Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie "słuchawki" aktywne pod hełm wz 2005 ?
Opublikował Wiadomość
alabamer13 
1


Wiek: 27
Dołączył: 25 Sie 2018
Posty: 20
Skąd: Pomorze
Wysłany: Sob 25 Sie, 2018   Jakie "słuchawki" aktywne pod hełm wz 2005 ?

Witam

Ponieważ niedługo zaczynam służbę w WOT, chciałbym zasięgnąć informacji jakie aktywne ochronniki słuchu pasują pod nasz hełm wz 2005 ? Prywatnie zajmuję się strzelectwem od lat, więc mam parę ale ponoć pod ten hełm się prawie żadne nie mieszczą.

Jeśli są tu jacyś praktycy, to będę wdzięczny za odpowiedź.
 
 
Tytan w dresie 
5


Dołączył: 18 Lip 2018
Posty: 483
Skąd: stąd
Wysłany: Sob 25 Sie, 2018   

Ano nie mieszczą.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15952
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 25 Sie, 2018   

[Pomoc] strzelanie w hełmie a słuchawki
http://www.nfow.pl/viewto...ght=s%B3uchawki
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Duku 
4


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 269
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Sob 25 Sie, 2018   

alabamer13, niedawno widziałem na szkoleniu chłopaka z czymś takim https://www.specshop.pl/p...y-OD-75300.html
Najlepiej sprawdzić osobiście, bo dużo zależy od kształtu Twojej czaski.
S!
_________________
Panie, jesteśmy pielgrzymami i zawsze będziemy sie starali dojść coraz dalej...
Motto 22. SAS
 
 
ntech 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 442
Skąd: S-ki
Wysłany: Sob 25 Sie, 2018   

Aktywne Peltor Tactical 6 S , lub wersja pasywna Wleder H505B lub Artilery H6B. Mam aktywne i daja rade ale mimo wszystko wygodniejsze za zwykle zatyczki. Helm tlucze i dzwieki sa przenoszone,uszy sie poca. Na strzelnice ok ale na taktyke dluzsza wole zatyczki. Np. 3M CAE 4.1.
 
 
alabamer13 
1


Wiek: 27
Dołączył: 25 Sie 2018
Posty: 20
Skąd: Pomorze
Wysłany: Nie 26 Sie, 2018   

ntech napisał/a:
Aktywne Peltor Tactical 6 S , lub wersja pasywna Wleder H505B lub Artilery H6B. Mam aktywne i daja rade ale mimo wszystko wygodniejsze za zwykle zatyczki. Helm tlucze i dzwieki sa przenoszone,uszy sie poca. Na strzelnice ok ale na taktyke dluzsza wole zatyczki. Np. 3M CAE 4.1.


Wiem że zatyczki byłyby najlepsze, bo hełm przeszkadza, jednak ja mam chyba jakieś nietypowe kanały w uszach, bo zatyczki w typie takich M CAE 4.1. po prostu mi niczego nie tłumią :/ Dlatego od lat używam aktywnych i przyzwyczaiłem się. Ponadto aktywne nie tłumią dźwięków otoczenia, co szczególnie w wojsku bywa potrzebne.

Alex - dzięki za linka, przeczytałem większość tamtego tematu, ale to zasadniczo jakaś jedna wielka kłótnia o to kto jest tam najmądrzejszy :)
 
 
MDS 
7


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 2760
Wysłany: Nie 26 Sie, 2018   

Ja tu czegoś nie rozumiem. Instrukcje określają jednoznacznie ubiór i wyposażenie na strzelnicy. Instrukcja określa też zasady ochrony słuchu podczas strzelań. Po co te wszystkie pytania? Dowolność stosowania chyba nie powinna mieć tu miejsca. Takie problemy można piruszać na cywilnych strzelaniach w czasie prywatnym.
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Nie 26 Sie, 2018   

MDS, tak określa: "ochronniki słuchu" i nic więcej na temat typu, wyglądu i tak dalej (i bardzo dobrze). A "ochronniki słuchu" to dość obszerny temat. Nie masz się więc co dziwić.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
Rzecznik Prasowy Syfu 
Banita


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 596
Skąd: ELITARNEWOJSKAOPERACYJNE
Wysłany: Nie 26 Sie, 2018   

MILTEC zwykłe się mieszczą, ale hełm musisz mieć rozmiar 3.
_________________
Zły ptak to ten co swe gniazdo kala,

czy ten, co mówić o tym nie pozwala

(Pij Lecha i wałęsaj się ...)
 
 
MDS 
7


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 2760
Wysłany: Nie 26 Sie, 2018   

Dziwię sie....bo kiedy byłem jeszcze w armii i odpowiadałem za szkolenie była taka instrukcja która to okreslała. To był rok 96 - 97. I byc moze została zakopana albo zapomiana. To było ksero fatalnie wykonane zresztą.
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Nie 26 Sie, 2018   

MDS, 96 - 97 to my jeszcze w NATO nie byliśmy. Wiele rzeczy się zmieniło od tamtej pory.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
alabamer13 
1


Wiek: 27
Dołączył: 25 Sie 2018
Posty: 20
Skąd: Pomorze
Wysłany: Nie 26 Sie, 2018   

MDS napisał/a:
Dziwię sie....bo kiedy byłem jeszcze w armii i odpowiadałem za szkolenie była taka instrukcja która to okreslała. To był rok 96 - 97.


I co, chciałbyś by nasza armia była taka jak wtedy ? Bo tak zabrzmiała twoja wypowiedź. No na szczęście pod względem wyposażenia osobistego już nie jest, a te zmiany i tak idą 3 razy za wolno.

Dzięki kolegom za rady. Wypróbuję.
 
 
MDS 
7


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 2760
Wysłany: Nie 26 Sie, 2018   

Armia teraz tak jak wtedy.....hmmm no cóż....-żałosne pytanie . Każdemu żołnierzowi zależy chyba na tym żeby armia się rozwijała, a nie cofała. Ale dowolność stosowania wyposażenia którego nie ma w należnościach, według własnego uznania uważam za niewłaściwe i naganne.
 
 
ntech 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 442
Skąd: S-ki
Wysłany: Nie 26 Sie, 2018   

MDS napisał/a:
Ale dowolność stosowania wyposażenia którego nie ma w należnościach, według własnego uznania uważam za niewłaściwe i naganne.

Bzdura. Naganne jest to ze armia udaje ze nie ma tematu i zmusza zolnierzy do radzenia sobie indywidualnie. Ochronniki sluchu to podstawa w KAZDEJ cywilizowanej armii. Ale w WP zolnierz ma byc przygluchy- prawda ? Taki sowiecki standard ? Moze powinien rowniez bez czapki zima chodzic ? Niektorzy postuluje helmu stalowki dla WOT ? Moze Mosiny i waciaki ?
Z jakiej machiny czasu wypadliscie towarzysze ? Wojny chcecie wygrywac ? Z kim ? Z bolszewikami w 1920 ? Bo ten sam poziom....
 
 
Tytan w dresie 
5


Dołączył: 18 Lip 2018
Posty: 483
Skąd: stąd
Wysłany: Pon 27 Sie, 2018   

A z takiej, że niektórzy postulują przekazanie kevlarów do WOT, a stalówki, po malowaniu, dla wojska zawodowego. Tego zapewne nie uważasz za absurdalne. Wystarczy może, że dostaliście kamizelki, których większość z nas nawet na żywo nie widziała. Ta mniejszość szczęśliwców, to byli misjonarze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group