spacer do miejscowego WKU, ale oni raczej też podadzą "suchą teorię".
_________________
Z bagnetem można zrobić wszystko, nie można tylko na nim siedzieć...
 
 
Pafnucy 
1


Dołączył: 31 Maj 2019
Posty: 12
Skąd: Morąg
Wysłany: Wto 13 Paź, 2020   

Witam, postaram się w kilu zdaniach Ci pomóc.

Każda uczelnia swój proces rekrutacji uiszcza w rozporządzeniach ( terminy, wymogi itp. ) wiec szukaj tego na ich stronie.

odp na pytanie:

1. Na Awl egz na SO jest taki sam jak na 5 letnie studia, na innych uczelniach nie wiem, przypuszczam, że takie same.

2. Kandydatów zawsze, jest dużo. Miałem 45 pkt na 70 na rekrutacji z wf do SO (dostałem się i jestem absolwentem) jak widać nie jestem nie wiadomo jakim sportowcem, dużo nadgoniłem właśnie rozmową, więc jest to możliwe. Niestety trzeba osiągnąć minimum z każdej konkurencji ( patrz rozporządzenie uczelni ).

3. Za kierunki wymagane, są pkt, za kierunek zbieżny po prostu masz "0"

4. JA na AWL jest w formie zamkniętej i otwartej, przeważnie trudniejszy niż sam egzamin STANAG, polecam zrobić eksternistycznie. ( masz maks pkt za język podczas rekrutacji - patrz rozporządzenie )

5/6. Mile widziane jest przeszkolenie wojskowe, jeżeli planujesz wybrać SO do wotu ( warto zostać żołnierzem tsw ) lub NSR itd dodatkowo potwierdzona znajomość dodatkowego języka innego niż angielski, osiągnięcia sportowe, tytuł skoczka spadochronowego, pozwolenie na broń do celów sportowych i kolekcjonerskich, kpp, ratownik wodny, sternik motorowodny, krwiodawstwo, działalność społeczna np. OSP, harcerstwo, kurs płetwonurka - i co najważniejsze trochę szczęścia :)

Pozdrawiam
 
 
Commander97 
1


Wiek: 26
Dołączył: 25 Sie 2020
Posty: 25
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto 13 Paź, 2020   

No i to jest odpowiedź jakiej oczekiwałem! Dzięki wielkie! haha
Co do Twoich odpowiedzi:
3. A jeśli posiadam mgr, ale ani wymaganego ani akceptowanego, to także 0 i problemu nie ma?
4. Co rozumiesz poprzez zrobienie eksternistycznie? Chodzi Ci o swego rodzaju "prywatny" kurs (z jakimś certyfikatem)?
5. Doświadczenie wojskowe posiadam, kurs kpp także, może jeszcze pomyśle nad dodatkowym papierem :viktoria:

Jeszcze dodatkowe pytanie. Zajrzałem na stronę AWL i rozumiem, że rok w rok rekrutacja (składanie papierów) jest do końcówki maja?

Pozdrawiam
_________________
Z bagnetem można zrobić wszystko, nie można tylko na nim siedzieć...
 
 
Michael38 
2


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lis 2019
Posty: 87
Skąd: Poland
Wysłany: Wto 13 Paź, 2020   

Commander97 napisał/a:

4. Co rozumiesz poprzez zrobienie eksternistycznie? Chodzi Ci o swego rodzaju "prywatny" kurs (z jakimś certyfikatem)?

Pozdrawiam

https://wsnjo.wp.mil.pl/pl/pages/2020-2020-05-08-c/

Podpowiem że takie egzaminy cyklicznie realizują uczelnie wojskowe. Wniosek do rektora o przystąpienie, uiszczenie opłaty i podchodzisz do egzaminu.
 
 
Commander97 
1


Wiek: 26
Dołączył: 25 Sie 2020
Posty: 25
Skąd: Toruń
Wysłany: Sro 14 Paź, 2020   

Ooo niezwykle przydatne! Z pewnością będę chciał skorzystać.
Tylko teraz kwestia poziomu. Za zdanie egzaminu i otrzymanie certyfikatu (lub innego zaświadczenia) na poziomie 1, będą jakieś punkty przy rekrutacji na SO? Czy wymagany jest np. co najmniej poz. 2?
_________________
Z bagnetem można zrobić wszystko, nie można tylko na nim siedzieć...
 
 
Michael38 
2


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lis 2019
Posty: 87
Skąd: Poland
Wysłany: Sro 14 Paź, 2020   

Z tego co kojarzę to poziom 2 był tym docelowym przy rekrutacji na studium. Sprawdź na stronie uczelni na którą kandydujesz, z pewnością to będzie określone.

Poziom 2222 to takie średnie B2. Sądzę że ktoś w twoim wieku, kto od najmłodszych lat miał styczność z językiem i zdawał z niego egzamin dojrzałości, nie będzie miał większego problemu, po zapoznaniu się z przykładowymi arkuszami i odświeżeniu sobie typów zadań jakie w nich występują.
 
 
Commander97 
1


Wiek: 26
Dołączył: 25 Sie 2020
Posty: 25
Skąd: Toruń
Wysłany: Sro 14 Paź, 2020   

Znalazłem info z tego roku (https://www.awl.edu.pl/images/Rekrutacja/SO_12/2020/Uchwala_nr_58_Senatu_AWL_12_SO.pdf), że egzamin z angola jest na poziomie 2. Natomiast posiadanie certyfikatu wojskowego, daje 100 pkt i zwalnia z tego etapu kandydata.
Angol już od podstawówki, egzamin na poziomie B2+ miałem na studiach, więc chyba w zasięgu.

Czyli już podsumowując wątek językowy.
Najlepiej podejść do egzaminu eksternistycznego (np. na AMW) na poziomie SPJ2222 i zdać go oczywiście. I podczas rekrutacji na SO daje to max pkt i zwalnia z egzaminu językowego.
_________________
Z bagnetem można zrobić wszystko, nie można tylko na nim siedzieć...
 
 
ano_nie 
4


Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 156
Skąd: PL
Wysłany: Pon 19 Paź, 2020   

Cytat:
Najlepiej podejść do egzaminu eksternistycznego (np. na AMW) na poziomie SPJ2222 i zdać go oczywiście. I podczas rekrutacji na SO daje to max pkt i zwalnia z egzaminu językowego.

1. Bez 2222 szanse są bardzo małe, znam tylko jeden przypadek dostania się na SO z niepełną "dwójką", choć pewnie jest ich więcej.
2. Zanim udasz się na egzamin eksternistyczny zajrzyj na https://wsnjo.wp.mil.pl/pl/pages/poziom-2-2020-05-05-c/ i sprawdź się. Niejednemu wydawało się że zna angielski ze szkoły, a tu nie wie jak raport napisać, podpisać list czy email.
3. Powodzenia.
 
 
Commander97 
1


Wiek: 26
Dołączył: 25 Sie 2020
Posty: 25
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią 23 Paź, 2020   

ano_nie napisał/a:
. Bez 2222 szanse są bardzo małe, znam tylko jeden przypadek dostania się na SO z niepełną "dwójką", choć pewnie jest ich więcej.
2. Zanim udasz się na egzamin eksternistyczny zajrzyj na https://wsnjo.wp.mil.pl/pl/pages/poziom-2-2020-05-05-c/ i sprawdź się. Niejednemu wydawało się że zna angielski ze szkoły, a tu nie wie jak raport napisać, podpisać list czy email.
3. Powodzenia.


Co do pkt.1, mówisz o tym, że mając 1 odpuścili mu egzamin a angola? Czy ogólnie, że się dostał?

Magistra będę miał w czerwcu, rekrutacja jest do końca maja, także po studiach będę miał jeszcze rok żeby wyrobić się z wf (zwłaszcza cholerne podciąganie...), żeby doszlifować angola i załapać jakiś papier (sternik motorowodny). Także dłuuuga perspektywa.

Myślałem jeszcze nad KPKR oficerskim, byłem w WKU i pytałem, wpisali na listę i kazali czekać na informacje do listopada. Wiem, że KPKR nie gwarantuje etatu, a Wy wiecie może czy przyjmują na zawodowego po takim kursie?
_________________
Z bagnetem można zrobić wszystko, nie można tylko na nim siedzieć...
 
 
Pafnucy 
1


Dołączył: 31 Maj 2019
Posty: 12
Skąd: Morąg
Wysłany: Nie 25 Paź, 2020   

Jak idziesz na so, zmech etc musisz mieć 2, jeżeli wot to 1. Jak masz pierdolnięcie to Cię przyjmą (po kpkr).
 
 
Commander97 
1


Wiek: 26
Dołączył: 25 Sie 2020
Posty: 25
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 26 Paź, 2020   

Pafnucy napisał/a:
Jak idziesz na so, zmech etc musisz mieć 2, jeżeli wot to 1. Jak masz pierdolnięcie to Cię przyjmą (po kpkr).


No to już wiem żeby uderzać na 2.
Pierdolnięcie? Hmm jeśli to oznacza plecy to tego na pewno nie mam :cool:
Mam za to wolę wdepnięcia w to zawodowo i poświęcenia temu życia.
_________________
Z bagnetem można zrobić wszystko, nie można tylko na nim siedzieć...
 
 
I.Q. 
4



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 27 Gru 2005
Posty: 282
Skąd: z całej Polski
Wysłany: Wto 27 Paź, 2020   

Z tym pierolnięciem to też nie tak, że ono zawsze jest potrzebne. Mi po KPKR został etat zaproponowany bez żadnych znajomości, i to kilkukrotnie. Trzeba czasami po prostu się postarać, troche podzwonić, porozmawiać z ludźmi, a nie od razu nastawiać się na narzekanie, że nie ma etatu bo nie ma znajomości, a znajomości nie ma bo nie ma etatu.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Wto 27 Paź, 2020   

Commander97 napisał/a:
No to już wiem żeby uderzać na 2.


A wy ciągle o tej musztrze...
a zaraz...
to nie ten wątek...
:lol:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Wto 27 Paź, 2020   

I.Q., z ciekawości zapytam: posiadasz jakieś deficytowe kwalifikacje, czy po prostu wygodniej było wojsku pozyskać gotowego człowieka z rezerwy, niż szkolić swojego?
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Wto 27 Paź, 2020   

Dajcie spokój. Wszędzie brakuje podporuczników i biorą jak leci. Aby tylko komisję przeszedł.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group