Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
PROTEST PW w Warszawie 24.04.2007
Opublikował Wiadomość
Senior
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Kwi, 2007   

Witam,
Pozwolisz artuditu38, że się z Tobą absolutnie nie zgodzę w kwestii zatrudniania emerytów. Twoje argumenty o blokowaniu miejsc pracy dla młodych, blokowania awansów dla już pracujących trącą demagogią i nie mają prawie nic wspólnego z rzeczywistością. Naiwnie wierzysz, że młodzi tylko czekają na zatrudnienie w wojsku za tak lichą pensję, że zatrudniony młody pracownik może zrobić "oszałamiającą" karierę awansując na kolejne wyższe stanowiska: z referenta na starszego referenta a potem np. na specjalistę? Czy z kucharza na starszego kucharza a potem na instruktora? Czy wiesz jakie są różnice finansowe między poszczególnymi stanowiskami? Pewnie nie! A czy od niezatrudnienia emeryta np. wojskowego przybędzie pieniędzy innym zatrudnionym? Też nie! No chyba, że będzie to vacat, bo nie ma chętnego za tę kasę pracować i wtedy przełożony może zwiększyć premię pozostałym. Albo wyżsi przełożeni nie przydzielą limitu finansowego (jak zrobili teraz) i też zatrudnieni nie skorzystają. I jeszcze jeden aspekt: często emeryci wojskowi, jako PW, wykonując swoją pracę z dużo większym zaangażowaniem i znajomością rzeczy niż młody, niedoświadczony pracownik. Nie bez znaczenia jest tutaj znajomość specyfiki pracy w wojsku. I to tyle co miałem do powiedzenia, czytaj: napisania. A tak na marginesie, to ciekawą masz ortografię artuditu38
Pozdrawiam
 
 
zibi-dziadek 
2


Wiek: 67
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 61
Wysłany: Sro 25 Kwi, 2007   

:brawo:
Zgadzam się z tobą całkowicie. :hey:
_________________
śmiercicha
 
 
artuditu38 
4



Wiek: 55
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 203
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Czw 26 Kwi, 2007   

Za ortografie-przepraszam trudno mój błąd.Mój pogląd co do zatrudniania emerytów jest poglądem dotyczącym prawa zezwalajacego na to. Co do zangażowania w prace to mam troszeczke inne zdanie.Dlaczego młodzi zbyt chetnie nie garną sie do pracy w armii?Wystarczy zobaczyć stawki zaszeregowania.A wina nie jest po stronie tych co pracowac chcą tylko tych co za ich prace oferuja takie a nie inne stawki.W naszej komórce są zatrudnieni aktualnie ludzie którzy z racji doswiadczenia /lata pracy/i wykształcenia moga zajmowac kierownicze stanowiska.Szefem jest były ZZ i jego z-ca to tez były ZZ ?Ponawiam pogląd ze wystarczy jeden zapis zakazujący podejmowania pracy w instytucji z której odchodzi sie na emeryture.A W-wie naprawde nie widziałem zbyt duzo emerytów, moze jeszcze nieczują sie PW czy może ich pensje są na zadawalającym pozimie.Przepraszam jezeli kogoś uraziłem.
 
 
anka68
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Maj, 2007   

witam
od pewnego czasu podczytuje to forum. Zauwazyłam ze jest bardzo mało na nim pracowników cywilnych. Zresztą nie dziwię się, ludzie chyba już zaczynaja odpuszczać to co sie teraz dzieje, wygląda na to że nawet odechciewa sie dyskusji na ten temat bo jest to przysłowiowe bicie piany, które i tak nic nie da.
Prawda wygląda tak syty głodnego nie zrozumie i nie ma co do tego żadnej dyskusji.
Niestety czy się to komus podoba czy nie są trzy gupy prac. cyw. w wojsku
1. emeryt wojskowy + prac. cyw
2. prac. cyw (zona wojskowego)
3. pracownik cyw.
Jaka jest róznica między nimi? otóż kochani zasadnicza!
mianowicie dla emeryta wojs. praca jako prac. cyw w wojsku jest jedynie dodatkiemdo jego emerytury.
Praca żony wojsk. jest dodatkiem do pensji zołn. Oczywiście nie umniejszam tu jej pracy, ale jak kazda pani to przyzna (mam sporo koleżanek które maja mężów wojsk), jak one straca prace to jakoś przezyją.
No i ostatnia grupa pracowników to tacy którzy po stracie pracy zdychają - tak kochani podkreslam zdychają, bo z pensji męża nic innego ich nie czeka. Nalezy pamiętać ze w cywilu nie każdy mąż to dyrektor, czy pracownik za granicą.
Przykro mi jak ktoś poczuł się dotknięty, ale z tego powodu nie mam żadnych wyrzutów sumienia.
Pozdrawiam Zybiego, miałam okazje nie raz czytac jego wypowiedzi, które pisze bardzo mądrze i na temat. Podziwam jego opanowanie które ja już z trudem utrzymuje. :(
Dlatego bardzo prosze niektórych panów o niewypowiadanie sie na temat o którym nie mają zielonego pojęcia.

Regulamin, II. POSTY, ppkt 6 - polecam :!: , cola
 
 
cola
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Maj, 2007   

anka68 napisał/a:
Niestety czy się to komus podoba czy nie (...)


Nie, nie podoba się ... uogólniasz strasznie :!: :!:

anka68 napisał/a:
Praca żony wojsk. jest dodatkiem do pensji zołn. Oczywiście nie umniejszam tu jej pracy, ale jak kazda pani to przyzna (mam sporo koleżanek które maja mężów wojsk)


Nie :!: Pani nie przyzna :!: też mam sporo koleżanek i znajomych, i co :?: To nie dodatek , to ewidenty wkład w pewien, i to nie zawsze, poziom utrzymania rodziny :!:

anka68 napisał/a:
jak one straca prace to jakoś przezyją.


Doprawdy :???: ... właśnie "jakoś", bo życ trzeba ...

anka68 napisał/a:
No i ostatnia grupa pracowników to tacy którzy po stracie pracy zdychają - tak kochani podkreslam zdychają, bo z pensji męża nic innego ich nie czeka


To samo co wyżej... szczególnie , jak mają sytucję, że trzeba wpompować w przemysł farmacutyczny kupę kasy co miesiąc...

anka68 napisał/a:
Przykro mi jak ktoś poczuł się dotknięty, ale z tego powodu nie mam żadnych wyrzutów sumienia.


A szkoda, bo krzywdzisz swoją wypowiedzią bardzo dużo osób ...

Cały problem polega raczej na wysokości płac pracowników wojska i ich "pozbywaniu " się, bez stosowania żadnych osłon socjalnych.. zarówno przy kryteriach zwalniania jak i bycia bezrobotnym
 
 
Janusz 23 
4
Już emeryt



Wiek: 67
Dołączył: 12 Sty 2005
Posty: 201
Skąd: Brzeg
Wysłany: Wto 08 Maj, 2007   

Czytając wasze posty dochodzę do wniosku, że wszystkiemu są winni byli żołnierze zawodowi zatrudnieni w JW, żony zołnierzy zawodowych zatrudnione w JW, no i sami żołnierze zawodowi - bo służą w JW.
Ludzie, dokąd będą takie stawki jakie są ( i takie Związki jakie są ) to tak będzie.Przecież nikt nie walczy o wasze pieniądze, trzeba aby właśnie Związki walczyły o podwyżki a nie tylko szły we wszystkim na ugodę.
 
 
 
anka68
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Maj, 2007   

Cola regulamin czytałam, ale dzieki za przypomnienie, wolność słowa jeszcze istnieje, nie używam wulgaryzmów więc mam prawo wypowiadać się taki sposób jaki myslę.
Oczywiście zdawałam sobie sprawe że mogłam w jakiś sposób urazic czyjeś uczucia, ale ja je również mam a czytałam niektóre Wasze wypowiedzi.

Oczywiście nie interesuje mnie ile zarabia żołnierz zawodowy to jest wasza działka, i każdy ma tu swoje racje. Chciałam podkreślic roznice w utrzymaniu poszczególnych grup prac. cyw. które sa znaczne i tu zdania nie zmienię. Sama miałam ojca wojskowego i może wam w to trudno uwierzyć, ale naprawde róznica jest ogromna. Moja matka cały czas sie zastanawia w jaki sposób ja jeszcze żyje za te pieniądze.
Panie Januszu 23 nikt tu nikogo nie obwinia za to ile zarabiacie to bzdura. Po prostu ukazuje róznice finasowe za jakie my jako pracow, musimy wyzyc w porównaniu do Was. A co do lekarstw ja równiez musze je kupować np 3 antybiotyki w tym m-cu bo mi sie rodzina rozchorowała i musiały wystarczyć na to takie pieniądze jakie mam.
Czytalam tu gdzieś na forum że panie tylko w pracy gadaja i kawki piją, panowie nie tylko my.... Panie Cola ja tez mam wyższe uczucia i przypominam że regulamin jest dla wszystkich prawda? Jesli tak wszyscy będziemy sie obrażać to nie będzie polemiki tylko farsa.
Mysle że każdy ma tu swoje racje, i nikt na siłe nie będzie do nich przekonywał.
 
 
Janusz 23 
4
Już emeryt



Wiek: 67
Dołączył: 12 Sty 2005
Posty: 201
Skąd: Brzeg
Wysłany: Wto 08 Maj, 2007   

Ależ każdy zdaje sobie sprawę z różnicy w zarobkach. Ale zwolnienie żon żołnierzy zawodowych, i emerytów wojskowych z JW nie poprawi zarobków PW. Pozdrawiam.
 
 
 
anka68
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Maj, 2007   

czy ja napisałam żeby zwalniać żony żołn. zaw. ? Każda kobieta ma prawo do swojej własnej wypracowanej emerutury bez wzgledu na to co robi jej mąż i to nie podlega dyskusji.
Natomiast jesli brakuje pieniędzy na prac. cyw. dla których ta praca jest jedynym źródłem utrzymania to nie powinno sie zatrudniać emerytów dla których jest to dodatek. Prosze mi wierzyć na jakimkolwiek zebraniu na którym byłam, czy to związkowym czy socjalnym, nie było nawet jednej osoby która by była temu przeciwna.
pozdr.
:bye:
 
 
Janusz 23 
4
Już emeryt



Wiek: 67
Dołączył: 12 Sty 2005
Posty: 201
Skąd: Brzeg
Wysłany: Wto 08 Maj, 2007   

Trudno mi polemizować, ale w mojej JW są zatrudnieni byli żołnierze i jest OK. Przecież i tak na tym etacie ktoś musi być zatrudniony. A są to młodzi ludzie mający po 40 -50% emerytury i chyba też mają prawo ( jak wszyscy ) do pracy. Powtarzam, problemem nie jest to kto jest zatrudniony, ale to jak wysokie są stawki. Pozdrawiam.
 
 
 
cola
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Maj, 2007   

Rysio napisał/a:
Na tym forum grasuje taki jeden

Rysio... nie grasuje :!: :!: :!: :efendi2:
P_E raczej bywa, nadzoruje... nie strasz userów ... :nie2:


anka68 napisał/a:
Sama miałam ojca wojskowego i może wam w to trudno uwierzyć, ale naprawde róznica jest ogromna


Mam męża, brata wojskowych, teść, ojciec, dziadek też byli wojskowymi i doskonale wiem, jaka jest różnica w wynagrodzeniu... ale na litość :!: , piszemy o różnych grupach zawodowych :!:

anka68 napisał/a:
Panie Cola ja tez mam wyższe uczucia i przypominam że regulamin jest dla wszystkich prawda? Jesli tak wszyscy będziemy sie obrażać to nie będzie polemiki tylko farsa.


Pani (hm.. na Panią to trzeba mieć podobno wygląd i pieniądze, tych ostatnich brak, od 4 miesięcy zasilam zaszczytne szeregi bezrobotnych, takie szacher macher w wojsku ;) czyli porządki na GWŁ, jak pracowałam, to z pensja..hm... no szału nie było, te 990 PLN na rękę) cola wie , że regulamin jest dla wszystkich, dla mnie też, gdzie Ciebie obraziłam :?: :?:
 
 
Senior
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Maj, 2007   

Witam,
anka68 napisał/a:

Natomiast jesli brakuje pieniędzy na prac. cyw. dla których ta praca jest jedynym źródłem utrzymania to nie powinno sie zatrudniać emerytów dla których jest to dodatek.
Zadam Tobie anka68 takie oto pytanie, które już wcześniej postawiłem: Czy uważasz, że od niezatrudnienia emeryta przybędzie pieniędzy dla pozostałych zatrudnionych pracowników i pensje wzrosną tak znacznie, że nikt nie będzie narzekał? Otóż odpowiedź jest tak banalnie prosta, że aż głupio mi jest, że muszę ją podać: Nie, nie pieniążków pozostałym pracownikom nie przybędzie, ich pensje nie wzrosną, Eldorada nie będzie. Problemem nie jest zatrudnianie emerytów bo na ich pensje nie są zabierane pieniądze z pensji pozostałych pracowników a problemem są dramatycznie niskie stawki jakie oferują nam decydenci. Stawki rzeczywiście w porównaniu ze średnimi krajowymi wypadają tragicznie.Proszę nie patrzeć na średnie pracowników z instytucji reprezentujących naszą wojskową centralę, bo one dorównują średniej krajowej a w niektórych przypadkach nawet przewyższają. (polecam artykuły w Polsce Zbrojnej - teraz nie pamiętam numeru ale jak znajdę nie omieszkam podzielić się tą informacją). Tak na marginesie to trochę dziwi mnie ten podział pracowników, który zafundowałaś nam na forum. Ale może to jakieś Twoje traumatyczne doświadczenia ... To tyle co chciałem jak najprościej wyjaśnić.
Pozdrawiam
 
 
stworek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Maj, 2007   

w przypływie weny napiszę jak pracują emeryci wojskowi w mojej jednostce, dodam że jednego zwolniono już, drugi jest na wypowiedzeniu, naturalnie nie będę uogólniał...
 
 
artuditu38 
4



Wiek: 55
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 203
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Sro 09 Maj, 2007   

Zdarza sie tak bez wzgledu czy pracownik jest emerytem czy nie.Co do zatrudniania emerytów i rencistów to powinien obowiązywać zakaz podejmowania pracy w zakładzie w którym odchodzi na emerytóre .Napewno dało by takie rozwiązanie wiele miejsc pracy dla poszukujacych jej ludzi.
 
 
anka68
[Usunięty]

  Wysłany: Sro 09 Maj, 2007   

witam
Cola przepraszam nie zwróciłam uwagi na znaczek. Gratuluje rodzinki ale na pewne tematy wątpie że sie zrozumiemy.
Podział na prac. cyw może i jest poniżej pasa, ale tak to niestety wygląda.
Co do "nieszczęsnych" emerytów, to nie jest jedynie mój pogląd prosze mi wierzyc.
Jeżeli ktoś bierze niepełną emeryturę oczywiście ma prawo sobie dorobić, ale emeryt z pełną wysługą nie powinien być zatrudniony w jednostce w której wczesniej pracował.
pozdr.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group