Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy kobiety mogą latać F-16?
Opublikował Wiadomość
cola
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Cze, 2007   Czy kobiety mogą latać F-16?

Cytat:
Czy kobiety mogą latać F-16?

Czy w przyszlości zdecydujemy się, by kobiety zasiadły za sterami tych maszyn?

Kolejny obszar męskiej dominacji utracony. Od września pierwsze dziewczyny będą uczyć się w jedynym w Polsce liceum lotniczym w Dęblinie.

Fama o otwarciu dla nich drzwi szkoły rozeszła się błyskawicznie. Już złożono 20 podań, trzy panie przeszły wyjątkowo trudne testy fizyczne, na których zazwyczaj odpada połowa kandydatów.

- Panie, które już przeszły badania mają duże szanse, aby dostać się do naszej szkoły. Pod względem psychofizycznym i intelektualnym są wręcz wybitne - mówi dyrektor liceum podpułkownik rezerwy Janusz Ziółkowski.

Dyrektor dodaje, że uczennice liceum w przyszłości mogą być pilotkami F-16. - Przyjmując kandydata do liceum lotniczego stawiamy mu takie zdrowotne wymagania, aby w przyszłości mógł być pilotem samolotów naddźwiękowych - mówi podpułkownik.

Jak na koleżanki reagują uczniowie liceum?

- Nabór dziewczyn polepszy nasze samopoczucie. Może nawet będziemy chcieli im zaimponować - mówi jeden z chłopców.

Dodajmy, że praktycznie 100 procent absolwentów liceum lotniczego w Dęblinie dostaje się do Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych.

Źródło informacji: RMF


Trzymać się tam dziewczyny :viktoria: :!: ;)
 
 
Deron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Cze, 2007   



A dlaczego nie maja latać :?:
W innych krajach są nawet astronautkami.


Cytat:

źródło: Yahoo!
Walentyna Tierieszkowa, pierwsza kobieta, która w czerwcu 1963 roku spędziła 71 godzin na orbicie okołoziemskiej, obchodziła we wtorek 70. urodziny. Pionierka astronautyki nadal marzy o wyprawach w kosmos. Tym razem chciałaby wziąć udział w załogowym locie na Marsa. Nawet gdyby to miała być wycieczka w jedną stronę, bez możliwości powrotu.


:brawo:
 
 
werty 
5



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 13 Kwi 2006
Posty: 695
Skąd: teraz tu, jutro tam
Wysłany: Nie 10 Cze, 2007   

Pewnie, że kobiety mogą latać na F-16. Mogą na innych maszynach itd. Tylko, po co robić z tego kolejną sensację? Prawda jest taka, że wszelkie tego typu predyspozycje zależą od cech osobniczych, a nie płci. Przykład: kobiety lepiej znoszą przeciążenia, bo z racji budowy organizmu, serce ma do przepompowania krew na krótszym dystansie, niż u mężczyzny. A teraz w stronę odwrotną: kobiety gorzej znoszą przeciążenia z racji budowy organizmu. Mają inny układ narządów wewnętrznych niż mężczyźni. Facet ma silną przeponę. U kobiety jest trochę inaczej, dlatego narządy wewnętrzne mogą się przemieszczać (np podczas ciąży, co jest naturalne). Szukanie "męskich bastionów do obalenia" jest moim zdaniem nie poważne. Jeśli się nadaje do pilotowania z racji cech osobniczych to dobrze i proszę bardzo. Zaraz jednak może się okazać, że się nadaje wyłącznie z tego powodu, że jest kobietą. A to już paranoja, ale za to nadaje się do gazety...
 
 
spadochron 
5


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 467
Skąd: znów w MON
Wysłany: Nie 10 Cze, 2007   

Cytat:
Dodajmy, że praktycznie 100 procent absolwentów liceum lotniczego w Dęblinie dostaje się do Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych.




BZDURA!

Jak ja to kończyłem to oprócz mnie było 120 moich kolegów, a miejsc na WSOSP może połowa... poza tym z mojego rocznika po OLL to może z 10 tam jest i niekoniecznie na tym roku co powinni, niektórzy próbowali za rok....

a Panie w OLL.... to dopiero bur..l będzie...
 
 
angler
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Cze, 2007   

Latać kobiety mogą ... owszem.
Ucieka wam tylko pewien aspekt latania.
Do czego samoloty bojowe są przeznaczone ?
Do latania ?
Tak owszem, ale jest to tylko właściwość samolotu służąca do wykonywania zadań bojowych. Takich jak wspieranie wojsk własnych na terenie wroga (np. w Afganistanie).
Walki powietrzne i wszelkie inne operacje w których zazwyczaj giną ludzie.

Tu rozwinę swoją myśl.

Samoloty F-16 postrzegane są przez media jako kolejna zabawka którą dostało wojsko. W rzeczywistości jest to zabawka służąca do zabijania. Powiecie, że żołnierz na ziemi też służy do zabijania. Owszem, taki wyszkolony komandos w jednym wypadzie potrafi uśmiercić tuzin poborowych nieprzyjaciela.

Kobieta (matka) pilot F-16 na dobranoc swoim dzieciom powie, że dziś miała udaną akcję. Zniszczyła podziemne stanowisko dowodzenia wroga (wraz z 30 oficerami, 40 podoficerami i kompanią ochrony). Wczoraj zniszczyła wrogą kolumnę wojska. Jakieś 10 pojazdów, każdy z 30 poborowymi. Innego dnia zrównała z ziemią sład MPS (z obsługą), stoiska wrogich samolotą (z obsługą SIL) i zestrzeliła dwa wrogie myśliwce - pilotowane przez kobiety - matki - które na dobranoc swoim dzieciom nic nie powiedzą.

Wiem, że od marudzenia na forum jest kto inny. Uważam jednak, że pewne tematy należy pokazać również z drugiej strony.
Ostatnio zmieniony przez angler Nie 10 Cze, 2007, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
spadochron 
5


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 467
Skąd: znów w MON
Wysłany: Nie 10 Cze, 2007   

Giną, a taki pilot zestrzelony, któremu udało sie katapultować, do czasu ewakuacji musi sobie na obcym terenie radzić sam...
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Nie 10 Cze, 2007   

Odpowiednia kobieta poradzi sobie tak samo jak odpowiedni mężczyzna. :gent: Jak Twój przykład świadczy, spadochron, różnie mogą się toczyć losy po OLL. Zaś sam fakt otwarcia się na dziewczyny uważam za dobry krok. :gent:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
spadochron 
5


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 467
Skąd: znów w MON
Wysłany: Nie 10 Cze, 2007   

Zgadza się i ...
Byle tylko te 3 co się dostały do OLL nie były tam tylko dlatego, że są np. córkami dowódców pułków... czy cos w tym stylu, ale faktycznie dlatego tam są bo mają świetne predyspozycje...
 
 
Antonio 
9



Pomógł: 13 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 4337
Skąd: stąd
Wysłany: Nie 10 Cze, 2007   

werty napisał/a:
Tylko, po co robić z tego kolejną sensację?


Chociażby dlatego, że jest to nadal dość konserwatywny kraj, a taka rzecz w pewnych zacofanych środowiskach jest trudna do przyjęcia.

Ogólnie brawo za pomysł! Niech i Polki się sprawdzą za sterami myśliwców. Pewnie że dadzą radę. W krajach zachodnich już dawno kobiety pilotują F-16, Mirage, prowadzą czołgi czy też są dowódcami okrętów, albo całych grup okrętów. Podczas konfilków bombardują, ostrzeliwują i czasem także giną itd. Żadna nowość. Kiedyś na poligonie w drawsku przyleciały AH-64 Apache, a jeden z nich pilotowała także kobieta. Faceci patrzeli z ogromną zazdrością, nawet na jej kask się chcieli wpisywać :lol:
_________________
####### - Zdrap zdrapkę, a zobaczysz opis.
 
 
cola
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Cze, 2007   

Antonio napisał/a:
Faceci patrzeli


Jak dziewczyna była ładna to nie dziwne, że patrzeli, rzekłabym nawet więcej - patrzyli ;) :tongue10:
 
 
sosen 
6


Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1331
Skąd: Dzika102
Wysłany: Pon 11 Cze, 2007   Re: Czy kobiety mogą latać F-16?

cola napisał/a:


- Panie, które już przeszły badania mają duże szanse, aby dostać się do naszej szkoły. Pod względem psychofizycznym i intelektualnym są wręcz wybitne - mówi dyrektor liceum podpułkownik rezerwy Janusz Ziółkowski.


Będę bardzo wredny - ale pierwszy nabór na WAT wyglądał podobnie.
Dzięki niemu nie jestem entuzjastą kobiet w szkołach wojskowych.
Nie wykluczam wyjątkowości akurat tych Pań, ja tylko w przeszłości widziałem kto się dostał i czyj tatuś miał jaki stopień.

To taka mała łyżka dziegciu w beczce pełnej triumfu.

ps. żeby nie było - wiem że istnieją dziewczyny nadające się na linię bardziej niż nie jeden facet, tylko to są wyjątki potwierdzające regułę.

A w ogóle, to kobiety są po to żeby je kochać, szanować, na rękach nosić, a nie żeby zabijały.
:)
 
 
cola
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Cze, 2007   

sosen napisał/a:
kobiety są po to żeby je kochać, szanować, na rękach nosić,


i za to Cię sosenu lubię ;)

sosen napisał/a:
nie jestem entuzjastą kobiet w szkołach wojskowych.


za to mniej ;)

sosen napisał/a:
Będę bardzo wredny...


byłeś ... :tongue10:
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Wto 12 Cze, 2007   

Doczekasz, doczekasz. :lol: Nawet nie wiesz jak silna jest presja na pierwszą, polską, pilotkę :lol: F-16. :brawo: Szkoda tylko, że jak to w "Kłaju" nie będzie ona tą, którą być powinna. :(
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
werty 
5



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 13 Kwi 2006
Posty: 695
Skąd: teraz tu, jutro tam
Wysłany: Wto 12 Cze, 2007   

i napisał/a:
Nawet nie wiesz jak silna jest presja na pierwszą, polską, pilotkę

I to jest chore. Im wyżej ją "wyniosą" tym z większym hukiem spadnie. I proszę nie odczytywać tego jako złośliwość pod jej adresem. Wręcz przeciwnie. Ja jej bardzo współczuję tego, że nie będzie mogła normalnie wykonywać swoich zadań. Ciągle pod presją, flesze, kamery, wywiady itd. Ciekawe (ze współczuciem) jak długo to wytrzyma?
 
 
tatikola 
5
TGTW



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 15 Lis 2004
Posty: 593
Skąd: z mgły
Wysłany: Wto 12 Cze, 2007   

ja tam 3mam za ną kciuki. Nie daj się. Chcą wywiad- proszę, oto numer telefonu rzecznika/ oficera prasowego mojej JW. Chcą zdjęcia- proszę, tu są dobre zdjęcia kolegów.....
_________________
Próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie.
----------------------------------
Kto, jak nie my? Kiedy, jak nie teraz?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group