Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Endriu48
Czw 05 Kwi, 2007
Kupno aparatu cyfrowego
Opublikował Wiadomość
Raubritter 
4
nic ciekawego ....


Dołączył: 18 Lip 2004
Posty: 211
Skąd: Festung Breslau
Wysłany: Wto 05 Lut, 2008   

Polecam fuji fd 6500 - ma już następców, więc będzie tańszy. Polecam tryby manualne,bo jakość niektórych zdjęć bardzo mnie zaskoczyła.
_________________
W życiu są tylko dwie rzeczy pewne: śmierć i podatki
 
 
mikomission 
2


Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 58
Skąd: warmia
Wysłany: Nie 24 Lut, 2008   

Witaj, proponuję Panasonica TZ - 3. Rewelacja. Zdobył nagrode EISA w 2007 roku, okazał się The Best. Mam go od 2 m-cy, super obsługa, super zdjęcia, super wygląd. Kupiłem go z karta 2 Gb za 1000 pln. Pozdrawiam.
 
 
MarconiKub 
4
Marek



Pomógł: 2 razy
Wiek: 63
Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 250
Skąd: Polish Air Force :)
Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   Tylko samsung

Polecam szczerze Samsunga! To naprawdę dobra firma. Mój kupiony za 160 $ na misji w Kosovie ( w slepie w amerykańskiej bazie Bondsteel, gdzie przeniesiono z Raki PKW) działa doskonale już 3 latka. Można do niego włożyć kartę pamięci dowolnej pojemności. Robi filmy i zdjęcia, nagrywa głos. Jest bezawaryjny! Polecam. Marek.
 
 
Lutenet 
4



Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 165
Skąd: Poland
Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

Heheh,
widzę że się odświeżył temat, zresztą na początku tej dyskusji (2004r. :!: ) polecałem swój aparacik Canona A75 i faktycznie przez 4 lata służył jak należy aż do obecnego urlopu gdzie wyświetlacz coś zaczął szwankować. W serwisie po wstępnych oględzinach powiedzieli 200zł ale myślę, że cena by wzrosła, więc chyba sam zajrzę do niego i to pewnie będzie jego koniec :cry:
Ale już poczyniłem zbieranie informacji w temacie nowego sprzętu i tak krążę max cenowo koło Olympusa SP-560. Może ktoś coś się wypowie o tym aparacie :?:

Pozdr
 
 
 
Podoficer1974 
6
Nikt nie wie o co chodzi.


Pomógł: 7 razy
Wiek: 49
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 1119
Skąd: Swiat
Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

Gdyby ktoś chciał zacząć interesować się utrwalaniem rzeczywistości na poważniej , polecam Nikona D80 - to półprofesjonalny aparat z ooogromnymi możliwościami i niesłychaną wręcz jakością zdjęć.
Co prawda wymaga nauki , ale odwdzięcza się śliczną i wierną fotką , której wywołanie przywołuje zachwyt u oglądających.
Tryb AUTO istnieje, lecz tylko hardcorowy MANUAL pozwala naprawdę cieszyć się ślicznymi zdjęciami .
Cena - maleje, ostatnio 2888 zł .

Pozdrawiam.
 
 
PiterNZ
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

Spodobała mi się rada na pewnym Forum, żeby kupić aparat wycofany z produkcji / nie najbardziej topowy model ponieważ można zaoszczędzić dużo pieniędzy.

Ja jako amator kupiłem kompakt (lustrzanka na tym poziomie jak się dowiedziałem nic nie da) i jestem zachwycony - Olympus SP-560 Uz
 
 
sindbad1 
4



Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 175
Skąd: WL
Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

Mam Samsunga L77 fajny aparacik robi super fotki i gorąco polecam
 
 
loko 
5



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 776
Skąd: z piernikowa
Wysłany: Sob 16 Sie, 2008   

PiterNZ napisał/a:
..........kupić aparat wycofany z produkcji / nie najbardziej topowy model ponieważ można zaoszczędzić dużo pieniędzy.

Ja preferuje sprzęt zakupiony w USA na przykład na amazon.com. Za bardziej jak to nazwałeś topowy model płaci się naprawdę śmieszne pieniądze.
Jeżeli chodzi o aparaty to parę tygodni temu nabyłem Fujifilm S8000fd. To aparat z serii hybrydowych lustrzanek. Podobnie, jak jego nagradzani poprzednicy aparat wyróżnia się stylowym, lekkim i kompaktowym a zarazem mocnym korpusem, który wzbogaca cały zestaw funkcji i właściwości, by wspomnieć choćby o 18-krotnym zoomie optycznym, podwójnej stabilizacji obrazu opartej na przesuwaniu sensora CCD, 8-milionowej matrycy oraz działającej niezwykle szybko, wprowadzonej przez Fujifilm technologii Rozpoznawania Twarzy.
Więcej TU!
Aparat kosztował 280 dolarów co przy ówczesnej cenie w polskich sklepach przekraczającej tysiąc złotych to naprawdę śmieszne pieniądze.
_________________
Gdy w naszym kraju stacjonowały wojska radzieckie to naród krzyczał, że to okupacja teraz na siłę chcą tworzyć tu bazy amerykańskie.
 
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Sob 16 Sie, 2008   

Polecam PENTAX K20D z obiektywem 18-300 :gent:
Chyba najlepszy jaki do tej pory miałem :!:
 
 
Podoficer1974 
6
Nikt nie wie o co chodzi.


Pomógł: 7 razy
Wiek: 49
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 1119
Skąd: Swiat
Wysłany: Sob 16 Sie, 2008   

Bolec, k20 to było moje marzenie, lecz kasy zbrakło..

A jak się sprawuje obiektyw ?
15-55 i 55-200 :)
 
 
V.I.P.E.R. 
4



Wiek: 53
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 178
Skąd: NEW_ZELAND
Wysłany: Sob 16 Sie, 2008   

Jezeli mowa o kompaktach to gorąco polecam CANON PowerShot S5 IS. Jeżeli już mowa o lustrzankach półprofesjonalnych to gorąco polecam CANON EOS 450D. Po prostu zakochałem się zarówno w firmie CANON jak i w jej wyrobach, a i ceny są przystępne
_________________
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska. Józef Piłsudski (1867 - 1935)
Władca, który nie króluje w sercu swych ludów, jest nikim. Napoleon BonaparteW polityce głupota nie stanowi przeszkody. Napoleon Bonaparte (1769-1821)
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Sob 16 Sie, 2008   

Podoficer1974 napisał/a:
A jak się sprawuje obiektyw ?
15-55 i 55-200


Ja kupiłem z obiektywem Pentaxa 18-250mm F3.5-6.3 i sprawuje się świetnie :gent:
 
 
JaĆwInG 
4



Wiek: 63
Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 220
Skąd: 34U 625210E 5995642N
Wysłany: Sob 16 Sie, 2008   

Królik napisał/a:
Jakoś bardziej mi leżą Nikony.


Rzecz gustu ... Niektórzy twierdzą, że Nikon dysponuje lepszymi szkłami (?) co niestety przekłada się na ich cenę zwłaszcza tych ze stabilizacją ... Niektórzy preferują Canona za lepsze matryce CMOS (choć wyższe modele Nikona również nimi dysponują) ... Osobiście miałem swego czasu Nikona D80 ale przesiadłem się na Canon EOS 450D +EF-S 17-85 IS USM i nie żałuję wyboru. Jakość fotografii wyśmienita, spełnia wszystkie moje oczekiwania.
_________________
... "Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany . .. - własna maksyma dowódcza
- pozdrowienia z Jaćwieży(SuDoViI)
 
 
Podoficer1974 
6
Nikt nie wie o co chodzi.


Pomógł: 7 razy
Wiek: 49
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 1119
Skąd: Swiat
Wysłany: Sob 16 Sie, 2008   

Canonem się bawiłem. Ale pewnego dnia braknie zaawansowanych funkcji i wtedy D80 nieoceniony.
Co do szkieł - Nikkor z VR tanie nie są:) ale tamrony ratują sytację, hihi :)
Istotnie do nikonów trzeba cierpliwości. Ale wiadomo - rzecz gustu..Ja bym się przesiadł na pentaxa K20D ale nie stać :(
 
 
Dex 
1
kpr.pchor.rez.



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 21
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 18 Sie, 2008   

I C i N mają w swojej ofercie ciekawe szkiełka (i ładne ceny). Zobaczymy jak sie szklarnie wzbogacą po Photokinie. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group