Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Emerytura i kilka niejasności
Opublikował Wiadomość
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Wto 03 Paź, 2023   

lukq22, a więc Twoja decyzja emerytalna jest ostateczna, lecz błędna w zakresie nieuwzględnienia w wysłudze emerytalnej okresu odbywania kursu. Należy ją koniecznie podważyć. Nie będę kombinował jak to zrobić, a są różne na to sposoby, lecz radzę zwrócić się w tej sprawie do prawnika.

A swoją drogą nadal nie mogę wyjść ze zdumienia, że taka niekompetencja mogła się przydarzyć "specjalistom" od emerytur wojskowych.


lukq22 napisał/a:
Ogólnie wychodzi, że kadry wydają błędne decyzje administracyjne gdzie wyraźnie piszą, że należy się osobie X 1% dodatkowy do emerytury po spełnieniu wymagań.

Być może jest tak, że kadrowcy znają się na przepisach o dodatkach do uposażenia zasadniczego, którym jest także "morski" dodatek specjalny, natomiast niekoniecznie znają się na przepisach emerytalnych.

Czy ja dobrze rozumiem, że także za rok, w którym pełniłeś służbę na okręcie jedynie przez 6 miesięcy, wydano decyzję o 1% do emerytury?
 
 
lukq22 
1


Dołączył: 03 Paź 2023
Posty: 4
Skąd: 3miasto
Wysłany: Wto 03 Paź, 2023   

Cytat:
Czy ja dobrze rozumiem, że także za rok, w którym pełniłeś służbę na okręcie jedynie przez 6 miesięcy, wydano decyzję o 1% do emerytury

Służbę pełniłem kilkanaście lat, ten pierwszy rok na okręcie był od 01.06.
Decyzję otrzymałem, bo spełniłem wszystkie wymagania ustawowe. Niestety WBE już tego nie uznało


Co do kursu i zaliczenia tego, osób które mają taki problem jest masa, tylko że nikt nie chce walczyć, akceptując to co "Pani specjalistka" im mówi. Napisze na pewno pismo, o wskazanie w przepisach gdzie widnieje taki zapis na podstawie którego zostało mi potrącone.
No chyba, że jak pisałem wcześniej, jestem gapa i źle szukałem - że gdzieś jest taki zapis....


Myślę, że decyzja o przyznaniu 1% też jest do podważenia. Skoro jest dokument upoważniający do przyznania podpisany przez DD i prawnika, który nie widział przeciwwskazań prawnych.


P.s
Dzięki za czas i odp.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 04 Paź, 2023   

lukq22 napisał/a:
No chyba, że jak pisałem wcześniej, jestem gapa i źle szukałem - że gdzieś jest taki zapis....

Zapewniam Cię, że takiego zapisu w przepisach nie ma.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group