Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprawa komórek - Decyzja 390/MON
Opublikował Wiadomość
Ashrak
[Usunięty]

  Wysłany: Sob 03 Mar, 2007   Sprawa komórek - Decyzja 390/MON

Poszukuję interpretacji zapisu Decyzji 390/MON w sprawie użytkowania telefonów komórkowych w II strefach bezpieczeństwa. Chodzi mi o to czy Dowódca ma prawo udzielić zgody na użytkowanie telefonu zgodnie z Decyzją 390/MON pkt. 4 i 5 każdemu kto o to poprosi i uzasadni swój wniosek, czy też są gdzieś opisane sytuacje którymi Dowódca musi się kierować przy udzielaniu takiej zgody.
Z góry dziękuję za pomoc. :gent:
 
 
MI-1 
1
emeeeryt?



Pomógł: 2 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 30
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 05 Mar, 2007   

Z interpretacją trudno się spotkać ale zapis stanowi "W przypadkach szczególnych, uzasadnionych ważnymi względami losowymi lub charakterem realizowanych zadań służbowych, na pisemny wniosek zainteresowanej osoby... w ściśle określonym (niezbędnym) czasie"
_________________
Patriotyzm to przekonanie o tym, że jakiś kraj jest lepszy od innych dlatego, że ja się w nim urodziłem. — Bernard Shaw
 
 
Jankes 
9


Pomógł: 119 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 4273
Skąd: Archiwum X
Wysłany: Pon 05 Mar, 2007   

Odnośnie interpretacji mógłby pomóc Radca WP.
A może eprawnicy.pl zaczął się nowy miesiąc więc jest nowy limit bezpłatnych porad.
Ale w zasadzie zapis podany przez poprzednika można różnorako interpretować - wszystko w gestii przełożonego. :gent:
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".
Czytanie jest jak tłumaczenie, ponieważ doświadczenia dwóch różnych osób nie będą nigdy takie same. Aby nauczyć się czytać w sposób właściwy, wszechstronna znajomość wielu dziedzin nauki jest mniej ważna od instynktu - W.H. Auden.
 
 
 
neo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Mar, 2007   

Ale mnie ktoś kosi z tematów D 390 dlaczego ? To temat niewygodny dla dowódców, po co interpretacja, Decyzja Nr 390 nie zabrania całkowicie używania telefonów komórkowych tylko wprowadza zakaz wnoszenia do stref bezpieczeństwa klasy I i specjalnych, zakazuje używania komórek w strefie bezpieczeństwa klasy II, niestety twardogłowi z jednostek wprowadzili całkowity zakaz używania komórek w swoich włościach co jest nie zgodne z Decyzją 390 i podważa autorytet MON. Teraz ktoś z MON powinien przeprowadzić kontrolę w jednostkach w jaki sposób wprowadzono Decyzję 390 w której nie chodziło o całkowity zakaz używania komórek tylko o ograniczenie i używania.
 
 
Ashrak
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Mar, 2007   

Rozumiem prez to że tak jak "dawniej" ostateczną decyzje na temat wystawienia pozwolenia ma w swojej gestii Dowódca i on decyduje o przydziale - komu, gdzie i kedy? :?:
Bo z drugiej strony kto jest w stanie przewidzieć "wypadki losowe", a jeżeli chodzi o
ściśle określony(niezbędny) czas to rozumiem że mowa o godzinach służbowych w których wykonuje się obowiązki. :czytam:
 
 
neo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Mar, 2007   

Krew mnie zaleje, jaką ostateczną decyzję, Decyzja Ministra nie zabrania używania telefonów na terenie całej jednostki, dowódca może lecz nie musi wydać zgodę na używanie telefonu komórkowego w strefie bezpieczeństwa klasy II, a jeśli zabronił używania wszędzie to podważa decyzję przełożonego jakim jest Minister ON.
 
 
ardent
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Wrz 2005
Posty: 466
Wysłany: Wto 06 Mar, 2007   

1.Dowódca ma zawsze rację.
2. Jeżeli dowódca nie ma racji, patrz pkt 1.

I chyba tylko te dwa powyższe zdania mogłyby wytłumaczyć nadinterpretacje decyzji MON przez niektórych dowódców, lub też traktowanie tych aktów prawnych wybiórczo. Neo - wyluzuj...- z wiatrakami się nie da wygrać...Przepis swoje, życie swoje. Niestety staje się to popularnym zjawiskiem w naszym środowisku, :gent: na co żaden z nas nie ma wpływu bo co wolno wojewodzie.. :gent:
 
 
neo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Mar, 2007   

Właśnie te dwa punkty są wynikiem zbyt dużej ilości betonu w naszej armii.
 
 
47 
5
Antybeton



Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 319
Skąd: z Kąta...
Wysłany: Czw 08 Mar, 2007   

Neo, ty znowu z tym betonem :oops: :D
Ostatnio P_E wyrzucił mój post w którym napisałem w dziale o służbie zasadniczej ( gość pytał się o telefon komórkowy) w którym to napisałem że może telefon sobie wziąć po przysiędze i nikt nie musi o tym wiedzieć - P_E napisał mi, że to porada nie zgodna z prawem - skoro MON tego nie zabrania to o co chodzi ???
_________________
"Wojsko to nie Tatry. Im większy plecak tym lżej do góry"
"My wiemy, czym walczyć - nie urzędnicy, biurokracja" gen. Skrzypczak
 
 
neo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Mar, 2007   

47 napisał/a:
skoro MON tego nie zabrania to o co chodzi ???


Nie wiadomo o co chodzi a Ci co wprowadzili 390-tkę nie reagują na nadużycia.
 
 
dewiant23 
2
Zawieszony w niebycie


Dołączył: 08 Cze 2005
Posty: 89
Skąd: SP
Wysłany: Pon 12 Mar, 2007   

Interpretacja tej decyzji jest bardzo różna niestety, w PZ jakoś ze 3 tygodnie temu był artykuł o CSWLąd. i tam napisali że żołnierze ZSW nie dość że mogą mieć telefony komórkowe to na dodatek na świetlicy mają komputer podłączony do internetu. A u nas co tylko banany i banany.....
 
 
neo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Mar, 2007   

Nie powinno być żadnej interpretacji a centrala nie sprawdza jak są wykonywane jej decyzje.
 
 
Blitz
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Mar, 2007   390 - nonsense

iii..... nie będzie prawdopodobnie sprawdzać
po co depozytory - skoro z założenia było wiadomo, ze nikt nie będzie w nich deponował telefonów komórkowych - kolejny "martwy przepis"
trzeba było wydać jakiś dokument po aferze z Renatą Beger.....
 
 
jokoko 
4


Dołączył: 09 Maj 2006
Posty: 221
Skąd: WL
  Wysłany: Wto 06 Paź, 2009   Re: 390 - nonsense

No to jak właściwie prostymi słowami jest z tymi zakazami?

U nas od samego biura przepustek są zakazy wnoszenia, nakazy deponowania itd.

Mogę mieć komórkę i np. radio z magnetofonem w pracy czy nie?
 
 
akus2 
4


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 186
Skąd: Dęblin
Wysłany: Sro 07 Paź, 2009   

Zależy co dowódca zawarł w rozkazie do funkcjonowania systemu ochrony. Jak podzielone są strefy bezpieczeństwa. :gent:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group