Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przekraczanie granicy Państwowej przez żołnierza zawodowego
Opublikował Wiadomość
Vistula 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 372
Skąd: z wyciętego lasu
Wysłany: Nie 12 Sty, 2014   

Oczywiście, że czytałem. Po prostu mi chodzi o to jak to wygląda w praktyce.
 
 
Dżaba 
6


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1018
Skąd: gdzieś daleko...
Wysłany: Nie 12 Sty, 2014   

Vistula, W praktyce wygląda to tak samo jak napisano w rozporządzeniu.
 
 
Vistula 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 372
Skąd: z wyciętego lasu
Wysłany: Pon 27 Sty, 2014   

I jak rozumiem naturalnie obowiązuje droga służbowa przy powiadamianiu o wyjeździe za granicę?
 
 
Resurrected 
Banita


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 3613
Skąd: z IV RP bis
Wysłany: Pon 27 Sty, 2014   

Jak każdy "kwit" pisany przez żołnierza do dowódcy.
_________________
OJCZYZNĘ BEZ PIS-U RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE!
 
 
Dżaba 
6


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1018
Skąd: gdzieś daleko...
Wysłany: Pon 27 Sty, 2014   

Vistula napisał/a:
I jak rozumiem naturalnie obowiązuje droga służbowa przy powiadamianiu o wyjeździe za granicę?

Resurrected napisał/a:
Jak każdy "kwit" pisany przez żołnierza do dowódcy.


Czyżby :?: I w jakim celu skoro jedyną uprawnioną osobą do wydania decyzji o odmowie wyrażenia zgody na wyjazd jest dowódca :?: Szczeble pośrednie nie mogą nawet próbować wpisać, że nie wyrażają na to zgody, gdyż to byłoby niezgodne z przepisami.

Szczegółowo precyzuje to § 3 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 18 marca 2004r. w sprawie wyjazdów za granicę żołnierzy zawodowych w celach niezwiązanych ze służbą wojskową, który brzmi:
"Pisemną informację o zamiarze wyjazdu i pobytu za granicą, zwaną dalej „informacją”, o której mowa w art. 59 ust. 1 ustawy, żołnierz zawodowy przedstawia dowódcy jednostki wojskowej za pośrednictwem kancelarii jednostki wojskowej."
 
 
Vistula 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 372
Skąd: z wyciętego lasu
Wysłany: Pon 27 Sty, 2014   

No właśnie dlatego pytam bo u mnie zdania podzielone i też się zastanawiałem po co miałbym przedstawiać to dowódcom pośredniego szczebla.
 
 
Resurrected 
Banita


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 3613
Skąd: z IV RP bis
Wysłany: Pon 27 Sty, 2014   

To było już poruszane na forum, na przykładzie wypowiedzenia. Tutaj też nikt nie próbuje pisać, że nie wyraża zgody. Wszyscy przyjmują do wiadomości i tyle.
_________________
OJCZYZNĘ BEZ PIS-U RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE!
 
 
Dżaba 
6


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1018
Skąd: gdzieś daleko...
Wysłany: Pon 27 Sty, 2014   

Resurrected napisał/a:
Tutaj też nikt nie próbuje pisać, że nie wyraża zgody. Wszyscy przyjmują do wiadomości i tyle.

Nie ma podstaw ku temu, by postępować tak jak piszesz - wskazany przeze mnie § 3 ust. 1 jednoznacznie wskazuje komu przedstawia się przedmiotową informację i jaką drogą.
Nie znalazłem w rozporządzeniu sformułowania, że "(...) żołnierz zawodowy przedstawia drogą służbową dowódcy (...)", więc widocznie twórca przepisu nie widział potrzeby, by informacja była przedstawiania w inny sposób niż to określił.

Osobiście nigdy nie spotkałem się z sytuacją by ktokolwiek przedmiotową informację przedstawiał drogą służbową do dowódcy - może dlatego, że osoby, które ją pisały przeczytali sami rozporządzenie, a nie polegali na "podpowiedziach kolegów". :czytanie:
 
 
Vistula 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 372
Skąd: z wyciętego lasu
Wysłany: Pon 27 Sty, 2014   

Niby z jednej strony w tym rozporządzeniu jest wyszeczólnione pominięcie drogi służbowej przy odwoływania się od zakazu wyjazdu przez dowódcę, ale z drugiej strony jak mam nadać w określonym terminie do kancelarii jawnej przez dowódców pismo nie mając wpływu na to czy np pismo nie zalegnie u nich na biurku przez pewien czas.
 
 
tyracze
6


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1243
Wysłany: Wto 28 Sty, 2014   

Vistula, co Ciebie obchodzi gdzie zalegnie pismo.
Masz złożyć je do kancelarii ( a nie przełożonego) co najmniej siedem dni przed planowanym przekroczeniem i tyle.
Nic więcej Cię nie obchodzi, jeżeli trzy dni przed wyjazdem nie otrzymasz braku zgody od d-cy.
 
 
Resurrected 
Banita


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 3613
Skąd: z IV RP bis
Wysłany: Wto 28 Sty, 2014   

W mojej jednostce dowódca nie podpisze, jeżeli nie jest zachowana droga służbowa. Wychodzi z założenia, że o sprawie muszą być powiadomieni dowódcy każdego szczebla.
_________________
OJCZYZNĘ BEZ PIS-U RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE!
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15953
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 28 Sty, 2014   

Resurrected, co nie podpisze ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wolfchen 
5
Rezerwista



Wiek: 34
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 457
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 28 Sty, 2014   

Resurrected napisał/a:
W mojej jednostce dowódca nie podpisze, jeżeli nie jest zachowana droga służbowa. Wychodzi z założenia, że o sprawie muszą być powiadomieni dowódcy każdego szczebla.
Nie musi podpisywać, to tylko powiadomienie. :cool:

Moim zdaniem składanie pisma do kancelarii jest jak najwłaściwsze (przy okazji pieczątka wpływu na kopii się przydaje jako standardowy ochraniacz na tylną część ciała).
 
 
Resurrected 
Banita


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 3613
Skąd: z IV RP bis
Wysłany: Wto 28 Sty, 2014   

-=Alex=- napisał/a:
Resurrected, co nie podpisze ?

Nie rozpatrzy pisma które nie przeszło drogi służbowej.
Może inaczej. Panie w kancelarii mają kategoryczny zakaz przyjmowania pism, które nie przeszły drogi służbowej.
Nie przyjmą i nie zarejestrują.
_________________
OJCZYZNĘ BEZ PIS-U RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE!
 
 
tyracze
6


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1243
Wysłany: Wto 28 Sty, 2014   

To jakiś klient który słabo głową rusz i beton mu się utwardza. I do tego łamie przepisy jeśli wydaje taki rozkaz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group