Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki router wifi ?
Opublikował Wiadomość
Kastor 
1
sigbn



Wiek: 51
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 22
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2007   Jaki router wifi ?

Witam
Ponieważ jestem kompletnym laikiem w sprawach sieciowych proszę o pomoc i doradzenie jaki router wybrać. Sprawa ma się tak: Posiadam stałe łącze Net24 komfort w Netii, używam modemu SpeedTouch 330 podłączanego do kompa przez USB. Ponieważ niedawno kupiłem laptopa z wifi mam zamiar korzystać z tej technologii i podłączać się do netu w domu,bez niepotrzebnego włączania kompa stacjonarnego. I tu zaczynają się schody ponieważ nie mam zielonego pojęcia jaki router będzie najlepszy. Począwszy od tego jaki to ma być model, czy ma pracować w annex A czy :gent: B. Jeżeli ktoś posiada wiedzę większą od mojej to proszę o pomoc.
:gent:
Dzięki
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Sob 21 Kwi, 2007   

Rutera na USB nie podłączysz. Może Cię jedynie poratować udostępnienie łącza po LANie z kompa, który jest podłączony do neta. Pod warunkiem oczywiście, że Netia nie zablokowała takiej możliwości, w co raczej wątpię. Najlepszym wyjściem jest zmiana dostawcy na takiego, który udostępnia internet "po kablu" i podłączenie jako klienta router. Ja osobiście posiadam SparkLana. Ma ten plus, że po podaniu WiFi rozdaje po LANie, a z LANa rozdaje WiFi.
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
eMWu
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Kwi, 2007   

Zobacz przykładowo to: http://www.allegro.pl/ite..._b_faktura.html
 
 
Kastor 
1
sigbn



Wiek: 51
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 22
Wysłany: Sob 21 Kwi, 2007   

Dzięki za odzew w mojej sprawie.
Co do zmiany providera netu to odpada, jeszcze rok umowy. Co do modemu to wiem że z niego nie skorzystam więc myślałem o kupnie routera z modemem i dlatego pytanie o annexy. Szanowny Pan z Netii odpowiedział mi mailowo, że posiadam linię analogową a router powinien pracować z annexem A.
I co o tym myślicie? Jeszcze raz dzięki za odpis. :D
 
 
dargrad 
1



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Mar 2005
Posty: 41
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2007   

Polecam: Vigor 2700Ge

Vigor 2700Ge jest idealny dla użytkownika usługi ADSL (Neostrada, NET24, DialNet). Gwarantuje szybki, bezpieczny dostęp do Internetu dla wielu komputerów bez potrzeby zakupu osobnego modemu ADSL od operatora. Zawiera ponadto zintegrowany interfejs radiowy (access-point) 802.11b/g. Te łatwe w obsłudze, niedrogie routery, zostały zaprojektowane specjalnie dla użytkowników domowych i małych biur. Seria 2700Ge jest rozwinięciem i udoskonaleniem popularnej i uznanej serii 2500. Otóż Vigor 2700Ge oprócz tego, że zachowuje niemal pełną funkcjonalność swojego poprzednika 2500, dodatkowo jest tańszy (!!!) i dorzuca wiele cennych i wartych uwagi funkcji, takich jak:
Gotowość do obsługi najnowocześniejszych standardów ADSL2, ADSL2+ , które zwiększają przepływność połączenia ADSL (w kierunku do abonenta) nawet do 25 Mb/s (!). A więc unikniemy zaskoczenia, gdy już niebawem firmy telekomunikacyjne zaczną gwałtownie zwiększać prędkości łącz ADSL-owych.
Zintegrowany Access Point WLAN, pracujący z prędkością do 54 Mbit/s i stosujący najsilniejsze znane metody zabezpieczeń, włączając WPA/WPA2 i VPN over WLAN. Dzięki funkcji WDS (Wireless Distribution System) możemy ustawić Access-Pointa, by pracował w trybach: bridge lub repeater.
Bandwidth Manager - jest to narzędzie pozwalające kreować maksymalny limit transferowanych danych w kilobitach (download, upload) dla każdego użytkownika podpiętego do routera. Możemy zdefiniować 10 zakresów IP/adresów IP i dla każdego z nich przypisać maksymalną prędkość pobierania (Rx) i wysyłania danych (Tx). Jest to rozwinięcie i udoskonalenie popularnej we wcześniejszych modelach funkcji zwanej Rate Control, która pozwalała wykonać 4 takie wpisy (po jednym dla każdego z portów). Jest to ukrócenie ekspansji łącza przez użytkowników notorycznie ściągających olbrzymie ilości danych z Internetu.
Limit Session, czyli narzędzie pozwalające definiować ile maksymalnie każdy użytkownik może nawiązać sesji NAT. A więc można ukrócić zapychanie łącza programami P2P, które potrafią nawiązywać jednocześnie do kilkuset sesji.
P2P Blocking , a więc totalna blokada najpopularniejszych programów peer-to-peer (Kazaa, Emule, Donkey, Imeh, itd.), co pozwala na definitywne ukrócenie ekspansji łącza lub ewentualne wprowadzanie ograniczeń czasowych (możliwość „ściągania” tymi programami tylko np. w godzinach nocnych).
IM Blocking- blokowanie najpopularniejszych komunikatorów Internetowych takich jak: MSN Messenger, Yahoo Messenger, ICQ/AOL, itd.
Zaawansowany klasyfikator oraz filtr zawartości stron www, z opcją wykupienia subskrybcji na serwerach klasyfikujących strony i zamieszczających je w odpowiednich kategoriach (games, news, education, sex). Dzięki temu możemy ograniczyć dostęp użytkownikom (dzieciom) do niepożądanych treści (30 dni testowania filtru).

Model 2700Ge posiada ponadto wbudowany 4-portowy switch 10/100 Mbit/s. Wśród wielu pozostałych funkcji i możliwości tego urządzenia można wyróżnić:
przyjazny i nieskomplikowany w obsłudze Interfejs Użytkownika (Web User Interface)
możliwość zdalnej konfiguracji i aktualizacji oprogramowania
obsługa dynamicznego DNS (DDNS) dla zmiennego adresu IP
rozbudowany Firewall z filtrowaniem pakietów i filtrowaniem zawartości stron WWW oraz ochroną przed atakami DoS
synchronizacja zegara poprzez Internet (NTP)
rozbudowane narzędzia diagnostyczne (tabela routingu, bufor ARP, dzierżawy DHCP, sesje NAT itd.) oraz oprogramowanie narzędziowe
Router Tools (SysLog, Firmware Upgrade) wspomagające zarządzanie.

Urządzenie doskonale się sprawdzi u użytkowników, dla których najistotniejsza jest prędkość i bezawaryjność łącza, łatwy jego podział na kilka komputerów, bezpieczny dostęp do Internetu, możliwość bezprzewodowego połączenia z routerem oraz wprowadzenie restrykcji dla użytkowników zajmujących całe pasmo programami peer-to-peer.


Lub:ASMAX AR 904 G annex A

Router ADSL Asmax Ar-904g jest urządzeniem klasy SOHO (dom/biuro) wyposażonym w modem ADSL, 4-portowy przełącznik Ethernet RJ-45 oraz bezprzewodowy punkt dostępowy w standardzie 802.11g.
Urządzenie posiada między innymi wbudowany serwer DHCP, umożliwiający automatyczne przydzielanie adresów IP komputerom podłączonym do routera, 8 niezależnych obwodów VC, NAT firewall, SPI firewall, QOS, DMZ oraz umożliwia filtrowanie określonych usług dla użytkowników sieci LAN i WAN. Dodatkowo posiada wbudowanego klienta DynamicDNS.
Urządzenie umożliwia korzystanie z technologii ADSL (standardy: ADSL2, ADSL2+) przez linie analogowe - Annex A. Router posiada chipset TI TNED 7200 o taktowaniu 210 MHz(Texas Instruments), obsługujący szyfrację transmisji bezprzewodowej WEP, 802.1x, WPA/WPA2 zarówno w standardzie 802.11b jak i 802.11g.


Standardy ADSL oraz ATM.
ANSI T1.413 Issue 2
ADSL : ITU G.dmt (G.992.1), ITU G.lite (G.992.2)
ADSL2/ADSL2+
Dying GASP
ATM Layer z kształtowaniem ruchu QoS: UBR, CBR, VBR
8 VC
F4/F5 OAM


Protokoły Enkapsulacji danych.
RFC 2516 (PPP over Ethernet)
RFC 2364 (PPP over ATM)
RFC 1483 Bridged oraz Routed LLC/VC
RFC 1577 Classical IP (over ATM)
IEEE 802.1D Transparent Bridge
Autentykacja PAP/CHAP/MS-CHAP


Bridging / Routing.
Statyczny oraz dynamiczny (RIP v1/v2) routing
NAT (Network Address Translation)
Port Mapping, Virtual Server
DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol) Server, Client
DMZ
Single Session PPTP/L2TP VPN Pass-Through
UPnP (Universal Plug and Play)
Dynamic DNS - wbudowany klient DDNS
DNS Proxy


Bezpieczeństwo i zarządzanie urządzeniem poprzez HTTP.
PAP (Password Authentication Protocol)
CHAP (Challenge Authentication Protocol)
Autentykacja użytkownika dla PPP
NAT, NAPT Firewall
SPI Firewall
Dwa tryby pracy: modem (Bridge Mode) oraz Router
Konfigurowalne wirtualne obwody VC (Virtual Circuits)
Filtrowanie MAC
Kontrola dostępu (Access Control)
Filtr URL
Wbudowany agent SNMP (Simple Network Management Protocol)



Specyfikacja wbudowanego Access Pointa.
Standard IEEE 802.11b/g
Pasmo: 2,412 ~ 2,484 GHz
Modulacja: OFDM, CCK
WEP 64/128, 802.1x, WPA, WPA2
Bit Rate: 54, 48, 36, 24, 18, 12, 11, 9, 6, 5.5, 2, 1 Mb/s
Moc nadajnika: 15 dBm (802.11g), 16 dBm (802.11b)
Czułość odbiornika 802.11b: -90 dBm (1 Mb/s) ~ -84 dBm (11 Mb/s)
Czułość odbiornika 802.11g: -88 dBm (6 Mb/s) ~ -68 dBm (54 Mb/s)
Liczba kanałów: 11 (USA, Kanada), 13 (Europa), 4 (Francja), 13 (Japonia)
Złącze antenowe: RP-SMA


Interfejsy.
LAN: 4 x Port Ethernet RJ-45 10/100 Base-T z funkcją auto sensing (IEEE 802.3)
ADSL: 1 x Port RJ-11 linii ADSL
Wireless: 1 x AP zgodny ze standardem 802.11b/g
Chipsety.

ADSL Solution - TI TNETD7200
Ethernet Switch - IC+ , IP175C
Wireless - MAC & Baseband processor: TNET1350A; DIRECT-CONVERSION RADIO: TNETW3422; RADIO-FREQUENCY FRONT-END ASIC: TNETW3427


Pozostałe.
l Certyfikat CE, FCC
l Zasilanie: 12 VDC 1 A
l Temperatura pracy: 0 °C ~ 40 °C
l Temperatura przechowywania: -20 °C ~ 70 °C
l Wilgotność: 10 % ~ 95 % (bez kondensacji)
l Waga: 290 g
l Wymiary: 159,3 x 133,4 x 32,1 mm

POZDRAWIAM:
 
 
Edi 
5
Emeryt_Rencista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 427
Skąd: Pomorze
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2007   

Zdecydowanie polecam, któryś z produktów Edimaxa lub wyzsz półka to Linksys na CISCO.
_________________
Podstawą służby wojskowej jest nie dać sobie postawić zadania, głupiego zadania.
 
 
morfeusz34 
5


Dołączył: 08 Maj 2005
Posty: 376
Skąd: koszalin
Wysłany: Nie 22 Cze, 2008   

witam
jak już jesteśmy przy routerach który polecacie?
zastanawiam się nad :
1. Asus Router WL-520GC
2. Linksys Router - WRT54G
3. Linksys Router - WRT54GL

ceny podobne Linksy podobno wieszają się Asus firma mało znana w routerach ale podobno chwalona
pomóżcie bo mam dylemat :-o
 
 
MarconiKub 
4
Marek



Pomógł: 2 razy
Wiek: 63
Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 250
Skąd: Polish Air Force :)
Wysłany: Nie 22 Cze, 2008   

Sorki, że niewiele mogę podpowiedzieć w temacie. Chcę tylko powiadomić kolegów, że użytkuję z powodzeniem router Edimax na 4 wyjścia. Początkowo nie chciał być kompatybilny z moimi domowymi sprzętami (2xPC i laptop HP); poprosiłem sąsiada - studenta informatyki, który poustawiał cośtam po zresetowaniu go i hula do dziś bezbłędnie. Nie wiem czy to wada tego sprzętu ale troszkę się grzeje, jednak nie ma to wpływu na jego sprawność. Zapłaciłem w firmie komputerowo-internetowej za (niby) używany (wyglądał jak nowy) 70 złotych polskich. Szczerze polecam jeśli potrzebujecie odpalić w domku do 4 kompów i na wszystkich ma być internet. Pozdrawiam tych, którzy mnie posluchają i życzę miłego użytkowania:) Marek.
 
 
loko 
5



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 776
Skąd: z piernikowa
Wysłany: Pon 23 Cze, 2008   

Używałem D-link DWL 514 i DWL 524 oraz Asus WL-520 a obecnie netgeara. Najlepiej oceniam pracę susa. Dobry zasięg i silny sygnał.
Ale przy wyborze routera proponuje zwrócić uwagę na jeden dość istotny aspekt. A mianowicie ważne jest też to czy router ma możliwość zmiany własnego macadresu.
Dlaczego?
Otóż ja na przykład czerpię Internet z MultiMedia która to bynajmniej w Toruniu chyba za punkt honoru postawiła sobie uniemożliwianie rozdzielenia sygnału we własnym domu. Najprawdopodobniej obserwuje być może wybrane modemy i blokuje na serwerze routery. Zresztą w Toruniu ludzie zajmujący się zawodowo konfigurowaniem routerów na dzwięk słowa MultiMedia nie chcą się podjąć zadania kofigurowania pod tą kablówkę routera. W moim przypadku uniemożliwiło już łączenie się z Internetem dwóch modemów. Stąd też wybór padł na netgeara który umożliwia zmianę macadresu.
_________________
Gdy w naszym kraju stacjonowały wojska radzieckie to naród krzyczał, że to okupacja teraz na siłę chcą tworzyć tu bazy amerykańskie.
 
 
 
Edi 
5
Emeryt_Rencista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 427
Skąd: Pomorze
Wysłany: Pon 23 Cze, 2008   

Cytat:
Najprawdopodobniej obserwuje być może wybrane modemy i blokuje na serwerze routery. Zresztą w Toruniu ludzie zajmujący się zawodowo konfigurowaniem routerów na dzwięk słowa MultiMedia nie chcą się podjąć zadania kofigurowania pod tą kablówkę routera. W moim przypadku uniemożliwiło już łączenie się z Internetem dwóch modemów.


Kto Ci takich głupot naopowiadał.

Dla serwera nie ma znaczenia co stoi za modemem router czy PC.
Brama to brama, problem tkwi w tym że czasami DHCP wewnątrz rozrabia, ale to problem po stronie końcowego użytkownika.
Wyłaczę DHCP i działa, a MUltimeda nie stosuje żadnych blokad dla router-ów, bo takowych nie ma. Clone MAC adesu PC i naprzód poznawac uroki sieci.
_________________
Podstawą służby wojskowej jest nie dać sobie postawić zadania, głupiego zadania.
 
 
Żeton 
5
orderly regulation



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 613
Skąd: Żandarmeria
Wysłany: Pon 23 Cze, 2008   

Ja dodam tylko to: Linksys WAG200G
http://www.komputronik.pl...pelny,id,28915/
Dużo opinii.
Proponuję także poczytać opinie o innych produktach zanim nastąpi zakup :)
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 23 Cze, 2008   

WAG200 posiada również modem ASDL do neostrady. Dobre urządzenie sam go używam.
 
 
loko 
5



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 776
Skąd: z piernikowa
Wysłany: Pon 23 Cze, 2008   

Edi napisał/a:
Kto Ci takich głupot naopowiadał.
Dla serwera nie ma znaczenia co stoi za modemem router czy PC.

Otóż oczywiście że nie ma znaczenia co stoi za modemem kablowym. Znaczenie ma jednak to że urządzenie to pracuje np. 24 godziny na dobę przez okres powiedzmy 30 dni a serwer operatora sygnalizuje mu ten fakt. Operatorowi nie trudno domyśleć się że jest to router lub „bramka”. Blokuje macadres urządzenia i cześć pieśni. MultiMedia np. zastrzega sobie w umowie że za podłączenie więcej niż jednego urządzenia a nawet urządzenia innego niż komputer odbiorca ponosi karę określoną w cenniku. W przypadku zblokowania urządzenia odbiorca zgłasza problem z brakiem Internetu operatorowi. Powiedzmy że ten stwierdza router i masz w plecy albo jeśli okazuje się że nie wyłączałeś przez miesiąc komputera /do czego zresztą masz prawo/ operator odblokowuje ci macadres karty i zwala brak Internetu na chwilowe problemy techniczne. Proces jest technicznie możliwy i MultiMedia skrzętnie z niego korzysta. I zapewniam cię że nikt mi głupot nie naopowiadał dwa zblokowane moje routery świadczą o tym dobitnie. Poza tym przyjacielska rozmowa z zaprzyjaźnionym technikiem z MM potwierdza to co opisałem.
_________________
Gdy w naszym kraju stacjonowały wojska radzieckie to naród krzyczał, że to okupacja teraz na siłę chcą tworzyć tu bazy amerykańskie.
 
 
 
Low_radiation 
6
bez tytułów



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 1034
Skąd: skądinąd
Wysłany: Czw 26 Mar, 2009   Re: Jaki router wifi ?

Kastor napisał/a:
Witam
Ponieważ jestem kompletnym laikiem w sprawach sieciowych proszę o pomoc i doradzenie jaki router wybrać. Sprawa ma się tak: Posiadam stałe łącze Net24 komfort w Netii, używam modemu SpeedTouch 330 podłączanego do kompa przez USB. Ponieważ niedawno kupiłem laptopa z wifi mam zamiar korzystać z tej technologii i podłączać się do netu w domu,bez niepotrzebnego włączania kompa stacjonarnego. I tu zaczynają się schody ponieważ nie mam zielonego pojęcia jaki router będzie najlepszy. Począwszy od tego jaki to ma być model, czy ma pracować w annex A czy :gent: B. Jeżeli ktoś posiada wiedzę większą od mojej to proszę o pomoc.
:gent:
Dzięki


Mam tą samą sytuację czyli Net24 i to samo pytanie - jaki router wi-fi z modemem ADSL z tym, że według stanu na dzień dzisiejszy (ostatni post z czerwca 2008).
Nadmienię, że decydującą rolę gra cena. Może być Cerberus? Widziałem na allegro do 200 zł. Linksys i D-Link to górna półka więc i ceny wyższe.
Sprzęt ma spełniać swoją funkcję i być najtańszy na ile to możliwe. Linki do aukcji mile widziane. :gent:
_________________
Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy.
— Marilyn Monroe

 
 
czarou 
5


Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 377
Skąd: stolica i okolica
Wysłany: Pią 27 Mar, 2009   

W dobrej cenie - ok 170 zł, bezpieczny, szybki i uniwersalny ADSL 2 + Router (neostrada, netia):
TP-LINK TD-W8910G 54M
Mi obsługuje jeden stacjonarny po kablu, laptopa po Wi-FI oraz drugi stacjonarny po Wi-Fi przy uzyciu karty usb TP-LINK TL-WN422G (ok. 50 zł).
Niezłe i niedrogie są jeszcze firmy Pentagram.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group