Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Endriu48
Czw 05 Kwi, 2007
Kupno aparatu cyfrowego
Opublikował Wiadomość
Maćko 
3



Dołączył: 07 Lis 2004
Posty: 113
Skąd: Pyrogród
Wysłany: Czw 11 Lis, 2004   Kupno aparatu cyfrowego

:efendi: W najbliższym czasie zamierzam kupić aparat cyfrowy, mnogość oferty powoduje u mnie ból głowy. Proszę o pomoc na co mam zwracać uwagę przy zakupie, jaką firmę polecacie jaki model, co to jest zoom optyczny i czym się różni od cyfrowego?
Podzielcie się ze mną swoimi spostrzeżeniami na ten temat….. :???:
 
 
Arek
Gość
Wysłany: Pią 12 Lis, 2004   

Nie poradzę Ci jaki aparat wybrać ale mogę Ci podpowiedzieć że w salonach EMPIK jeszcze niedawno była promocja na sprzęt fotograficzny i cały do niego osprzęt /karty pamięci, ładowarki, baterie itd.../. Promocja polegała na tym że kupując tam sprzęt fotograficzny w każdy czwartek pomiędzy godzina 16.00 a 18.00 otrzymywałeś 10% zniżki. To w skali cen aparatów cyfrowych i osprzętu jest duża zniżka. Sprawdź czy jeszcze jest ta promocja.
http://www.aparatycyfrowe.pl/ - a to stronka z której możesz slorzystać przy wyborze aparatu. Pozdrawiam
 
 
Arek
Gość
Wysłany: Pią 12 Lis, 2004   

I jeszcze jedno jeżeli aparat nie ma zomu optycznego a sam zoom cyfrowy to jest do d.......
 
 
Toyo 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 1038
Skąd: czy to ważne?
Wysłany: Pią 12 Lis, 2004   

Zoom optyczny uzyskiwany jest dzięki układowi soczewek, czyli po "przybliżeniu" widoczne są wszystkie szczegóły obiektu, tak jakbyś do niego sam podszedł. Cyfrowy zaś powiększa jedynie piksele, przez co szczegóły są widoczne jako większe plamki.
Efekt zoomu cyfrowego można osiągnąć w każdej przeglądarce w kompie.

Posiadam Olympusa C740UZ z 10-ciokrtonym zoomem optycznym i chwalę go sobie, choć przy takim zoomie potrzeba pewnej ręki lub krótkiego czasu naświetlania.

Przed kupem aparatu z róznych źródeł dowiedziałem o możliwych dostępnych parametrach aparatów, czyli co z czym się je. Następnie określiłem czego potrzebuję, a potrzebowałem zoomu, na tej podstawie wyselekcjonowałem trzy modele spełniające moje kryteria. Spośród nich wybrałem jeden, który odpowiadał mi najbardziej cenowo.

Jeżeli chodzi o matrycę to mam 3.2 mpixela, w zupełności wystarczy to by drukować zdjęcia w formacie pocztówkowym, do przeglądania w kompie jest to bez większego znaczenia ponieważ i tak zdjęcie dopasowujesz do rozdzielczości ekranu. Choć gdyby była matryca większa nie pogardziłbym.
O zoomie pisałem. Dość istotnym parametrem jest czas zapisu zdjęcia na kartę, oznacza to gotowość aparatu do wykonania kolejnego zdjęcia, im krótszy tym lepszy. Nie ma nic bardziej wkurzającego jak moment, gdy akcja leci, a aparat "miele" poprzednie zdjęcie.
Jeżeli chodzi o koszty. Do aparatów dołączane są karty pamięci o niewielkiej pojemności, większe musisz kupić sam, a cena jest zależna od rodzaju karty, xD do mojego jest jedną z droższych.
Zasilanie również jest ważne, rodzaj baterii i na jak długo wystarczają, jeśli pamiętasz film "Prawdziwe kłamstwa" z gubernatorem Kaliforni w roli głównej, to tam była scena jak operator kamery pocił sie z powodu "padającej" baterii. Akumulatorki mogą być różnego rodzaju, najlepiej, jeżeli są o standardowych kształtach (AA), poniewaz te inne koszują "nieco" więcej, a warto mieć zapasową.
Wielkość aparatu, wbrew pozorom jest dość istotna, jeżeli robisz zdjęcia na imprezkach, bądź chcesz mieć aparat pod ręką, to nie zawsze musisz ganiać z mini walizką, warto go upchnąć w torebce żony (co nie zawsze jest możliwe). Mój niestety jest nieco większy niż "kopakt".
Ilość dostępnych ustawień - zależy od tego co chcesz robić.
Nagrywanie krótkich filmów, też zadaj sobie pytanie czy będziesz to robił, co prawda każdy aparat ma taką możliwość lecz nie każdy nagywa dźwięk, wybór należy do Ciebie.
Co do konkretnych modeli należy poczytać sobie w necie na forach, oraz na stronach, gdzie można znaleźć testy sprzętu (bardziej obiektywne od opinii użytkowników). Nim swój aparat kupiłem, szukałem około dwóch miesięcy, wiele się dowiedziałem i uważam, że dokonałem najtrafniejszego wyboru, dowiadując się przy tym wielu ciekawych rzeczy. Ówczesny poziom mojej wiedzy również nie pozwalał mi na jednoznaczen określenie różnic pomiędzy rodzajami zooma.

Oto link do ciekawej strony dla poszukujących:

http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfrowe/4

A tu znajdziesz moje zdjęcie:

http://www.olympus.hat.pl/?s=klubowicz&id=828

Jak kupisz pochwal się jakiego wyboru dokonałeś ;)
 
 
Sahib
Gość
Wysłany: Pią 12 Lis, 2004   

TOYO napisał Ci w zasadzie wszystko, co powinno Cię zainteresować przy wyborze aparatu cyfrowego.
Ja dodam tylko, że powinieneś się zainteresować sklepami internetowymi, bo w nich są o wiele niższe ceny niż np. w Media Mark. Najlepiej znajdź taki sklep w swoim mieście, zamów aparat a odbierz go osobiście w tym sklepie. Masz pewność, że sprzęt jest sprawny i nie ponosisz kosztów przesyłki. Kupowałem aparat w sierpniu i jego cena w sklepach była o 500 zł wyższa niż ta za jaką go kupiłem poprzez Internet (Olympus c-765).
Przy wyborze aparatu praktycznie w grę wchodzą tylko trzy marki - Canon, Minolta i Olympus. Musisz brać pod uwagę cenę. Gdybyś napisał ile pieniędzy na to przeznaczasz moglibyśmy Ci coś konkretniej doradzić.
I jeszcze jedno - nie zwracaj uwagi na zoom cyfrowy. Firma, która takim zoomem się chwali jest po prostu zwykłym naciągaczem. Cyfrowy zoom o wiele lepiej zrobi Ci każdy program komputerowy.
Powodzenia
 
 
loko 
5



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 776
Skąd: z piernikowa
Wysłany: Pią 12 Lis, 2004   

Gdy ja się przymierzałem do tego tematu chodziłem, pytałem, czytałem, a co istotne porównywałem to co te urządzenia produkują czyli zdjęcia. Wybór padł na Nikon Colpix SQ. I przyznam szczerze że po czasie używania /ponad pół roku/ nie zamienił bym go na inny. Przede wszystkim musisz zadać sobie pytanie do czego ten aparat ma ci służyć. Jeżeli fotografia jak ja to nazywam rodzinna kupowanie aparatu powyżej 4 mega pixseli mija się z celem. Ważny jest zoom optyczny, mniej cyfrowy no i mimo wszystko ogromne znaczenie ma też karta pamięci /min 128 choć ja na dłuższych wypadach zapełniam 256/. W moim przypadku zdecydował też obracany obiektyw. i makro już od 4 cm.
_________________
Gdy w naszym kraju stacjonowały wojska radzieckie to naród krzyczał, że to okupacja teraz na siłę chcą tworzyć tu bazy amerykańskie.
 
 
 
Jaro
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Lis, 2004   

WITAM !!!

Kolego w kwestii dobrej cyfy proponuje sprawdzić tu :

www.pricegrabber.com/sear...=48/promo_id=63

poczytać trochę w możliwościach, wejść na linki firm.

Od razu mówię zoom optyczny jest ważny.

Proponuję : CANON lub OLYMPUS.

POZDRAWIAM.
 
 
Lutenet 
4



Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 165
Skąd: Poland
Wysłany: Nie 14 Lis, 2004   

Ja przed zakupem rowniez pare dzionkow i nocek przesiedzialem w internecie oraz na zywo w sklepach no i zakup padl na Canona A75 z dodatkowym CF128 oraz ladowarka Energizer z 4szt. Aku 2300.

Jestem z niego zadowolony.

Pozdr
 
 
 
Maćko 
3



Dołączył: 07 Lis 2004
Posty: 113
Skąd: Pyrogród
Wysłany: Pon 15 Lis, 2004   wielkie dzięki koledzy !!!

Witam wszystkich serdecznie i dziękuje za cenne wskazówki, moja wiedza powiększyła się o informacje, o które was pytałem, doszedłem do wniosku, że potrzebuję aparat powyżej 3 pixeli i który nagrywa filmy z dźwiękiem w formacie 640 x 480, przejrzałem wiele stron i porównałem kilka modeli nie ukrywam, ze również cena ma dla mnie ogromne znaczenie. Nie potrzebuję profesjonalnego sprzętu, chcę fotografować moją rodzinę i dzidzię, na która wspólnie z żonką czekamy…
Obecnie mój wybór zawęził się do modeli Canona A 75, A 85 lub A 95, Nikon 4100, odpowiadają mi ich parametry w przedziale cenowym do 1500 zł, myślę, że najlepsze.
Macie racje kupię aparat w sklepie internetowym, może również wybiorę się do sąsiadów na zachodzie….
Pozdrawiam…. :)
 
 
Antoś
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Gru, 2004   

Maćko - serdecznie polecam Ci kupno modelu Canon A85. Użytkuję go już od ponad 2 miesięcy, i twierdzę, że dokonałem dobrego wyboru.
Jeżeli zamierzasz kupić za gotówkę, polecam sklep internetowy - http://www.agito.pl/index.php?cid=168
Firma kurierska Ci przywiezie Ci do domu i możesz w ich obecności otworzyć paczkę.
Powodzenia i kolorowych zdjęć
 
 
Herring
Gość
Wysłany: Sro 08 Gru, 2004   

>> Jeżeli zamierzasz kupić za gotówkę, polecam sklep internetowy
>> http://www.agito.pl/index.php?cid=168[/url]

Witam,
Ze względu na ceny nie polecam tego adresu. Niektóre ceny w Agito są wzięte z księżyca. Popatrzcie w tych adresach:

http://aparaty.ua.pl/
http://www.fotokat.interbit.pl/

Np. Fuji S20 Pro w Agito 3959 zł a u Grosmana 2080 zł
Fuji S7000 2699 zł a u Grosmana 2030 zł

Podobne ceny ma Fotokąt - pewnie nie wszędzie ale różnica w tym przypadku jest bardzo istotna. Za podobną kasiorkę można kupić aparat wyższej klasy. Np. za 1480 zł w Fotokącie można kupić 4-megową Minoltę Z3 z 12-krotnym zoomem optycznym z układem anti-shake (antywstrząsowy).

Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru.
Herring
 
 
Lutenet 
4



Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 165
Skąd: Poland
Wysłany: Sro 08 Gru, 2004   

Ja polece sklep w ktorym zakupilem swego A75

http://www.foto-raj.pl/

Kontakt, przesylka, wszystko na bdb poziomie. Ceny rownie zadowalajace.

Pozdr[/img]
 
 
 
b.scheller
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Gru, 2004   

nie ktory kamery sa lepsza albo gorze od innych. jakosciowo, najgorsze co mozna klupic cyfrowe sa wlasnie hewlett packard. najlatwiejsze do uzycia sa jednak kodak. canon jest tez dobry. poprostu, trzymaj sie do trzech wiekszych imion kamer: kodak, canon, i fuji. ale ty wybierasz na koncu...
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Sro 25 Sty, 2006   

W związku z tym że sam na dniach będę kupował cyfrówkę proszę o ewentualną opinię na temat aparatu Fuji FinePix E500 lub Fuji FinePix E510
Interesuje mnie też wasze zdanie na temat sprzetu firmy Yakumo
W necie są opinie i większość pozytywnych ,ale przyznam ze jakoś nie mam zaufania do firm o których wcześniej nie słyszałem :nie2:

Dzięki za pomoc :gent:

GRYZLI
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
ravros
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Sty, 2006   

Dwa lata temu kupiłem kompakt 3MPx i 3x zoom optyczny (teraz prubuje go sprzedać). Przestał spełniać moje wymagania więc podjełem decyzje o zmianie na coś lepszego. Początkowo bardzo atrakcyjna wydała mi się oferta Panasonica seria FZ, ważny dla mnie był duży zoom i nie mała matryca.
Znalazłem wiele innych ofert, różnych producentów, ale w końcowej wersji postanowiłęm wybrać między Panasonicem FZ-20 a Sony H1. Cena około 1500zł.
Gdy już prawie zdecydowałem się na któregoś z nich, musiałem się powstrzymać od zakupu z przyczyn finansowych.

Oba te aparaty są "prawie" jak lustrzanki cyfrowe (a jak wiadomo z reklamy w telewizji "prawie" robi wielką różnicę). Dlatego przejżałęm oferty tanich lustrzanek cyfrowych i podjełem decyzje, że moim następnym aparatem nie będzie kompakt lecz lustrzanka cyfrowa.
Ostatnio zmieniony przez ravros Sro 25 Sty, 2006, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group